Jump to content

Google Nexus 6 (by Motorola)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά, επειδή είστε μια κοινότητα που εμπιστεύομαι. Έχετε κανένα λινκ από κάπου όπου μπορώ να αγοράσω το φορτιστή της συσκευασίας; Μετά από 3 χρόνια ο δικος μου πλέον "καίει" κάθε καλώδιο που του βάζω κι επειδή πλέον δεν έχω εγγύηση θέλω καινούριο. Αν όχι το ίδιο της μοτορολα , έστω ένα εξίσου καλό και fast charger φυσικά. Ευχαριστώ για όσους απαντήσουν :)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

να ρωτησω αν στα 258 αξιζει η συσκευη?
Δεδομένου ότι σταμάτησαν τα updates, παίρνεις ένα "ληγμένο" τουμπανακι.

 

Sent from my SHIELD Tablet using Tapatalk

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω αν στα 258 αξιζει η συσκευη?

 

Όχι, πολύ παλιό πια.

 

Η κάμερα του μέτρια και οι επιδόσεις του ανέκαθεν ήταν μέτριες.

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω αν στα 258 αξιζει η συσκευη?

 

Πρίν 1 χρόνο το πήρα στα 250€ και δεν έχω κανένα παράπονο. Εξ άλλου δαχτυλικό αποτύπωμα του λείπει

Εάν μου χαλάσει πιστεύω θα ψάξω να βρώ ίδιο

Χρήστος

Νοκια Ν70 -> Νοκια Ν73 -> Νοκια Ν86 -> Νοκια Ε7 ->Nokia Lumia 930 + Nexus 6 - > Pixel 4a

E7 : 31/8/2011 930 : 2/2/2015 Nexus 6 : 12/8/2016

Link to comment
Share on other sites

Εγώ μετά από δύο χρόνια μαζί τού ψάχνω τώρα να το δώσω. Μια χαρά βέβαια είναι ακόμα. Βαρέθηκα μόνο το μέγεθος του, το βάρος του κ την έλλειψη δαχτυλικου αποτυπώματος.

Βτς απ την κάμερα του δεν έμεινα απ την αρχή ικανοποιημένος.

Στα 258 που ρωτάει ο φίλος θεωρώ οριακά ότι αξίζει. Οριακά.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πρίν 1 χρόνο το πήρα στα 250€ και δεν έχω κανένα παράπονο. Εξ άλλου δαχτυλικό αποτύπωμα του λείπει

Εάν μου χαλάσει πιστεύω θα ψάξω να βρώ ίδιο

Καινουργιο στα 250;

 

Εγώ μετά από δύο χρόνια μαζί τού ψάχνω τώρα να το δώσω. Μια χαρά βέβαια είναι ακόμα. Βαρέθηκα μόνο το μέγεθος του, το βάρος του κ την έλλειψη δαχτυλικου αποτυπώματος.

Βτς απ την κάμερα του δεν έμεινα απ την αρχή ικανοποιημένος.

Στα 258 που ρωτάει ο φίλος θεωρώ οριακά ότι αξίζει. Οριακά.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δηλαδη για κανα Nexus 6p ποσα θα εδινες; 350; Και για κανα Pixel; 500;; :wacko:

 

ΔΕΝ τα αξιζει αυτα τα λεφτα τωρα, στα 150€ παλι πολλα ειναι. Το τηλεφωνο ειναι εκτος αγορας πια.

 

Δεν εχει δαχτυλικο, δεν εχει καλη καμερα, ο ηχος του στο ακουστικο ειναι μετριος, αναβαθμισεις τερμα, και απο ταχυτητα το τηλεφωνο μετριο. Απο την πρωτη μερα παρατηρησα ενα μονιμο lag που εχει στο ανοιγμα των εφαρμογων, ευθυνεται η πολυ αργη εσωτερικη μνημη που εχει, που μονο χειροτερα γινεται με την κρυπτογραφηση (το πρωτο nexus νομιζω)

 

ΤΟΤΕ που ειχε βγει η προσφορα καινουργιο με τα 300€ αξιζε, τωρα μετα απο 2 χρονια να το παρεις στα 250 ειναι κοροιδια, αυτος που θα στο πουλησει θα γελαει μετα

Link to comment
Share on other sites

Ναι τώρα που το σκέφτομαι βλακειες λέω δεν τα αξίζει. Θεωρώ ότι μιλάμε για καινούριο ε; αλλιώς μεταχειρισμένο ΜΕ ΤΗΝ ΚΑΜΙΑ.

 

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι τώρα που το σκέφτομαι βλακειες λέω δεν τα αξίζει. Θεωρώ ότι μιλάμε για καινούριο ε; αλλιώς μεταχειρισμένο ΜΕ ΤΗΝ ΚΑΜΙΑ.

 

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Oυτε καινουργιο, αν θελεις μεγαλο κινητο πας σε κανα Mi max 2 που ειναι ακομα εν ζωη

Link to comment
Share on other sites

2 μήνες αγορασμένο ήταν όταν το πήρα εγώ, στην πένα το έχω όπως όταν το πήρα

Γιατι χάλια κάμερα , εμένα μου φαίνεται μιά χαρά φωτογραφίες βγάζει

Δέν έχω δει φωτογραφίες απο διπλές κάμερες και ότι άλλο έχουν τα κινητά πλέον , αλλα η κάμερα του είναι ικανοποιητική για εμένα

Αλλα και φτηνότερο μπορείς να το βρείς σίγουρα

Χρήστος

Νοκια Ν70 -> Νοκια Ν73 -> Νοκια Ν86 -> Νοκια Ε7 ->Nokia Lumia 930 + Nexus 6 - > Pixel 4a

E7 : 31/8/2011 930 : 2/2/2015 Nexus 6 : 12/8/2016

Link to comment
Share on other sites

Στα 250 και εγώ πιστεύω ότι είναι πολλά και δεν αξίζει μπορείς να το βρεις 150-180 εκεί είναι τα λεφτά του για εμένα που είμαι πολύ ευχαριστημένος από την συσκευή.

 

Ναι όντως κάμερα καλή δεν έχει και ούτε είναι το πιο σβέλτο κινητό που θα βρεις.

Εμένα, η οθόνη του είναι που με κρατάει ακόμη και πραγματικά δεν το αλλάζω για αυτό.

 

Μια ερώτηση και από εμένα έτσι από περιέργεια μιας και θα πάω αύριο για αλλαγή μπαταρίας εσάς πόσο σας βγάζει περίπου;

Εγώ θέλω 2-3 φορές την μέρα φορτηση χωρίς κάτι το ιδιαίτερο, απλά ανοιχτά δεδομένα (WiFi και data) με γενικό screen on time κοντά στις 2:30 ώρες.

 

Sent from my Nexus 6 using Tapatalk

Nokia 6600, Sony Ericsson K700i, Motorola L7, Sony Ericsson W810i, Nokia 6680, Nokia 3120 classic, Nokia E71, Nokia C5-03, Nokia N900, Samsung Galaxy S, Google Nexus S, HTC 8S, Nokia N9, Moto G 2nd, Moto X 2nd, OnePlus X, Nexus 6, Redmi Note 5, Mi8
Link to comment
Share on other sites

Εμένα με έβγαζε μια ολόκληρη μέρα.

Βέβαια ανάλογα την χρήση μερικές φορές οριακά.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και σε εμένα μία ημέρα την βγάζει

Χρήστος

Νοκια Ν70 -> Νοκια Ν73 -> Νοκια Ν86 -> Νοκια Ε7 ->Nokia Lumia 930 + Nexus 6 - > Pixel 4a

E7 : 31/8/2011 930 : 2/2/2015 Nexus 6 : 12/8/2016

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αξιόπιστη μπαταρία για αγορά; Από ebay, Ελλάδα ή άλλο site;

Μόνο αυτό βρήκα που μου γεμίζει λίγο το μάτι αλλά δεν δοκίμασα καν ακόμα να δω αν στέλνουν Ελλάδα.

http://www.wannsee-electronic.de/handyakkus/motorola/polarcell_hochleistungsakku_fuer_motorola_nexus_6_ersetzt_originalakku_ez30_-_snn5953a_i6_668_0.htm

 

Με βλέπω να το κρατάω το κινητό τουλάχιστον μέχρι το επόμενο φθινόπωρο και επειδή δεν είναι πλέον στα καλύτερα της σκέφτομαι να την αλλάξω. Σε κάνα δυο μαγαζιά επισκευής που πήγα στον Πειραιά μου είπαν πως δεν έχουν μπαταρίες για Nexus 6.

Edited by joca
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αξιόπιστη μπαταρία για αγορά; Από ebay, Ελλάδα ή άλλο site;

Μόνο αυτό βρήκα που μου γεμίζει λίγο το μάτι αλλά δεν δοκίμασα καν ακόμα να δω αν στέλνουν Ελλάδα.

http://www.wannsee-electronic.de/handyakkus/motorola/polarcell_hochleistungsakku_fuer_motorola_nexus_6_ersetzt_originalakku_ez30_-_snn5953a_i6_668_0.htm

 

Με βλέπω να το κρατάω το κινητό τουλάχιστον μέχρι το επόμενο φθινόπωρο και επειδή δεν είναι πλέον στα καλύτερα της σκέφτομαι να την αλλάξω. Σε κάνα δυο μαγαζιά επισκευής που πήγα στον Πειραιά μου είπαν πως δεν έχουν μπαταρίες για Nexus 6.

Με κλειστα μάτια πήγαινε στην easy service .Αλλαξα της γυναίκας μου σε 3 ώρες αφού με ειδοποιησαν ότι ηρθε η μπαταρια
Link to comment
Share on other sites

Με κλειστα μάτια πήγαινε στην easy service .Αλλαξα της γυναίκας μου σε 3 ώρες αφού με ειδοποιησαν ότι ηρθε η μπαταρια

 

Μαρούσι δεν ειναι η easy service; Πεφτει λιγο μακρια για μενα χωρις αυτοκινητο απο οτι βλεπω αλλα οκ.

Πόσο κόστισε η αλλαγή;

Edited by joca
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, άλλαξα και εγώ μπαταρία πριν απο 3-4 μέρες στο i-red, μέσα σε 2 μέρες απο την επικοινωνία που είχα με το κατάστημα, η μπαταρία έκαμε μια μέρα να έρθει απο τον προμηθευτή τους την επομένη έγινε η αλλαγή. Η δουλειά που κάνανε ηταν πολύ καλή υο κινητό το πήρα σε καλύτερη κατασταση απο οτι το πήγα, καθάρισαν ακόμη και την ακόμη που είχαν μαζέψει τα ηχεία. Το κόστος ηταν κάπως ακριβό, στοίχισε 87€ αλλά έμεινα πολύ ευχαριστημένος.

 

Sent from my Nexus 6 using Tapatalk

Nokia 6600, Sony Ericsson K700i, Motorola L7, Sony Ericsson W810i, Nokia 6680, Nokia 3120 classic, Nokia E71, Nokia C5-03, Nokia N900, Samsung Galaxy S, Google Nexus S, HTC 8S, Nokia N9, Moto G 2nd, Moto X 2nd, OnePlus X, Nexus 6, Redmi Note 5, Mi8
Link to comment
Share on other sites

87 ευρώ;;;;; Στο τηλέφωνο άλλαξες μπαταρία ή στο αυτοκίνητο; !!!!!!!

 

Στάλθηκε από το Nexus 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, άλλαξα και εγώ μπαταρία πριν απο 3-4 μέρες στο i-red, μέσα σε 2 μέρες απο την επικοινωνία που είχα με το κατάστημα, η μπαταρία έκαμε μια μέρα να έρθει απο τον προμηθευτή τους την επομένη έγινε η αλλαγή. Η δουλειά που κάνανε ηταν πολύ καλή υο κινητό το πήρα σε καλύτερη κατασταση απο οτι το πήγα, καθάρισαν ακόμη και την ακόμη που είχαν μαζέψει τα ηχεία. Το κόστος ηταν κάπως ακριβό, στοίχισε 87€ αλλά έμεινα πολύ ευχαριστημένος.

 

Sent from my Nexus 6 using Tapatalk

 

87 ευρώ;;;;; Στο τηλέφωνο άλλαξες μπαταρία ή στο αυτοκίνητο; !!!!!!!

 

Στάλθηκε από το Nexus 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Καλά στην i-red το έχουν χάσει. Έριξα μια ματιά στο σαιτ τους για το Nexus 6, έτσι για πλάκα μιας και το ανέφερε ο φίλος. Έχουν αναλυτικές χρεώσεις και για αλλαγή σπασμένης οθόνης πχ θέλουν 292.64 €

Πίσω κάλυμμα 68.20 €, Βλάβη ηχείου 80.60 €, Εγκατάσταση λογισμικού 49.60 €, Βλάβη μπαταρίας 86.80 €, Πίσω κάμερα 105.40 € κλπ κλπ

Edited by joca
Link to comment
Share on other sites

Μαρούσι δεν ειναι η easy service; Πεφτει λιγο μακρια για μενα χωρις αυτοκινητο απο οτι βλεπω αλλα οκ.

Πόσο κόστισε η αλλαγή;

35 Ευρώ όλα

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα δεν βρήκα κάποια λύση για τους αισθητήρες.. Το μόνο που βρήκα είναι το αρχειο persist.img που έχει σχέση με τους αισθητήρες

Με την εφαρμογή terminal και την παρακάτω εντολή μπορείς να βγάλεις το δικό σου αρχείο (θέλει ροοτ) ,

εάν μπορεί κάποιος να μου στείλει το δικό του να κάνω μια δοκιμή..

 

su

dd if=/dev/block/mmcblk0p22 of=/sdcard/persist.img

Χρήστος

Νοκια Ν70 -> Νοκια Ν73 -> Νοκια Ν86 -> Νοκια Ε7 ->Nokia Lumia 930 + Nexus 6 - > Pixel 4a

E7 : 31/8/2011 930 : 2/2/2015 Nexus 6 : 12/8/2016

Link to comment
Share on other sites

Αν και με custom rom, δεν είμαι root για να σε βοηθήσω, δυστυχώς.

 

Πάντως η συσκευή έχει αρχίσει να βαραίνει μετά από κάποιους μήνες χρήσης με LOS. Υπάρχει εναλλακτική;

Link to comment
Share on other sites

Θα πρότεινα σε όποιον είναι με custom room, ακόμη και στην stock αρκεί να έχει custom recovery να κάνει decrypt το /data partition.

Βλέπω αισθητή διαφορά σε θέματα ταχύτητας.

 

Το δικό μου persist.img, είμαι με custom 7.1.2 και Elemental X, δεν ξέρω αν παίζουν ρόλο.https://cloud.tapatalk.com/s/5a58f6dec36c7/persist.zip

 

Sent from my Nexus 6 using Tapatalk

Nokia 6600, Sony Ericsson K700i, Motorola L7, Sony Ericsson W810i, Nokia 6680, Nokia 3120 classic, Nokia E71, Nokia C5-03, Nokia N900, Samsung Galaxy S, Google Nexus S, HTC 8S, Nokia N9, Moto G 2nd, Moto X 2nd, OnePlus X, Nexus 6, Redmi Note 5, Mi8
Link to comment
Share on other sites

Θα πρότεινα σε όποιον είναι με custom room, ακόμη και στην stock αρκεί να έχει custom recovery να κάνει decrypt το /data partition.

Βλέπω αισθητή διαφορά σε θέματα ταχύτητας.

 

Sent from my Nexus 6 using Tapatalk

 

Έκανα μια αναζήτηση, αλλά οι περισσότερες αναρτήσεις είναι παλιές και δεν ξέρω αν ισχύουν ακόμα τα ίδια.

 

Αν σου είναι εύκολο, δώσε ένα λινκ με κάποιον οδηγό να διαβάσω. Χρειάζεται να έχεις διακαιώματα root, ή απλά custom recovery;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 6 (by Motorola)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...