Jump to content

LG G Flex2 (H955)


paris_89
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ναι έχεις δίκιο..Ας το θέσω κάπως καλύτερα..

Ας υποθέσουμε ότι είχαν 330 και τα δύο

Το G3 32 και το flex2 και ήταν 504 παρτίδα, ποιο θα διαλέγατε?

 

430 περίπου έχει καινούριο φίλε μου! Γιατί να δώσεις 30 λιγότερα και να το πάρεις από κάποιον που το πήρε από 269 εως 299. Άσε που όπως διαβάζεις οι συγκεκριμενες παρτίδες της προσφοράς είναι πολύ πιθανό να έχουν προβλήματα. Κάνε υπομονή αν θέλεις 2-3 μήνες και η τιμή του καινούριο θα είναι κοντά στα 300! ;)
Link to comment
Share on other sites

Ναι έχεις δίκιο..Ας το θέσω κάπως καλύτερα..

Ας υποθέσουμε ότι είχαν 330 και τα δύο

Το G3 32 και το flex2 και ήταν 504 παρτίδα, ποιο θα διαλέγατε?

 

Χωρίς να έχω πιάσει το G3, θα έπαιρνα το flex 2 λόγω οθόνης (μικρότερη ανάλυση άρα μικρότερη ανάγκη επεξεργαστικών πόρων, χρώματα οθόνης πολύ κοντά σε super amoled) και κατά δεύτερον λόγω σχεδιασμού και καινοτομίας.

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να έχω πιάσει το G3, θα έπαιρνα το flex 2 λόγω οθόνης (μικρότερη ανάλυση άρα μικρότερη ανάγκη επεξεργαστικών πόρων, χρώματα οθόνης πολύ κοντά σε super amoled) και κατά δεύτερον λόγω σχεδιασμού και καινοτομίας.

 

Φίλε μου δεν νομίζω ότι τίθεται θέμα σύγκρισης....είναι σαφές καλύτερο το g flex 2 , καλύτερη τεχνολογία οθόνης, καινοτόμο σχεδίαση, καλύτερος επεξεργαστής μνήμη DDR4 και άλλα πολλά! Το τηλέφωνο σε αυτή τη τιμή είναι ασυναγώνιστο.

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά αυτό το τηλέφωνο κάθε μέρα το ευχαριστιέμαι και πιο πολύ.

 

Το κράτημα του είναι απλά αλλού, το παίρνω στα χέρια μου απλά για να το κρατήσω.

Η μπαταρία με την τυπική μου χρήση (<2 ώρες χρόνος ανοικτής οθόνης) και λειτουργία πτήσης τα βράδια μου έφτασε τις ~65 ώρες.

Ο 810 έχει υποδειγματική κατανάλωση σε αναμονή.

 

Παράλληλα έχω και το Alpha μη έχοντας αποφασίσει να το δώσω, και κρατάω δύο υποτιμημένα από την αγορά διαμαντάκια με παρόμοια προτερήματα αλλά τελείως άλλη εκτέλεση.

Το μεγαλύτερο ατού του Flex πάντως πέρα από την τιμή, είναι η αίσθηση ότι κρατάς κάτι διαφορετικό, κάτι που έχει βάλει να αφήσω στην άκρη το υποδειγματικό Alpha.

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό το έχετε σε 4g ή σε 3g? Ρωτάω γιατί μέχρι τώρα το είχα σε 4g και μόλις το γύρισα 3g είδα πολύ πιο δροσερό το τηλέφωνο, και με λιγότερα lags.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ μόνιμα με 4G ανοιχτό το έχω και δεν έχω παράπονο μιας και πιάνω και ταχύτητες τέτοιες.

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έχω σε 2g και όταν είναι να σερφάρω η να δώσω ίντερνετ σε tablet το γυρίζω 3g.

4g δεν ασχολούμαι,ασε που έχω WIND!!

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Επειδη δεν εχω ανοιξει ακομα 3G-4G απο που ρυθμιζεται(εκει που λεει GSM-WCDMA-LTE); Επισης αν κποιος εχει καμια θηκη προς πωληση θα με ενδιεφερε γιατι απο Ελλαδα ειναι ακριβες ακομα και λιγες... Edited by toko
Link to comment
Share on other sites

430 περίπου έχει καινούριο φίλε μου! Γιατί να δώσεις 30 λιγότερα και να το πάρεις από κάποιον που το πήρε από 269 εως 299. Άσε που όπως διαβάζεις οι συγκεκριμενες παρτίδες της προσφοράς είναι πολύ πιθανό να έχουν προβλήματα. Κάνε υπομονή αν θέλεις 2-3 μήνες και η τιμή του καινούριο θα είναι κοντά στα 300! ;)

 

300 Δεν θα εχει διοτι αφενος 430 εχουν τα της προσφορας που πρόλαβαν οι έμποροι και αφετέρου ουτε το glex1 δεν πηγε 300 σε 2 μήνες και η αξία του gadget είναι οτι το θέλω τώρα...

Και εγω της προσφορας εχω και ειμαι τυχερος αλλα αν ηθελα να το παρω θα εδινα 400...

Αυτο βεβαια ειναι αποψη μου.

Link to comment
Share on other sites

300 Δεν θα εχει διοτι αφενος 430 εχουν τα της προσφορας που πρόλαβαν οι έμποροι και αφετέρου ουτε το glex1 δεν πηγε 300 σε 2 μήνες και η αξία του gadget είναι οτι το θέλω τώρα...

Και εγω της προσφορας εχω και ειμαι τυχερος αλλα αν ηθελα να το παρω θα εδινα 400...

Αυτο βεβαια ειναι αποψη μου.

 

Σωστός ο φίλος συμφωνώ ότι το τηλέφωνο δεν θα πέσει τόσο σύντομα.

Link to comment
Share on other sites

300 Δεν θα εχει διοτι αφενος 430 εχουν τα της προσφορας που πρόλαβαν οι έμποροι και αφετέρου ουτε το glex1 δεν πηγε 300 σε 2 μήνες και η αξία του gadget είναι οτι το θέλω τώρα...

Και εγω της προσφορας εχω και ειμαι τυχερος αλλα αν ηθελα να το παρω θα εδινα 400...

Αυτο βεβαια ειναι αποψη μου.

Σίγουρα θα πέσει τόσο. Εδώ έπεσε σχετικά γρήγορα το lg g3 που είναι και μια συσκευή που πουλάει.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όσοι το έχετε και έχετε εμπειρία και από g3 ποιο θα προτιμουσατε; με το σκεπτικό ότι υπάρχουν αγγελίες για σφραγισμενα γύρω στα 400.Ευχαριστώ πολύ.

Γνώμη μου, περίμενε το G4 και κάνε τι δουλειά σου με κανένα G3 32gb

Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

Ναι έχεις δίκιο..Ας το θέσω κάπως καλύτερα..

Ας υποθέσουμε ότι είχαν 330 και τα δύο

Το G3 32 και το flex2 και ήταν 504 παρτίδα, ποιο θα διαλέγατε?

Χαλαρά το flex 2. Είχα το g3 με snapdragon 805 και μπορώ να πω ότι το flex είναι ανώτερο σε οθόνη, μπαταρία λίγο καλύτερο (έχει και γρήγορη φόρτιση), σε βαριά παιχνίδια είναι εμφανής η ανωτερότητα και για το overheating που γίνεται λόγος το g3 έψηνε μπριζόλα σε σχέση με το flex.

Απλά μην πέσεις σε σκάρτη παρτίδα, εγώ στάθηκα τυχερός.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις...Ελπίζω να το βρω με λογικό "καπέλο"...

Χαλαρά το flex 2. Είχα το g3 με snapdragon 805 και μπορώ να πω ότι το flex είναι ανώτερο σε οθόνη, μπαταρία λίγο καλύτερο (έχει και γρήγορη φόρτιση), σε βαριά παιχνίδια είναι εμφανής η ανωτερότητα και για το overheating που γίνεται λόγος το g3 έψηνε μπριζόλα σε σχέση με το flex.

Απλά μην πέσεις σε σκάρτη παρτίδα, εγώ στάθηκα τυχερός.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις...Ελπίζω να το βρω με λογικό "καπέλο"...

 

Μάξιμουμ 380€ με καπέλο αλλιώς από 430€ καινούργιο. Και για θήκη ebay μου ήρθε σήμερα quick circle κόκκινη 30€ και όχι 55€ που δίνουν <<έξυπνα>> σκρουτζομάγαζα.

Link to comment
Share on other sites

παιδια πηρα update σε 5.1.1 εκδοση λογισμικου v15a-226-01:D

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ειναι νωρις:lol: αλλα το κινητο πεταειιιιιιιιιιιιιι

Link to comment
Share on other sites

Δουλεψε το με την 5,1,1 και πες μας με τη μπαταρια πως τα παει :)

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

παιδια πηρα update σε 5.1.1 εκδοση λογισμικου v15a-226-01:D

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ειναι νωρις:lol: αλλα το κινητο πεταειιιιιιιιιιιιιι

 

 

vodafone Γερμανιας? βλεπω στο γνωστο site βγαλανε και το λινκ kdz

μακαρι να ξεκλειδωσει και ο bootloader επιτελους.

λογικα το kdz ολοι μπορουμε να ο flasharoume?

Edited by kutulu26
Link to comment
Share on other sites

4 antutu test το ενα πισω απο το αλλο το κινητο δεν ανεβηκε πανω απ 41 βαθμους,τρομερη διαφορα θερμοκρασιας

 

----- προσθήκη μηνύματος 89 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

φιλε το ρουμανικο πρεπει να εχω

Link to comment
Share on other sites

4 antutu test το ενα πισω απο το αλλο το κινητο δεν ανεβηκε πανω απ 41 βαθμους,τρομερη διαφορα θερμοκρασιας

 

----- προσθήκη μηνύματος 89 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

φιλε το ρουμανικο πρεπει να εχω

 

καλο αυτο εμενα μεχρι 45 μου ανεβαζε !!!

ειδες μεγαλες διακυμανσεις στα score? δηλαδη το throttling βελτιωθηκε?

τρεξε και κανενα geekbench

Link to comment
Share on other sites

παιδια πηρα update σε 5.1.1 εκδοση λογισμικου v15a-226-01:D

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ειναι νωρις:lol: αλλα το κινητο πεταειιιιιιιιιιιιιι

Οπω σαν να έχουμε εξελίξεις και σημαντικά επεισόδια :D

Vodafone Ρουμανιας η unbranded;

Μεςω OTA η Windows(pc/tablet);

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

κοιτα πριν μου ειχε βγ:rolleyes:αλει και 56000,τωρα κυμαινεται απο 52000 μεχρι 49500,αλλα το κινητο το νοιωθω δροσερο τωρα , καμια σχεση με πριν,ρολαρει ευκολα
Link to comment
Share on other sites

Μόλις κοίταξα και μου έβγαλε αυτο εδω!!!!

Η 5.1.1 ειναι;;;

 

[ATTACH]61587[/ATTACH]

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...