Jump to content

Βοήθεια σε εργασίες


paularas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

γιατι να μην μπορει να μπει στο βιογραφικο αν εχει γινει και με αλλα ατομα εφοσον εχουν ενημερωθεί και δεν υπαρχει προβλημα απο μέρος τους?

 

διότι οι γνώσεις δεν αποκλειστικά δίκες σου ! Αλλά και τον υπολοίπων. Άρα δεν γνωρίζεις καλά το αντικείμενο διότι δεν το έχεις ψάξει καλά!. Δες το αλλιώς λοιπόν σου δίνουν ένα θέμα πτυχίακης και την παίρνεις ατομική την πτυχίακη , εσυ σε κάθε κομμάτι της πτυχίακης σου ξέρεις τι παίζει διότι έχεις ασχοληθεί αυτούσια μαζί της! Ενώ όταν είσαι με αλλά άτομα ο καθένας παίρνει κάθε κομμάτι και ασχολείται άρα γνωρίζει μόνο κάποιο κομμάτι και δεν άποψη για όλη. Αφού ακόμα και για την παρουσίαση την εργασία την μοιράζουν ποια κομμάτια θα μάθει ο καθένας! Ενώ όταν έχεις παρουσίαση ατομική την μαθαίνεις μόνο σου και γνωρίζεις τα πάντα από όλο το κομμάτι της εργασίας σου και όχι κομμάτια όπως πριν. Είχα ρωτήσει καθηγητή και μου το είχε πει!. ξέρω ότι είναι δύσκολο να είσαι μόνο σου αλλά είναι καλύτερο!

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 919
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδία καλησπέρα σας,

Είμαι φοιτητής πληροφορικής και πραγματοποιώ μία έρευνα σχετικά με το βαθμό ικανοποίησης των χρηστών από site ηλεκτρονικών συναλλαγών και συγκεκριμένα του eBay. Θα σας παρακαλούσα να συμπληρώνατε το ερωτηματολόγιο που παρατίθεται στο παρακάτω link. Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων....

 

https://docs.google.com/spreadsheet/viewform?formkey=dDFzc1pibWdwNjJQUVYxbHRjODdKRXc6MQ

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Παιδιά, ένας φίλος κάνει μια έρευνα για διδακτορικό και χρειάζεται δεδομένα από κινητές συσκευές για στατιστική ανάλυση. Αν μπορούμε και θέλουμε τον βοηθάμε. Εγώ ήδη του έστειλα τα δικά μου.

 

http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=585575

 

PS: Υπάρχει δυνατότητα να τα στείλετε κρυπτογραφημένα, αν δε θέλετε να φαίνονται οι αριθμοί και τα ονόματα ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Όσοι μπορείτε να απαντήσετε σε αυτό το ερωτηματολογιο είναι για μεταπτυχιακή εργασια ενός φίλου μου.Το ερωτηματολόγιο είναι ανώνυμο και καθαρά για στατιστικούς λόγους.Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.

 

https://docs.google.com/spreadsheet/viewform?formkey=dEg4a2xuUHVZbnBJd0REdEhuNXhtUGc6MQ

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Σημερα οι περισσοτεροι απο εμας διατηρουμε λογαριασμο στο facebook και καποιοι απο εμας ξοδευουμε αρκετες ωρες της ημερας συνδεδεμενοι σε αυτο. Εσεις εισαστε ευχαριστημενοι απο την χρηση του?

ειμαστε φοιτητριες του Τει καβαλας και διεξαγουμε ερευνα με το παραπανω θεμα, οποιος θελει μπορει να συμπληρωσει το παρακατω ερωτηματολογιο. σας ευχαριστουμε εκ των προτερων.

https://docs.google.com/spreadsheet/viewform?formkey=dEtobF9zel9lWjZzYU9MMzM3Q2J6YWc6MQ

Link to comment
Share on other sites

Η εργασια ειναι για την διπλωματικη μου.. οποιος μπορει να βοηθησει.... να το μου στειλει δηλαδη 3 πηγες...

Ένας ερευνητής ενδιαφέρεται να μελετήσει τη διαμόρφωση της ταυτότητας (identity formation) κατά την περίοδο της αναδυόμενης ενηλικίωσης (emerging adulthood. Να αναζητήσετε και να του προτείνετε τρεις συναφείς βιβλιογραφικές πηγές (π.χ. άρθρα σε επιστημονικά περιοδικά, αυτοτελείς τόμους, κεφάλαια αυτοτελών τόμων, άρθρα στο Διαδίκτυο, κλπ.). Να αποφύγετε τη γκρίζα βιβλιογραφία (π.χ. αδημοσίευτες διδακτορικές διατριβές, διπλωματικές ή πτυχιακές εργασίες) και τις μη επιστημονικές πηγές (π.χ. περιοδικά ποικίλης ύλης ή εφημερίδες). Να καταγράψετε τις βιβλιογραφικές αναφορές με τον τρόπο που θα πρέπει να εμφανίζονται στον βιβλιογραφικό κατάλογο μιας επιστημονικής εργασίας. Τέλος, να εξηγήσετε με συντομία για ποιους λόγους επιλέξατε να προτείνετε τις συγκεκριμένες πηγές. .....

Edited by pelin
Link to comment
Share on other sites

Να το ζητάγατε καλύτερα από επιστημονικό Site ?

Σύμφωνα με τον ορισμό σας το Myphone είναι μη επιστημονική πηγή .

Link to comment
Share on other sites

1. Να συντάξετε 1-2 παραγράφους που να συνθέτουν τα βασικά ευρήματα των άρθρων, με βάση το υλικό που είναι διαθέσιμο στις περιλήψεις τους, και να παραπέμψετε σχετικά μέσα στο κείμενο (όπως θα κάνατε στην ενότητα της Εισαγωγής ενός ερευνητικού δοκιμίου).

Tα αρθρα ειναι α) για την διακριση των γυναικων στην κοινωνια των ινουιτ.

β):(:(αντιλήψεις των διακρίσεων μεταξύ των εθνοτικών πλειοψηφίας και μειοψηφίας του ομίλου στις αρχές εφήβους (ηλικίας μεταξύ 10 και 12 ετών) που ζουν στο πολυεθνικό πλαίσιο της Ολλανδίας.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Ξερετε που μπορω να βρω μια εικονα απο ενα διαγραμμα ροης παραγωγικης διαδικασιας?
:w00t:
Link to comment
Share on other sites

Ξερετε που μπορω να βρω μια εικονα απο ενα διαγραμμα ροης παραγωγικης διαδικασιας?

 

πιστευω ότι σε βιβλίο διοίκησης επιχειρήσεων θα πρέπει να έχει σίγουρα.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

πιστευω ότι σε βιβλίο διοίκησης επιχειρήσεων θα πρέπει να έχει σίγουρα.

 

Εχει απλα επειδη μια εργασια και θελω να το βαλω "μεσα" γιαυτο αναρωτιομουν αν υπαρχει σε κανενα πιο εξειδικευμενο σαιτ...οπως και και ιστογραμματα κλπ...

:w00t:
Link to comment
Share on other sites

Εχει απλα επειδη μια εργασια και θελω να το βαλω "μεσα" γιαυτο αναρωτιομουν αν υπαρχει σε κανενα πιο εξειδικευμενο σαιτ...οπως και και ιστογραμματα κλπ...

 

Φτιάξτο εσύ μόνος σου... OpenOffice μια χαρά θα σε βοηθήσει ή Word

Αλλιώς google

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Έχουμε κανέναν στατιστικολόγο για μια καθοδήγηση με μια εργασία βιοστατιστικής? :D Κάτι απλό είναι, μην αγχωθείτε και δεν απαντήσετε καν! :)
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους,

 

Έχω μία φίλη από το εξωτερικό που κάνει την πτυχιακή της και χρειάζεται βοήθεια με το ερωτηματολόγιο. Αν έχετε χρόνο (χρειάζεται περίπου 5-10 λεπτά) θα ήμουν ευγνώμων αν απαντούσατε. Το ερωτηματολόγιο είναι στα αγγλικά!

 

http://aarhus.eu.qualtrics.com/SE/?SID=SV_4JxZEpzHi8nIrac

 

Φιλικά!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Άνοιξα ξεχωριστό θέμα γιατί δεν γνώριζα την ύπαρξη του παρόντος...όποιος μπορεί ας πει κάτι! μην πείτε απλά να το googlaρω, αυτό το έκανα φυσικά πριν σας ρωτήσω! Ευχαριστώ

 

χρειάζομαι άμεσες συμβουλές, κάποιοι από σας είναι επαγγελματίες του χώρου της τεχνολογίας και έχουν την δυνατότητα να βοηθήσουν:

Θέλω λόγω μεταπτυχιακής εργασίας σε MBA in finance να κάνω ανάλυση/παρουσίαση της αγοράς των Ελληνικών επιχειρήσεων που ασχολούνται με software, applications, new technologies κτλ.

Χρειάζομαι links (πηγές για υλικό) καθώς και οπουδήποτε μπορούν να βρεθούν στατιστικά στοιχεία για το μέγεθος των εταιριών (τζίρους, κέρδη κτλ.) , του κλάδου τους (μέγεθος αγοράς) και οτιδήποτε σχετικό.

Όποιος ξέρει τέτοιες εταιρίες ας δώσει τηλ. ή το site τους, ενδιαφέρουν κυρίως οι "μικρές"/οικογενειακές με τζίρο ως 2,5 εκατομμύρια ευρώ και όχι η ΙΝΤΡΑΚΟΜ ας πούμε...

σαν παράδειγμα έχω στο μυαλό μου εδώ στη Σαλονίκη την BYTE, την πρώην UNISOFT, την softworks κτλ.

ΘΑ εκτιμήσω οποιαδήποτε ανταπόκριση, η εργασία ΕΠΕΙΓΕΙ.

Τα τσακαλάκια εδώ είστε η μεγάλη μου ελπίδα. Πείτε καμιά γνώμη, Χίλια ευχαριστώ :O

Γιάννης

NEVER WITH THE CLIENTS,NEVER WITH THE STAFF

<ΟΧΙ ΣΤΑ GREEKLISH!!!>

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Καλησπέρα σε όλους!

Είμαι φοιτήτρια στο Πανεπιστήμιο Αιγαίου στο μεταπτυχιακό Σχεδίαση Διαδραστικών και Βιομηχανικών Προϊόντων και Συστημάτων και θα ήθελα τη βοήθειά σας στα πλαίσια εκπόνησης της διπλωματικής μου εργασίας με αντικείμενο τον τρόπο που κατασκευάζουμε τις ταυτότητές μας στο διαδίκτυο.

Θα ήθελα να σας παρακαλέσω να με βοηθήσετε απαντώντας σε ένα online ερωτηματολόγιο σχετικά με τα διαδικτυακά προφίλ και τα Avatar σας. Η συμπλήρωση του ερωτηματολογίου γίνεται ανώνυμα και δεν υπάρχει κανένας τρόπος προσδιορισμού σας, και ο χρόνος που θα χρειαστείτε είναι 5-15 λεπτά.

 

Παραθέτω τον σύνδεσμο όπου βρίσκεται το ερωτηματολόγιο:

 

https://docs.google.com/spreadsheet/viewform?formkey=dGZhZlY0cEJPVTdCVU41cHl6Wkh5M0E6MQ#gid=0

 

Σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!

Παρακαλώ προωθήστε το συγκεκριμένο μήνυμα!!

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ όλη τη κοινότητα!

 

Εχουμε εδώ μέσα κάποιον engineer απο εταιρεία κινητής τηλεφωνίας ή παρεμφερή κλάδο παιδια; Εχω κάποιες πολύ συγκεκριμένες απορίες που αφορά καθαρα πρακτικο ζήτημα πάνω στα δίκτυα κινητής τηλεφωνίας και επειγει για τη διπλωματικη...

 

Απο documentantion όσο και να εχω ψάξει και δεν εχω βρει και δεν νομιζω να βρω γιατι προκειται για καθαρα πρακτικο θέμα πάνω στην πολιτική αριθμοδότησης των cell towers και στην γενικότερη δομή του GSM/UMTS δικτύου.

 

Αν κάποιος γνωρίζει το σπορ, θα του ήμουν ευγνώμων πραγματικα!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
πάντως μερικές φορές βλέπεις 1 θέμα που είχες ανοίξει πριν από (μόνο) 8 χρόνια και κολλάς με το τι έκταση μπορεί να έχει πάρει... τότε προσπαθούσα να τελειώσω την 1η μου σχολή και τώρα έχω τελειώσει και το μεταπτυχιακό μου... Απλά θα ήθελα να ευχαριστήσω όλα τα παιδιά της εν λόγω κοινότητας που με είχαν βοηθήσει τότε και ακόμα βοηθάνε όσο μπορούνε του συμφορουμήτες τους

KILL THE BEST AND F_U_C_K THE REST

 

http://www.bmwworld.com/images/cars/3er/compact/6677_200.jpg

 

BMW COMPACT M/// PACK

AC SCHNITZER

D&W

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Αγαπητοί φίλοι καλησπέρα.

 

Στο πλαίσιο της διπλωματικής μου εργασίας για το μεταπτυχιακό μου στο Τμήμα Δημοσιογραφίας & ΜΜΕ του ΑΠΘ κάνω μία έρευνα για τις αγαπημένες μας σειρές και τους αγαπημένους μας τηλεοπτικούς χαρακτήρες.

 

Θα σας παρακαλούσα λοιπόν όσοι θέλετε και μπορείτε να αφιερώσετε 10 λεπτά από το χρόνο σας για να απαντήσετε σε ένα οnline ερωτηματολόγιο που μπορείτε να το βρείτε εδώ: http://favorite-tv-characters.limequery.org

 

Μπορείτε επίσης αν θέλετε να διαδόσετε το ερωτηματολόγιο και σε άλλους φίλους που δε συμμετέχουν στο φόρουμ, αλλά επίσης ασχολούνται με τηλεοπτικές σειρές.

 

Τέλος, κι επειδή πρέπει να συγκεντρώσω κάποιες εκατοντάδες ερωτηματολογίων, θα το εκτιμούσα ιδιαιτέρως, αν συμμετέχοντας στην έρευνα αφήνατε κι ένα σχόλιο στο παρόν thread, ώστε να παραμείνει "ψηλά" το θέμα.

 

Σας ευχαριστώ προκαταβολικά όλους.

 

Κατερίνα

Link to comment
Share on other sites

Το συμπλήρωσα.

καλή σου επιτυχία.

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Εγω θα'θελα πολυ να το συμπληρωσω αλλα εχει ολο χαρακτηρες απο σειρες που δεν παρακουλουθω.Θα ηταν καλυτερα να ειχες βαλει περισσοτερους χαρακτηρες(π.χ. sheldon cooper απο big bang theory,peter griffin απο family guy κ.α.)
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς NetSurfer έπρεπε να περιορίσω τους χαρακτήρες για να βοηθήσω τη στατιστική ανάλυση. Είναι μόνο διπλωματική, οπότε είναι πιο περιορισμένης εμβέλειας έρευνα. Επίσης είναι σημαντικό να συγκρίνεις ας πούμε ομοειδείς χαρακτήρες, οπότε δεν μπορούσα να "ανακατέψω" κωμικούς με δραματικούς χαρακτήρες ή αληθινούς με καρτουνίστικους... :)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...