Jump to content

Lenovo P70t


qash75
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Report μετά από τρείς μέρες "επαγγελματικής" χρήσης:

 

- Η μνήμη εξακολουθεί να είναι λιγότερη, παρότι έχω παγώσει μερικές άχρηστες σε μένα εφαρμογές.

- Η συσκευή μερικές φορές ψιλοκολλάει, μου βγάζει άσπρη οθόνη και επανέρχεται μόνο με επανεκκίνιση - πατώντας το κουμπί on-off δηλαδή. Αυτό συνέβει σε εφαρμογές που χρησιμοποίησα πρώτη φορά μετά την καθαρή εγκατάσταση, ίσως έρχεται σιγά-σιγά στα ίσα του, θα κάνω λίγο υπομονή.

- Δείκτης antutu περίπου 42.000 δηλαδή 4.000 κάτω από ότι με την 7.1

 

Θα περιμένω μια-δυο μέρες ακόμα, κι αν δεν συνέλθει θα βάλω το backup που έχω κρατήσει με twrp.

 

- Η μνήμη και σε μένα μου "φαίνεται" λιγότερη (παρότι έχει μεγαλώσει το διάστημα min-max). Δεν προκαλεί προβλήματα αλλά αυτή είναι η αίσθηση που έχω.

- Αυτό με τις εφαρμογές που ξεκινάμε για 1η φορά, μπορεί και να διορθωθεί.

- Και σε μένα ο δείκτης είναι μικρότερος από την 7.1.

 

Η γενική αίσθηση που έχω είναι χειρότερη από την προηγούμενη έκδοση. Έχουν όμως βελτιωθεί ο ήχος και, όπως ειπώθηκε παραπάνω, κάποια θέματα με τα ακουστικά κλπ...

Εγώ μάλλον θα ξανά-γυρίσω στις δοκιμές των beta εκδόσεων.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Άρα δεν είμαι περίεργος, υπάρχουν όντως κάποια θέματα. Τες πα, χαρά στο κουράγιο σου αγαπητέ φίλε και σε ευχαριστούμε για τις προσπάθειες σου (δεν έχω λόγια). Είμαι κι εγώ της άποψης να το δουλέψω μερικές μέρες ακόμα μήπως στρώσει. :)
Link to comment
Share on other sites

Εγώ βρε παιδιά τι να πω. Αν και δεν είμαι κανένας expert χρήστης μου έχει κάτσει πιο καλά η 7.2 (μπορεί μόνο οπτικά).

Πρόβλημα με εφαρμογές δεν έχω αντιμετωπίσει ακόμα.

Η μνήμη είναι σχεδόν πάντα από 1.1-1.3.

Δεν είναι full φορτωμένο αλλά ούτε και άδειο από εφαρμογές.

Στο antutu έβγαλε 46736.

Ένα πρόβλημα που έχω εντοπίσει αλλά δεν ξέρω σε τι μπορεί να οφείλεται είναι ότι κάποιες σελίδες στο Google αρνείται να τις φορτώσει ενώ η προηγούμενη τις φορτώνει κανονικά.

Ξαναλέω ότι δεν είμαι expert χρήστης ούτε και έχω πολλές γνώσεις.

ΚΑΝΕ ΑΥΡΙΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΑ ΕΚΑΝΕΣ ΣΗΜΕΡΑ.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, όλα καλά εδώ ούτε κολημα ούτε άσπρη οθόνη, 44κ στο αντουτου με το δικό του κερνελ όχι τον καινούργιο τον των επιδόσεων (άραγε βελτιώνει και την αποφόρτιση; Πλακίτσα) Για 2κ δεν με πειράζει αφού δουλεύει 100% έχω περίπου 30 εφαρμογές μνήμη 1-2-1.3. Φριιζ καμία. έχουν βγει όλες από την εκκίνηση όμως (συστήματος 3-4) εκτός του βαιμπερ, δεν έβαλα το ατμος,τον κερνελ και την twrp 3. ελεύθερος χώρος 70%;

:hypno::wacko::dizzy::chair:

 

Τα; γράφω όλα αυτά μπας βγει καμιά άκρη και ελπίζω ο φίλος μας να λύσει το γρίφο

Edited by IceGtx
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς πως γίνεται όταν δέχομαι κλήσεις να μην ανάβει το led της κάμερας?
ΚΑΝΕ ΑΥΡΙΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΑ ΕΚΑΝΕΣ ΣΗΜΕΡΑ.
Link to comment
Share on other sites

Στην μαμισια ρομ (134) κιτ-κατ, βλέπω στις καταναλωσεις της μπαταριας στο κομματτι που αφορα το υλικο, πρώτο ειναι το ραδιόφωνο με 34%(χωρίς να το εχω ενεργοποιησει καθόλου....??) και στο λογισμικο το viber με 31%(στο standby). Ειδικά με το ραδιόφωνο γιατί συμβαίνει αυτο? Υπάρχει λυση? Καπου διαβασα οτι ετσι είναι σε ολους....!
Link to comment
Share on other sites

Στην μαμισια ρομ (134) κιτ-κατ, βλέπω στις καταναλωσεις της μπαταριας στο κομματτι που αφορα το υλικο, πρώτο ειναι το ραδιόφωνο με 34%(χωρίς να το εχω ενεργοποιησει καθόλου....??) και στο λογισμικο το viber με 31%(στο standby). Ειδικά με το ραδιόφωνο γιατί συμβαίνει αυτο? Υπάρχει λυση? Καπου διαβασα οτι ετσι είναι σε ολους....!

ραδιοφωνο ειναι η μεταφραση λογικα για το σημα δικτυου ,κυψελη δλδ κατι τετοιο, τωρα τα viber fb messenger κλπ ειναι γνωστο τοισ πασοι πως καινε μπαταρια αβερτα!!!

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς πως γίνεται όταν δέχομαι κλήσεις να μην ανάβει το led της κάμερας?

 

Καλησπέρα, το φλας ρινγκ ρυθμίζει το λεντ. Είναι μία εφαρμογή με ένα ασπρο θαυμαστικό.

Edited by IceGtx
Link to comment
Share on other sites

Άρα δεν είμαι περίεργος, υπάρχουν όντως κάποια θέματα. Τες πα, χαρά στο κουράγιο σου αγαπητέ φίλε και σε ευχαριστούμε για τις προσπάθειες σου (δεν έχω λόγια). Είμαι κι εγώ της άποψης να το δουλέψω μερικές μέρες ακόμα μήπως στρώσει. :)

 

Τελικά χθές το βράδυ η συσκευή δεν "παλευόταν", με καλέσαν και αντί να μου βγάλει οθόνη για να απαντήσω, πήγε σε μαύρη - ευτυχώς πατώντας το on-off απάντησα. Μετά άρχισε να σέρνεται, του έκανα restart αλλά... δεν! Οπότε μέσω twrp ξαναγύρισα στην 7.1.3 με όλα τα καλούδια πλην xposed, και το τηλέφωνο πετάει. Άρα μένω εκεί και βλέπουμε...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, το φλας ρινγκ ρυθμίζει το λεντ. Είναι μία εφαρμογή με ένα ασπρο θαυμαστικό.

 

Ευχαριστώ. Όλα εντάξει.

ΚΑΝΕ ΑΥΡΙΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΑ ΕΚΑΝΕΣ ΣΗΜΕΡΑ.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα , χρησιμοποιείς τον αναβαθμισμένο κερνελ; Επηδη δεν ειχες κοληματα γιαυτό ρωταω.

Καλησπέρα. Δεν ξέρω αν είναι αναβαθμισμένος..... Έβαλα μόνο την rom, το Dolby και το d2w. Τον καινούριο kernel δεν το έβαλα. Μάλλον αυτό εννοείς αν είναι αναβαθμισμένος.......

Δεν ξέρω αν βοήθησα...

Edited by leon
ΚΑΝΕ ΑΥΡΙΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΑ ΕΚΑΝΕΣ ΣΗΜΕΡΑ.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Δεν ξέρω αν είναι αναβαθμισμένος..... Έβαλα μόνο την rom, το Dolby και το d2w. Τον καινούριο kernel δεν το έβαλα. Μάλλον αυτό εννοείς αν είναι αναβαθμισμένος.......

Δεν ξέρω αν βοήθησα...

 

Το ίδιο λέμε, πριν έβγαλε και μένα 46.2κ αντουτου περίπου.

Edited by IceGtx
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά και χρόνια πολλά!

Στην μανισια ρομ...

1. Κανω το κινητό wifi hot spot, συνδεονται κανονικά οι συσκευές αλλά δεν μπαίνουν στο ίντερνετ ενω εγω εχω 4g. Τι ρύθμιση πρέπει να να κανω? Τι μπορεί να κάνει φραγη στα δεδομένα?

 

2. Για να εχω 160 χαρακτήρες στα sms τι πρέπει να κανω?

 

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από μένα. Χρόνια πολλά.

 

Είναι σπάνιο (αλλά τυχαίνει) η ίδια ROM να κυλάει καλύτερα σε κάποιους, παρόλο τις φαινομενικά ίδιες εγκαταστάσεις.

Πάντως για το InCallUI (η οθόνη που εμφανίζεται κατά τις κλήσεις) έχουν αναφερθεί προβλήματα (στην 7.2.1 και στις beta μετά την 6.1.11), που λύνονται όμως!

Δεν το έχω τσεκάρει (τώρα "παίζω" με την τελευταία beta και θα δω). Όπως λίγο το είδα, όντως λύνονται.

Γι' αυτούς που έχουν 7.2.1, αν παρατηρήσουν προβλήματα με το InCallUI, εδώ είναι το fix:

MiUI v7.2.1 - fix InCallUI problems

MiUI v7.2.1 - fix InCallUI problems - RESTORE to original

 

Θα ανεβάσω το ΣΚ την beta 6.3.17 (στα ελληνικά), γι αυτούς που "θέλουν" να έχουν την τελευταία έκδοση, μαζί με όποιες παρατηρήσεις έχω.

 

 

Καλημέρα παιδιά και χρόνια πολλά!

Στην μανισια ρομ...

1. Κανω το κινητό wifi hot spot, συνδεονται κανονικά οι συσκευές αλλά δεν μπαίνουν στο ίντερνετ ενω εγω εχω 4g. Τι ρύθμιση πρέπει να να κανω? Τι μπορεί να κάνει φραγη στα δεδομένα?

 

2. Για να εχω 160 χαρακτήρες στα sms τι πρέπει να κανω?

 

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!

 

1. Δεν ξέρω.

 

2.

Χωρίς root

Αν δεν το υποστηρίζει η ROM δεν ξέρω αν μπορείς να κάνεις πολλά. Δοκίμασε τις εφαρμογές GO SMS ή Handcent SMS.

 

Με root

  • Όπως ανέφερε ο leon σε αυτό το post, κάποιο module στο Xposed το κάνει.
  • Αν έχεις lollipop "ανέβασε" κάπου το αρχείο /system/framework/framework-res.apk να στο "φτιάξω". Θα χρειαστείς και TWRP για σιγουριά μήπως και κάτι δεν πάει καλά.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά και χρόνια πολλά!

Στην μανισια ρομ...

1. Κανω το κινητό wifi hot spot, συνδεονται κανονικά οι συσκευές αλλά δεν μπαίνουν στο ίντερνετ ενω εγω εχω 4g. Τι ρύθμιση πρέπει να να κανω? Τι μπορεί να κάνει φραγη στα δεδομένα?

 

2. Για να εχω 160 χαρακτήρες στα sms τι πρέπει να κανω?

 

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!

 

Αν είσαι root με το xposed-framework κατεβάζεις το gravity box ή για κιτ κατ ή για λολιποπ.

Το gravity box το βρίσκεις στα modules και βάζεις το κατάλληλο (gravity box KK ή gravity box LP).

Μετά στο gravity box στην καρτέλα τηλέφωνο πας στο messaging, strip unicode και επιλέγεις strip όλους τους χαρακτήρες.

Ελπίζω να βοήθησα.

ΚΑΝΕ ΑΥΡΙΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΑ ΕΚΑΝΕΣ ΣΗΜΕΡΑ.
Link to comment
Share on other sites

Δυο μέρες+ με την 7.1.3 και όλα καλά, κανένα απολύτως πρόβλημα και το τηλέφωνο "σκοτώνει".

 

Άσχετο: ξέρει κανείς καμιά καλή εφαρμογή διαχείρισης contacts (κατά προτίμηση σε pc)? Εννοώ να βρίσκει τις διπλές, ελειπείς κ.λ.π. να τις επεξεργαστώ, να χωρίσω ομάδες και μετά κάποιο τρόπο να ενημερώσω τις googloεπαφές μου χωρίς να γίνει καμιά καταστροφή? Έχω φτάσει αισίως τις 1000+ και η κατάσταση δεν παλεύεται...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ολοι εσεις που εχετε βαλει τη Miui ειστε ευχαριστημενοι,θελω να πω θα επιστρεφατε στη default rom kitkat για καποιο λογο? Ειμαι γενικα της αποψης μετα απο αρκετα τηλεφωνα με τα οποια εχω ασχοληθει πως οι καλυτερες(στα σημεια) ρομ ειναι οι μαμισιες και μαλιστα χωρις τα updates,και συγκεκριμενα για το δικο μας εχω μεινει με την κιτακατ.Ομως σκεφτομαι να βαλω την miui για τον μοναδικο εξης λογο: εχω προβλημα,επειδη μιλαω με ακουστικο bluetooth,οταν σβηνει η οθονη κατα διαρκεια της κλησης ,τοτε ακουω ενα βουητο στο Βt ακουστικο και πεφτει το σημα εντελως με αποτελεσμα να τερματιζει η κληση! αυτο συμβαινει με το που σβησει η οθονη και με επανεκκινηση εξαλειφεται μεχρι για αγνωστο λογο να επανελθει !!! λογικα ειναι σοφτware θεμα οποτε και δεν μου αφηνει αλλη επιλογη απο miui Edited by mamian
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχω και εγώ ένα lenovo P70A σήμερα ακολουθώντας τις αναλυτικοτατες οδηγίες σας πέρασα την MIUI Android 5.0 - x64 v7.1.3.

Όλα καλά ταχύτατη αλλά μόλις πάτησα το άλμπουμ έβγαλε μήνυμα ότι έχει σταματήσει

επεισης η κάμερα όταν πάω να βγάλω φώτο κολαει προφανώς δεν βλέπει που να σωσει

Το βίντεο δουλευει σωστα.

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων για την βοήθειά σας

Μανολης

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έβαλα και την διόρθωση που δίνετε στην σελίδα 27 παράγραφος 402 αλλά τα ίδια

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω leon για τα sms 160 χαρακτήρες! Το xposed εχεις καποιο συνδεσμο να το κατεβασω? Ειμαι root στην μαμισια ρομ(4.4.4).

Χθες η μπαταρία οταν επεσε κατω απο 15%, δεν δούλευε ο φακος, ουτε βέβαια το flash στην φωτογραφική μηχανή! Πως μπορω να το αλλαξω?στην διαχείριση ενέργειας δεν έχει επιλογή..!

Link to comment
Share on other sites

Δυο μέρες+ με την 7.1.3 και όλα καλά, κανένα απολύτως πρόβλημα και το τηλέφωνο "σκοτώνει".

 

Άσχετο: ξέρει κανείς καμιά καλή εφαρμογή διαχείρισης contacts (κατά προτίμηση σε pc)? Εννοώ να βρίσκει τις διπλές, ελειπείς κ.λ.π. να τις επεξεργαστώ, να χωρίσω ομάδες και μετά κάποιο τρόπο να ενημερώσω τις googloεπαφές μου χωρίς να γίνει καμιά καταστροφή? Έχω φτάσει αισίως τις 1000+ και η κατάσταση δεν παλεύεται...

 

Την καλύτερη δουλειά την κάνει το Kies της Samsung. Κάνεις extract σε ένα αρχείο τις επαφές και μετά τις επεξεργάζεσαι. Μετά την επεργασία όμως δημιουργεί αυτόματα 1 αρχείο για κάθε επαφή. Κανένα πρόβλημα. Τις βάζεις σε 1 φάκελο, μετά τις περνάς στην SDCARD και τις κάνεις όλες import και είσαι μια χαρά.

Διαθέσιμο εδώ: http://www.samsung.com/gr/support/usefulsoftware/KIES/

 

Μετά κατέβασε στο κινητό το Contacts+, και τις οργανώνεις όπως θέλεις.

Διαθέσιμο εδώ: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.contapps.android

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω leon για τα sms 160 χαρακτήρες! Το xposed εχεις καποιο συνδεσμο να το κατεβασω? Ειμαι root στην μαμισια ρομ(4.4.4).

Χθες η μπαταρία οταν επεσε κατω απο 15%, δεν δούλευε ο φακος, ουτε βέβαια το flash στην φωτογραφική μηχανή! Πως μπορω να το αλλαξω?στην διαχείριση ενέργειας δεν έχει επιλογή..!

 

Κοίτα εδώ... http://forum.xda-developers.com/xposed/xposed-installer-versions-changelog-t2714053.

Νομίζω είναι εντάξει αλλά διάβασε λίγο μήπως λέει τίποτα περίεργο.

ΚΑΝΕ ΑΥΡΙΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΑ ΕΚΑΝΕΣ ΣΗΜΕΡΑ.
Link to comment
Share on other sites

Την καλύτερη δουλειά την κάνει το Kies της Samsung...

 

Ευχαριστώ αλλά δεν το βλέπει το κινητό μου...

Link to comment
Share on other sites

Δυο μέρες+ με την 7.1.3 και όλα καλά, κανένα απολύτως πρόβλημα και το τηλέφωνο "σκοτώνει".

 

Άσχετο: ξέρει κανείς καμιά καλή εφαρμογή διαχείρισης contacts (κατά προτίμηση σε pc)? Εννοώ να βρίσκει τις διπλές, ελειπείς κ.λ.π. να τις επεξεργαστώ, να χωρίσω ομάδες και μετά κάποιο τρόπο να ενημερώσω τις googloεπαφές μου χωρίς να γίνει καμιά καταστροφή? Έχω φτάσει αισίως τις 1000+ και η κατάσταση δεν παλεύεται...

 

"Παλεύω" με την έκδοση 6.3.17 beta κάποιες (πολλές) ώρες τώρα.

Συμπεράσματα:

  • Το bug με το InCallUI (η οθόνη που εμφανίζεται κατά τις κλήσεις) ΥΠΑΡΧΕΙ και μετά το "fix" (που ανέφερα παραπάνω).
    [γι αυτούς που είναι στην 7.2.1 (αν έχουν πρόβλημα) ας δοκιμάσουν το fix (στο post λίγο παραπάνω) -- για αυτή την έκδοση, θεωρώ ότι δουλεύει (χωρίς να το έχω τεστάρει)]
  • Η διαχείριση μνήμης πρέπει να έχει αλλάξει (από 7.1.x stable σε 7.2.x ... 6.x.x beta)
    Ο task manager (πρόσφατες εφαρμογές) στις παλιές εκδόσεις "θεωρούσε" διαθέσιμη τη μνήμη των εφαρμογών που κλείσαμε πρόσφατα, ενώ οι νέες εκδόσεις αφαιρούν (δεν θεωρούν διαθέσιμη) αυτή τη μνήμη [γι' αυτό και η διαφορά στη τελική διαθέσιμη μνήμη (παίζουμε με τα νούμερα με άλλα λόγια)].
    Παρόλα αυτά οι νέες εκδόσεις καταναλώνουν "επιπλέον" ~150MB από τη μνήμη -- Αφαίρεσα και όλες τις υπηρεσίες Mi Cloud και πάλι το ίδιο αποτέλεσμα - [αυτό (για μένα) σημαίνει ότι κάνουν πολύ καλή δουλειά στις cloud υπηρεσίες].
  • Τελικά
    • Η πιο σταθερή και δοκιμασμένη έκδοση είναι η 7.1.3 -- [Οι της 7.2.1 περιμένω να με διαψεύσουν]
    • Η διαχείριση μνήμης είναι παραπάνω από ικανοποιητική [δεν συμπεριλαμβάνονται τα bugs].
    • Antutu σταθερά (και μετά από ό,τι έκανα στο κινητό) > 46000

 

Άσχετο: Η καλύτερη εφαρμογή διαχείρισης contacts που ξέρω είναι η online της google.

 

 

Παιδια ολοι εσεις που εχετε βαλει τη Miui ειστε ευχαριστημενοι,θελω να πω θα επιστρεφατε στη default rom kitkat για καποιο λογο? Ειμαι γενικα της αποψης μετα απο αρκετα τηλεφωνα με τα οποια εχω ασχοληθει πως οι καλυτερες(στα σημεια) ρομ ειναι οι μαμισιες και μαλιστα χωρις τα updates,και συγκεκριμενα για το δικο μας εχω μεινει με την κιτακατ.Ομως σκεφτομαι να βαλω την miui για τον μοναδικο εξης λογο: εχω προβλημα,επειδη μιλαω με ακουστικο bluetooth,οταν σβηνει η οθονη κατα διαρκεια της κλησης ,τοτε ακουω ενα βουητο στο Βt ακουστικο και πεφτει το σημα εντελως με αποτελεσμα να τερματιζει η κληση! αυτο συμβαινει με το που σβησει η οθονη και με επανεκκινηση εξαλειφεται μεχρι για αγνωστο λογο να επανελθει !!! λογικα ειναι σοφτware θεμα οποτε και δεν μου αφηνει αλλη επιλογη απο miui

 

[Καλά, εγώ δεν "επιστρέφω" σε 32 bit με τίποτα]

[Να ληφθεί υπόψη ότι οι παρακάτω γνώμες είναι από άνθρωπο που "αγαπάει" τις custom ROMs]

 

Στη δική μου λογική δεν υπάρχει "default".

Για μένα, στα σημεία πάντα κερδίζουν οι custom γιατί απλά μπορούμε να βελτιώσουμε τα σημεία.

Τα updates βγαίνουν για να διορθώσουν/βελτιώσουν πράγματα (άσχετο αν κάποιες φορές κάνουν το ανάποδο)

Τώρα, για το πρόβλημα, δεν έχω ιδέα (δεν χρησιμοποιώ BT). Τα παιδιά εδώ που το χρησιμοποιούν θα ξέρουν. Πάντως, πουθενά δεν είδα να γίνεται λόγος για πρόβλημα με το BT στο MiUI.

 

 

Καλησπέρα έχω και εγώ ένα lenovo P70A σήμερα ακολουθώντας τις αναλυτικοτατες οδηγίες σας πέρασα την MIUI Android 5.0 - x64 v7.1.3.

Όλα καλά ταχύτατη αλλά μόλις πάτησα το άλμπουμ έβγαλε μήνυμα ότι έχει σταματήσει

επεισης η κάμερα όταν πάω να βγάλω φώτο κολαει προφανώς δεν βλέπει που να σωσει

Το βίντεο δουλευει σωστα.

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων για την βοήθειά σας

Μανολης

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έβαλα και την διόρθωση που δίνετε στην σελίδα 27 παράγραφος 402 αλλά τα ίδια

 

Προφανώς κάτι έγινε λάθος.

Κάνε wipe για αρχή αυτά -> επανεκκίνηση σε TWRP - Wipe - Advanced wipe - [Dalvik, Cashe]. Reboot

Αν δεν δουλεύει, τότε ΞΑΝΑ από την αρχή (sorry) -- δεν υπάρχει πρόβλημα με την κάμερα

Μήπως ξέχασες να βάλεις το fix video?

Edit

Επειδή δεν μπορώ να διορθώσω το post εγκατάστασης MiUI 7.1.3, στο Βήμα 3 και ΠΡΙΝ το "Install zip μέσω TWRP", πρέπει να κάνουμε

Wipe - Advanced wipe - [τα 5 πρώτα, δηλ. Dalvik, System, Cashe, Data, Internal Storage]

Edited by UserXP
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ πολύ ένα θεματακι ακόμα οι ήχοι κλήσης είναι πολύ χαμηλά και δεν ανεβαίνουν

το άλμπουμ δεν λειτουργεί αλλά δεν με πειράζει καθόλου

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...