Jump to content

Asus Zenfone 2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εμένα πάντως η κάρτα μου πέρασε κανονικά στο amazon.it ...

 

και η δική μου πέρασε στο amazon.it.. cashcard απο Alphabank.

Xτύπησα το 32αρι 4GB Ram, στα 2.3GHz, WW verison που έχει όλες τις συχνότητες στο 4G και γνήσια flip case.

 

και στο banggood μου δουλεύει κανονικά η Eurobank cashcard.

 

Επίσης για PayPal (γιατί πήρα και ένα απο minideal για ενα φίλο) υπάρχει και εύκολος τρόπος.

Ανοίγεις ενα δεύτερο paypal λογαριασμό με διαφορετικό mail απ τον κύριο λογαριασμό εννοείται, βάζεις μια άλλη κάρτα (οχι την ίδια που έχεις στον κύριο λογαριασμό σου εννοείται..) και στέλνεις χρήματα απο τον καινούργιο λογαριασμό στον κύριο λογαριασμό σου τα οποία πέφτουν στο balance και αγοράζεις απ όπου δέχονται paypal κανονικά.

Τα χρήματα τα στέλνεις απο send money > to friends and family.

Η δημιουργία παίρνει 10 λεπτά το πολύ, ενώ η μεταφορά είναι άμεση.

Λάβετε υπ όψη πως στη μεταφορά ισχύουν τα fees του paypal.

Edited by qosmio
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επίσης για PayPal (γιατί πήρα και ένα απο minideal για ενα φίλο) υπάρχει και εύκολος τρόπος.

Ανοίγεις ενα δεύτερο paypal λογαριασμό με διαφορετικό mail απ τον κύριο λογαριασμό εννοείται, βάζεις μια άλλη κάρτα ...

Ενας απο τους τροπους που εχει αναφερθει στα φορουμ. Δεν καταλαβαινω βεβαια γιατι να μην αλλαξεις απλα την καρτα στον 1ο λογαριασμο, μεχρι να πετυχεις "συμβατη" καρτα, αφου οποτε θελεις προσθετεις και αφαιρεις καρτες. Anyway, ειμαστε και εκτος θεματος.

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση, εχει βρει κανενας αν μπορουμε να μεγαλωσουμε το grid size της αρχικης οθονης? Επισης, χρησιμοποιειτε καποιον αλλον launcher εκτος asus?
Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση, εχει βρει κανενας αν μπορουμε να μεγαλωσουμε το grid size της αρχικης οθονης? Επισης, χρησιμοποιειτε καποιον αλλον launcher εκτος asus?

 

Τι εννοείς grid size? Εγώ χρησιμοποιώ τον nova launcher

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση, εχει βρει κανενας αν μπορουμε να μεγαλωσουμε το grid size της αρχικης οθονης? Επισης, χρησιμοποιειτε καποιον αλλον launcher εκτος asus?

Θα πας "προτιμήσεις" στη διαχείριση αρχικής σελίδας (swipe προς τα πάνω) και στην επιλογή " μέγεθος πλέγματος".

Δεν έχω νιώσει την ανάγκη να βάλω άλλο launcher παρότι σε όλες τις προηγούμενες συσκευές μου (g2 mini, Huawei ascend p7) είχα nova launcher.

Link to comment
Share on other sites

στο site της asus εχει βγαλει την .64 για κινα τι παιζει καθε εβδομαδα βγαζουν ανουσια update γιατι δεν δινουν την 5.1?
Sony Ericsson V800 -> K850i -> Lg Optimus 7 (sold) -> Sony Ericsson Xperia Neo V ->ZTE V967S -> Asus Zenfone 2 4gb ram 2.3 ghz 64gb storage!(sold) -> Xiaomi Redmi Note 3 Prime (sold) -> Xiaomi mi5s 128gb ->Xiaomi Mi9 Lite 64gb
Link to comment
Share on other sites

MarkosV thanks αλλα αυτο αλλαζει μονο τις εφαρμογες και οχι της αρχικης. Ξερω με αλλους launchers οτι γινεται...τεσπα, ελπιζω σε μελλοντικη αναβαθμιση
Link to comment
Share on other sites

MarkosV thanks αλλα αυτο αλλαζει μονο τις εφαρμογες και οχι της αρχικης. Ξερω με αλλους launchers οτι γινεται...τεσπα, ελπιζω σε μελλοντικη αναβαθμιση

Α μάλιστα, δε το γνώριζα, δεν είχα ασχοληθεί με τη συγκεκριμένη επιλογή καθόλου. Δοκίμασε Nova launcher τότε, αν θυμάμαι καλά εκεί αλλάζει και στην αρχική.

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα την cyanogen χτες. Εκτός του οτι είναι η πιο ωραία ρομ που υπάρχει είναι μακραν και πιο ελαφριά απο την στοκ.έχω κατα μέσο ορο 2,5 gb ram ελεύθερα.
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα την cyanogen χτες. Εκτός του οτι είναι η πιο ωραία ρομ που υπάρχει είναι μακραν και πιο ελαφριά απο την στοκ.έχω κατα μέσο ορο 2,5 gb ram ελεύθερα.

 

απο μπαταρια πως παει?

Sony Ericsson V800 -> K850i -> Lg Optimus 7 (sold) -> Sony Ericsson Xperia Neo V ->ZTE V967S -> Asus Zenfone 2 4gb ram 2.3 ghz 64gb storage!(sold) -> Xiaomi Redmi Note 3 Prime (sold) -> Xiaomi mi5s 128gb ->Xiaomi Mi9 Lite 64gb
Link to comment
Share on other sites

Ναι σωστά πως πάει; Είναι το 5.0?

 

ειναι 5.1.1 και μεχρι στιγμης η μπαταρια φαινεται να κραταει οσο και πριν.διαφορα στην αποδοση δεν εχω δει.

Link to comment
Share on other sites

παίδες δεν έχω πολύ χρόνο, και το λέω γιατί βρήκα μία τρελή προσφορά για τη συγκεκριμένη συσκευή και λίγη σε λιγότερο από μέρα

 

Μπορείτε να μου πείτε αν αξίζει σαν συσκευή? Η χρήση που κάνω είναι πολύ απλή mails, games (λίγο), facebook, καμιά φωτογραφία αν το θυμηθώ, GPS για να μην χανόμαστε και εννοείται τηλέφωνήματα.

 

Στα παραπάνω αυτό που με ενδιαφέρει είναι να έχει καλό ακουστικό και μικρόφωνο και ΜΠΑΤΑΡΪΑ.

 

Δεν προλαβαίνω να διαβάσω όλο το forum για να δω τα προβλήματα που έχει βγάλει σε ορισμένους, αλλά δεν είμαι και πολύ familiar με root και αλλαγές roms.

 

Θα επανέθλω σε android (αν το πάρω) μετά από windows phone που ήμουν πολύ ευχαριστημένος (περίπου 1 χρόνο).

 

Περιμένω στην άμεση απαντησή σας και ευχαριστώ προκαταβολικά!

"We don't inherit the land from our ancestors, we borrow it from our children"

Haida's saying

Link to comment
Share on other sites

Απο την πολυ μικρη εμπειρια μου -2μερες, πολυ καλη, ΜΕΓΑΛΗ συσκευη με μπαταρια για 1 μερα σε normal χρηση. Λενε θα διορθωθει πιθανως η αυτονομια με update σε 5.1 ή M
Link to comment
Share on other sites

παίδες δεν έχω πολύ χρόνο, και το λέω γιατί βρήκα μία τρελή προσφορά για τη συγκεκριμένη συσκευή και λίγη σε λιγότερο από μέρα

 

Μπορείτε να μου πείτε αν αξίζει σαν συσκευή? Η χρήση που κάνω είναι πολύ απλή mails, games (λίγο), facebook, καμιά φωτογραφία αν το θυμηθώ, GPS για να μην χανόμαστε και εννοείται τηλέφωνήματα.

 

Στα παραπάνω αυτό που με ενδιαφέρει είναι να έχει καλό ακουστικό και μικρόφωνο και ΜΠΑΤΑΡΪΑ.

 

Δεν προλαβαίνω να διαβάσω όλο το forum για να δω τα προβλήματα που έχει βγάλει σε ορισμένους, αλλά δεν είμαι και πολύ familiar με root και αλλαγές roms.

 

Θα επανέθλω σε android (αν το πάρω) μετά από windows phone που ήμουν πολύ ευχαριστημένος (περίπου 1 χρόνο).

 

Περιμένω στην άμεση απαντησή σας και ευχαριστώ προκαταβολικά!

 

το κινητο ειναι πολυ καλο το μονο αρνητικο ειναι η μπαταρια του κραταει μια μερα παντα για ροοτ και τετια δεν θες η στοκ ρομ ειναι πολυ καλη και εχει συχνα updates

Sony Ericsson V800 -> K850i -> Lg Optimus 7 (sold) -> Sony Ericsson Xperia Neo V ->ZTE V967S -> Asus Zenfone 2 4gb ram 2.3 ghz 64gb storage!(sold) -> Xiaomi Redmi Note 3 Prime (sold) -> Xiaomi mi5s 128gb ->Xiaomi Mi9 Lite 64gb
Link to comment
Share on other sites

Απο την πολυ μικρη εμπειρια μου -2μερες, πολυ καλη, ΜΕΓΑΛΗ συσκευη με μπαταρια για 1 μερα σε normal χρηση. Λενε θα διορθωθει πιθανως η αυτονομια με update σε 5.1 ή M

 

θα πάρει αναβάθμιση ή θα μας κρεμάσουν???...γνωρίζει κανείς αν έχει καλύτερη αυτονομία ο 1.8 επεξεργαστής από τον 2.3?

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

το βρήκα εδώ στις 158 λυρες..είναι αυτό που μιλάμε ή είναι καμιά απομίμηση? 4Gb με 32GB

"We don't inherit the land from our ancestors, we borrow it from our children"

Haida's saying

Link to comment
Share on other sites

θα παρει σιγουρα την 5.1 λογικα και την 6 θα την παει οσο για την προσφορα μια χαρα ειναι απλα να ξες οτι ειναι η κινεζικη εκδοση δεν εχεις full καλυψη στο 4g επισης στα 32gb η κινεζικη εκδοση ειναι στα 1.8 ghz και οχι στα 2.3 καλυτερα να δωσεις αλλα 30 ευρω στο minideal για τα 64 gb στα 2.3 ghz
Sony Ericsson V800 -> K850i -> Lg Optimus 7 (sold) -> Sony Ericsson Xperia Neo V ->ZTE V967S -> Asus Zenfone 2 4gb ram 2.3 ghz 64gb storage!(sold) -> Xiaomi Redmi Note 3 Prime (sold) -> Xiaomi mi5s 128gb ->Xiaomi Mi9 Lite 64gb
Link to comment
Share on other sites

θα πάρει αναβάθμιση ή θα μας κρεμάσουν???...γνωρίζει κανείς αν έχει καλύτερη αυτονομία ο 1.8 επεξεργαστής από τον 2.3?

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

το βρήκα εδώ στις 158 λυρες..είναι αυτό που μιλάμε ή είναι καμιά απομίμηση? 4Gb με 32GB

Αναβαθμισεις παιρνει συνεχεια!

Η τιμη που βρηκες δεν ειναι καλη (241$), οταν με 14$ διαφορά (255$) παιρνεις το 2.3 με 64 storage.

(να κοιτας παντα τα $, αυτη ειναι η τιμη που τελικα πληρωνεις και κανει την μετατροπη το paypal και οχι το μαγαζι).

Link to comment
Share on other sites

Καινούργια αναβάθμιση παίδες, κάντε έλεγχο.

 

 

 

【Version】

V2.20.40.90_20150903

 

【Model Name】

ZenFone2 (ZE551ML)

 

【Release Date】

2015/09/03

 

【Release Note】

Optimization

1.Fixed the display issue after answering a call.

2.Fixed the issue that photo will be yellowish when use flash .

3.Improve stability of modem

4.Fixed Quick charging issue .

5.Dim the lowest brightness level in Manual mode

6.Improve memory usage

 

 

New Features

1.Power Saver:

NEW Power saver UI

Added Battery mode detail pages

Added Customized modes

Added draining app detection mechanism

 

 

2.Auto start Manager:

Add “Clean up in suspend” function. (If user use the app which already deny from auto-starting, the app will be clean up after display off.)

Provide ZenUI Apps for user to deny from auto-starting.

 

 

3.ASUS Mobile Manager:

Add “Power & Boost” function.

Add the Battery and Memory layout.

 

 

 

http://i.imgur.com/cUOdsgA.jpg

 

και το νέο ui για της λειτουργίες μπαταρίας

 

http://i.imgur.com/Upf5p0w.jpg

http://i.imgur.com/3Z97Cij.jpg

http://i.imgur.com/lrpz140.jpg

http://i.imgur.com/Yjm3dYT.jpg

Edited by MarkosVL
Link to comment
Share on other sites

Καινούργια αναβάθμιση παίδες, κάντε έλεγχο.

 

 

 

【Version】

V2.20.40.90_20150903

 

【Model Name】

ZenFone2 (ZE551ML)

 

【Release Date】

2015/09/03

 

【Release Note】

Optimization

1.Fixed the display issue after answering a call.

2.Fixed the issue that photo will be yellowish when use flash .

3.Improve stability of modem

4.Fixed Quick charging issue .

5.Dim the lowest brightness level in Manual mode

6.Improve memory usage

 

 

New Features

1.Power Saver:

NEW Power saver UI

Added Battery mode detail pages

Added Customized modes

Added draining app detection mechanism

 

 

2.Auto start Manager:

Add “Clean up in suspend” function. (If user use the app which already deny from auto-starting, the app will be clean up after display off.)

Provide ZenUI Apps for user to deny from auto-starting.

 

 

3.ASUS Mobile Manager:

Add “Power & Boost” function.

Add the Battery and Memory layout.

 

 

 

http://i.imgur.com/cUOdsgA.jpg

 

και το νέο ui για της λειτουργίες μπαταρίας

 

http://i.imgur.com/Upf5p0w.jpg

http://i.imgur.com/3Z97Cij.jpg

http://i.imgur.com/lrpz140.jpg

http://i.imgur.com/Yjm3dYT.jpg

 

μεχρι να δωσει το official site θα φαμε 2-3 μερες -.-

Sony Ericsson V800 -> K850i -> Lg Optimus 7 (sold) -> Sony Ericsson Xperia Neo V ->ZTE V967S -> Asus Zenfone 2 4gb ram 2.3 ghz 64gb storage!(sold) -> Xiaomi Redmi Note 3 Prime (sold) -> Xiaomi mi5s 128gb ->Xiaomi Mi9 Lite 64gb
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Asus Zenfone 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...