Jump to content

Google Nexus 6 (by Motorola)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σας ευχαριστώ παίδες για τις απαντήσεις σας. Η συσκευή είναι λίγο μεγαλύτερη από το OnePlus, πιστεύω συνηθίζεται όμως. Πανέμορφη η οθόνη, κάθεται πολύ καλά στο χέρι, άψογη ποιότητα κατασκευής, πολύ καλό ακουστικό και μικρόφωνο για τις κλήσεις. Μικρότερα εικονίδια θα ήθελα μόνο. Το στήνω τώρα στοκ με την 5.1 και περιμένω ΟΤΑ την 5.1.1. Επειδή τη συσκευή την πήρα από φίλο ελάχιστα μεταχειρισμένη μπορώ να δω με κάποιον τρόπο αν είναι root;

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

δες αν έχεις την εφαρμογή superSU...:)

Δε την έχω όλα οκ τότε. :)

 

Για μικρότερα εικονίδια Nova launcher και αυξανεις τις γραμμές της οθόνης.

Αν κι έχω αγοράσει τον Nova Prime λέω να μείνω στοκ για λίγο ακόμα. Αν και παραείναι στοκ τα πράγματα ερχόμενος από λειτουργικό της Cyanogen.

 

Στα sms με τη στοκ εφαρμογή δε μπορούμε να στείλουμε 160 Ελληνικούς χαρακτήρες;

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Στα sms με τη στοκ εφαρμογή δε μπορούμε να στείλουμε 160 Ελληνικούς χαρακτήρες;

Δεν έχει 160 χαρακτήρες. Δες για καμιά εφαρμογή από το playstore.

:D
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει 160 χαρακτήρες. Δες για καμιά εφαρμογή από το playstore.

Ούτε αν ορίσω σαν messaging εφαρμογή τα Hangouts;

Σαν πρώτη επαφή με Nexus συσκευή λείπουν αρκετά πράγματα από το λειτουργικό, πρέπει να κατεβάσω το μισό Play Store για να το φέρω στα μέτρα μου.

 

Έστησα τη συσκευή, τα settings της Lollipop, και τις 80-85 εφαρμογές που χρησιμοποιώ. Με ποιον τρόπο μπορώ να κρατήσω τα πάντα αυτούσια σαν backup έτσι ώστε αν θελήσω να γυρίσω από custom rom σε stock πάλι, να μη χάσω 3-4 ώρες να τα ξαναστείνω όλα; Σημείωση, η συσκευή αυτή τη στιγμή είναι 101% εργοστασιακή, ούτε unlocked bootloader, ούτε root, ούτε custom recovery έχει.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Παρακαλώ κρατήστε τις συζητήσεις για custom rom στο αντίστοιχο topic.

Τροποποιήσεις/Βελτιώσεις για το Google Nexus 6 (by Motorola)

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση, με unlocked bootloader, root, και TWRP, λαμβάνουμε Over The Air αναβαθμίσεις από τη Google;

 

μια χαρα θα ερχονται οι αναβαθμισεις φιλε μου αλλα θα πρεπει να εισαι σε στοκ ρικοβερι για να μπορεσουν να περαστουν...

Link to comment
Share on other sites

μια χαρα θα ερχονται οι αναβαθμισεις φιλε μου αλλα θα πρεπει να εισαι σε στοκ ρικοβερι για να μπορεσουν να περαστουν...

 

Ποτέ δεν καταφερα να τις περασω με στοκ ρικοβερι :(

 

Δόθηκε η 5.1.1 σε nexus 7 2012/2013 (wifi) & Nexus 10

Edited by SaintPetrouil

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Πάντως δεν άντεξα και φλάσαρα τη Euphoria. Ακριβώς ότι χρειαζόμουν σε σχέση με τη στοκ. ☺

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Πάντως δεν άντεξα και φλάσαρα τη Euphoria. Ακριβώς ότι χρειαζόμουν σε σχέση με τη στοκ. ☺

 

Εγώ περιμένω σταθερή cm 5.1.1

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

http://www.vodafone.gr/portal/eShop/Motorola-Nexus-6 στο Τσακ δεν πρόλαβα :(

 

αδιανόητη τιμή

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Εγώ περιμένω σταθερή cm 5.1.1

Αυτό θα ήταν το ιδανικότερο. Δε θα αργήσει όμως έχοντας ως δεδομένο ότι δεν έχει βγει κάποια stable CM μέχρι στιγμής και όλες είναι nightly;

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Αυτό θα ήταν το ιδανικότερο. Δε θα αργήσει όμως έχοντας ως δεδομένο ότι δεν έχει βγει κάποια stable CM μέχρι στιγμής και όλες είναι nightly;

 

δεν ξερω, μονο με ρουτ μεχρι στιγμης κατα 95% ειναι στα μετρα μου. Αλλα και η 5.1.1 οταν βγει θα την περασω απο πανω μεχρι να βεβαιωθω πως δεν θα χει χτυπητα προβληματα οπως ολες οι εκδοσεις της λολιποπ, και μετα την φλασαρω καθαρα η κοιταζω για καστομ ρομ ;)

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα και καλο μηνα......εχει η vodafone προσφορες οπως το http://www.vodafone.gr/portal/eShop/Motorola-Nexus-6 sta 350..και σκεφτομαι να το παρω .....εχω το nexus 5 και ειχε πολλα προβληματα οπωσ φυσημα οταν τραβουσες βιντεο η κακο ακουστικο δλδ με ακουγαν καλα οπως και με το μικροφωνο....εχει παρατηρηθει στο nexus 6 κατι τετοιο η γενικα τι προβληματα εχει? ευχαριστω εκ των προτερων
Link to comment
Share on other sites

Η οθόνη σας δείχνει το λευκό κιτρινωπό και το μαύρο προς το γκρι;

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Η οθόνη σας δείχνει το λευκό κιτρινωπό και το μαύρο προς το γκρι;

Το λευκό δεν είναι λευκό. Πάει προς το κίτρινο-ζαχαρι. Το μαύρο εξαρτάται σε τι εφαρμογή το βλέπεις. Στο tapatalk για παράδειγμα δεν είναι μαύρο. Σε άλλες εφαρμογές είναι πιο μαύρο.

:D
Link to comment
Share on other sites

Το λευκό δεν είναι λευκό. Πάει προς το κίτρινο-ζαχαρι. Το μαύρο εξαρτάται σε τι εφαρμογή το βλέπεις. Στο tapatalk για παράδειγμα δεν είναι μαύρο. Σε άλλες εφαρμογές είναι πιο μαύρο.

Ναι, αυτό εννοώ, άρα δεν έχει θέμα η οθόνη μου. :P

Πάντως δίπλα-δίπλα που τα έβαλα με ένα Samsung διαφέρουν οι Amoled οθόνες τους. Αν μου έλεγαν ότι του Nexus είναι full hd αντί για quad hd ούτε καν που θα το καταλάβαινα. Χάνει επίσης και με τα τεράστια εικονίδια.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Καλωσηρθα στην παρεα σας....

Το πηρα σημερα 314ε απο Vodafone (ειχα εξτρα -10% φοιτητικη εκπτωση).

Ειχα τους ενδοιασμους μου για το αν θα με καλυψει η καμερα του κινητου, αλλα σε αυτα τα λεφτα δεν το σκεφτηκα καν!

 

Τωρα παμε για θηκες κλπ

Link to comment
Share on other sites

Καλωσηρθα στην παρεα σας....

Το πηρα σημερα 314ε απο Vodafone (ειχα εξτρα -10% φοιτητικη εκπτωση).

Ειχα τους ενδοιασμους μου για το αν θα με καλυψει η καμερα του κινητου, αλλα σε αυτα τα λεφτα δεν το σκεφτηκα καν!

 

Τωρα παμε για θηκες κλπ

 

Για την κάμερα του δες το flickr της υπογραφής μου για να κρινεις αν σε καλυπτει η οχι :p . Καλως ηρθες στην παρεα μας

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Καλωσηρθα στην παρεα σας....

Το πηρα σημερα 314ε απο Vodafone (ειχα εξτρα -10% φοιτητικη εκπτωση).

Ειχα τους ενδοιασμους μου για το αν θα με καλυψει η καμερα του κινητου, αλλα σε αυτα τα λεφτα δεν το σκεφτηκα καν!

 

Τωρα παμε για θηκες κλπ

 

 

φοιτητικη εκπτωση πως ρε αδερφε ;;;για πες γιατι τα 314 ειναι απιστευτα

Nokia 8210,Nokia 6600,Sony Ericsson w810,Nokia N70,Sony Ericsson w995,Nokia N8,Nokia lumia 800.Samsung Galaxy S3,Ηtc ONE m9
Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι τοσο σπουδιαα η φοιτητικη εκπτωση...ενα 10% ειναι, απλα το εχει βαλει σε τρελη τιμη αυτη τη στιγμη η voda... 349ε αλλα εξαντλημενο για την ωρα!

 

Με τη φοιτητικη απο 349 παει 314...

Πρεπει να εχεις vodafone CU φοιτητικο, στελνεις ενα sms "ΣΥΣΚΕΥΗ" σε ενα πενταψηφιο (νομιζω 54646) και σου δινει εναν κωδικο που τον δινεις στο καταστημα και σου περναει την εκπτωση αν αγορασεις συσκευη...

Κανονικα βεβαια δε συνδιαζεται με αλλες προσφορες, αλλα ολα γινονται αν υπαρχει θεληση απο την ταμεια

 

Καλα αν βρεθει κομματι στα 349 και ας μη σου περασει και την εκπτωση, παλι φοβερη τιμη ειναι!

Link to comment
Share on other sites

Για όσους είμαστε στοκ μια καλή λύση για να έχουμε double tap to sleep είναι ο Nova launcher σε συνάρτηση με το Turn Off Screen https://play.google.com/store/apps/details?id=tv.marinelli.android.TurnOff

Στα gestures του Nova στο double tap βάζουμε ως action αυτό το προγραμματάκι και μετά με διπλό tap σε οποιοδήποτε μέρος της οθόνης κλείνει.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Για όσους είμαστε στοκ μια καλή λύση για να έχουμε double tap to sleep είναι ο Nova launcher σε συνάρτηση με το Turn Off Screen https://play.google.com/store/apps/details?id=tv.marinelli.android.TurnOff

Στα gestures του Nova στο double tap βάζουμε ως action αυτό το προγραμματάκι και μετά με διπλό tap σε οποιοδήποτε μέρος της οθόνης κλείνει.

 

εξαιρετικό δεν το γνώριζα! θα το δοκιμάσω με την 5.1.1

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 6 (by Motorola)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...