Jump to content

Google Nexus 6 (by Motorola)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το γνωρίζω, αλλά για το Μάιο βγήκαν ταυτόχρονα οι MMB30G και MOB30I, που απ' ότι φαίνεται είναι και οι δύο για unlocked συσκευές, με μόνη διαφορά το radio 32R vs 34R.

 

Άρα, λογικά θα αναβαθμιστείς σε MMB30G για τον Μάιο.

 

Sent from Nexus 6

 

χμμμ.. εχεις δικιο. 2 περιτπωσεις. Διορθωτική η τελευταια, ή εχει να κανει με διαφορές για το Project Fi

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Η διαφορά απ'ότι λένε στο xda, είναι στο radio(του mob είναι του n preview, το οποίο σε μένα του Απριλίου δούλευε μια χαρά) και στο mob τρέχουν λίγο πιο ομαλά τα πράγματα. Δε νομίζω να υπάρξει πρόβλημα όποιο και να φλασάρουμε. Όλα αυτά βέβαια, είναι από εμπειρίες χρηστών, αφού ο κώδικας του mmb δεν ανέβηκε ακόμα για να γίνουν συγκρίσεις. Εγώ προσωπικά το mob θα βάλω αύριο το μήνα, τον άλλο βλέπουμε
Link to comment
Share on other sites

Όταν λες πως τρέχουν πιο ομαλά τα πράγματα στην MOB, τι εννοείς;

Κάποιοι που πήραν ήδη ΟΤΑ, διαβάζω πως πήραν την ΜΜΒ πάντως.

Link to comment
Share on other sites

Δεν εννοώ εγώ, εμπειρίες χρηστών άρτιο xda είναι. Όποια και να περάσεις, είπα, δε νομίζω να υπάρξει πρόβλημα

 

sent from my shamu using tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, η μπαταρία πώς πάει; Με καμιά ώρα gaming, καμιά ώρα μουσική, μία ώρα video στο youtube, μια ώρα browsing μερικές κλήσεις και μερικές φωτογραφίες, τη βγάζει τη μέρα; (εννοώ να το φορτίσεις όλο το βράδυ, και να σε βγάλει από τις 8:00πμ μέχρι τις 12:00πμ)
Θάνος :)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, η μπαταρία πώς πάει; Με καμιά ώρα gaming, καμιά ώρα μουσική, μία ώρα video στο youtube, μια ώρα browsing μερικές κλήσεις και μερικές φωτογραφίες, τη βγάζει τη μέρα; (εννοώ να το φορτίσεις όλο το βράδυ, και να σε βγάλει από τις 8:00πμ μέχρι τις 12:00πμ)

Κάτι στην πρόσθεση δε μου βγαίνει:8-12πμ=4 ώρες και αυτά που ζητάς, είναι σύνολο 4 ώρες+ κλήσεις και photos :p

Να σου πω εγώ για δικιά μου χρήση(γιατί το συνδυασμό που ζητάς, δεν τον έχω...):3 ώρες online gaming(με απαιτήσεις μνήμης), περίπου μία ώρα browsing(και διαφορά μικρό πειράγματα), με ανοικτό 4g και τοποθεσία, και είναι στο 30-35% περίπου. Οπότε αν εννοείς μέχρι τις 12μμ με τη χρήση που λες, οριακά ναι θα έλεγα...

 

 

sent from my shamu using tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κάτι στην πρόσθεση δε μου βγαίνει:8-12πμ=4 ώρες και αυτά που ζητάς, είναι σύνολο 4 ώρες+ κλήσεις και photos :p

Να σου πω εγώ για δικιά μου χρήση(γιατί το συνδυασμό που ζητάς, δεν τον έχω...):3 ώρες online gaming(με απαιτήσεις μνήμης), περίπου μία ώρα browsing(και διαφορά μικρό πειράγματα), με ανοικτό 4g και τοποθεσία, και είναι στο 30-35% περίπου. Οπότε αν εννοείς μέχρι τις 12μμ με τη χρήση που λες, οριακά ναι θα έλεγα...

 

 

sent from my shamu using tapatalk

 

Αυτό εννοώ, 12:00μμ είναι το μεσημέρι, 12:00πμ είναι το βράδυ. Τέλος πάντων, αυτό που κατάλαβες ρωτάω. Ωραία, χαίρομαι, γιατί εγώ 3 ώρες gaming δεν, οπότε θα με βγάζει. Τι λες, στα 250€ καινούργιο αξίζει;

Θάνος :)
Link to comment
Share on other sites

Αυτό εννοώ, 12:00μμ είναι το μεσημέρι, 12:00πμ είναι το βράδυ. Τέλος πάντων, αυτό που κατάλαβες ρωτάω. Ωραία, χαίρομαι, γιατί εγώ 3 ώρες gaming δεν, οπότε θα με βγάζει. Τι λες, στα 250€ καινούργιο αξίζει;

Μία χαρά είναι

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αυτό εννοώ, 12:00μμ είναι το μεσημέρι, 12:00πμ είναι το βράδυ. Τέλος πάντων, αυτό που κατάλαβες ρωτάω. Ωραία, χαίρομαι, γιατί εγώ 3 ώρες gaming δεν, οπότε θα με βγάζει. Τι λες, στα 250€ καινούργιο αξίζει;

Εννοείται, σε αυτά τα λεφτά δεν συζητιέται

 

sent from my shamu using tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, αυτό εδώ θα δουλεύει Ελλάδα, έτσι; (,http://m.ebay.com/itm/Unlocked-Motorola-Nexus-6-XT1103-Android-5-1-5-96-13MP-3GB-RAM-4G-Smartphone-/231857933903?nav=SEARCH&varId=531094660633)
Θάνος :)
Link to comment
Share on other sites

Hong Kong? Είσαι σίγουρος;

 

Στάλθηκε από το Nexus 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Γιατί; Ξέρεις κάτι που εγώ δεν ξέρω;

Θάνος :)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, αυτό εδώ θα δουλεύει Ελλάδα, έτσι; (,http://m.ebay.com/itm/Unlocked-Motorola-Nexus-6-XT1103-Android-5-1-5-96-13MP-3GB-RAM-4G-Smartphone-/231857933903?nav=SEARCH&varId=531094660633)

Χίλιες φορές να πάρεις ένα μεταχειρισμενο από Ελλάδα με μπόλικη εγγύηση

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Χίλιες φορές να πάρεις ένα μεταχειρισμενο από Ελλάδα με μπόλικη εγγύηση

 

Η εγγύηση είναι το θέμα; Αν ναι, δεν με ενδιαφέρει και πολύ, γιατί και το κινητό το προσέχω πάρα πολύ, και τα χέρια μου πιάνουν. Από κινέζικο προέρχομαι, ξέρω πως είναι χωρίς εγγύηση.

Θάνος :)
Link to comment
Share on other sites

Να ξέρεις πάντως ότι λείπουν κάποιες από τις ευρωπαϊκές μπάντες, τόσο σε 3g όσο και σε 4g. Το ευρωπαϊκό μοντέλο είναι το XT1100.

 

Sent from my Nexus 6 using Tapatalk

Κινητό: Xiaomi Redmi Note 4
Link to comment
Share on other sites

Να ξέρεις πάντως ότι λείπουν κάποιες από τις ευρωπαϊκές μπάντες, τόσο σε 3g όσο και σε 4g. Το ευρωπαϊκό μοντέλο είναι το XT1100.

 

Sent from my Nexus 6 using Tapatalk

 

Το είδα, αλλά δεν με ενοχλεί, έτσι και αλλιώς δεν πολυχρησιμοποιώ τα δεδομένα, και για δυο χρόνια που θα το κρατήσω, δεν νομίζω να έχω θέμα.

Θάνος :)
Link to comment
Share on other sites

το Hong Kong το ειπα οτι δλδ εμπιστεύεσαι οτι θα σου έρθει αυθεντικο nexus 6?Για κοιτα κ απο αμερικη μερια αφου δεν σε νοιαζει η εγγυηση.
Link to comment
Share on other sites

το Hong Kong το ειπα οτι δλδ εμπιστεύεσαι οτι θα σου έρθει αυθεντικο nexus 6?Για κοιτα κ απο αμερικη μερια αφου δεν σε νοιαζει η εγγυηση.

 

Έχω παραγγείλει πολλές φορές από Κίνα. Και από Αμερική θα πρέπει να μπλέξω με τελωνείο, και να πληρώσω πολλά παραπάνω. Τέλος πάντων, το παρήγγειλα, μόλις έρθει θα γράψω και εγώ εντυπώσεις.

Θάνος :)
Link to comment
Share on other sites

Το γνωρίζω, αλλά για το Μάιο βγήκαν ταυτόχρονα οι MMB30G και MOB30I, που απ' ότι φαίνεται είναι και οι δύο για unlocked συσκευές, με μόνη διαφορά το radio 32R vs 34R.

 

Άρα, λογικά θα αναβαθμιστείς σε MMB30G για τον Μάιο.

 

Sent from Nexus 6

 

Μόλις πήρα την ΜΟΒ30Ι σε Νέξους ελληνικής αντιπροσωπείας (από τα Public αγορασμένο), δε ξέρω αν σε βοηθώ.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις πήρα την ΜΟΒ30Ι σε Νέξους ελληνικής αντιπροσωπείας (από τα Public αγορασμένο), δε ξέρω αν σε βοηθώ.

Ευχαριστώ για την ενημέρωση, τη φλάσαρα κι εγώ τις προηγούμενες μέρες, και όλα καλά έως τώρα.

Βέβαια, ένα θεματάκι με διακυμάνσεις του 4G σήματος εξακολουθώ να το έχω και με το νέο radio.

 

Sent from Nexus 6

Link to comment
Share on other sites

Οπότε εσείς παίζετε με stock android. Πλέον είμαι με Aosip rom, καλή θα την χαρακτήριζα. Αρκετή παραμετροποίηση, σταθερή, με τακτικά updates.

 

Sent from my Nexus 6 using Tapatalk

Κινητό: Xiaomi Redmi Note 4
Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε παραγγείλει από intelliarmor , ποιον τρόπο αποστολής διαλεξατε ?

 

Economy International , no tracking

 

Standard International , with tracking

 

International priority , tracking

 

Προφανώς ρωταω για τις δύο πρώτες επιλογές , αν περάσανε τελωνείο και αν ήρθαν μέσω ελτα .

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

 

Δυστυχώς το nexus μου επεσε και εσπασε η οθονη. Το κινητό δουλεύει κανονικα και το touch και ολες οι αλλες λειτουργίες. Με μια μικρη έρευνα ειδα οτι μπορει να την γλιτώσω μονο με αλλαγη κρυστάλλου και οχι ολόκληρης οθονης. Σε μαγαζια που ρωτησα παντως θελουν ολοι πανω απο 200ε γιατι παει πακετο λενε ολόκληρη η οθονη.

 

Εχει κανεις εμπειρία με παρόμοια κατασταση; Γνωριζεται κανα καλο μαγαζι να κανει αυτη την δουλεια;

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πόσο να δώσω το 32ρι 8 μηνών σε άριστη κατάσταση;

 

Στάλθηκε από το Nexus 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 6 (by Motorola)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...