Jump to content

Google Nexus 6 (by Motorola)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

2 random lost signal μέσα σε 2 μέρες. Σε σημεία που υπήρχε σήμα.

Stock Marshmallow.

Άλλο ένα random lost signal προ 10λεπτου σε σημείο που έχω φουλ σήμα με Cosmote και κατά τη διάρκεια επαγγελματικού τηλεφωνήματος. Έχει αρχίσει να μου τη δίνει στα νεύρα αυτό...

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Περιμένω να βγει το 6p

Samsung Omnia windows mobile 6.0, Iphone 3gs, Iphone 5, Moto X 2014, Motorola Nexus 6, NVIDIA shield tablet 16GB,Huawei Nexus 6p, Pixel C, NVIDIA SHIELD TV(2017), Google Pixel 2 XL, Google Pixel 4 XL,

και τώρα Samsung NOTE 20 ULTRA 5G.

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα το κάνει συνέχεια, cosmote έχω

 

Έχετε κομμένη micro sim ή nano. Και εγώ είχα αρκετά προβλήματα με την κομμένη και με τη μπαταρία και όταν πήρα nano sim εξαφανίστηκαν όλα.

Link to comment
Share on other sites

Έχετε κομμένη micro sim ή nano. Και εγώ είχα αρκετά προβλήματα με την κομμένη και με τη μπαταρία και όταν πήρα nano sim εξαφανίστηκαν όλα.

Ναι κομμένη έχω φίλε μου. Θα πάω να την αλλάξω μήπως και διορθωθεί το θέμα αν και πολλά παιδιά έχουν αναφέρει το ίδιο πρόβλημα και με κανονικές nano.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Έχετε κομμένη micro sim ή nano. Και εγώ είχα αρκετά προβλήματα με την κομμένη και με τη μπαταρία και όταν πήρα nano sim εξαφανίστηκαν όλα.

ΔΕΝ έχω κομμένη...

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Με κανονική nano sim και wind, μου το παρουσίασε στην 5.1.1 , πριν δε το είχα. Εδώ και μια βδομάδα με την 6, το έκανε μόνο μια φορά ακριβώς μετά το setup της ρομ, έκτοτε δε το έχω ξαναδεί.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας,

εγώ απόκτησα, από το expansys, πριν μια εβδομάδα το Nexus 6 και δεν έχω μέχρι στιγμής προβλήματα με το σήμα :D

Έχω otenet mail (pop3) και θέλω να εγκαταστήσω έναν καλό client. Ο ενσωματωμένος με το λειτουργικό δεν μου δίνει επιλογή να επιλέξω κάποια link π.χ. σε mail ειδοποίησης νέου μηνύματος από το forum του myphone, το link για το forum δεν είναι ενεργό. :wacko:

Πως λύνεται αυτό;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει σχέση με το φλασάρισμα του radio. Κάποια μ*λακια έχει κάνει η Google κι έχει μεταφερθεί από τη Lollipop και στη Marshmallow.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

μερικοι εκαναν απεγκτατασταση τα connectivity services χωρις αποτελεσμα, αλλοι ανεφεραν οτι ηταν ρυθμισεις apn (βλεπε verizon)

εγω θεωρρω οτι ειναι s/w γιατί ειναι εντελως random

μου το εκανε μια φορά ενω μιλουσα με το ιδιο ατομο και μου εκοψε την κληση 2 φορες μετα δεν το ξανα εκανε..αν και δε μιλαω πολυ...

Live2Di3 <FFvsSK>

UK burN 4 Me

Link to comment
Share on other sites

Είχα 2 νάνο σιμ και το έκανε και στις 2!μην παιδευεστε με αυτο! Πήρα και το ελληνικό service και μου είπαν να αλλάξω σιμ και σε περίπτωση που δεν φτιάξει θα πρέπει να πάει στο service...προσωπικά πιστεύω σε θέμα συσκευευης διαφορετικά θα το έκαναν όλα! Περιμένω το 6p και αυτό επιστροφή..

Samsung Omnia windows mobile 6.0, Iphone 3gs, Iphone 5, Moto X 2014, Motorola Nexus 6, NVIDIA shield tablet 16GB,Huawei Nexus 6p, Pixel C, NVIDIA SHIELD TV(2017), Google Pixel 2 XL, Google Pixel 4 XL,

και τώρα Samsung NOTE 20 ULTRA 5G.

Link to comment
Share on other sites

αν το εστειλε κανεις στο service και εφτιαξε ας το πει.

εγω παντως για 1 dropped call δε θεωρρω οτι ειναι προβλημα συσκευής οπως επισης και για τοσο μεγαλη εκταση προβληματος καθως το συμπτωμα αυτο το ανεφεραν σε Ευρωπη-Αμερικη.

ειδομεν

Live2Di3 <FFvsSK>

UK burN 4 Me

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν έχω απώλεια σήματος κατά τη διάρκεια κλήσης πάντως, έως τώρα.

Υπάρχει τρόπος ανταλλαγής με το 6p; :p

 

μπορει να μην το δεις και ποτε και να κανει ανανεωση σηματος σε idle κατάσταση και οχι κατα τη διαρκεια της κλησης.

Live2Di3 <FFvsSK>

UK burN 4 Me

Link to comment
Share on other sites

μπορει να μην το δεις και ποτε και να κανει ανανεωση σηματος σε idle κατάσταση και οχι κατα τη διαρκεια της κλησης.

Μήπως απλά κάνει εναλλαγή μεταξύ 2G και 3G;

Link to comment
Share on other sites

Εχει παρατηρήση κανένας προβλήματα αποσύνδεσης από WiFi με την 6;

Σε εμένα καμία αποσύνδεση σε WiFi. Έχεις κάνει clean install;

Link to comment
Share on other sites

αν το εστειλε κανεις στο service και εφτιαξε ας το πει.

εγω παντως για 1 dropped call δε θεωρρω οτι ειναι προβλημα συσκευής οπως επισης και για τοσο μεγαλη εκταση προβληματος καθως το συμπτωμα αυτο το ανεφεραν σε Ευρωπη-Αμερικη.

ειδομεν

Το χει κάνει πολλές φορές και προσωπικά έχω απογοητευτεί...υποτίθεται ότι πρέπει να λειτουργούν άψογα σαν τηλέφωνα αυτός είναι και ο κύριος σκοπός...μην ξεχνάμε και τις βασικές λειτουργιες... Λογικά θα είναι παρτίδες παρτίδες...

Samsung Omnia windows mobile 6.0, Iphone 3gs, Iphone 5, Moto X 2014, Motorola Nexus 6, NVIDIA shield tablet 16GB,Huawei Nexus 6p, Pixel C, NVIDIA SHIELD TV(2017), Google Pixel 2 XL, Google Pixel 4 XL,

και τώρα Samsung NOTE 20 ULTRA 5G.

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα καμία αποσύνδεση σε WiFi. Έχεις κάνει clean install;

Εννοείται. Το παρατηρώ μήπως ήταν τυχαίο γεγονός. Κατά τα άλλα δεν έχω παρατηρήση πρόβλημα με drop calls ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται. Το παρατηρώ μήπως ήταν τυχαίο γεγονός. Κατά τα άλλα δεν έχω παρατηρήση πρόβλημα με drop calls ακόμα.

Σου το κάνει σε όλα τα WiFi;

Link to comment
Share on other sites

Αν θεωρείτε ότι φταίει το radio και με το προηγούμενο σας δούλευε καλά, δοκιμάστε να βάλετε το προηγούμενο radio (radio-shamu-d4.0-9625-02.101.img)

 

Συνήθως οι αναβαθμίσεις λειτουργούν και με προηγούμενο radio.

 

Δεν είναι απαραίτητο ότι κάθε καινούργιο radio θα λειτουργεί καλύτερα στις περιοχές και στις συνθήκες που σας ενδιαφέρουν

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 6 (by Motorola)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...