Jump to content

Google Nexus 6 (by Motorola)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά πιστεύω ότι το κινητό έχει θέμα με τη μπαταρία ή κάτι υλικολοισμικό και θέλω να το πάω σέρβις όσο έχω ακόμη εγγύηση. Το έχω πάρει από τα παμπλικ. Και έχω και τη δική τους εγγύηση. Να το πάω σε αυτούς; Είμαι από Θεσσαλονίκη

Τι εγγύηση έχεις από τα public;

Γνωρίζεις αν υπάρχει service της Motorola στη Θεσσαλονίκη, ή πρέπει να το στείλεις Αθήνα;

 

sent from nexus 6

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Τι εγγύηση έχεις από τα public;

Γνωρίζεις αν υπάρχει service της Motorola στη Θεσσαλονίκη, ή πρέπει να το στείλεις Αθήνα;

 

sent from nexus 6

 

Τα παμπλικ έχουν μία δική τους που διαρκεί δύο χρόνια. Αλλά υπάρχει και της αντιπροσωπείας από ό,τι ξέρω με επίσης δύο χρόνια. Απλά δεν ξέρω αν υπάρχει αντιπροσωπεία στη Θεσσαλονίκη..

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα γνωριζετε πως τσεκαρω την εγγκυηση και την χωρα προελευσης του Nexus 6 μου ενα συνδεσμο ΙΜΕΙ θελω αλλα δεν ξερω ποιος ειναι ο πιο επικαιρος και ακολουθως με σωστα στοιχεια. Επισης θα ηθελα να τσεκαρω και ποτε κατασκευαστηκε η συσκευη μου πως το κανω αυτο ;

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ωραίος.

Ψάχνω να βρω κι εγώ ένα σφραγισμένο Nexus One με eclair(είμαι λάτρης), αλλά πολύ φοβάμαι πως θα είναι δύσκολο να έχω την τύχη σου.

 

Sent from my XT1562

Καλημερα φιλε μ και σε σενα πολυ φοβαμαι οτι τοσο παλια μοντελα δεν εχουν στην Electroline ειπαμε οτι βρηκα το Nexus 6 που ετυχε να ειχαν τελευταιο τεμαχιο απο την καλοκαιρινη τους προσφορα το 2016 που το ειχαν στα 399ευρω αντι 649 που ηταν αλλα οχι και τοσο παλιο μοντελο ελεος. Συγνωμη για το offitopic.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Τα παμπλικ έχουν μία δική τους που διαρκεί δύο χρόνια. Αλλά υπάρχει και της αντιπροσωπείας από ό,τι ξέρω με επίσης δύο χρόνια. Απλά δεν ξέρω αν υπάρχει αντιπροσωπεία στη Θεσσαλονίκη..

Αν υπάρχει επίσημο service στη Θεσσαλονίκη, προσωπικά θα το έστελνα εκεί.

 

Αν όχι, μίλησε με το επίσημο service στην Αθήνα και με το Public, να δεις ποιος θα σε εξυπηρετήσει πιο γρήγορα.

 

sent from nexus 6

Link to comment
Share on other sites

Για να δεις πότε κατσκευάστηκε κλπ, το απενεργοποιείς. Κρατάς το power + volume down μέχρι να βγει το ρομποτάκι. Διαλέγεις την επιλογή Barcodes με το βελάκι.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Στην καινούρια έκδοση Purenexus, ο θεός dev του το τερμάτισε!

Δίνει την rom με τα official google apps που έρχονται στα pixels. Το κινητό είναι σαν να έχεις ένα Pixel XL πλέον.

Υπόψιν, και πριν μπορούσαμε να έχουμε ΣΑΝ pixels κλπ και apps. Απλώς τώρα έχει περασμένα τα επίσημα ώστε να καλύπτεται από EULA.

Φυσάει η ρομ.

Το μέλλον είναι ήδη εδώ !:p
Link to comment
Share on other sites

Στην καινούρια έκδοση Purenexus, ο θεός dev του το τερμάτισε!

Δίνει την rom με τα official google apps που έρχονται στα pixels. Το κινητό είναι σαν να έχεις ένα Pixel XL πλέον.

Υπόψιν, και πριν μπορούσαμε να έχουμε ΣΑΝ pixels κλπ και apps. Απλώς τώρα έχει περασμένα τα επίσημα ώστε να καλύπτεται από EULA.

Φυσάει η ρομ.

 

Τι διαφορά έχουν τα pixel gapps, και τι κερδίζουμε σαν χρήστες;

 

Την τρέχεις με stock kernel ή κάποιον άλλο; Στη stock rom όταν η μπαταρία πέφτει κάτω από το 40% αρχίζει το lag για εξοικονόμηση ενέργειας, άσχετα με το αν έχεις ενεργοποιήσει το battery saver. Επειδή δεν θυμάμαι, στην Pure Nexus γίνεται αυτό;

 

 

sent from nexus 6

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε κανα νέο για την 7.1.1. πότε θα πάρουμε κανονικά γιατί πέρασε πολύς καιρός αν δεν κάνω λαθος
Link to comment
Share on other sites

Έχουμε κανα νέο για την 7.1.1. πότε θα πάρουμε κανονικά γιατί πέρασε πολύς καιρός αν δεν κάνω λαθος

 

Ποτέ τελικά. Το ανακοίνωσε επίσημα η google.

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε κανα νέο για την 7.1.1. πότε θα πάρουμε κανονικά γιατί πέρασε πολύς καιρός αν δεν κάνω λαθος

 

Ποτέ τελικά. Το ανακοίνωσε επίσημα η google.

Την 7.1.1 την έχει πάρει επίσημα η συσκευή εδώ και καιρό.

Επειδή μάλλον δεν θα σας έρθει σαν ΟΤΑ, εφόσον δεν έχει έρθει μετά από τόσο καιρό, καλό θα ήταν να την βάλετε χειροκίνητα.

 

sent from nexus 6

Link to comment
Share on other sites

Τι διαφορά έχουν τα pixel gapps, και τι κερδίζουμε σαν χρήστες;

 

Την τρέχεις με stock kernel ή κάποιον άλλο; Στη stock rom όταν η μπαταρία πέφτει κάτω από το 40% αρχίζει το lag για εξοικονόμηση ενέργειας, άσχετα με το αν έχεις ενεργοποιήσει το battery saver. Επειδή δεν θυμάμαι, στην Pure Nexus γίνεται αυτό;

 

 

sent from nexus 6

 

Απλώς δεν χρειάζονται theming, είναι κατευθείαν rounded για τον pixel launcher.

Γενικά η ROM του είναι φοβερή. Κυριολεκτικά είναι σαν να έχεις το Pixel XL. Για να καταλάβεις στο official factory image σε καθαρό install ο installer σε ρωτάει αν θες να κάνεις migrate από iphone. Στα άλλα gapps δεν υπάρχει αυτό αλλά το generic. Στην Purenexus υπάρχει κανονικά.

Με τον Stock είμαι πλέον. Όχι δεν μου κάνει Lag κάτω από το 40%.

Το μέλλον είναι ήδη εδώ !:p
Link to comment
Share on other sites

Απλώς δεν χρειάζονται theming, είναι κατευθείαν rounded για τον pixel launcher.

Γενικά η ROM του είναι φοβερή. Κυριολεκτικά είναι σαν να έχεις το Pixel XL. Για να καταλάβεις στο official factory image σε καθαρό install ο installer σε ρωτάει αν θες να κάνεις migrate από iphone. Στα άλλα gapps δεν υπάρχει αυτό αλλά το generic. Στην Purenexus υπάρχει κανονικά.

Με τον Stock είμαι πλέον. Όχι δεν μου κάνει Lag κάτω από το 40%.

Μάλλον θα επιστρέψω κι εγώ σύντομα. Δεν έχω παράπονο από την official, δεν μου λείπει ιδιαίτερα κάποιο feature, αλλά αυτό με το lag μετά από κάποιο σημείο, νιώθω σαν να έχω συσκευή με 1GB RAM.

 

sent from nexus 6

Link to comment
Share on other sites

Απλώς δεν χρειάζονται theming, είναι κατευθείαν rounded για τον pixel launcher.

Γενικά η ROM του είναι φοβερή. Κυριολεκτικά είναι σαν να έχεις το Pixel XL. Για να καταλάβεις στο official factory image σε καθαρό install ο installer σε ρωτάει αν θες να κάνεις migrate από iphone. Στα άλλα gapps δεν υπάρχει αυτό αλλά το generic. Στην Purenexus υπάρχει κανονικά.

Με τον Stock είμαι πλέον. Όχι δεν μου κάνει Lag κάτω από το 40%.

Καλημερα ναι οντος και αν θες εγκαταστας και το Pixel Launcher μαζι με το Pixel Wallpapers και κυριολεκτικοτατα ειναι ΣΑΝ ΝΑ ΧΕΙΣ ΤΟ Pixel XL τιποτα δεν του λειπει και δεν εχει να ζηλευει απο το Nexus 6 μας.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα ναι οντος και αν θες εγκαταστας και το Pixel Launcher μαζι με το Pixel Wallpapers και κυριολεκτικοτατα ειναι ΣΑΝ ΝΑ ΧΕΙΣ ΤΟ Pixel XL τιποτα δεν του λειπει και δεν εχει να ζηλευει απο το Nexus 6 μας.

 

Ώπα, ώπα, το γυρίσαμε σε custom; :cool:

Το μέλλον είναι ήδη εδώ !:p
Link to comment
Share on other sites

Ώπα, ώπα, το γυρίσαμε σε custom; :cool:

Οχι με στοκ ειμαι λολλιποπ 5.1 κανονικα απλος προσθεσα τα παραπανω απο το playstore.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Την 7.1.1 την έχει πάρει επίσημα η συσκευή εδώ και καιρό.

Επειδή μάλλον δεν θα σας έρθει σαν ΟΤΑ, εφόσον δεν έχει έρθει μετά από τόσο καιρό, καλό θα ήταν να την βάλετε χειροκίνητα.

 

sent from nexus 6

 

Παλιά στο Τέξας. Όποιος την έκανε τον στέλνει υποβάθμιση σε 7 πλέον γιατί έχει πρόβλημα η 7.1.1 και είπε ότι δεν θα δωθεί τελικά επίσημα η 7.1.1

Link to comment
Share on other sites

Παίδες ερώτηση τα 2/3 της οθόνης είναι κάπως πιο κίτρινα στα άσπρα και ποιο γκρι στα μαύρα .. προφανώς έχω θέματα κι με την οθονη.. είναι 6 μηνών από Κωτσόβολο .. αξίζει να το στείλω για αλλαγή οθόνης ή θα τους το δείχνω και δεν θα το βλέπουν?
Link to comment
Share on other sites

Παλιά στο Τέξας. Όποιος την έκανε τον στέλνει υποβάθμιση σε 7 πλέον γιατί έχει πρόβλημα η 7.1.1 και είπε ότι δεν θα δωθεί τελικά επίσημα η 7.1.1

Το image Μαρτίου της 7.1.1 είναι κανονικά στη σελίδα της Google (είχε κατέβει δύο τρεις μέρες αφότου βγήκε, και στη συνέχεια ανέβηκε και πάλι).

Το έχω περάσει από την αρχή, δηλαδή την πρώτη "προβληματική" έκδοση και είμαι στις 353 ώρες uptime έως τώρα. Δεν έχει χρειαστεί επανεκκίνηση απ' όταν έκανα το πρώτο boot.

Δεν μου έχει έρθει καμιά ειδοποίηση για υποβάθμιση σε 7.0.

 

sent from nexus 6

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παίδες ερώτηση τα 2/3 της οθόνης είναι κάπως πιο κίτρινα στα άσπρα και ποιο γκρι στα μαύρα .. προφανώς έχω θέματα κι με την οθονη.. είναι 6 μηνών από Κωτσόβολο .. αξίζει να το στείλω για αλλαγή οθόνης ή θα τους το δείχνω και δεν θα το βλέπουν?

Ανομοιομορφία της amoled. Πήγαινέ το στο service, εξήγησέ τους και δείξε τους το πρόβλημα και δεν θα έχεις θέμα.

Το είχα πάει για τον ίδιο λόγο και μου άλλαξαν την οθόνη.

 

sent from nexus 6

Link to comment
Share on other sites

Αν επιτρέπεται σε ποιο σέρβις το πηγές γιατί είμαι από Θεσσαλονίκη

Στη cellcom στην Αθήνα είναι το επίσημο της Motorola. Δεν ξέρω αν υπάρχει αντίστοιχο στη Θεσσαλονίκη. Αν καταλήξεις να το στείλεις Αθήνα, καλό θα ήταν να επικοινωνήσεις μαζί τους πριν, αλλά και όσο θα βρίσκεται η συσκευή στο service για να τους εξηγήσεις ακριβώς το πρόβλημα. Επειδή προφανώς δεν είναι αντιληπτό με όλες τις αποχρώσεις, ή όταν προβάλλεται μια φωτογραφία/βίντεο, μην γυρίσει πίσω η συσκευή χωρίς να γίνει επισκευή.

 

sent from nexus 6

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ παρά να περιγράψω πόσο ωραίο είναι το κινητό εν έτει 2017.

Αγόρασα ένα νέο αλουμινένιο middle frame μαζί με ένα νέο backplate και καινούρια μπαταρία. Ήρθαν όλα από Κίνα όχι παραπάνω από 25 ευρώ.

Με λίγη δουλειά τα πέρασα όλα από την αρχή, μαζί με λίγη κόλλα στιγμής για σιγουριά στο backplate και έγινε καινούριο.

Με την Purenexus, F2FS kernel+TWRP(F2FS) από την VanillaROM, και λίγη υπομονή, έχω ένα 5,96'' χορταστικό AMOLED 4G κινητό με 7.1.1, άπλετη μπαταρία, όλα τα καλούδια των Pixel ( μέχρι και Google assistant off screen ) και κυρίως ΣΦΑΙΡΑ.

 

ΑΝ, λέω ΑΝ, ποτέ έβγαζε η Motorola το ίδιο κινητό με έναν 821 Snap + καινούρια γενιά AMOLED, θα το αγόραζα εν ριπή οφθαλμού.

 

:love:

Το μέλλον είναι ήδη εδώ !:p
Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία ποσο σου κρατάει τώρα; Γιατί σκέφτομαι και εγώ να την αλλάξω επειδή δεν είμαι πολύ ευχαριστημένος.

 

Sent from my Nexus 6 using Tapatalk

Nokia 6600, Sony Ericsson K700i, Motorola L7, Sony Ericsson W810i, Nokia 6680, Nokia 3120 classic, Nokia E71, Nokia C5-03, Nokia N900, Samsung Galaxy S, Google Nexus S, HTC 8S, Nokia N9, Moto G 2nd, Moto X 2nd, OnePlus X, Nexus 6, Redmi Note 5, Mi8
Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία ποσο σου κρατάει τώρα; Γιατί σκέφτομαι και εγώ να την αλλάξω επειδή δεν είμαι πολύ ευχαριστημένος.

 

Sent from my Nexus 6 using Tapatalk

 

 

Περίπου 5 ώρες πριν την φορτίσω το βράδυ. Τα έχω όλα ανοιχτά βέβαια.

Το μέλλον είναι ήδη εδώ !:p
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ παρόμοια χρηση κάνω παντα όλα ανοιχτα και μου βγάζει 2:30-3:00 ώρες οπότε νομιζω πρεπει να κάνω και εγώ το βήμα και να αλλάξω μπαταρία για να το ευχαριστηθώ λίγο παραπάνω το κινητό. Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.

 

Sent from my Nexus 6 using Tapatalk

Nokia 6600, Sony Ericsson K700i, Motorola L7, Sony Ericsson W810i, Nokia 6680, Nokia 3120 classic, Nokia E71, Nokia C5-03, Nokia N900, Samsung Galaxy S, Google Nexus S, HTC 8S, Nokia N9, Moto G 2nd, Moto X 2nd, OnePlus X, Nexus 6, Redmi Note 5, Mi8
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ παρά να περιγράψω πόσο ωραίο είναι το κινητό εν έτει 2017.

Αγόρασα ένα νέο αλουμινένιο middle frame μαζί με ένα νέο backplate και καινούρια μπαταρία. Ήρθαν όλα από Κίνα όχι παραπάνω από 25 ευρώ.

Με λίγη δουλειά τα πέρασα όλα από την αρχή, μαζί με λίγη κόλλα στιγμής για σιγουριά στο backplate και έγινε καινούριο.

Με την Purenexus, F2FS kernel+TWRP(F2FS) από την VanillaROM, και λίγη υπομονή, έχω ένα 5,96'' χορταστικό AMOLED 4G κινητό με 7.1.1, άπλετη μπαταρία, όλα τα καλούδια των Pixel ( μέχρι και Google assistant off screen ) και κυρίως ΣΦΑΙΡΑ.

 

ΑΝ, λέω ΑΝ, ποτέ έβγαζε η Motorola το ίδιο κινητό με έναν 821 Snap + καινούρια γενιά AMOLED, θα το αγόραζα εν ριπή οφθαλμού.

 

:love:

 

Περίπου 5 ώρες πριν την φορτίσω το βράδυ. Τα έχω όλα ανοιχτά βέβαια.

Τελικά άλλαξες kernel? Ποιον έβαλες;

Ο stock της PN δεν υποστηρίζει F2FS, σωστά;

 

sent from nexus 6

Link to comment
Share on other sites

Την 7.1.1 την έχει πάρει επίσημα η συσκευή εδώ και καιρό.

Επειδή μάλλον δεν θα σας έρθει σαν ΟΤΑ, εφόσον δεν έχει έρθει μετά από τόσο καιρό, καλό θα ήταν να την βάλετε χειροκίνητα.

 

sent from nexus 6

 

Πως το κάνουμε αυτό ? Με το προγραμματάκι που τα κάνει όλα ?

Και αν ναι τα σβήνει όλα ?

 

Σορρυ που ρωτάω αλλά δεν το έχω ξανακάνει

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 6 (by Motorola)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...