Jump to content

LG G Flex2 (H955)


paris_89
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κλείνω ένα μηνα περίπου με το κινητό. Ενώ αρχικά είχα ενθουσιαστεί με την κυρτή οθόνη το design κλπ μετά από λίγο καιρό μου φαίνεται αδιάφορο. Ίσως είναι η μανία να αλλάζω 3-4 κινητά το χρόνο; Ισως επειδή μετά απο λίγο δεν έχει πια το κάτι διαφορετικό; Eσεις που το έχετε για κάποιο καιρό πως αισθάνεστε με το κινητό;

Πάντως από απόδοση με Nova πετάει και τη μπαταρία την έχω φέρει σε μέτρια επίπεδα μετά από αρκετή δουλειά..

Link to comment
Share on other sites

Κλείνω ένα μηνα περίπου με το κινητό. Ενώ αρχικά είχα ενθουσιαστεί με την κυρτή οθόνη το design κλπ μετά από λίγο καιρό μου φαίνεται αδιάφορο. Ίσως είναι η μανία να αλλάζω 3-4 κινητά το χρόνο; Ισως επειδή μετά απο λίγο δεν έχει πια το κάτι διαφορετικό; Eσεις που το έχετε για κάποιο καιρό πως αισθάνεστε με το κινητό;

Πάντως από απόδοση με Nova πετάει και τη μπαταρία την έχω φέρει σε μέτρια επίπεδα μετά από αρκετή δουλειά..

 

Μάλλον απάντησες μόνος σου.

Xiaomi Redmi Note 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό είναι εξαιρετικό για τα λεφτά του. Σε καταλαβαίνω και ξέρω τι νιώθεις. Το σκέφτομαι πολύ καιρό αλλά είναι όλα τα κινητά έτσι. Έχει χαθεί η καινοτομία. Το S7 άμα πάρεις θα το βαρεθείς σίγουρα.κι εγώ το ίδιο.αν βγάλεις το ΝΟΤΕ και το Flex δεν υπάρχει κάτι ξεχωριστό να σε συναρπάσει εκεί έξω. Ίσως ξεχνάω κάτι αλλαεαλλα πιάνεις.
Link to comment
Share on other sites

Καλα ναι. Ειναι η φαγουρα της αλλαγης... Και αν το δωσω θα μου λειψει καποια στιγμη. Το ιδιο επαθα και με το Mate 7...
Link to comment
Share on other sites

Όποιος έχει όρεξη ας φτιάξει και έναν ελληνικό οδηγό να τον ανεβάσουμε στο πρώτο post.

Ναι ωραία θα ήταν.....Εκείνο το XDA πρέπει να έχεις μεταπτυχιακό......

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ναι ωραία θα ήταν.....Εκείνο το XDA πρέπει να έχεις μεταπτυχιακό......

 

Δεν θα το έλεγα, τυφλοσούρτης είναι, το θέμα είναι απλά κάποιος να ασχοληθεί.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Θα κοιτάξω να το φτιάξω εγώ παιδιά, να βρω λίγο χρόνο σήμερα-αύριο και θα κάνω έναν

Ελληνικό οδηγό για root+xposed. Κρίμα να το κάνεις root και να μην βάλεις και xposed.

Xiaomi Redmi Note 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

Θα κοιτάξω να το φτιάξω εγώ παιδιά, να βρω λίγο χρόνο σήμερα-αύριο και θα κάνω έναν

Ελληνικό οδηγό για root+xposed. Κρίμα να το κάνεις root και να μην βάλεις και xposed.

 

Εγώ σε περιμένω με ανυπομονησία....

Και μόνο που το λες χίλια ευχαριστώ......

Link to comment
Share on other sites

Εχω το κινητο εδω και 1,5 μηνα , δεν μου κολλαει καθολου χωρις να εχω κανει root η να αλλαξω launcher ειμαι 100% ευχαριστημενος με την αγορα αλλα εχω δει οτι στο antutu πιανω απο 55-61κ ενω εδω βλεπω οτι πολλοι μιλατε για 70-80κ υπαρχει περιπτωση να υπαρχει καποιο θεμα με το κινητο μου ? πιο πολυ απο περιεργια ρωταω καθως ετσι και αλλιως οτι και να παιζω οτι και να κανω δεν εχει προβλημα :lol:
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρέλαβα tempered glass της nillkin. Τρομερή ποιότητα. Η οθόνη στο άγγιγμα γλιστράει απίστευτα καλά, πολύ καλύτερα από την οθόνη του κινητού, τόσο που θα έλεγα ότι βελτιώνει την εμπειρία χρήσης. Εύκολη τοποθέτηση. Επίσης σίγουρα λιγότερες δαχτυλιές. Ένας μήνας αναμονή για αγορά από Κίνα αλλά άξιζε τον κόπο.
Link to comment
Share on other sites

Εχω το κινητο εδω και 1,5 μηνα , δεν μου κολλαει καθολου χωρις να εχω κανει root η να αλλαξω launcher ειμαι 100% ευχαριστημενος με την αγορα αλλα εχω δει οτι στο antutu πιανω απο 55-61κ ενω εδω βλεπω οτι πολλοι μιλατε για 70-80κ υπαρχει περιπτωση να υπαρχει καποιο θεμα με το κινητο μου ? πιο πολυ απο περιεργια ρωταω καθως ετσι και αλλιως οτι και να παιζω οτι και να κανω δεν εχει προβλημα :lol:

Και εγω που το ειχα κρυο και φορτισμενο χτυπαγε 82000...Κατω απο 70000 δεν ειχα πεσει ποτε

Link to comment
Share on other sites

Τώρα μη γελάσετε. Οταν το δοκιμάζω με το antutu, βάζω το κινητό στο ψυγείο για κανά 10λεπτό και το τρέχω εκεί μέσα,

δίπλα στα γιαούρτια και στα σαλάμια. Πιάνει αρκετά υψηλό σκορ... ομολογουμένως.:lol:

Γουργουρίζει από ευχαρίστηση ο 810...

Xiaomi Redmi Note 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

Τώρα μη γελάσετε. Οταν το δοκιμάζω με το antutu, βάζω το κινητό στο ψυγείο για κανά 10λεπτό και το τρέχω εκεί μέσα,

δίπλα στα γιαούρτια και στα σαλάμια. Πιάνει αρκετά υψηλό σκορ... ομολογουμένως.:lol:

Γουργουρίζει από ευχαρίστηση ο 810...

Απίστευτος!χαχαχαχα κλαίω!

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρέλαβα tempered glass της nillkin. Τρομερή ποιότητα. Η οθόνη στο άγγιγμα γλιστράει απίστευτα καλά, πολύ καλύτερα από την οθόνη του κινητού, τόσο που θα έλεγα ότι βελτιώνει την εμπειρία χρήσης. Εύκολη τοποθέτηση. Επίσης σίγουρα λιγότερες δαχτυλιές. Ένας μήνας αναμονή για αγορά από Κίνα αλλά άξιζε τον κόπο.

Δώσε λινκ αν μπορείς σε παρακαλώ.

Link to comment
Share on other sites

Δώσε λινκ αν μπορείς σε παρακαλώ.

 

εγώ πάντως την πήρα απο ΕΔΩ :) (με δωράκι)

Xiaomi-REDMI-5-and-5-plus.png
Link to comment
Share on other sites

http://www.nillkin-case.com/index.php?route=product/product&product_id=2933

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δώσε λινκ αν μπορείς σε παρακαλώ.

 

http://www.nillkin-case.com/index.php?route=product/product&product_id=2933

Link to comment
Share on other sites

Μια θήκη ringle fusion και ένα tempered glass σαν αυτό που προτείνετε και τέλος. Ο τέλειος συνδυασμός.

KAI προστασία KAI δεν κρύβει αυτό το στολίδι...

 

edit: Ο οδηγός για root είναι στα σκαριά.

Xiaomi Redmi Note 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα δοκίμασα να το ξεγυμνώσω από θήκες και το εχω ευχαριστηθεί. Πολύ ωραία αίσθηση στο χέρι και απείρως ομορφότερο. Ας δοκιμάσουμε αν δουλέυει το περίφημο self healing...

My devices: Mi 10T Pro, Sony Xperia Z Ultra

Link to comment
Share on other sites

Μια θήκη ringle fusion και ένα tempered glass σαν αυτό που προτείνετε και τέλος. Ο τέλειος συνδυασμός.

KAI προστασία KAI δεν κρύβει αυτό το στολίδι...

 

edit: Ο οδηγός για root είναι στα σκαριά.

 

Ωραίος, άντε κάντο "ταληράκια" να ρουτάρουμε το εργαλείο :)

I am a traveler of both time and space
Link to comment
Share on other sites

Εχω το Flex2 εδώ και 5 μέρες.

Απλά αψογο! Σουπερ ευχαρίστημενος απο κάθε άποψη!

 

 

Ενα θεματάκι μονο αντιμετωπίζω, που δε μπορώ να ερμηνεύσω:

Το έχω το κινητο απο τη περασμένη εβδομάδα (είμαι με wind f2g για την ώρα),

και ενώ έχω συνεχώς κλειστό το mobile data απο την 1η κιόλας μέρα (δηλ. αν ήταν κατα λάθος ανοιχτό, αυτό αντε να συνέβη τη 1 μονο μερα).

Λοιπόν, από τότε, σχεδόν κάθε μέρα λαμβάνω ένα SMS ότι χρεώθηκα 1 € την εκάστοτε προηγούμενη μέρα για χρηση internet έως 20 MB.

Μα, όπως είπα, ειναι μονιμως κλειστο το mobile internet.

Γιατί συμβαίνει αυτό;;

Υπάρχει κάποια άλλη επιλογή που πρέπει να απενεργοποιήσω;

Πήρα και την εξυπηρέτηση πελατών τη wind, και δεν μπορούσαν να μου δώσουν κάποια εξήγηση.

 

Το κινητο εχει Android 5.1.1 με software version V15c-EUR-XX.

 

Όπως βλέπετε και στο screenshot η χρηση mobile data είναι μηδενική:

http://i.imgur.com/Asgh8Tql.png

 

ΥΓ. Υπάρχει περίπτωση να καταναλώθηκαν εκείνη τη πρώτη μέρα λ.χ. 100 ΜΒ (5x 20 MB ),

και απο τότε να λαμβάνω ένα SMS κάθε μέρα, έως συνολικά 5;;

(δε μπορώ να το ερμηνευσω διαφορετικά...)

Edited by darkblue
Link to comment
Share on other sites

Όχι.κάνει λάθος η wind σκόπιμο κιόλας.κι εγώ κάρτα έχω κ το έχω πάθει.στείλε τους μήνυμα στο Facebook και θα το πάρεις πίσω
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
edit: Ο οδηγός για root είναι στα σκαριά.

 

Όταν είναι έτοιμος ενημέρωσε με με pm για να μπει στο πρώτο post.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...