Jump to content

LG G Flex2 (H955)


paris_89
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το κινητο μου ειχε το γνωστο προβλημα της μπαταριας και μαλλον και κτ αλλο και εκανε ριμπουτ και μπουτλοπ.τελως παντων μ λενε να το στειλω στο σερβις και λενε θα κανει 10 μερες το πολυ:p εχουν περασει 25 μερες περνει τηλ ο πατερας μ και του λενε δεν εχουν ανταλακτικα (συν το χειροτερο σερβισ εμ διαφορα δεν ξερω αν εκατσε σε μενα αλλα το να μου λεει ο υπαληλος τους δεν με νιαζει το κινητο σας αν το θες στο στελνω και πισω δεν ειναι και οτι κλτερο:p) τι μπορω να κανω εγω τωρα? Να περιμενω ? υπαρχει τροπος να παρω τα χρηματα μου πισω?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το σερβις ειναι εξουσιοδοτημενο απο LG , δεν ειναι η LG οποτε κανε το εξης.Η μεσω chat η τηλεφωνου μιλα απευθειας με την LG και πες το προβλημα σου και το παραπονο σου επισης και αν ειναι θα αναλαβουν εκεινοι απο εκει και μετα.
Link to comment
Share on other sites

Περνώντας την ΜΜ με τον τρόπο που αναφέρεται στο λινκ που έχει βάλει πιο πάνω ο @RickDangerous, "χάνω" κάτι σε σχέση με το να την περάσω όταν και ΑΝ βγει ΟΤΑ?

Πρέπει να προσεξω κάτι πριν ξεκινήσω? (εκτος από backup..)

 

? :) :)

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα κι εγώ τη ΜΜ, αφού αγανάκτησα πια να περιμένω την αναβάθμιση από την LG. Είναι όπως τα λεγατε, καλύτερη μπαταρία, πιο γρήγορο και πιο ανάλαφρο. Πολύ καλές εντυπώσεις..

 

Στάλθηκε από το LG-H955 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

My devices: Mi 10T Pro, Sony Xperia Z Ultra

Link to comment
Share on other sites

Το σερβις ειναι εξουσιοδοτημενο απο LG , δεν ειναι η LG οποτε κανε το εξης.Η μεσω chat η τηλεφωνου μιλα απευθειας με την LG και πες το προβλημα σου και το παραπονο σου επισης και αν ειναι θα αναλαβουν εκεινοι απο εκει και μετα.

 

τι εννοεις ακριβως;rp? μιλησε ο πατερας μ με το επισημο σερβισ της λγ. πως μπορω να μιλησω μεσω chat με την lg ?

Link to comment
Share on other sites

Eννοω πως αλλο procordia και αλλο Lg , οι δευτεροι κανουν κουμαντο στους πρωτους.

 

http://www.lg.com/gr/support/contact/chat-email

Link to comment
Share on other sites

BREAKING NEWS !!!

 

http://i1287.photobucket.com/albums/a638/Leolipop/Chiomegarhosigmaf%20tautaulambdaomicron_zpsh0a8aqdv.png

 

Aποστολη εξετελεσθη εδω. ;)

Σειρα σας.

Edited by Leolipop
Link to comment
Share on other sites

Δώσε κάποια στοιχεία φίλε... Τι αναβάθμιση είναι αυτή? Γιατί δεν μου την εμφανίζει στο τηλέφωνο,?

 

sent from my beautiful curved LG G flex2, using "Tapa"

Xiaomi-REDMI-5-and-5-plus.png
Link to comment
Share on other sites

Την πέρασα κι εγώ μέσω LG Up, γιατί δεν μου συνδέεται στο Pc suite. Είναι η ΜΜ για τα ευρωπαϊκά unbranded.

 

Στάλθηκε από το C6833 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

My devices: Mi 10T Pro, Sony Xperia Z Ultra

Link to comment
Share on other sites

H συσκευη πραγματικα τα κανει ολα ακαριαια ! Ειδικα με κοψιμο της ταχυτητας των εφε στο μισο , δεν προλαβαινεις να ανοιγοκλεισεις τα ματια.Αν καποια στιγμη βγει κανα ρουτ για αυτη θα δεσει πληρως το γλυκο ΜΜ :D
Link to comment
Share on other sites

H συσκευη πραγματικα τα κανει ολα ακαριαια ! Ειδικα με κοψιμο της ταχυτητας των εφε στο μισο , δεν προλαβαινεις να ανοιγοκλεισεις τα ματια.Αν καποια στιγμη βγει κανα ρουτ για αυτη θα δεσει πληρως το γλυκο ΜΜ :D

Ετσι είναι. Με την ΜΜ δείχνει τί πραγματικά μπορεί να κάνει το flex 2.

 

Για root πάντως, δεν προβλέπεται...

Xiaomi Redmi Note 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

BREAKING NEWS !!!

 

http://i1287.photobucket.com/albums/a638/Leolipop/Chiomegarhosigmaf%20tautaulambdaomicron_zpsh0a8aqdv.png

 

Aποστολη εξετελεσθη εδω. ;)

Σειρα σας.

 

Επιτέλους!!!!

Την πέρασα και εγώ... Πραγματικά σαν να έχω νέα συσκευή. Μου πήρε πολύ ώρα αλλά άξιζε τον κόπο. Φίλε Leo σε ευχαριστώ

 

sent from my beautiful curved LG G flex2, using "Tapa"

Xiaomi-REDMI-5-and-5-plus.png
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι τόσο το τι μπορεί να κάνει το φλεξ αλλά πόσο καλύτερη είναι η ρομ με το ux4.0....
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Aν ειναι και ο κερνελ λιγοτερο επιθετικος και δεν παιρνει φωτια η συσκευη με το παραμικρο , θα κερδισουμε και σε μπαταρια.
Link to comment
Share on other sites

Αν και είχα περασει την unofficial, μόλις πέρασα και εγώ την official μέσω PC Suite. Καιρός ήταν. Βέβαια πιστεύω οτι ένα hard reset σε factory defaults θα βοηθήσει πολύ. Είδωμεν...
I am a traveler of both time and space
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά δεν βλέπω κάποια δυσλειτουργία που να με κάνει να το υποβάλλω στη διαδικασία του hard reset. Το τηλέφωνο δουλεύει άριστα και γρήγορα, χωρίς κανένα πρόβλημα. Αν βέβαια υπάρξει θέμα στο μέλλον, το ξαναβλέπουμε.

My devices: Mi 10T Pro, Sony Xperia Z Ultra

Link to comment
Share on other sites

Καιρός ήταν. Βέβαια πιστεύω οτι ένα hard reset σε factory defaults θα βοηθήσει πολύ. Είδωμεν...

Πρεπει να εχεις μεγαλο δικιο σε αυτο.Εγω αναγκαστικα να κανω πληρη επαναφορα επειδη ειχα παγωσει αρκετες εφαρμογες και μετα την αναβαθμιση αυτες παρεμειναν παγωμενες αλλα χωρις να εχω πλεον τη δυνατοτητα να τις ενεργοποιησω και παλι.

 

Ειδα ομως μεγαλη διαφορα στην ταχυτητα μετα την επαναφορα και ειναι κατι που δεν το περιμενα καθολου.Ηθελα να το γραψω και αλλου οτι επειδη ειναι major update και οχι του τυπου 5.0.2 -> 5.1.1 καλο θα ηταν να γινει ενα στησιμο απο την αρχη.

Link to comment
Share on other sites

Στο δικό μου πάντως δεν έχω κανένα θέμα. Τα πάντα λειτουργούν άψογα. Και μια λεπτομέρεια. Μετά την "μεγαλη" αναβάθμιση, ακολούθησε και μια μικρότερη... Για να γίνει αυτή πάτησα "συνέχεια" ... ελπίζω να μην ξέχασε κάποιος να το κάνει αυτό.

 

sent from my beautiful curved LG G flex2, using "Tapa"

Xiaomi-REDMI-5-and-5-plus.png
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ την V20c έχω. Αλλά η PC suite μόλις τελείωσε την αναβάθμιση με παρέπεμψε να πατήσω "συνέχεια". Και κατέβασε μια επιπλέον μικρή... Δεν ξέρω τι ακριβώς αφορούσε

 

sent from my beautiful curved LG G flex2, using "Tapa"

 

----- προσθήκη μηνύματος 17 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μια πρώτη εντύπωση Και πολύ σημαντική είναι ότι μετά από 3-4 ώρες συνεχούς χρήσης Wi-Fi το τηλέφωνο είναι εντελώς κρύο που σε άλλες περιπτώσεις θα έπρεπε να βάλω το γάντι που χρησιμοποιω στο τζάκι... Για να μην καίγεται το χέρι μου χαχα

 

sent from my beautiful curved LG G flex2, using "Tapa"

Xiaomi-REDMI-5-and-5-plus.png
Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως βελτιωθηκαν αρκετά οι κιτρινιλες που είχα κάτω δεξιά... ορατές μόνο σε άσπρο και γκρι φόντο... τώρα εχουν εξαφανιστεί κατά 90%

(Realme X2 pro)Mi 9,Mi Max 3,Mi A2,LG V10 H901,Mi Note 2,Samsung Galaxy S7 Edge, LG V10 , LG G Flex 2 ,Lenovo Vibe Z2 Pro, LG G3,Lenovo Vibe X2, Coolpad F1, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S3,

(Samsung Galaxy Tab Pro 8,4)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...