Jump to content

Google Nexus 6 (by Motorola)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μάλλον της ρομ είναι, μου το έκανε με την 5.1.1, πριν δεν είχα τίποτα. Τώρα βέβαια έχει πάνω από ένα μήνα να το δω, ίσως στην pure που έχω έχουν γίνει τίποτα διορθώσεις.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ναι αλλαξα σιμ και είδα τεράστια διάφορα τώρα μετά από καιρό το ξανακάνει!

Samsung Omnia windows mobile 6.0, Iphone 3gs, Iphone 5, Moto X 2014, Motorola Nexus 6, NVIDIA shield tablet 16GB,Huawei Nexus 6p, Pixel C, NVIDIA SHIELD TV(2017), Google Pixel 2 XL, Google Pixel 4 XL,

και τώρα Samsung NOTE 20 ULTRA 5G.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τελευταία αντιμετωπιζω ένα πρόβλημα...όταν κάνω κλήση πέφτει το σήμα τελείως μου λέει ότι δεν μπορεί να κάνει κλήση και μετά από λίγο το ξαναβρίσκει... Δεν το κάνει πάντα αλλά τυχαία...έχω κάνει πολλά restore και με τελευταία επιλογή να αλλάξω sim με αποτέλεσμα να βελτιωθεί για κάνα μήνα να μην το κάνει...αλλά χθες ξανά αρχισε... Έχει κανείς κάτι μάθει ή αντιμετωπίσει κάτι τέτοιο??

 

Το παθαίνω και εγώ που και που. Έχω cosmote και κομμένη sim. Εσένα η sim είναι κανονική ή κομμένη?

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Τι γνώμη έχετε για το expansys;

σκέφτομαι να το πάρω από εκεί μιας και η τιμή του είναι πολύ καλή, αλλά έχω ακούσει κατά καιρούς διάφορα πράγματα.

Δύο φορές που αγόρασα από εκεί βρήκα καμένα pixels.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τι γνώμη έχετε για το expansys;

σκέφτομαι να το πάρω από εκεί μιας και η τιμή του είναι πολύ καλή, αλλά έχω ακούσει κατά καιρούς διάφορα πράγματα.

Δύο φορές που αγόρασα από εκεί βρήκα καμένα pixels.

 

η τιμη απο το 64ρι ειναι μουρλια.

Link to comment
Share on other sites

Το παθαίνω και εγώ που και που. Έχω cosmote και κομμένη sim. Εσένα η sim είναι κανονική ή κομμένη?

Κανονική...2 φορές την αλλαξα...πάντως είναι εκνευριστικο μια φορά το κάνε 4 φορες

Samsung Omnia windows mobile 6.0, Iphone 3gs, Iphone 5, Moto X 2014, Motorola Nexus 6, NVIDIA shield tablet 16GB,Huawei Nexus 6p, Pixel C, NVIDIA SHIELD TV(2017), Google Pixel 2 XL, Google Pixel 4 XL,

και τώρα Samsung NOTE 20 ULTRA 5G.

Link to comment
Share on other sites

Κανονική...2 φορές την αλλαξα...πάντως είναι εκνευριστικο μια φορά το κάνε 4 φορες

Εμένα το έκανε από την αρχή που το πήρα. Μου είχε πάει στο μυαλό ότι οφείλεται στην κομμένη sim αλλά μάλλον δεν φταει αυτό. Από τότε που τι χρησιμοποιώ είναι με 5.1.1 οπότε δεν ξέρω αν συνέβαινε παλαιότερα

Edit : εν τω μεταξύ πρέπει να γυρίσω και σε stock το τηλέφωνο για να πάρω την 6.0 γιατί έτσι το πήρα και φοβάμαι μην κάνω καμιά βλακεια

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Άντε να δούμε με την μαρσμελλο

Samsung Omnia windows mobile 6.0, Iphone 3gs, Iphone 5, Moto X 2014, Motorola Nexus 6, NVIDIA shield tablet 16GB,Huawei Nexus 6p, Pixel C, NVIDIA SHIELD TV(2017), Google Pixel 2 XL, Google Pixel 4 XL,

και τώρα Samsung NOTE 20 ULTRA 5G.

Link to comment
Share on other sites

Άντε να δούμε με την μαρσμελλο

 

Μου το έκανε μια φορά χθες(vodafone κανονική κάρτα όχι κομμένη) ενώ μιλούσα στο αυτοκίνητο ...το κινητό το έχω εντελώς stock ούτε root.οπότε θα είναι τής 5.1.1 κάποιo bug. Δε με απασχολεί άλλα σε nexus συσκευή δε περίμενα bugs...

Live2Di3 <FFvsSK>

UK burN 4 Me

Link to comment
Share on other sites

Μου το έκανε μια φορά χθες(vodafone κανονική κάρτα όχι κομμένη) ενώ μιλούσα στο αυτοκίνητο ...το κινητό το έχω εντελώς stock ούτε root.οπότε θα είναι τής 5.1.1 κάποιo bug. Δε με απασχολεί άλλα σε nexus συσκευή δε περίμενα bugs...

Νομίζω ότι ακριβώς επειδή είναι Nexus δικαιολογούνται κάποια bugs γιατί είναι οι πρώτες συσκευές που παίρνουν τα καινούργια updates. Θέλοντας και μη αυτό μας ψιλόκαθιστά beta users.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι ακριβώς επειδή είναι Nexus δικαιολογούνται κάποια bugs γιατί είναι οι πρώτες συσκευές που παίρνουν τα καινούργια updates. Θέλοντας και μη αυτό μας ψιλόκαθιστά beta users.

Συμφωνώ προς το beta users στο άλλο δεν Συμφωνώ...δλδ όλα τα nexus 6 έχουν θέμα;;έχουμε πάρει αλλά 2 update μετά την 5.1.1 δεν γίνεται να μην το βελτίωσαν ίσως να τρεχει κάτι με την συσκευη... Αυτό μου παν και από το service

Samsung Omnia windows mobile 6.0, Iphone 3gs, Iphone 5, Moto X 2014, Motorola Nexus 6, NVIDIA shield tablet 16GB,Huawei Nexus 6p, Pixel C, NVIDIA SHIELD TV(2017), Google Pixel 2 XL, Google Pixel 4 XL,

και τώρα Samsung NOTE 20 ULTRA 5G.

Link to comment
Share on other sites

η απωλεια σηματος ειναι τοσο random που δεν πιστευω οτι ειναι hardware

μπορειτε να το παρακολουθησετε και απο τις ρυθμισεις, μπαταρία , χρηση απο την τελευταια φορτιση που εχει το διαγραμμα σηματος δικτυου κιν. τηλεφ, αρκει να μην κλεισεις τη συσκευή

Live2Di3 <FFvsSK>

UK burN 4 Me

Link to comment
Share on other sites

η απωλεια σηματος ειναι τοσο random που δεν πιστευω οτι ειναι hardware

μπορειτε να το παρακολουθησετε και απο τις ρυθμισεις, μπαταρία , χρηση απο την τελευταια φορτιση που εχει το διαγραμμα σηματος δικτυου κιν. τηλεφ, αρκει να μην κλεισεις τη συσκευή

Ναι αλλά πλάκα είναι ότι χάνεται όταν παω να πάρω τηλ ή όταν μιλάω....δεν το χω δει έτσι ποτε

Samsung Omnia windows mobile 6.0, Iphone 3gs, Iphone 5, Moto X 2014, Motorola Nexus 6, NVIDIA shield tablet 16GB,Huawei Nexus 6p, Pixel C, NVIDIA SHIELD TV(2017), Google Pixel 2 XL, Google Pixel 4 XL,

και τώρα Samsung NOTE 20 ULTRA 5G.

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά πλάκα είναι ότι χάνεται όταν παω να πάρω τηλ ή όταν μιλάω....δεν το χω δει έτσι ποτε

Αυτό μήπως συμβαίνει σε περιοχή με κάλυψη 4G λόγω μεταγωγής;

Όταν είσαι σε 4G και κάνεις φωνητική κλήση τότε γίνεται μεταγωγή προς τα κάτω (3G, Edge, GPRS) ανάλογα.

Αυτό μου κάνει για συνδυασμό δικτύου και Software του κινητού.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση, εγώ που δεν έχω κάνει root και δεν έχω πειράξει με κάποιο τρόπο το κινητό θέλω να περάσω μία καθαρή εγκατάσταση (χωρίς να έχει τίποτα από την προηγούμενη) του επόμενου λογισμικού. Κατεβάζω το image 6.0.0 (MRA58K)? Και πως το περνάω? Μετά θα μπορώ να πάρω ΟΤΑ αναβάθμιση?
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση, εγώ που δεν έχω κάνει root και δεν έχω πειράξει με κάποιο τρόπο το κινητό θέλω να περάσω μία καθαρή εγκατάσταση (χωρίς να έχει τίποτα από την προηγούμενη) του επόμενου λογισμικού. Κατεβάζω το image 6.0.0 (MRA58K)? Και πως το περνάω? Μετά θα μπορώ να πάρω ΟΤΑ αναβάθμιση?

 

Για να το εγκαταστήσεις, ακολούθησε τα Flashing Instructions που έχει το παραπάνω λινκ.

 

Για το fastboot, για να μην κατεβάζεις όλο το Android SDK, βάλε αυτό: Minimal ADB and Fastboot

 

Αν δεν πειράξεις τίποτα, ναι θα παίρνεις αναβαθμίσεις.

(αλλά και να πειράξεις, πάλι μπαίνουν πολύ εύκολα οι αναβαθμίσεις όπως έχουμε πει σε προηγούμενα μηνύματα)

Link to comment
Share on other sites

η Online αναβαθμιση σε 6 ξερει κανεις ποτε θα ερθει και σε εμας?
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να θέλετε να περιμένετε πριν βάλετε το 6 γιατί έχει διάφορους περιορισμούς

 

Δεν δίνει πρόσβαση εγγραφής στο /system και άρα διάφορα προγράμματα που χρειάζονται πρόσβαση εκεί δεν θα λειτουργούν (π.χ. adaway, busybox etc)

 

Κατά την εκκίνηση, μπορεί να σας βγάζει κάποιο από αυτά τα μηνύματα:

https://support.google.com/nexus/answer/6185381?p=verified_boot

Link to comment
Share on other sites

η Online αναβαθμιση σε 6 ξερει κανεις ποτε θα ερθει και σε εμας?

Nexus έχεις :) , δεν χρειάζεται να περιμένεις τίποτα, την περνάς μόνος σου.

Αύριο θα την βάλω κι εγώ

Link to comment
Share on other sites

Αυτό μήπως συμβαίνει σε περιοχή με κάλυψη 4G λόγω μεταγωγής;

Όταν είσαι σε 4G και κάνεις φωνητική κλήση τότε γίνεται μεταγωγή προς τα κάτω (3G, Edge, GPRS) ανάλογα.

Αυτό μου κάνει για συνδυασμό δικτύου και Software του κινητού.

Δεν το χω ανοιχτό πάντα με 2g ειμαι

Samsung Omnia windows mobile 6.0, Iphone 3gs, Iphone 5, Moto X 2014, Motorola Nexus 6, NVIDIA shield tablet 16GB,Huawei Nexus 6p, Pixel C, NVIDIA SHIELD TV(2017), Google Pixel 2 XL, Google Pixel 4 XL,

και τώρα Samsung NOTE 20 ULTRA 5G.

Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα, περιοχή Αθήνας, όποτε του ερχόταν έπεφτε το σήμα για μερικά δευτερόλεπτα. Στα καλά καθούμενα μου έκοβε την κλήση. Υποψιάζομαι ότι το κάνει όταν έχεις χαμηλό σήμα. Έτυχε να μου κόψει τρεις φορές την κλήση, να βγω στο μπαλκόνι να μιλήσω και να μην με κόψει ούτε μία. Πέρασα το επόμενο ζαχαρωτό να δω πως θα πάει.
Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα, περιοχή Αθήνας, όποτε του ερχόταν έπεφτε το σήμα για μερικά δευτερόλεπτα. Στα καλά καθούμενα μου έκοβε την κλήση. Υποψιάζομαι ότι το κάνει όταν έχεις χαμηλό σήμα. Έτυχε να μου κόψει τρεις φορές την κλήση, να βγω στο μπαλκόνι να μιλήσω και να μην με κόψει ούτε μία. Πέρασα το επόμενο ζαχαρωτό να δω πως θα πάει.

 

Στο έκανε και με 2G??μήπως είχες το WIFI ανοιχτό?είμαι περίεργος αν με την M θα σου παρουσιαστεί ξανά ή όχι.

Live2Di3 <FFvsSK>

UK burN 4 Me

Link to comment
Share on other sites

2G δεν έβαλα ποτέ χειροκίνητα. Ήταν ανεξάρτητο του wifi κάποιες φορές ήταν ανοιχτό κάποιες άλλες όχι. Τώρα είμαι με 4G και το σήμα είναι σχεδόν ανύπαρκτο, το γυρνάω σε 3G . Θα δω τι θα κάνει σήμερα και θα το αναφέρω.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 6 (by Motorola)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...