Jump to content

Asus Zenfone 2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εκανα rma, πολυ γρηγοροι. Αυριο θα το παω στο service μιας και ειναι διπλα... σημερα του τι βαρεσε και επαιξε η sim2..
Link to comment
Share on other sites

Πάντως εξακολουθεί να χάνει τα sms παρόλο την τελευταία αναβάθμιση. Τους το εχω κάνει παρατήρηση 30 φορές. Στην αρχή το έκανε μονο sim 2 μετα και στην πρώτη.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Πως το τσεκάρεις αυτο για να δεις αμα τα χάνει ?

 

στέλνοντας φίλοι και συνάδελφοι και εγώ απλώς δεν τα λαμβάνω. Δοκίμασα και τις 3 εταιρίες κινητής και στις 2 sim και κάνει ακριβώς το ίδιο. Είναι αγορασμένο άπω Ιταλία από amazon με ευρωπαϊκή firmware. Αν πάτε στο forum του zenfone θα το δείτε ότι έχουν και άλλοι το ίδιο πρόβλημα.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια να ρωτησω... Εχω το pc link εγκατεστημένο και το τρέχω. Θυμαμαι παλια, όταν χειριζομουν το κινητό μέσα απο το pc, η οθονη του κινητου δεν ενεργοποιόταν. Τωρα μου αναβει. και σε σας το κάνει; ειδα τις ρυθμισεις αλλα την σχετική επιλογη την εχω τικαρισμένη.
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν εχει παρουσιαστει και σε καποιον αλλο. Προχτες σταματησε η θεση sim1 να αναγνωριζει την καρτα. Μαζι και το gps. Χθες σταματησε και η sim2. Θα παρω το service αυριο αλλα γνωριζει κανεις τι μπορει να επαθε? Δεν ειναι ουτε ρουταρισμενο ουτε τπτ, εκανα και επαναφορα...

Αυτο το μήνυμα βγάζει σε εμεναhttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20160317/79b8d0b5bb8070790b48c1df66366638.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αυτο το μήνυμα βγάζει σε εμεναhttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20160317/79b8d0b5bb8070790b48c1df66366638.jpg

εμενα αυτό το έκανε στην σιμ2. ειναι θεμα με προβληματικά, χαλαρα σιδεράκια που (δεν) κρατάνε τις σιμ στις θέσεις τους.. έκανα αυτό που ειχε ποστάρει κάποιος στο xda... εκοψα μια οδοντογλυφιδα στο μηκος ακριβως που χωράει αναμεσα στην σιμ1 και σιμ2 ωστε να τις πιεζει στην θέση τους. Εκτοτε εδω και κανα 2μηνο περιπου, δεν μου έχει βγάλει το μηνυμα ξανα...:lol:

Link to comment
Share on other sites

Και με λίγη μονωτική ταινια γινεται δουλεια ;);)

~B&N~

Proud owner of Nokia:3510,3100, 6600/ siemens Μ65/ SE K800i / Nokia 5800XM/ Samsung Galaxy Nexus/ Asus Zenfone 2 ZE551ML XIAOMI REDMI NOTE 4 (4/64 SD) !!!!!! :cool:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

 

Είμαι κάτοχος ενός ASUS zenphone 2 εδώ και 5-6 μηνες αγορασμένο από Gearbeast και έχω και εγώ το ίδιο πρόβλημα όπως και οι περισσότεροι εδώ μέσα,το κινητό είναι σε CN region και ήρθε η στιγμή να το κάνω WW αν και το άργησα πολύ καθαρά λόγο φόβου μην μου χαλάσει η συσκευή.Διάβασα πολλά post σχετικά με το θέμα και να πω την αλήθεια τα tutorials αν και αναλυτικά για τα δικά μου δεδομένα μου φάνηκαν περίπλοκα και δυσνόητα με δύσκολους όρους που με έκαναν να φοβηθώ ακόμα περισσότερο να το πειράξω.Αυτό που θα ήθελα να ρωτήσω είναι αν υπάρχει κάποιο video tutorial στα Ελληνικά η και στα Αγγλικά ακόμα που να δείχνει βήμα προς βήμα την διαδικασία διότι έψαξα παντού άλλα δεν βρήκα κάτι σχετικό η άμα κάποιος έχει χρόνο και δεν βαριετέ μπορεί να γράψει ένα tutorial σε πιο απλή μορφή για εμάς που δεν γεννηθήκαμε προγραμματιστές και δεν τα πάμε τόσο καλά με την τεχνολογια.:O:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

 

Είμαι κάτοχος ενός ASUS zenphone 2 εδώ και 5-6 μηνες αγορασμένο από Gearbeast και έχω και εγώ το ίδιο πρόβλημα όπως και οι περισσότεροι εδώ μέσα,το κινητό είναι σε CN region και ήρθε η στιγμή να το κάνω WW αν και το άργησα πολύ καθαρά λόγο φόβου μην μου χαλάσει η συσκευή.Διάβασα πολλά post σχετικά με το θέμα και να πω την αλήθεια τα tutorials αν και αναλυτικά για τα δικά μου δεδομένα μου φάνηκαν περίπλοκα και δυσνόητα με δύσκολους όρους που με έκαναν να φοβηθώ ακόμα περισσότερο να το πειράξω.Αυτό που θα ήθελα να ρωτήσω είναι αν υπάρχει κάποιο video tutorial στα Ελληνικά η και στα Αγγλικά ακόμα που να δείχνει βήμα προς βήμα την διαδικασία διότι έψαξα παντού άλλα δεν βρήκα κάτι σχετικό η άμα κάποιος έχει χρόνο και δεν βαριετέ μπορεί να γράψει ένα tutorial σε πιο απλή μορφή για εμάς που δεν γεννηθήκαμε προγραμματιστές και δεν τα πάμε τόσο καλά με την τεχνολογια.:O:

 

Αν θυμάμαι καλά στην σελίδα 70 θα βρεις έναν αναλυτικό οδηγό για το flashαρισμα

Link to comment
Share on other sites

Αν θυμάμαι καλά στην σελίδα 70 θα βρεις έναν αναλυτικό οδηγό για το flashαρισμα

 

Στην 160 είναι. Υπαρχει το Link και στην αρχικη του θεματος

Nokia 3210 - Nokia 8310 - Sony Ericsson K750i - Huawei Ideos X5 U8800 - Neo N003 - Umi X2 - Asus Zenfone 2 464 - OnePlus X - Oneplus 6 8/256 & Oneplus Nord:O
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κανω λάθος το zenfon 2 εχει σχετικα χαμιλη ακτινοβολία (καπου ειχα δει γυρω στα 0.35 sar). Ισχυει το ιδιο και για την κινέζικη εκδοση που εχω εγω ή παιζει αυτη να εχει διαφορετικη τιμη;

Ακομα την ιδια ακτινοβολία εκπεμπει ειτε εχουμε μια sim ειτε δυο;

Link to comment
Share on other sites

Για όσους ενδιαφέρονται στο minideal διαθέσιμο το 2.3ghz με 64gb rom στα 258 Ευρώ......

http://www.minideal.net/original-asus-zenfone2-zenfone-2-ze551ml-z3580-2-3ghz-4gb-64gb-4g-fdd-lte-android-5-0-smartphone-quad-core-5-5-inch-ips-1920x1080-13mp-4g-lte-mobile-phone.html

Edited by GIGA
Link to comment
Share on other sites

Προχθες το πρωι το πηγα στο service, σημερα το πρωι το πηρα. Αλλαχτηκε μητρικη και το γυαλι της οθονης (ειχε μι α γρατζουνια :) ). Respect και στην asus και στην omnitech
Link to comment
Share on other sites

Προχθες το πρωι το πηγα στο service, σημερα το πρωι το πηρα. Αλλαχτηκε μητρικη και το γυαλι της οθονης (ειχε μι α γρατζουνια :) ). Respect και στην asus και στην omnitech

 

Πόσο κόστισε?

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος που πέρασε custom Rom μπορεί να μας πει εάν υπάρχει η δυνατότητα με επιλεγμένη την φουλ εξοικονόμηση ενέργειας να λειτουργούν τα δίκτυα (Wi-Fi, 3g) σε αντίθεση με το ZenUI? Τουλάχιστον στο S3 που είχα υπήρχε αυτή η δυνατοτητα
Link to comment
Share on other sites

Ηταν στην εγγύηση

 

και η οθόνη??

Nokia 3210 - Nokia 8310 - Sony Ericsson K750i - Huawei Ideos X5 U8800 - Neo N003 - Umi X2 - Asus Zenfone 2 464 - OnePlus X - Oneplus 6 8/256 & Oneplus Nord:O
Link to comment
Share on other sites

Κάποιος που πέρασε custom Rom μπορεί να μας πει εάν υπάρχει η δυνατότητα με επιλεγμένη την φουλ εξοικονόμηση ενέργειας να λειτουργούν τα δίκτυα (Wi-Fi, 3g) σε αντίθεση με το ZenUI? Τουλάχιστον στο S3 που είχα υπήρχε αυτή η δυνατοτητα

Ποιος ο λογος να το κάνεις αυτό; ο λογος της λειτουργιας αυτής είναι ακριβώς αυτο. Αν θες να σου λειτουργουν τα δικτυα μπορεις να χρησιμοποιησεις την κατω-κατω επιλογη που ονομάζεται "Προσαρμοσμένη λειτουργία" οπου μπορεις να ορισεις εσυ τι να δουλευει και τι οχι.

Link to comment
Share on other sites

στην τελευταια εκδοση την 174, εχει καλυτερη διαχειρηση μνημης παντως, τουλαχιστον αυτο βλεπω εγω..

 

 

υ.γ. το ειχα κ το εχω root και εχω αφαιρεσει οτι περιττη εφαρμογη δε χρειαζεται.!

Link to comment
Share on other sites

στην τελευταια εκδοση την 174, εχει καλυτερη διαχειρηση μνημης παντως, τουλαχιστον αυτο βλεπω εγω..

 

 

υ.γ. το ειχα κ το εχω root και εχω αφαιρεσει οτι περιττη εφαρμογη δε χρειαζεται.!

 

Νομιζω το σημειο με τα bold ειναι το πιο σημαντικό απ ολα για σωστη διαχειριση της μνημης/καταναλωση. Ειδικα το sync της google, προσωπικα, ειναι το 1ο πράγμα που παγωνω. Μια φορά το μηνα το ανοιγω και συγχρονιζει και ολα καλα. Επισης εκανα το λαθος και ειχα κατεβασει το google photos.. MAKPIA!! παιζει να ειναι χειροτερο κ απο το facebook στην καταναλωση μπαταριας.

 

Λοιπον τώρα θελω και την άποψη σας. Πως σας φαινεται ο παρακάτω φορτιστης; γράφει οτι ειναι συμβατός και με το quick charge 2/3 και αναφέρει και το κινητό μας. ειμαι σχεδον ετοιμος να τον παραγγειλω.

 

http://www.banggood.com/Qualcomm-Certified-BlitzWolf-QC3_0-18W-USB-Charger-EU-Adapter-with-Power3S-Tech-p-1032822.html

 

edit. ή καλυτερα να προτιμήσω αυτό;

http://www.banggood.com/BlitzWolf-24W-Smart-Dual-Port-High-Speed-Desktop-Charger-With-Power3S-Tech-For-iPhone-iPad-Samsung-p-992446.html

Edited by kallair
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

Αφόρασα το Asus Zenfone 2 (1,8GHz, 4GB) από το AliExpress. Νομίζω έχει την παγκόσμια έκδοση και δεν πέρνω αυτόματα τις αναβαθμήσεις. Τι μπορώ να κάνω για να περάσω την ευρωπαϊκή έκδοση και να τις πέρνει αυτόματα; (είμαι σχεδόν άσχετος)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

Αφόρασα το Asus Zenfone 2 (1,8GHz, 4GB) από το AliExpress. Νομίζω έχει την παγκόσμια έκδοση και δεν πέρνω αυτόματα τις αναβαθμήσεις. Τι μπορώ να κάνω για να περάσω την ευρωπαϊκή έκδοση και να τις πέρνει αυτόματα; (είμαι σχεδόν άσχετος)

Απο το aliexpress αγόρασα και εγώ τον Ιούνιο του 15 το δικό μου και ήρθε με CN

Ξεχνα τα ΟΤΑ updates Εάν αλλαξεις εκδοση

Link to comment
Share on other sites

στέλνοντας φίλοι και συνάδελφοι και εγώ απλώς δεν τα λαμβάνω. Δοκίμασα και τις 3 εταιρίες κινητής και στις 2 sim και κάνει ακριβώς το ίδιο. Είναι αγορασμένο άπω Ιταλία από amazon με ευρωπαϊκή firmware. Αν πάτε στο forum του zenfone θα το δείτε ότι έχουν και άλλοι το ίδιο πρόβλημα.

Δύο ερωτήσεις :

1)Είναι bug της συσκευής ή της rom; Λύση υπάρχει;

2) Από φωτεινότητα πως είναι η συσκευή; Έχω καλομάθει με το Zopo που χρησιμοποιώ τώρα που δεν νοιώθω την ανάγκη να την αυξήσω πάνω από το 30%.

Edited by Stavros_P
Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Asus Zenfone 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...