Jump to content

LG G Flex2 (H955)


paris_89
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μεσα στο Antutu εχει ενα test για τα χρωματα κατεβασε φωτεινοτητα και σε σκοτεινο χωρο τσεκαρε σε γκρι χρωμα 1)για κιλιδες με κιτρινιλες κυριως στις γωνιες και 2)αν κανει μικρους κοκκους μεσα....Σε κοκκινο χρωμα μπορεις να δεις 3)αν υπαρχουν καθετες γραμμες..Αλλα οπως ανεφερα μονο σε σκοτεινο χωρο
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καθόλου απίθανο δεν είναι. Την συσκευή την εγκατέλειψαν στην τύχη της μετά τα προβλήματα που παρουσιάστηκαν με την οθόνη του και ως φυσικό επακόλουθο είχε να γκρεμιστεί (ξεφτιλιστεί για την ακρίβεια για συσκευή με τέτοια specs) και η τιμή της. Η παραγωγή του σταμάτησε κάπου στο τέλος του 2015 (οι τελευταίες παρτίδες νομίζω ήταν οι 10/2015), διάδοχος (LG G Flex 3) ΔΕΝ θα υπάρξει και επίσημα, οπότε το πιο πιθανό είναι να ΜΗΝ ΠΑΡΕΙ ΠΟΤΕ άλλη αναβάθμιση...

 

Σου φαίνεται λιγότερο ή περισσότερο απίθανο σε σχέση ας πούμε με το Flex 1, που δεν πήρε Lollipop;

Απίθανο δεν είναι σίγουρα σε αυτό συμφωνώ με τον Jimbo

Τους λόγους μόνο η Lg τους ξέρει, εδώ δεν συμφωνώ ότι για λόγους οθόνης παρατήθηκε ή δε θα την πάρει την αναβάθμιση.

Θα το δούμε παιδιά, το ότι το flex 1 δεν είχε αναβάθμιση δεν μπορεί να είναι έτσι απλοϊκά κριτήριο και για το flex 2. Διάφορα sites το αναφέρουν μέσα στις επιλέξιμες συσκευές για αναβάθμιση. Γιατί να το κάνουν αυτό...

Edited by FJ_12
Link to comment
Share on other sites

Μεσα στο Antutu εχει ενα test για τα χρωματα κατεβασε φωτεινοτητα και σε σκοτεινο χωρο τσεκαρε σε γκρι χρωμα 1)για κιλιδες με κιτρινιλες κυριως στις γωνιες και 2)αν κανει μικρους κοκκους μεσα....Σε κοκκινο χρωμα μπορεις να δεις 3)αν υπαρχουν καθετες γραμμες..Αλλα οπως ανεφερα μονο σε σκοτεινο χωρο

λοιπον εχω τα αποτελεσματα που ζητας, δεν εμφανιζετε τιποτα (σε απολυτο σκοταδι με τελειως κατω την φωτεινοτητα) ουτε στο κοκκινο ουτε στο μπλε ουτε στο γκρι σε κανενα χρωμα ΑΛΛΑ η οθονη δεν ειναι κρυσταλο στα χρωματα, τι εννοω, οπως βλεπεις την οθονη την ωρα του τεστ το χρωμα δεν ειναι ομοιομορφο, δεν ειναι σαν να βλεπεις εικονα αλλα σαν να το εχει ζωγραφισει καποιος, οχι σε σημειο που να ενοχλει αλλα το καταλαβαινεις, ειναι σαν να βλεπεις ενα μωρομαντιλο σαν δηλαδη να μην ειναι καλα στρωμενη οθονη (κατι που δεν υφιστατε) δεν ξερω αν καταλαβαινεις τι εννοω...

Link to comment
Share on other sites

Από ότι κατάλαβα εννοείς το grain. Φαίνεται σαν να κάνει μικρούς κόκκους μέσα στο χρώμα. Φαίνεται ιδιαίτερα μόλις κατεβάσεις το πλαίσιο εκεί που ενεργοποιείς WiFi nfc είναι κανονικό γκρι χρώμα ομοιομορφο ή φαίνεται σαν ένα στρώμα σκόνης να είναι μέσα στο χρώμα;
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να εννοεί το grain αλλά την ανομοιομορφία στην κατανομή του χρώματος στην οθόνη. Κλασικό σύμπτωμα στο Flex 2 λόγω τεχνολογίας POLED οθόνης....
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Θα το δούμε παιδιά, το ότι το flex 1 δεν είχε αναβάθμιση δεν μπορεί να είναι έτσι απλοϊκά κριτήριο και για το flex 2. Διάφορα sites το αναφέρουν μέσα στις επιλέξιμες συσκευές για αναβάθμιση. Γιατί να το κάνουν αυτό...

 

Αυτό που αναφέρεις είναι το λογικό... ωστόσο οι προθέσεις της εταιρίας φαίνονται να είναι διαφορετικές.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας.

Σκέφτομαι να αγοράσω το flex 2 για τον γαμπρό μου άλλα με αυτά που διαβάζω γύρω γύρω(υπερθερμάνσεις, προβλήματα στην οθόνη κτλ) έχω φοβηθεί μη μου το φέρει στο κεφάλι.

Σαν κινητό μου αρεσει και θα το έπαιρνα για μένα αλλά γι αυτόν τώρα κολάω.

Η χρήση που κάνει ΄πάντως είναι απλή: Φωτος, facebook, internet,mail, viber τέτοια πράγματα.

Από την άλλη σκέφτηκα και το LG G3 που έχει σχεδόν τα ίδια χαρακτηριστικά για να αποφύγω τα τυχόν προβλήματα από το Flex.

Αυτός θέλει να πάρει το Samsung Α5 μάλλον όχι του 2016(μέχρι 250€ το πολύ θέλει να δώσει) αλλά εγώ είμαι αντίθετος. Δεν τα έχω σε εκτίμηση τα Samsung.

Βοηθήστε με λίγο ρε παιδιά σας παρακαλώ.

:worry:

Ηράκλειο
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να εννοεί το grain αλλά την ανομοιομορφία στην κατανομή του χρώματος στην οθόνη. Κλασικό σύμπτωμα στο Flex 2 λόγω τεχνολογίας POLED οθόνης....

Αυτο δεν το ειχα παρατηρησει στο δικο μου οταν το ειχα...Κριμα το κινητο πηγε απατο με ολα αυτα(για τα δικα μου γουστα)

Link to comment
Share on other sites

μολις παρελαβα την συσκευη....μετρια πολυ μετρια :p εχω παθει την πλακα μου με την απιστευτη τηλεφωναρα! ελπιζω να μην εχω θεματα με την οθονη και ολα να πανε καλα....οσο για την υπερθερμανση που διαβαζα, σε παιχνιδια που το iphone 4s κοντευε να εκραγει το flex ειναι ζεστο αλλα οχι τοσο τραγικα οσο ακουγοταν! το μονο κακο ειναι οτι την πατησα με την θηκη γιατι ειχα βρει με Quick Circle στα 7,80 αλλα του εχουν τελειωσει και θα πρεπει για 1-2 βδομαδες να το εχω το τηλεφωνο ετσι :(

Για πες, από που βρήκες την quick circle σε τέτοια τιμή.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημέρα σας.

Σκέφτομαι να αγοράσω το flex 2 για τον γαμπρό μου άλλα με αυτά που διαβάζω γύρω γύρω(υπερθερμάνσεις, προβλήματα στην οθόνη κτλ) έχω φοβηθεί μη μου το φέρει στο κεφάλι.

Σαν κινητό μου αρεσει και θα το έπαιρνα για μένα αλλά γι αυτόν τώρα κολάω.

Η χρήση που κάνει ΄πάντως είναι απλή: Φωτος, facebook, internet,mail, viber τέτοια πράγματα.

Από την άλλη σκέφτηκα και το LG G3 που έχει σχεδόν τα ίδια χαρακτηριστικά για να αποφύγω τα τυχόν προβλήματα από το Flex.

Αυτός θέλει να πάρει το Samsung Α5 μάλλον όχι του 2016(μέχρι 250€ το πολύ θέλει να δώσει) αλλά εγώ είμαι αντίθετος. Δεν τα έχω σε εκτίμηση τα Samsung.

Βοηθήστε με λίγο ρε παιδιά σας παρακαλώ.

:worry:

Δεν υπάρχει σύγκριση ούτε με το G3 ούτε (πόσο μάλλον) με το σαφώς υποδυέστερο και άλλης κατηγορίας A5.

Το Flex 2 έχει κορυφαία χαρακτηριστικά και προσφέρει εξαιρετική εμπειρία χρήσης.

Μόνο από τις ναυαρχίδες χάνει σε επιδόσεις οι οποίες κοστολογούνται 2 και 3 φορές πάνω.

Αφήνω στην άκρη το αισθητικό του πράγματος για το οποίο απλά δεν υπάρχει αντίπαλος.

Xiaomi Redmi Note 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

Για πες, από που βρήκες την quick circle σε τέτοια τιμή.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν υπάρχει σύγκριση ούτε με το G3 ούτε (πόσο μάλλον) με το σαφώς υποδυέστερο και άλλης κατηγορίας A5.

Το Flex 2 έχει κορυφαία χαρακτηριστικά και προσφέρει εξαιρετική εμπειρία χρήσης.

Μόνο από τις ναυαρχίδες χάνει σε επιδόσεις οι οποίες κοστολογούνται 2 και 3 φορές πάνω.

Αφήνω στην άκρη το αισθητικό του πράγματος για το οποίο απλά δεν υπάρχει αντίπαλος.

 

Σε ευχαριστώ πολύ. Το μόνο που με φοβίζει είναι μην αρχίζει και ανεβάζει θερμοκρασίες τρελές και βγάλει πρόβλημα στην Οθόνη.

Πάντως όσον αφορά το G3 δεν νομίζω να είναι και τρομακτικά υποδεέστερο. Μην ξεχνας από την άλλη ότι πήρε και την 6 ενώ το Flex δεν ξέρουμε ακόμη αν και πότε.

Είχα και στο μυαλό μου να σου είμαι ειλικρινής και το NEXUS 5Χ άλλα πάει πιο ψηλά.

Αλήθεια αυτά στο σκρουτζ που λένε EU τι εννοούν; Υπάρχει περίπτωση να είναι ανακατασκευασμένα τα κινητά που πουλάνε αυτά τα μαγαζιά φθηνότερα; Υπάρχει κάποιο άλλο σκοτεινό σημείο;

Ευχαριστώ και πάλι.

Edited by aoritis
συμπλήρωση
Ηράκλειο
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ. Το μόνο που με φοβίζει είναι μην αρχίζει και ανεβάζει θερμοκρασίες τρελές και βγάλει πρόβλημα στην Οθόνη.

Πάντως όσον αφορά το G3 δεν νομίζω να είναι και τρομακτικά υποδεέστερο. Μην ξεχνας από την άλλη ότι πήρε και την 6 ενώ το Flex δεν ξέρουμε ακόμη αν και πότε.

Είχα και στο μυαλό μου να σου είμαι ειλικρινής και το NEXUS 5Χ άλλα πάει πιο ψηλά.

Αλήθεια αυτά στο σκρουτζ που λένε EU τι εννοούν; Υπάρχει περίπτωση να είναι ανακατασκευασμένα τα κινητά που πουλάνε αυτά τα μαγαζιά φθηνότερα; Υπάρχει κάποιο άλλο σκοτεινό σημείο;

Ευχαριστώ και πάλι.

Τρομακτικά υποδυέστερο δεν είναι το G3, αλλά είναι αρκετά κάτω.

Snapdragon 810, LDDR4 RAM, μικρότερη ανάλυση το Flex από την άχρηστη 2Κ του G3, άρα και πιο αποκρίσιμο.

Hardened οθόνη, self healing πλάτη στα + του κινητού.

Θερμοκρασίες ανεβάζει αν το ζορίσεις, αλλά δεν καταλαβαίνω γιατί αυτό είναι λόγος για να μην το αγοράσεις.

Παίζει ό,τι high-end παιχνίδι υπάρχει, αυτά τα παιχνίδια είναι απαιτητικά θα ανεβάσει θερμοκρασίες, αυτή είναι η δουλειά του.

 

Το EU έχει να κάνει με τις μπάντες που πιάνει το κινητό, καμία σχέση με ανακατασκευές.

 

Πάντως πολύ το ψυρίζεις και δε σε βλέπω να το παίρνεις, άποψή μου.

Xiaomi Redmi Note 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που αναφέρεις είναι το λογικό... ωστόσο οι προθέσεις της εταιρίας φαίνονται να είναι διαφορετικές.

Έχουμε κάποια ενημέρωση όσον αφορά τις προθέσεις της εταιρίας;

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να εννοεί το grain αλλά την ανομοιομορφία στην κατανομή του χρώματος στην οθόνη. Κλασικό σύμπτωμα στο Flex 2 λόγω τεχνολογίας POLED οθόνης....

Αυτο δεν το ειχα παρατηρησει στο δικο μου οταν το ειχα...Κριμα το κινητο πηγε απατο με ολα αυτα(για τα δικα μου γουστα)

αυτο ακριβως που ειπε ο jimbo εννοω....παντως εμενα προσωπικα δεν με ενοχλει (και σε αυτα τα θεματα ειμαι ψειρας)....δεν ειναι σε τετοιο επιπεδο που να ενοχλει ή να το καταλαβαινεις, επισης να ενημερωσω πως εχω την 511 σειρα DEU (τα 3 πρωτα ψηφια το s/n δεν ειναι η σειρα?)

Για πες, από που βρήκες την quick circle σε τέτοια τιμή.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν υπάρχει σύγκριση ούτε με το G3 ούτε (πόσο μάλλον) με το σαφώς υποδυέστερο και άλλης κατηγορίας A5.

Το Flex 2 έχει κορυφαία χαρακτηριστικά και προσφέρει εξαιρετική εμπειρία χρήσης.

Μόνο από τις ναυαρχίδες χάνει σε επιδόσεις οι οποίες κοστολογούνται 2 και 3 φορές πάνω.

Αφήνω στην άκρη το αισθητικό του πράγματος για το οποίο απλά δεν υπάρχει αντίπαλος.

 

την θηκη την βρηκα αρχικα στα 7,80 αλλα τελικα βρηκα την ολοιδια σε ενα κινεζικο μαγαζι (ακριβως ιδια μαρκα ιδια τα παντα) στα 5 ευρω αλλα δεν λειτουργει το quick circle απλα εχει ενα κυκλικο πλαστικο :(

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ. Το μόνο που με φοβίζει είναι μην αρχίζει και ανεβάζει θερμοκρασίες τρελές και βγάλει πρόβλημα στην Οθόνη.

Πάντως όσον αφορά το G3 δεν νομίζω να είναι και τρομακτικά υποδεέστερο. Μην ξεχνας από την άλλη ότι πήρε και την 6 ενώ το Flex δεν ξέρουμε ακόμη αν και πότε.

Είχα και στο μυαλό μου να σου είμαι ειλικρινής και το NEXUS 5Χ άλλα πάει πιο ψηλά.

Αλήθεια αυτά στο σκρουτζ που λένε EU τι εννοούν; Υπάρχει περίπτωση να είναι ανακατασκευασμένα τα κινητά που πουλάνε αυτά τα μαγαζιά φθηνότερα; Υπάρχει κάποιο άλλο σκοτεινό σημείο;

Ευχαριστώ και πάλι.

 

Πόσο ψηλά πάει το 5x?

Ειναι μια καλύτερη επιλογή από το flex 2 πάντως. Θα το προτιμούσα.

Γενικά η lg σε αυτά τα χρήματα(+) ειναι μονόδρομος. Flex 2, 5x, G4...

Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει σύγκριση ούτε με το G3 ούτε (πόσο μάλλον) με το σαφώς υποδυέστερο και άλλης κατηγορίας A5.

Το Flex 2 έχει κορυφαία χαρακτηριστικά και προσφέρει εξαιρετική εμπειρία χρήσης.

Μόνο από τις ναυαρχίδες χάνει σε επιδόσεις οι οποίες κοστολογούνται 2 και 3 φορές πάνω.

Διαφωνώ, χάνει από πολλά κινητά σε εμπειρία χρήσης

Καλά τα κορυφαία χαρακτηριστικά και το antutu, αλλά τα κολληματάκια και οι καθυστερήσεις που είναι στο καθημερινό μενού δεν φαίνονται εκεί

Link to comment
Share on other sites

Πόσο ψηλά πάει το 5x?

Ειναι μια καλύτερη επιλογή από το flex 2 πάντως. Θα το προτιμούσα.

Γενικά η lg σε αυτά τα χρήματα(+) ειναι μονόδρομος. Flex 2, 5x, G4...

Το 5x, εκτός των άμεσων αναβαθμίσεων, σε τπτ δεν υπερτερεί από το Flex 2.

Μικρότερη CPU, μικρότερη οθόνη, απουσία SD Card Slot (epic fail!), απουσία ραδιοφώνου,

απουσία OIS και κάτι άλλα ψιλά.

Xiaomi Redmi Note 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Το Flex 2 έχει κορυφαία χαρακτηριστικά και προσφέρει εξαιρετική εμπειρία χρήσης.

Μόνο από τις ναυαρχίδες χάνει σε επιδόσεις οι οποίες κοστολογούνται 2 και 3 φορές πάνω.

Αφήνω στην άκρη το αισθητικό του πράγματος για το οποίο απλά δεν υπάρχει αντίπαλος.

 

Ενταξει είπαμε, εξαιρετικό value for money αλλα ας μη το πάμε στο άλλο άκρο. Σε εμπειρία χρήσης, οθόνη, κάμερα υστερεί πολύ σε σχέση με τις ναυαρχίδες όλων των εταιριών. Για τα χρήματα που κοστίζει σήμερα είναι εξαιρετική συσκευή, μέχρι εκεί όμως. Και για να μη παρεξηγηθώ... δεν μιλάω με βάση τα specs και αυτά που διαβάζω, αλλά από προσωπική εμπειρία.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Κορυφαία χαρακτηριστικά έχει.. Σε εμπειρία χρήσης λίγα κολλήματα έχει κάτι που δεν έχει για παράδειγμα το P8 με το οποίο το αντικατεστησα και στα χαρακτηριστικά benches είναι πολύ πολύ πίσω... Στο AnTuTu με το ένα είχα 80000 και με το άλλο 52000..Οπότε μην κοιτάτε μόνο benches γιατί αν μου έδειχναν τα νούμερα μόνο χωρίς να ξέρω θα έλεγα ότι είναι ανάποδα...Κατ εμε αν δεν είχε το θέμα με την οθόνη στα 230€ θα ήταν το απόλυτο vfm..
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως ό,τι σύγκριση και συζήτηση κάνουμε, πρέπει να περιλαμβάνει ΚΥΡΙΩΣ τον παράγοντα κόστος.

Αν κόστιζε 500 ευρώ, σαφώς και τα δεδομένα θα ήταν διαφορετικά.

Και τα χαζοκολληματάκια του τα'χει και θερμοκρασίες ανεβάζει και η οθόνη είναι "κάπως".

Δεν είναι το τέλειο κινητό, μην τρελλαθούμε κιόλας.

 

Απλά έχει τόσα θετικά που το κάνουν μια εξαιρετική αγορά αυτή τη στιγμή.

Του χρόνου τέτοια εποχή το πιθανότερο είναι να μην υπάρχει σε κανενός μας τα χέρια

αλλά έτσι είναι η τεχνολογία. Χαιρόμαστε με το καινούργιο μας gadget, παθιαζόμαστε μερικές φορές

μ'αυτό μέχρι να έρθει κάτι άλλο που θα μας συναρπάσει και φτου κι απ'την αρχή. (Αμπελοφιλοσοφίες βραδιάτικα! :D)

Xiaomi Redmi Note 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

Το 5x, εκτός των άμεσων αναβαθμίσεων, σε τπτ δεν υπερτερεί από το Flex 2.

Μικρότερη CPU, μικρότερη οθόνη, απουσία SD Card Slot (epic fail!), απουσία ραδιοφώνου,

απουσία OIS και κάτι άλλα ψιλά.

 

Όταν δουλέψεις ενα 5x θα καταλάβεις.

Μονο η απουσία κάρτας sd και ραδιοφώνου ειναι μειονεκτήματα για μένα.

 

Παρεπιπτόντως, δυο φορές μου έβγαλε κάτι γραμμές στην οθόνη, όταν το έκανε αυτό, δεν έκλεινε κιόλας!

Και στις δυο περιπτώσεις επανήλθε μονο του μετα από 5-10 λεπτά. Να ανησυχώ;

Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Σίγουρα δεν είναι καλό σημάδι αυτό, ελπίζω να μη σου το ξανακάνει. Τώρα όσον αφορά το 5x, η λειτουργία του είναι σαφώς ανώτερη σε όλα και η κάμερα του επίσης. Εδώ όμως συζητάμε για το flex 2 και ας μείνει η συζήτηση μόνο σε αυτό.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως ό,τι σύγκριση και συζήτηση κάνουμε, πρέπει να περιλαμβάνει ΚΥΡΙΩΣ τον παράγοντα κόστος.

Αν κόστιζε 500 ευρώ, σαφώς και τα δεδομένα θα ήταν διαφορετικά.

Και τα χαζοκολληματάκια του τα'χει και θερμοκρασίες ανεβάζει και η οθόνη είναι "κάπως".

Δεν είναι το τέλειο κινητό, μην τρελλαθούμε κιόλας.

 

Απλά έχει τόσα θετικά που το κάνουν μια εξαιρετική αγορά αυτή τη στιγμή.

Του χρόνου τέτοια εποχή το πιθανότερο είναι να μην υπάρχει σε κανενός μας τα χέρια

αλλά έτσι είναι η τεχνολογία. Χαιρόμαστε με το καινούργιο μας gadget, παθιαζόμαστε μερικές φορές

μ'αυτό μέχρι να έρθει κάτι άλλο που θα μας συναρπάσει και φτου κι απ'την αρχή. (Αμπελοφιλοσοφίες βραδιάτικα! :D)

 

Ναι απλά πριν είπες ότι χάνει μόνο από ναυαρχίδες που κάνουν 600 ευρώ ας πούμε

Ενώ στην πραγματικότητα το ταπεινό Moto G ας πούμε (τυχαίο παράδειγμα) ρολάρει καλύτερα (καλά οι συγκρίσεις με nexus είναι ατυχείς)

Οπότε μην υπερβάλλουμε ότι το κινητό δεν παίζεται, είναι απίστευτο κτλ

Όχι τίποτα άλλο, απλά για κάποιο λόγο υπάρχουν κι άλλοι που έρχονται και κάνουν εδώ post παρόμοια με το δικό σου (δεν το γράφω για σένα προσωπικά)

 

Και σκέφτομαι θα τα διαβάσει κανένας άνθρωπος, θα αγοράσει τη συσκευή τρέχοντας και μετά από λίγες μέρες χρήσης, θα νομίζει ότι του δώσανε λάθος κινητό από αυτό που διάβασε, με τα κολλήματα που θα φάει στη μάπα

Δηλαδή καλό θα ήταν να μην πάρουμε κάποιον στον λαιμό μας

 

btw για μένα η οθόνη είναι από τα ατού της συσκευής (παρά τα θεματάκια της) και ο βασικός λόγος που το κράτησα προσωπικά

Αν βάλεις δίπλα ένα "απλό" Moto G π.χ θα φανεί entry level συγκριτικά με το Flex

 

Για μένα το μεγάλο θέμα του Flex είναι τα κολλήματα/καθυστερήσεις και συνολικά η εμπειρία χρήσης λόγω αυτών

Link to comment
Share on other sites

Ναι απλά πριν είπες ότι χάνει μόνο από ναυαρχίδες που κάνουν 600 ευρώ ας πούμε

Ενώ στην πραγματικότητα το ταπεινό Moto G ας πούμε (τυχαίο παράδειγμα) ρολάρει καλύτερα (καλά οι συγκρίσεις με nexus είναι ατυχείς)

Οπότε μην υπερβάλλουμε ότι το κινητό δεν παίζεται, είναι απίστευτο κτλ

Όχι τίποτα άλλο, απλά για κάποιο λόγο υπάρχουν κι άλλοι που έρχονται και κάνουν εδώ post παρόμοια με το δικό σου (δεν το γράφω για σένα προσωπικά)

 

Και σκέφτομαι θα τα διαβάσει κανένας άνθρωπος, θα αγοράσει τη συσκευή τρέχοντας και μετά από λίγες μέρες χρήσης, θα νομίζει ότι του δώσανε λάθος κινητό από αυτό που διάβασε, με τα κολλήματα που θα φάει στη μάπα

Δηλαδή καλό θα ήταν να μην πάρουμε κάποιον στον λαιμό μας

 

btw για μένα η οθόνη είναι από τα ατού της συσκευής (παρά τα θεματάκια της) και ο βασικός λόγος που το κράτησα προσωπικά

Αν βάλεις δίπλα ένα "απλό" Moto G π.χ θα φανεί entry level συγκριτικά με το Flex

 

Για μένα το μεγάλο θέμα του Flex είναι τα κολλήματα/καθυστερήσεις και συνολικά η εμπειρία χρήσης λόγω αυτών

 

+1000

 

Τα έλεγα και εγώ πριν αρκετές σελίδες όταν έγραφαν κάποιοι περί ανυπαρξίας lag και εμπειρία χρήσης αντίστοιχη ναυαρχίδων τύπου S6...

Link to comment
Share on other sites

Το είχα πάνω απο ένα μηνα, και τα λαγκάκια του τα είχε (με Νοva εννοείται σφαίρα). Αλλά αυτό που με χάλασε ήταν το κακό σήμα σε σημεία που με άλλα κινητά είχα μέτριο και η αυτονομία.Μιλάω αρκετά ατο τηλέφωνο και μια ώρα κλησεων σήμαινε και λιγότερο από 3 ώρες οθόνης.... Δεν ήταν κακό κινητό για τα λεφτά του ήταν σούπερ αλλά εξαρτάται απο τις ανάγκες του καθενός... Με το τρέχον κινητο μου (Galaxy A5 2016) βγάζω με 2 ώρες κλήσεων 4 μιση ώρες οθόνης οπότε όλα ΟΚ...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...