Jump to content

Google Nexus 6 (by Motorola)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα,

εξακολουθείτε να έχετε πρόβλημα με διακυμάνσεις σήματος στο 4G; Είμαι στην 6.0.1 Μαρτίου, με radio 31R.

Όπως θα δείτε στο screenshot, το χρονικό διάστημα που έχω μαρκάρει με κόκκινο έχω ρυθμίσει χειροκίνητα τη συσκευή σε 3G, όπου το σήμα είναι μονίμως φουλ χωρίς διακυμάνσεις. Το χρονικό διάστημα που έχω μαρκάρει με πορτοκαλί έχω ρυθμίσει χειροκίνητα τη συσκευή σε 4G, όπου το σήμα έχει αρκετές διακυμάνσεις.

Όλο αυτό το χρονικό διάστημα ~8 ωρών η συσκευή ήταν στο ίδιο σημείο και κάτω από κεραία της Cosmote που είναι ο πάροχός μου.

 

http://s22.postimg.org/tj11m2pb1/Screenshot_20160411_155636_2.jpg

 

Αναφέρεστε στο παραπάνω; Εγώ πάντως το έχω ακόμα. Γενικότερα, αν μπω σε μετρό όπου χάνεται το σήμα, μετά πρέπει να το βάλω στιγμιαία σε λειτουργία πτήσης για να επανέλθει στο φουλ.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εγώ όταν είμαι σπίτι/γραφείο το έχω μόνιμα σε 2g, αφενός λόγω ψιλοαθλιου 3g (4g δεν παίζει εδώ ελέω wind) και αφετέρου προφανώς λόγω wifi. Έξω σε 3g πάντα, με μέτριο προς κακό σήμα, οπότε και αυξημένη κατανάλωση. Αλλά ακόμη και με 1 γραμμή σήμα δεν είχα φαινόμενα να πέφτει γραμμή κλπ.

 

Sent from my Nexus 6 using Tapatalk

Κινητό: Xiaomi Redmi Note 4
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα , αξιζει να το παρω το κινητο αυτον τον καιρο ; Το εχω βρει απο 2ο χερι σε αριστη κατασταση.

Θα εχει μελλοντικες αναβαθμισεις ; Έχει καλη μπαταρία ;

Εχω το Lumia 930 και σκεφτομαι να το αντικαταστησω

Χρήστος

Νοκια Ν70 -> Νοκια Ν73 -> Νοκια Ν86 -> Νοκια Ε7 ->Nokia Lumia 930 + Nexus 6 - > Pixel 4a

E7 : 31/8/2011 930 : 2/2/2015 Nexus 6 : 12/8/2016

Link to comment
Share on other sites

Βάσει των χρονοδιαγραμμάτων της ίδιας της Google το Nexus 6 θα πάρει και την επόμενη έκδοση του Android, την N δλδ. Επίσης θα παίρνει security updates (που βγάζει σε μηνιαία βάση η Google) μέχρι τον Νοέμβρη 2017. Η μπαταρία του γενικά είναι σε ικανοποιητικά σχετικά επίπεδα, αλλά η αλήθεια είναι ότι καταναλώνει αρκετά λόγω μεγέθους και ανάλυσης. Εγώ θα σου πρότεινα να περιμένεις να δεις τα νέα nexus και ενδεχομένως να σκεφτείς και το Nexus 5x, το περσινό δλδ, το οποίο θεωρείται εξαιρετικό vfm.

 

Sent from my Nexus 6 using Tapatalk

Κινητό: Xiaomi Redmi Note 4
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας.

Έχω περασμένη την preview 5 του Android 7 και χθες έγινε το εξής.

Με την μπαταρία πεσμένη και το τηλέφωνο κλειστό, έβαλα τον φορτιστή να φορτήσει το τηλέφωνο και άναψε το πράσινο led για πρώτη φορά. Μετά από λίγο εκκίνησα το τηλέφωνο και τότε έσβησε. Τι είναι αυτό;

Edited by eleco
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας.

Έχω περασμένη την preview 5 του Android 7 και χθες έγινε το εξής.

Με την μπαταρία πεσμένη και το τηλέφωνο κλειστό, έβαλα τον φορτιστή να φορτήσει το τηλέφωνο και άναψε το πράσινο led για πρώτη φορά. Μετά από λίγο εκκίνησα το τηλέφωνο και τότε έσβησε. Τι είναι αυτό;

 

Δεν μου εχει συμβει. Αν θελεις μηδενισε τα στατιστικα της μπαταριας αν δεν το εχεις κανει, μπας φταιει αυτο.

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Το πράσινο led ανάβει όταν είναι τελείως ξελιγωμενη η μπαταρία. Σβήνει μετά από μερικά δευτερόλεπτα φόρτισης

 

Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδια δεν το βρηκα στην Electroline για να το αγορασω. Απο εξωτερικο με μεταφορικα ποσο κανει και που το βρησκω ;

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδια δεν το βρηκα στην Electroline για να το αγορασω. Απο εξωτερικο με μεταφορικα ποσο κανει και που το βρησκω ;

 

Αν θυμάμαι καλά, άλλο εδώ το πήρα (http://m.ebay.com/itm/New-Original-Motorola-Nexus-6-XT1103-GSM-Unlocked-32GB-5-96-Smartphone-Blue-/381587477385?nav=SEARCH). Καλά, εσύ δεν είχες πάρει το 5Χ;

Θάνος :)
Link to comment
Share on other sites

Αν θυμάμαι καλά, άλλο εδώ το πήρα (http://m.ebay.com/itm/New-Original-Motorola-Nexus-6-XT1103-GSM-Unlocked-32GB-5-96-Smartphone-Blue-/381587477385?nav=SEARCH). Καλά, εσύ δεν είχες πάρει το 5Χ;

 

Ναι φιλε μ αλλα το πειρα πισω επειδη ζεστενοταν υπερβολικα και πειρα τα χρηματα μου πισω. Ισως το ξανα αγορασω τον αυγουστο θα δω.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Ακομα το σκεφτομαι για να το παρω, το δινει γνωστος μου 250 σε αριστη κατασταση...

Χρήστος

Νοκια Ν70 -> Νοκια Ν73 -> Νοκια Ν86 -> Νοκια Ε7 ->Nokia Lumia 930 + Nexus 6 - > Pixel 4a

E7 : 31/8/2011 930 : 2/2/2015 Nexus 6 : 12/8/2016

Link to comment
Share on other sites

Ακομα το σκεφτομαι για να το παρω, το δινει γνωστος μου 250 σε αριστη κατασταση...

 

Καλά είναι, πάρτο, και εγώ τόσο το πήρα, αξίζει.

Θάνος :)
Link to comment
Share on other sites

Αν θυμάμαι καλά, άλλο εδώ το πήρα (http://m.ebay.com/itm/New-Original-Motorola-Nexus-6-XT1103-GSM-Unlocked-32GB-5-96-Smartphone-Blue-/381587477385?nav=SEARCH). Καλά, εσύ δεν είχες πάρει το 5Χ;

 

αυτό είναι αμερικάνικο χωρίς εγγύησή εδώ ή ακόμα χειρότερα χωρίς εγγύησή γιατί κατά 99% ανακατασκευής & 100% ξεκλείδωτο απο παροχο + δεν υποστηρίζει της ίδιες lte συχνότητές με το ευρωπαϊκό

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

αυτό είναι αμερικάνικο χωρίς εγγύησή εδώ ή ακόμα χειρότερα χωρίς εγγύησή γιατί κατά 99% ανακατασκευής & 100% ξεκλείδωτο απο παροχο + δεν υποστηρίζει της ίδιες lte συχνότητές με το ευρωπαϊκό

 

Ωπα ώπα, εννοείς refurbished; Γιατί εγώ από εδώ το πήρα. Το αμερικανικό (XT1103) μια διαφορά έχει μόνο από το international (XT1100).Λείπει η 800αρα μπάντα, του LTE, αλλά κατά τα άλλα είναι οκ. Εγώ όμως νόμιζα πως είναι καινούριο.

Θάνος :)
Link to comment
Share on other sites

Ωπα ώπα, εννοείς refurbished; Γιατί εγώ από εδώ το πήρα. Το αμερικανικό (XT1103) μια διαφορά έχει μόνο από το international (XT1100).Λείπει η 800αρα μπάντα, του LTE, αλλά κατά τα άλλα είναι οκ. Εγώ όμως νόμιζα πως είναι καινούριο.

 

λέω 99% refurbished... δες ποτέ κατασκευάστηκε, αν το 2014- αρχές 2015 και συ το αγόρασες μέσα στο 2016 δύσκολα να ναι ολοκαίνουριο

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

και παράγωγή απ ότι έψαξα του σταμάτησε τον Δεκέμβρη 2015

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

λέω 99% refurbished... δες ποτέ κατασκευάστηκε, αν το 2014- αρχές 2015 και συ το αγόρασες μέσα στο 2016 δύσκολα να ναι ολοκαίνουριο

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

και παράγωγή απ ότι έψαξα του σταμάτησε τον Δεκέμβρη 2015

Πως μπορώ να δω πότε κατασκευάστηκε;

Θάνος :)
Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ να δω πότε κατασκευάστηκε;

 

από τις επιλογές του bootloader μπες στο barcodes

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

από τις επιλογές του bootloader μπες στο barcodes

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

23/12/2014. Και καλά, τότε γιατί λένε καινουριο; Το κινητό μου, εξωτερικά καινούριο είναι, αλλά στην περιγραφή δεν θα έπρεπε να αναφέρεται ότι είναι ανακατασκευασμένο;

Θάνος :)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, τελευταία αντιμετωπίζω το ίδιο πρόβλημα συνεχώς : μου αποσυνδέει τη σιμ και για λίγα δευτερόλεπτα δεν έχω ούτε σήμα και εννοείται ούτε ίντερνετ με δεδομένα.

Κυρίως το βλέπω όταν πάω να ανοιξω το Pokemon go αλλά μου το κάνει και σε τυχαίες στιγμές οπότε δεν πιστεύω να φταίει η εφαρμογή.

Γνωρίζετε ποια είναι επίσημη αντιπροσωπεία service στη Θεσσαλονίκη; Ακόμα δεν πέρασαν δύο χρόνια που το χω το κινητό οπότε ισχύει ακόμα η εγγύηση.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, τελευταία αντιμετωπίζω το ίδιο πρόβλημα συνεχώς : μου αποσυνδέει τη σιμ και για λίγα δευτερόλεπτα δεν έχω ούτε σήμα και εννοείται ούτε ίντερνετ με δεδομένα.

Κυρίως το βλέπω όταν πάω να ανοιξω το Pokemon go αλλά μου το κάνει και σε τυχαίες στιγμές οπότε δεν πιστεύω να φταίει η εφαρμογή.

Γνωρίζετε ποια είναι επίσημη αντιπροσωπεία service στη Θεσσαλονίκη; Ακόμα δεν πέρασαν δύο χρόνια που το χω το κινητό οπότε ισχύει ακόμα η εγγύηση.

 

Καλησπέρα , αυτό το πράγμα συμβαίνει εδώ και 5 μέρες σε όλο τον κόσμο , είναι πρόβλημα software και όχι της συσκευής σου . Η google απάντησε ότι προσπαθεί να το λύσει . Ένα fix που σε μερικούς λειτούργησε είναι να κάνεις το εξής :settings -> more ->cellular networks ->access point names ->πάτα στο επιλεγμένο που έχεις και APN protocol IPv4 / IPv6 .

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα , αυτό το πράγμα συμβαίνει εδώ και 5 μέρες σε όλο τον κόσμο , είναι πρόβλημα software και όχι της συσκευής σου . Η google απάντησε ότι προσπαθεί να το λύσει . Ένα fix που σε μερικούς λειτούργησε είναι να κάνεις το εξής :settings -> more ->cellular networks ->access point names ->πάτα στο επιλεγμένο που έχεις και APN protocol IPv4 / IPv6 .

 

Οοοκ το έκανα ipv4/ipv6. Θα δω την επόμενη φορά που κάνω ό,τι έκανα, αν τυχόν το ξαναπεί. Σε κάθε περίπτωση, αν έχεις οποιοδήποτε νέο περί αυτού, ενημέρωσε σε παρακαλώ! Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

23/12/2014. Και καλά, τότε γιατί λένε καινουριο; Το κινητό μου, εξωτερικά καινούριο είναι, αλλά στην περιγραφή δεν θα έπρεπε να αναφέρεται ότι είναι ανακατασκευασμένο;

 

Τι να σου πω παίζονται πολλές λαμογιές στο ebay από κάτι μάγκες και πολλούς Κινέζους με refurbished, dropshipping κτλ

Επικοινώνησε με την μοτορολα αερικά για να σου πούνε αν είναι μέσα στην επίσημη εγγύησή στην αμερική.... αν είναι έκτος 99% ανακατασκευής είναι...

Τσεκάρε και την οθόνη αν φοράει την γνήσια στο AIDA64

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πω παίζονται πολλές λαμογιές στο ebay από κάτι μάγκες και πολλούς Κινέζους με refurbished, dropshipping κτλ

Επικοινώνησε με την μοτορολα αερικά για να σου πούνε αν είναι μέσα στην επίσημη εγγύησή στην αμερική.... αν είναι έκτος 99% ανακατασκευής είναι...

Τσεκάρε και την οθόνη αν φοράει την γνήσια στο AIDA64

 

https://flic.kr/p/KKsqfG

Edited by THD
Θάνος :)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα , αυτό το πράγμα συμβαίνει εδώ και 5 μέρες σε όλο τον κόσμο , είναι πρόβλημα software και όχι της συσκευής σου . Η google απάντησε ότι προσπαθεί να το λύσει . Ένα fix που σε μερικούς λειτούργησε είναι να κάνεις το εξής :settings -> more ->cellular networks ->access point names ->πάτα στο επιλεγμένο που έχεις και APN protocol IPv4 / IPv6 .

Το πρόβλημα εμφανίζεται μόνο σε stock και stock based roms?

 

Sent from my Nexus 6 using Tapatalk

Κινητό: Xiaomi Redmi Note 4
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 6 (by Motorola)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...