Jump to content

LG G Flex2 (H955)


paris_89
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα... Νεότερα από 6;;

LG Optimus L3--> Galaxy S III mini-->LG G3s-->LG G Flex 2-->LG G6—>LG G7 -->1+ 8-->Pixel 6 Pro 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Την θερμοκρασία την μετράς με το CPU-temp?

γιατί δείχνει λάθος θερμοκρασία, μονο το CPU-Z δείχνει την κανονική, Με το CPU-Temp και έμενα τόσο έδειχνε 30-46

 

ναι φιλε μου με CPU-Z μετραω την θερμοκρασια,το μονο που τσιμπαει λιγο ειναι το καλοκαιρι στο αμαξι με gps φτανει κανα 46-48 τοπ

Link to comment
Share on other sites

ναι φιλε μου με CPU-Z μετραω την θερμοκρασια,το μονο που τσιμπαει λιγο ειναι το καλοκαιρι στο αμαξι με gps φτανει κανα 46-48 τοπ

ποια ρομ (FW) φορας? εμενα εχουν περασει απο την procordia την 15e ενω σε Γερμανικο g flex2 ειδα οτι δεν υπαρχει....

Link to comment
Share on other sites

ποια ρομ (FW) φορας? εμενα εχουν περασει απο την procordia την 15e ενω σε Γερμανικο g flex2 ειδα οτι δεν υπαρχει....

 

v15b-226-01 το δικο μου ρουμανικο ειναι

Link to comment
Share on other sites

Λέω να του βάλω την 15c που θα έπρεπε να φοράει...

 

sent from my nice curved LG G Flex2

Link to comment
Share on other sites

Απαραδεχτη μπαταρια κ χαλια σημα... Σημερα 2:34 ωρες sot μονο με messenger με 3G απο 99% μεχρι 0.
Link to comment
Share on other sites

Απαραδεχτη μπαταρια κ χαλια σημα... Σημερα 2:34 ωρες sot μονο με messenger με 3G απο 99% μεχρι 0.

Μήπως ήσουν σε κανά υπόγειο?

Xiaomi Redmi Note 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

Σε 1ο οροφο ημουν... Εδω σε ισογειο βγαζει χ στο σημα ακομη κ σε 2G. Μαζι με το G2 ειναι τα χειροτερα σε σημα... Το Asus ειχε καλυτερο σημα κ καλυτερη διαχειριση μπαταριας γιαυτο κ μου το αγορασαν πρωτο...
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να περάσω την 15c γιατί τώρα έχει την 15e που είναι χάλια, μπορώ να το κάνω με το flashtool; χρειάζεται κάτι άλλο;

 

sent from my nice curved LG G Flex2

Link to comment
Share on other sites

Σε 1ο οροφο ημουν... Εδω σε ισογειο βγαζει χ στο σημα ακομη κ σε 2G. Μαζι με το G2 ειναι τα χειροτερα σε σημα... Το Asus ειχε καλυτερο σημα κ καλυτερη διαχειριση μπαταριας γιαυτο κ μου το αγορασαν πρωτο...

Τι να πω... περίεργο μου ακούγεται. Ποτέ δεν είχα πρόβλημα με το σήμα.

Οχι ότι δουλεύω και σε κανα ορυχείο βέβαια, αλλά μου φαίνεται παράξενο.

Κανείς από'δω μέσα (αν θυμάμαι καλά) δεν παραπονέθηκε για το σήμα.

Xiaomi Redmi Note 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

Σε 1ο οροφο ημουν... Εδω σε ισογειο βγαζει χ στο σημα ακομη κ σε 2G. Μαζι με το G2 ειναι τα χειροτερα σε σημα... Το Asus ειχε καλυτερο σημα κ καλυτερη διαχειριση μπαταριας γιαυτο κ μου το αγορασαν πρωτο...
μηπως φταιει η εταιρια κινητης που εχεις?στο σπιτι μου εαν βαλεις vodafone εχεις 4g παντου και με cosmote ουτε κληση δεν μπορεις να κανεις...
Link to comment
Share on other sites

Ήρθε η ώρα για μια μικρή αλλαγή ενόψει καλοκαιριού.

Εδώ και δύο μήνες ψάχνω καθημερινά για να βρω το καλύτερο κινητό κάτω από τα 250 ευρώ.

Το flex2 στα 230 πλέον, πιστεύω ότι δεν έχει αντίπαλο σαν σύνολο, που για μένα είναι κάμερα - επιδόσεις - και το κυριότερο, εμπειρία χρήσης.

Ναι οκ, έχει τα προβλήματα του, αλλά καλώς ή κακώς δεν υπάρχει κινητό που είναι εντελώς απροβλημάτιστο.

Θα περιμένω λίγες μέρες ακόμα μήπως και βρεθεί ξαφνικά τίποτα καλύτερο, αλλά δεν νομίζω…:ninja:

Link to comment
Share on other sites

.....Θα περιμένω λίγες μέρες ακόμα μήπως και βρεθεί ξαφνικά τίποτα καλύτερο, αλλά δεν νομίζω…:ninja:

Για δες και το motorola x play. Δεν το έχω δουλέψει αλλά διαβάζω πολύ καλά σχόλια εδώ μέσα και αλλού (καλύτερη κάμερα, πολύ καλύτερη μπαταρία πολύ φωτεινή οθόνη, πιο γρήγορες αναβαθμίσεις).

Και κοστίζει εκεί στα 250 ευρώ.

Xiaomi Redmi Note 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

Απαραδεχτη μπαταρια κ χαλια σημα... Σημερα 2:34 ωρες sot μονο με messenger με 3G απο 99% μεχρι 0.

H μπαταρία είναι από τα γνωστά μελανά του σημεία

Σε σήμα εγώ θα έλεγα ότι είναι πολύ καλό

 

Θέλω να περάσω την 15c γιατί τώρα έχει την 15e που είναι χάλια, μπορώ να το κάνω με το flashtool; χρειάζεται κάτι άλλο;

Sorry, σε ποιο θέμα είναι χάλια η 15e και πιστεύεις θα στο φτιάξει η 15c;

 

Ήρθε η ώρα για μια μικρή αλλαγή ενόψει καλοκαιριού.

Εδώ και δύο μήνες ψάχνω καθημερινά για να βρω το καλύτερο κινητό κάτω από τα 250 ευρώ.

Το flex2 στα 230 πλέον, πιστεύω ότι δεν έχει αντίπαλο σαν σύνολο, που για μένα είναι κάμερα - επιδόσεις - και το κυριότερο, εμπειρία χρήσης.

Ναι οκ, έχει τα προβλήματα του, αλλά καλώς ή κακώς δεν υπάρχει κινητό που είναι εντελώς απροβλημάτιστο.

Θα περιμένω λίγες μέρες ακόμα μήπως και βρεθεί ξαφνικά τίποτα καλύτερο, αλλά δεν νομίζω…:ninja:

Για εμπειρία χρήσης, που είναι το κυριότερο για σένα, κοιτάς αλλού.

Link to comment
Share on other sites

Με τον sd 615, το play είναι ένα άριστο κινητό της μεσαίας κατηγορίας. Πήρα το A5 και χτυπάω το κεφάλι μου με τον sd 410.

 

Απο επεξεργαστές μόνο 810, 808 (το nexus με τα 16gb χάνει αρκετά), 805, 801, 652 και ίσως 650 (σε καμια περιπτωση πάντως το note 3 pro). Ούτε kirin, ούτε Mediate.

 

Θα περιμένω όπως είπα καμιά προσφορά μήπως σκάσει μύτη... για λίγες μέρες ακόμα αλλά δεν το βλέπω. Οπότε το flex2 είναι μονόδρομος.

Link to comment
Share on other sites

H μπαταρία είναι από τα γνωστά μελανά του σημεία

Σε σήμα εγώ θα έλεγα ότι είναι πολύ καλό

 

 

Sorry, σε ποιο θέμα είναι χάλια η 15e και πιστεύεις θα στο φτιάξει η 15c;

Έχω βάλει ήδη την 15c και βλέπω σαφώς πιο χαμηλές θερμοκρασίες και καλύτερη μπαταρία (αν και είμαι μόλις στην δεύτερη φόρτιση), δεν βλέπω κάτι το αρνητικό αν και όπως είπα είναι νωρίς ακόμα....

 

Όσο για το σήμα, θεωρώ ότι είναι καλο, τουλάχιστον σε σύγκριση με αλλα κινητά στην οικογένεια (Lenovo, Xaomi, G2. Huawei) δεν βλέπω να υστερεί κάπου

Link to comment
Share on other sites

ανοιξε κ μου βγαζει μνμ οτι κανει optimize app....

 

εκανε κανα 2-3 restart....αλλα παλι νεκρο...

 

διαβαζοντας λιγο στο xda...αναφερουν για προβλημα στην μπαταρια....

 

το στελνω procordia? ποσο εγγυηση εχει η μπαταρια?

 

το πήγα σε ένα κατάστημα με επισκευές κινητών και μου ανέφεραν για πρόβλημα στην τροφοδοσία (όχι η μπαταρια) κ ότι με ένα κόστος 45-50 ευρω ,θα είναι ΟΚ...

 

Ποια η γνώμη σας? προχωράω?

Link to comment
Share on other sites

δεν είμαι αθηνα.

 

YΓ η εγγύηση είναι 2 χρονια?

Αν το πήρες από Ελλάδα ή είναι Ευρωπαϊκό τότε έχει 2 χρόνια εγγύηση. Μην το παςοκ να ναι. Στειλτο στο επίσημο σέρβις

 

sent from my nice curved LG G Flex2

Link to comment
Share on other sites

το πήγα σε ένα κατάστημα με επισκευές κινητών και μου ανέφεραν για πρόβλημα στην τροφοδοσία (όχι η μπαταρια) κ ότι με ένα κόστος 45-50 ευρω ,θα είναι ΟΚ...

 

Ποια η γνώμη σας? προχωράω?

 

δεν είμαι αθηνα.

 

YΓ η εγγύηση είναι 2 χρονια?

Εννοείται το πας στο επίσημο σέρβις. Αν ανοιχτεί αλλού θα χάσεις την επίσημη εγγύηση και αν ποτε γίνει κάτι θα πρέπει να βάλεις το χέρι βαθιά στη τσέπη πχ. Οθόνη ή πλακέτα ή κάτι άλλο σοβαρό τέλος πάντων. Πάρε procordia και κανόνισε να έρθει κουριερ με χρέωση δική τους. Και ενδεχομένως να μην χρειαστεί να πληρώσεις τίποτα

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

παιδια ευχαριστω!

Δευτερα θα παραλαβουν το κινητο με κουριερ..

 

ΥΓ τι προγραμμα να κατεβασω στο pc για να κανω μια αποπειρα μηπως παρω καταφερω να κανα back up?

 

edit: οταν το συνδεω στο pc,μου βγαζει μνμ "QHSUSB_BULK"..

Edited by moysitsa
Link to comment
Share on other sites

παιδια ευχαριστω!

Δευτερα θα παραλαβουν το κινητο με κουριερ..

 

ΥΓ τι προγραμμα να κατεβασω στο pc για να κανω μια αποπειρα μηπως παρω καταφερω να κανα back up?

 

edit: οταν το συνδεω στο pc,μου βγαζει μνμ "QHSUSB_BULK"..

 

Μονο το service μπορει να στο φτιαξει. Δεν υπαρχει καποια λυση να παρεις backup δυστυχως. είναι brick το τηλεφωνο σου

Edited by kutulu26
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...