Jump to content

LG G Flex2 (H955)


paris_89
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μέχρι στιγμής μου έχει συμβεί 2 φορές. Για τον ίδιο ακατανόητο λόγο μετά από 2-3 λεπτά έφτιαξε μόνο του.

Θυμάμαι πως τη 2η φορά, σίγουρα έγινε όταν έβαλα το βύσμα ακουστικών. Όσο για την 1η φορά δε θυμάμαι τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα και πάλι σε όλους. Επανέρχομαι στο θέμα μετά από 6 μήνες συμβίωσης με το κινητό. Δεν μπορώ να πω ότι δεν είμαι ευχαριστημένος από την αγορά,κάθε άλλο μάλιστα και στην τιμή της προσφοράς της Vodafone, απλά κάτι μικρά πραγματάκια είναι αρκετά ενοχλητικά. Το πρόβλημα με τη μωβ γραμμή μου το είχε παρουσιάσει και σε μένα μια δυο φορές αλλά δεν είχα ασχοληθεί. Επίσης γενικά τον τελευταίο καιρό είχα και θέματα αποσυνδέσεων από wifi,και καμμένα pixels στην οθόνη. Σημείωση ήταν 504 ελληνικό. Το πήγα στην procordia,αλλάξανε οθόνη και πλακέτα. Είναι σαν να παρέλαβα άλλο κινητό. Πολύ καλύτερη οθόνη,σε σημείο που να διαπιστώνω τώρα ότι ίσως η προηγούμενη είχε και άλλα θέματα και το κινητό γενικά σε αποκρισιμότητα καμία σχέση, πολύ πιο γρήγορο σε ό,τι και αν κάνω. Το μόνο θέμα που έχω και ακόμα δεν έχω λύσει είναι με το σήμα του κινητού. Όχι ότι επηρεάζει την καθημερινότητα τραγικά αλλά δεν έχω σήμα για μερικά δευτερόλεπτα κάθε φορα. Και εξηγούμαι. Όταν βρίσκομαι σε κυψέλη 4g,κ μόνο τότε, σχεδόν μετά από κάθε κλήση χάνει το σήμα και κάνει αναζήτηση για να το ξαναβρεί. Από την procordia μου απάντησαν ότι στην κλήση το τηλέφωνο πέφτει από το 4g σε Η ή 3g,για να κάνει την κλήση,και όταν τελειώσει τότε ξανασυνδέεται σε 4g. Και ότι αυτό το κάνουν όλα τα τηλέφωνα,και g2 g4 που είχαν εκεί και το δοκίμασαν. Παρόλαυτα εμένα μετά την κλήση,δεν ανεβαίνει πάλι σε 4g αμέσως,αλλά χάνει τελείως το σήμα και ξανακάνει αναζήτηση. Έχει συμβεί σε κανέναν από εσάς? Έχετε καμιά ιδέα τι μπορεί να φταίει. Η σιμ μου είναι καινούρια, double sim της Vodafone, αλλά και άλλες σιμ που δοκίμασα και άλλων εταιρειών κάνει το ίδιο πράγμα.
Link to comment
Share on other sites

Στο δικό μου, δε συμβαίνει αυτό.

Αυτό που συμβαίνει είναι ότι όντως το σήμα γυρίζει σε 3G και μετά ξανά σε 4G αλλά δε μεσολαβεί διάστημα αναζήτησης, γίνεται άμεσα και χωρίς απώλεια σήματος.

Στη θέση σου θα έκανα ένα hard reset.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες ερωτησουλες για το κινητό:

1.αν το πάρει κανείς τώρα φαντάζομαι πως θα είναι καινούργια παρτίδα οπότε τα προβλήματα με την οθόνη που διαβάζω θα είναι ελάχιστα..

2.κάπου είδα ότι έχει ένα θέμα με την οθόνη και την ελάχιστη φωτεινότητα, δηλαδή; για σερφαρισμα στο σκοτάδι δε παίζει; με browser σε night mode σώζεται η κατάσταση;

3.μπαταρία; πόσες ώρες οθόνη σας βγάζει περίπου;

4.κάμερα; σε σχέση με g3, g4;

5. τελευταίο και αρκετά σημαντικό, που μπορώ να το δω, ξέρει κανείς; πήγα στο Πλαίσιο αλλά δε το έχουν, έχω περιέργεια για την οθόνη.

dum spiro spero
Link to comment
Share on other sites

Παίδες ερωτησουλες για το κινητό:

1.αν το πάρει κανείς τώρα φαντάζομαι πως θα είναι καινούργια παρτίδα οπότε τα προβλήματα με την οθόνη που διαβάζω θα είναι ελάχιστα..

2.κάπου είδα ότι έχει ένα θέμα με την οθόνη και την ελάχιστη φωτεινότητα, δηλαδή; για σερφαρισμα στο σκοτάδι δε παίζει; με browser σε night mode σώζεται η κατάσταση;

3.μπαταρία; πόσες ώρες οθόνη σας βγάζει περίπου;

4.κάμερα; σε σχέση με g3, g4;

5. τελευταίο και αρκετά σημαντικό, που μπορώ να το δω, ξέρει κανείς; πήγα στο Πλαίσιο αλλά δε το έχουν, έχω περιέργεια για την οθόνη.

 

1. Εξαρτάται από το μαγαζί που θα το αγοράσεις. Αν το πάρεις από κάποια αλυσίδα όπως Πλαίσιο, Media Markt, Public κλπ κατα 99% θα έχουν μόνο καινούριες παρτίδες. Αν το πάρεις από Skroutz ανάλογα το μαγαζί μπορεί να έχει και παλαιότερες παρτίδες.

2. Λόγω του ότι είναι OLED στη χαμηλή ένταση φωτείζει πιο πολύ από LCD ή IPS οθόνες οπότε αν θα το χρησιμοποιείς πχ πριν πέσεις για ύπνο σε σκοτεινό δωμάτιο ίσως σε ενοχλήσει στα μάτια (όχι μόνο για browser αλλά Facebook, Viber κλπ).

3. Δεν το έχω αλλά από αυτά που έχω διαβάσει ~4 ώρες. (Αναλόγως και την χρήση)

4. Σαν του G3 λίγο υποδιέστερη από του G4.

5. Υπάρχει σίγουρα στα Media Markt. Το είχα δει την προηγούμενη βδομάδα.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου επειδή το είχα και πήγα σε g4, η κάμερα έχει μεγάλη διαφορά υπέρ του g4...δεν κάνω λόγο καν για manual mode που εκεί το g4 είναι σε άλλη κατηγορία.
Link to comment
Share on other sites

Τελικά το πήρα το εν λόγω Κινητο παρολο που προέρχομαι από iphone θα ομολογήσω ότι μου άφησε πολύ αξιόλογες εντυπώσεις το lg . Μια ερώτηση την νέα έκδοση του Android θα την πάρει ? Ευελπιστώ με το ui του g4
Link to comment
Share on other sites

Αυτή έχω και εγώ v15c αλλά εγώ αναρωτιέμαι για την έκδοση marshmallow Αυτή Ρωτάω αν θα υπάρξει για το κινητό μας καλοδεχούμενο βέβαια θα είναι και το ui του g4
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει κάτι επίσημο ακόμα για την 6.0, εγώ κρατάω μικρό καλάθι πάντως

 

θα τη παρει, για το UI εγω κραταω μικρο καλαθι

All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

Πάντως πρέπει να υπάρχει κάποιος τρόπος να βάλουμε το ui του g4 στο flex 2 ειδικά για το κομμάτι της κάμερας
Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα στα χερια μου απο εχθες, σειρα 509.

 

Κουκλι μονο αυτο εχω να πω, που να ειχα και το κοκκινο...η οθονη του εχει κατι παραμορφωσεις στο γκρι σε τερμα χαμηλα φωτεινοτητα, αλλα δεν ειναι κατι κατατροφικο, η οθονη του ειναι ξεκουραστη και αυτο που λετε οτι ειναι σαν να εχει κουκιδες ναι κατι φαινεται αλλα....εμενα μου αρεσε :lol:

 

Επιδοσεις πολυ καλες, εμπειρια χρησης χεριοτερη απο το g4. Φυσικα φταιει το UI και η παραμετροποιηση, οχι οτι σερνεται (σε καμμια περιπτωση) απλα που και που βλεπεις οτι σκαλωνει πραγμα που στο 4ρακι εγω δεν το ειδα καθολου. καμερα, εγω δεν ειδα καμμια τρελη διαφορα (βασικα δεν ειδα καμμια διαφορα στην ποιοτητα) σε σχεση με το 4, απλα η εφαρμογη του ειναι υποδεεστερη του 4.

 

Μπαταρια καλυτερη απο το G4, ναι...

 

Παντως απο το πρωι ολοι με ρωτανε τι ειναι αυτο το κουκλι και τι φοβερο ντιζαν κλπ, και εμενα προσωπικα με ενθουσιασε το κρατημα του. Θα το κρατησω γιατι ειναι κατι διαφορετικο σε σχεση με τα αλλα τα οποια πανω κατω τα ιδια ειναι.

 

Απλα πρεπει να στειλουμε ενα email@LG

1. να παρει τουλαχιστον το GUI4

2. να παρει την marshmallow

3. να βρει κανενας κινεζος κοκκινα καπακια και να τα βγαλει στο EBAY :p

 

και ειναι τελειο.

All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα στα χερια μου απο εχθες, σειρα 509.

 

Κουκλι μονο αυτο εχω να πω, που να ειχα και το κοκκινο...η οθονη του εχει κατι παραμορφωσεις στο γκρι σε τερμα χαμηλα φωτεινοτητα, αλλα δεν ειναι κατι κατατροφικο, η οθονη του ειναι ξεκουραστη και αυτο που λετε οτι ειναι σαν να εχει κουκιδες ναι κατι φαινεται αλλα....εμενα μου αρεσε :lol:

 

Επιδοσεις πολυ καλες, εμπειρια χρησης χεριοτερη απο το g4. Φυσικα φταιει το UI και η παραμετροποιηση, οχι οτι σερνεται (σε καμμια περιπτωση) απλα που και που βλεπεις οτι σκαλωνει πραγμα που στο 4ρακι εγω δεν το ειδα καθολου. καμερα, εγω δεν ειδα καμμια τρελη διαφορα (βασικα δεν ειδα καμμια διαφορα στην ποιοτητα) σε σχεση με το 4, απλα η εφαρμογη του ειναι υποδεεστερη του 4.

 

Μπαταρια καλυτερη απο το G4, ναι...

 

Παντως απο το πρωι ολοι με ρωτανε τι ειναι αυτο το κουκλι και τι φοβερο ντιζαν κλπ, και εμενα προσωπικα με ενθουσιασε το κρατημα του. Θα το κρατησω γιατι ειναι κατι διαφορετικο σε σχεση με τα αλλα τα οποια πανω κατω τα ιδια ειναι.

 

Απλα πρεπει να στειλουμε ενα email@LG

1. να παρει τουλαχιστον το GUI4

2. να παρει την marshmallow

3. να βρει κανενας κινεζος κοκκινα καπακια και να τα βγαλει στο EBAY :p

 

και ειναι τελειο.

 

 

Είναι κινηταρα, εγώ έχω πάθει πλάκα με την κάμερα.

Link to comment
Share on other sites

Όντως είναι κινήματα αλλά είπαμε θέλουμε και την παραμετροποίηση που έχει το ui του G4 .
Link to comment
Share on other sites

γεια σας και από εμένα είμαι κάτοχος του flex 2 εδώ και μια εβδομάδα , το κινητό ειναι brand vodafone μπορώ να βγάλω την vodafone με μια άλλη rom χωρίς να χαθεί η εγγύηση ?
Link to comment
Share on other sites

γεια σας και από εμένα είμαι κάτοχος του flex 2 εδώ και μια εβδομάδα , το κινητό ειναι brand vodafone μπορώ να βγάλω την vodafone με μια άλλη rom χωρίς να χαθεί η εγγύηση ?

 

μπορεις να κανρις οτι θελεις, βαλε οποια θελεις. Αν χαλασει, τοτε ξαναβαζεις την βονταφον και ολα καλα.

All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Παντως απο το πρωι ολοι με ρωτανε τι ειναι αυτο το κουκλι και τι φοβερο ντιζαν κλπ, και εμενα προσωπικα με ενθουσιασε το κρατημα του. Θα το κρατησω γιατι ειναι κατι διαφορετικο σε σχεση με τα αλλα τα οποια πανω κατω τα ιδια ειναι.

 

Απλα πρεπει να στειλουμε ενα email@LG

1. να παρει τουλαχιστον το GUI4

2. να παρει την marshmallow

3. να βρει κανενας κινεζος κοκκινα καπακια και να τα βγαλει στο EBAY :p

 

και ειναι τελειο.

Ναι είναι πολύ ωραίο κινητό, μεγειά :)

 

Κατά τ'άλλα

1. Το βλέπω δύσκολο αλλά μακάρι

2. Αυτό 50-50 το κόβω, μακάρι, αλλά να γίνει και μια υλοποίηση της προκοπής, γιατί η 5.1.1 που έχουμε τώρα είναι κάπως... Γενικά εκεί που χαντακώνεται το κινητό είναι στο software πιστεύω

3. Υπάρχει ήδη αυτό ;)

Link to comment
Share on other sites

linkor plz....

 

 

ΥΓ το κινητο χαντακωνεται στο software 100%. Δλδ φαντασου το κινητο αυτο με καμμια CM13...

All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.. Υπαρχει τροπος να βγαζεις σε wide με 13mp? Και οχι να το βαζεις στα 10mp για να ειναι wide?

 

οχι δεν γινεται

All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Τσουκου Δεν γινεται. Έχω την εντύπωση ότι και αλλά κινητά έχουν το ίδιο "πρόβλημα"

 

δεν ειναι προβλημα ειναι θεμα κατασκευης του φακου, ειναι σε 4:3 ολοι πλην του S5,S6,G4

All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...