Jump to content

Θέματα Ασφαλείας Windows - Alerts/Fixes/SPs


VaradeRo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγω εχω καμια 20ρια μερες που το εχω εγκαταστησει και ουσιαστικη διαφορα που εχω δει ειναι οτι δουλευει χαλαρα.με λιγες "στροφες".:D
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 351
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αντιμετωπίζω πρόβλημα κατά την εγκατάσταση του SP3, λίγο πριν την ολοκλήρωση της αναβάθμισης, δηλαδή αφού έχει κάνει backup όλα τα αρχεία και τελειώσει την εγκατάσταση - αναβάθμιση αρχείων, μου λέει σε μια στιγμή Access Denied και κάνει unistall. Tι φταίει; Έχω Windows XP EN, PRO SP2.
Hello moto....!
Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπίζω πρόβλημα κατά την εγκατάσταση του SP3, λίγο πριν την ολοκλήρωση της αναβάθμισης, δηλαδή αφού έχει κάνει backup όλα τα αρχεία και τελειώσει την εγκατάσταση - αναβάθμιση αρχείων, μου λέει σε μια στιγμή Access Denied και κάνει unistall. Tι φταίει; Έχω Windows XP EN, PRO SP2.

 

Έχεις AMD επεξεργαστή; Δες και εδώ.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
παιδια μπορω να βαλω το service pack 3 κατευθειαν χωρις να κανω φορματ?Απο τη σελιδα της microsoft δεν μπαινει παντως κατι λεει για kernel πριν αρχισει η εγκατασταση μαλλον επειδη δεν ειναι ayuentika ta χπ μου.Ξερει κανεις τιποτα?
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδια μπορω να βαλω το service pack 3 κατευθειαν χωρις να κανω φορματ?Απο τη σελιδα της microsoft δεν μπαινει παντως κατι λεει για kernel πριν αρχισει η εγκατασταση μαλλον επειδη δεν ειναι ayuentika ta χπ μου.Ξερει κανεις τιποτα?

Εγω κατευθειαν απο το update τα κατεβασα.τωρα στην περιπτωση σου δεν ξερω τι μπορει να φταιει.:blink: :cool:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδια μπορω να βαλω το service pack 3 κατευθειαν χωρις να κανω φορματ?Απο τη σελιδα της microsoft δεν μπαινει παντως κατι λεει για kernel πριν αρχισει η εγκατασταση μαλλον επειδη δεν ειναι ayuentika ta χπ μου.Ξερει κανεις τιποτα?

 

Η απάντηση είναι ναι, μπορείς αλλά κάτω από ορισμένες προϋποθέσεις. Μπορείς να ρίξεις μια ματιά και στα posts των υπόλοιπων παιδιών. Από τη δική μου εμπειρία δεν έχει σχέση το αν είναι γνήσια ή όχι τα XP σου. Πέρασα το SP3 σε δυο υπολογιστές με πειρατικά XP και σε τρεις υπολογιστές στη δουλειά οι οποίοι είχαν γνήσια XP. Ο μόνος υπολογιστής ο οποίος είχε πρόβλημα, ήταν ένας στη δουλειά ο οποίος είχε ΑΥΘΕΝΤΙΚΑ XP αλλά Service Pack 1 (όλοι οι υπόλοιποι είχαν Service Pack 2)! Ο υπολογιστής αυτός κρασάρισε εντελώς και του κάναμε format! Αυτά κι από μένα... :cool:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
καλησπερα πεδες!Στα καλα τ καθουμενου δν μπορω να κανω ενημερωσεις ενω πριν εκανα κανονικα!εκανα scan αλλα τπτ!!μ βγαζει συνεχεια ειδοποιησεις ασφαλειας των windows! ta xp ειναι σπασμενα! μηπως καποιος ξερει τι ζειπε????;):(:worry:
Perpato sto dasos k akouw fidia..les na apoli8o......? AR@@@@A!! :lol:
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδες

εχω σε ενα Η/Υ σπ@@@να XP Profesionnal και καταφερνω να κανω update κατα καιρους .. δεν εχω βαλει ακομα το SP3 ..

σημερα μου εδειξε οτι ειχε δυο updates να βαλει ,στο ενα ομως removal tool για πρωτη φορα ζητουσε accept και ειχε ενα κατεβατο απο ορους συμβασεις στις ΗΠΑ και εκτος κλπ και φοβηθηκα να το κανω insatall λογω σπ@@α

εκανα καλα η οχι ? και τι ξερετε για αυτο ?

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδες

εχω σε ενα Η/Υ σπ@@@να XP Profesionnal και καταφερνω να κανω update κατα καιρους .. δεν εχω βαλει ακομα το SP3 ..

σημερα μου εδειξε οτι ειχε δυο updates να βαλει ,στο ενα ομως removal tool για πρωτη φορα ζητουσε accept και ειχε ενα κατεβατο απο ορους συμβασεις στις ΗΠΑ και εκτος κλπ και φοβηθηκα να το κανω insatall λογω σπ@@α

εκανα καλα η οχι ? και τι ξερετε για αυτο ?

ευχαριστω

Κι εγω το εκανα.δεν υπαρχει προβλημα!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα πεδες!Στα καλα τ καθουμενου δν μπορω να κανω ενημερωσεις ενω πριν εκανα κανονικα!εκανα scan αλλα τπτ!!μ βγαζει συνεχεια ειδοποιησεις ασφαλειας των windows! ta xp ειναι σπασμενα! μηπως καποιος ξερει τι ζειπε????;):(:worry:

 

Υπάρχει πιθανότητα να εγκατέστησες το WGA update χωρίς να το καταλάβεις! Υπάρχει επίσης πιθανότητα να τα κατέβασες όλα και προς το παρόν να μην υπάρχουν διαθέσιμα άλλα updates!

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει πιθανότητα να εγκατέστησες το WGA update χωρίς να το καταλάβεις! Υπάρχει επίσης πιθανότητα να τα κατέβασες όλα και προς το παρόν να μην υπάρχουν διαθέσιμα άλλα updates!

 

ρε σ εχς πολυ καιρο να κανε ενημεροσεις!δν εχω καν το sp3! στα ξαφνικα μ εβγαλε κ το σιματακι οτι εχω απενεργοποιημενες τισ αυτοματες ενημερωσεις κ οταν το αλλαζω παλι τα ιδια!! οταν πας απο microsoft na κανω updates error μ βγαζει!!

Perpato sto dasos k akouw fidia..les na apoli8o......? AR@@@@A!! :lol:
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Παιδιά help!!!

Αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα! Τα windows κάνανε κανονικά Update και εμφανίστηκε μετά η κλασική ερώτηση "θέλετα να κάνετε restart τον υπολογιστής σας τώρα ή αργότερα?", εγώ δεν απάντησα καν και άφησα ανοιχτό τον υπολογιστή με αποτέλεσμα κάποια στιγμή να κάνει συνέχεια restart, ακόμα και τώρα όταν τον ανοίγεις φοτρώνει και μόλις πάει ν'ανοίξει τα windows κάνει restart!!!

Τι να κάνω???:cry::cry::cry:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά help!!!

Αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα! Τα windows κάνανε κανονικά Update και εμφανίστηκε μετά η κλασική ερώτηση "θέλετα να κάνετε restart τον υπολογιστής σας τώρα ή αργότερα?", εγώ δεν απάντησα καν και άφησα ανοιχτό τον υπολογιστή με αποτέλεσμα κάποια στιγμή να κάνει συνέχεια restart, ακόμα και τώρα όταν τον ανοίγεις φοτρώνει και μόλις πάει ν'ανοίξει τα windows κάνει restart!!!

Τι να κάνω???:cry::cry::cry:

 

Η κόπια των Windows που έχεις εγκατεστημένη είναι αυθεντική ή μαϊμού;

Link to comment
Share on other sites

Αυθεντικότατη! Windows XP

 

Οπότε αποκλείουμε το ενδεχόμενο να φταίει αυτό... Μάλλον κάτι πήγε στραβά με την εγκατάσταση αφού και χειροκίνητα να γινόταν το restart θα συνέβαινε αυτό που συνέβη! Μάλλον θα καταλήξεις σε format αλλά στη θέση σου θα δοκίμαζα προηγουμένως τη σουίτα Winternals ERD Commander. Δεν κάνει θαύματα αλλά μπορεί και να σε γλιτώσει από το σπαστικό και χρονοβόρο format! Αν δε μπορέσεις να το βρεις "εκεί έξω", σφύρα μου κλέφτικα!! :whistle:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά help!!!

Αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα! Τα windows κάνανε κανονικά Update και εμφανίστηκε μετά η κλασική ερώτηση "θέλετα να κάνετε restart τον υπολογιστής σας τώρα ή αργότερα?", εγώ δεν απάντησα καν και άφησα ανοιχτό τον υπολογιστή με αποτέλεσμα κάποια στιγμή να κάνει συνέχεια restart, ακόμα και τώρα όταν τον ανοίγεις φοτρώνει και μόλις πάει ν'ανοίξει τα windows κάνει restart!!!

Τι να κάνω???:cry::cry::cry:

 

Και σ'εμενα οταν προσπαθησε το Windows Update να κατεβασει το Service Pack 3 και οταν εκανε Install και τελειωσε το Update και ξεχασα τον υπολογιστη μου ανοιχτο και μετα απο καμια 1 ωρα που εκανα Restart εδειχνε το σημα των Windows XP και μετα εσβηνε και ξανααναβε!:cry:.Το αποτελεσμα;Χρειαστηκε να ξαναπερασω τα XP απο την αρχη!:mad::(.!!!.Ελπιζω να μην χρειαστει να το κανεις και εσυ!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Και σ'εμενα οταν προσπαθησε το Windows Update να κατεβασει το Service Pack 3 και οταν εκανε Install και τελειωσε το Update και ξεχασα τον υπολογιστη μου ανοιχτο και μετα απο καμια 1 ωρα που εκανα Restart εδειχνε το σημα των Windows XP και μετα εσβηνε και ξανααναβε!:cry:.Το αποτελεσμα;Χρειαστηκε να ξαναπερασω τα XP απο την αρχη!:mad::(.!!!.Ελπιζω να μην χρειαστει να το κανεις και εσυ!

Υπάρχει ένα patch, γι'αυτη την δουλεια.

κι'εγω το ψαχνω για εναν φιλο μου.οταν το βρω θα σου πω!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το πρόβλημα με το Service Pack 3 είναι πολύ κλασσικό. Στη δουλειά μου έχουμε περίπου 20 υπολογιστές και ανέλαβα εγώ να το εγκαταστήσω σε όλους. Παρατήρησα ότι όσοι είχαν Service Pack 1 (είχαμε 2-3 ξεχασμένους) κόλλησαν και χρειάστηκαν format. Όσοι είχαν Service Pack 2, το Service Pack 3 περάστηκε κανονικά χωρίς κανένα πρόβλημα.
Link to comment
Share on other sites

εμενα με το Service Pack 3 μου βγαζει συνεχεια σφαλμα με το drwatson! :(
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εμένα ο υπολογιστής μου απο την μέρα που έβαλα το Service Pack 3 μου κολλάει συνέχεια τον Internet Explorer 7 με αποτέλεσμα να κατεβάσω το Mozilla ή το Safari και να επιβαρύνω το σύστημα.:(
Link to comment
Share on other sites

εγω εγκατεστησα το sp3 και δεν ειδα καμια αλλαγη...:shifty:

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Εμένα ο υπολογιστής μου απο την μέρα που έβαλα το Service Pack 3 μου κολλάει συνέχεια τον Internet Explorer 7 με αποτέλεσμα να κατεβάσω το Mozilla ή το Safari και να επιβαρύνω το σύστημα.:(

 

Το σύστημά σου επιβαρύνθηκε με το Firefox ενώ με τον IE7 πήγαινε πιο γρήγορα; :wacko::wacko::wacko::wacko:

Μάλλον αστειεύεσαι...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...