Jump to content

Meizu M1 Note


venividivici
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και μια (πρώτη) συγκριτική παρουσίαση του Μ1 Νοτε με το ECOO E04(!):

http://www.gizchina.com/20...e-vs-ecoo-e04/

 

Το ενδιαφέρον είναι ότι το ECOO φαίνεται να τους αρέσει ίσως και περισσότερο...(!)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το παρείγγειλα και γω το πρωι απο το vickmall.Εννοείται την έκδοση 32GB FDD LTE.Με διαβεβαίωσε η Selina ότι θα σταλεί πριν το spring festival.Ευχομαι να πάνε όλα καλά.

Η τιμή των 250$ (white) είναι σούπερ σε σχέση με άλλα καταστήματα ακόμα και με sellers του aliexpress.Εύχομαι να είναι όντως ή FDD και όχι καμιά TD!Επίσης της ζήτησα αν μπορεί να μου εγκαταστήσει google play και να μου σβήσουν τις κινέζικες εφαρμογές.Meanwhile,ψάχνω να βρω καμιά καλή θήκη στο ali.

Link to comment
Share on other sites

Το παρείγγειλα και γω το πρωι απο το vickmall.Εννοείται την έκδοση 32GB FDD LTE.Με διαβεβαίωσε η Selina ότι θα σταλεί πριν το spring festival.Ευχομαι να πάνε όλα καλά.

Η τιμή των 250$ (white) είναι σούπερ σε σχέση με άλλα καταστήματα ακόμα και με sellers του aliexpress.Εύχομαι να είναι όντως ή FDD και όχι καμιά TD!Επίσης της ζήτησα αν μπορεί να μου εγκαταστήσει google play και να μου σβήσουν τις κινέζικες εφαρμογές.Meanwhile,ψάχνω να βρω καμιά καλή θήκη στο ali.

 

Aν ειναι να μην δουλευει το 4g τοτε δεν λεει η αγορα του συγκεκριμενου τηλ. ειδικα αν σκεφτει κανεις οτι με 146 ευρω αγοαρζεις αυτο το τερας των 3gb ram http://www.1949deal.com/gionee-elife-e7-snapdragon-800-quad-core-2-2ghz-android-4-2-smartphone-3gb-ram-32gb-rom-5-5-inch-fhd-ltps-screen-black.html !!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Aν ειναι να μην δουλευει το 4g τοτε δεν λεει η αγορα του συγκεκριμενου τηλ. ειδικα αν σκεφτει κανεις οτι με 146 ευρω αγοαρζεις αυτο το τερας των 3gb ram http://www.1949deal.com/gionee-elife-e7-snapdragon-800-quad-core-2-2ghz-android-4-2-smartphone-3gb-ram-32gb-rom-5-5-inch-fhd-ltps-screen-black.html !!!!!!!!

 

Τέρατα υπάρχουν πολλά ( http://www.1949deal.com/jiayu-s3-mtk6752-octa-core-1-7-ghz-android-4-4-smartphone-3gb-ram-16gb-rom-5-5-inch-fhd-gorilla-glass-screen-4g-lte-nfc-black.html ) , Meizu όμως ,ένα! :)

 

Η ποιότητα κατασκευής με το polycarbonate σε συνδιασμό με το flyme UI θεωρώ δεν μπορεί να συγκριθεί με κάτι άλλο.

Link to comment
Share on other sites

Οι ισοτιμίες στο vickmall είναι λάθος. Δες πόσο βγαίνει σε δολάρια και δες πόσο βγάζει τη μετατροπή το xe.com. Το ποσό που θα πληρώσεις θα είναι πάρα πολύ κοντά σε αύτό

 

δεν νομιζω οτι φταει το vickmall, και εγω ετσι νομιζα στην αρχη αλλα την μερα που εκανα μια παραγγελια η ισοτιμια ηταν στο 1.13 και το paypal μου εκανε την αλλαγη με ισοτιμια 1.08, αρα ποιος φταιει ;

Link to comment
Share on other sites

δεν νομιζω οτι φταει το vickmall, και εγω ετσι νομιζα στην αρχη αλλα την μερα που εκανα μια παραγγελια η ισοτιμια ηταν στο 1.13 και το paypal μου εκανε την αλλαγη με ισοτιμια 1.08, αρα ποιος φταιει ;

 

το paypal φυσικα,παντα εχει χειροτερη ισοτιμια απο τις τραπεζες,πολυ χειροτερη

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά fm radiο έχει ή όχι; Στο Gsmarena λέει όχι και στο site του Vickmall λέει ναι.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά fm radiο έχει ή όχι; Στο Gsmarena λέει όχι και στο site του Vickmall λέει ναι.

 

το mx4 παντως δεν εχει, μαλλον και αυτο δεν θα εχει

Link to comment
Share on other sites

2 ερωτησεις:

 

1) FDD LTE λεει στο Vickmall... μονο 1800/2100??? Ουτε 800? Ουτε 2600?

2) NFC να υποθέσω δεν....

Current status: Galaxy S7 Duos, HP Spectre X360, Synology DS215j
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει ραδιόφωνο παιδιά. Ευτυχώς για μένα μικρό το κακό, δεν ακούω ποτέ (μόνο στο αμάξι που ακόμα δεν έχει πηγή με usb) και επίσης υπάρχουν πάντα και οι web λύσεις. :)

 

Παίδες το tracking number πόσο καιρό κάνει να "δουλέψει"? Χθες μου ήρθε, μέχρι και αυτή τη στιγμή το status στη singpost είναι 'received from customer'. Με έπιασε πάλι άγχος μην τυχόν και δεν προλάβει να φύγει πριν την πρωτοχρονιά τους.

 

Επίσης κάτι off-topic, αλλά συγχωρήστε το μου μια απλή ερωτησούλα θέλω να κάνω: έχω microsim της Cosmote την οποία χρησιμοποιούσα στο iphone 4s που είχα (εκδόθηκε περίπου 3 χρόνια πριν). Να φανταστώ ότι θα λειτουργεί και στο Μ1 κανονικά αλλά για να έχω και 4g πρέπει να βγάλω καινούργια? (φτου..άλλα 10-15 ευρώ...)

www.brightsideofficial.com
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει ραδιόφωνο παιδιά. Ευτυχώς για μένα μικρό το κακό, δεν ακούω ποτέ (μόνο στο αμάξι που ακόμα δεν έχει πηγή με usb) και επίσης υπάρχουν πάντα και οι web λύσεις. :)

 

Παίδες το tracking number πόσο καιρό κάνει να "δουλέψει"? Χθες μου ήρθε, μέχρι και αυτή τη στιγμή το status στη singpost είναι 'received from customer'. Με έπιασε πάλι άγχος μην τυχόν και δεν προλάβει να φύγει πριν την πρωτοχρονιά τους.

 

Επίσης κάτι off-topic, αλλά συγχωρήστε το μου μια απλή ερωτησούλα θέλω να κάνω: έχω microsim της Cosmote την οποία χρησιμοποιούσα στο iphone 4s που είχα (εκδόθηκε περίπου 3 χρόνια πριν). Να φανταστώ ότι θα λειτουργεί και στο Μ1 κανονικά αλλά για να έχω και 4g πρέπει να βγάλω καινούργια? (φτου..άλλα 10-15 ευρώ...)

 

συνηθως δυο μερες μετα αλλαζει το στατους,δεν ειναι εγγυημενο ομως με τις αργιες να ερχονται,αν δεν εχει αλλαξει μεχρι τελους της εβδομαδας ...θα αργησει,τα iphone παιρνουν νανο σιμ η οχι?

Link to comment
Share on other sites

Παίδες το tracking number πόσο καιρό κάνει να "δουλέψει"? Χθες μου ήρθε, μέχρι και αυτή τη στιγμή το status στη singpost είναι 'received from customer'. Με έπιασε πάλι άγχος μην τυχόν και δεν προλάβει να φύγει πριν την πρωτοχρονιά τους.

Από ποιο μαγαζί παρήγγειλες; Τα "κλασικά" Vickmall, Minideal (και άλλοι) που χρησιμοποιούν τη SingPost για τις αποστολές τους (δεν το γράφεις, αλλά το "received from customer" σε SingPost μάλλον παραπέμπει), χρησιμποιούν την 4PX για τη μεταφορά από Κίνα (Shenzen) μέχρι το hub της Singapore στη... Σιγκαπούρη.

Βάλε το tracking number σου στο en.4px.com και (με την προϋπόθεση ότι έπεσα μέσα στα παραπάνω) θα δεις ιδιαίτερα αναλυτικές πληροφορίες για την κίνηση του δέματός σου.

Για την κινέζικη πρωτοχρονιά, νομίζω ότι αν έχει φύγει από Κίνα και είναι ήδη στη Σιγκαπούρη (και από το μήνυμα φαίνεται να είναι!), δεν έχεις να φοβάσαι τίποτα!

Link to comment
Share on other sites

Και πλήρες review από το Gizchina.com:

http://www.gizchina.com/2015/02/11/meizu-m1-note-review/

 

Μετά απ' αυτό, νομίζω ότι και όσοι δεν παραγγείλατε ακόμα, θα... κάνετε κίνηση! :p

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει ραδιόφωνο παιδιά. Ευτυχώς για μένα μικρό το κακό, δεν ακούω ποτέ (μόνο στο αμάξι που ακόμα δεν έχει πηγή με usb) και επίσης υπάρχουν πάντα και οι web λύσεις. :)

 

Παίδες το tracking number πόσο καιρό κάνει να "δουλέψει"? Χθες μου ήρθε, μέχρι και αυτή τη στιγμή το status στη singpost είναι 'received from customer'. Με έπιασε πάλι άγχος μην τυχόν και δεν προλάβει να φύγει πριν την πρωτοχρονιά τους.

 

Επίσης κάτι off-topic, αλλά συγχωρήστε το μου μια απλή ερωτησούλα θέλω να κάνω: έχω microsim της Cosmote την οποία χρησιμοποιούσα στο iphone 4s που είχα (εκδόθηκε περίπου 3 χρόνια πριν). Να φανταστώ ότι θα λειτουργεί και στο Μ1 κανονικά αλλά για να έχω και 4g πρέπει να βγάλω καινούργια? (φτου..άλλα 10-15 ευρώ...)

 

5 ευρώ κάνει η αλλαγή αν και δε νομίζω να χρειάζεται

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

συνηθως δυο μερες μετα αλλαζει το στατους,δεν ειναι εγγυημενο ομως με τις αργιες να ερχονται,αν δεν εχει αλλαξει μεχρι τελους της εβδομαδας ...θα αργησει,τα iphone παιρνουν νανο σιμ η οχι?

 

4,4s micro sim από 5 και μετά nano

Link to comment
Share on other sites

Πέρι iphone sim ότι ειπώθηκε. Ντάξει αν είναι 5 ευρώ και να μην δουλεύει στα 4g δεν είναι πρόβλημα, μικρό το κακό, θα την κάνω αλλαγή.

 

Από ποιο μαγαζί παρήγγειλες; Τα "κλασικά" Vickmall, Minideal (και άλλοι) που χρησιμοποιούν τη SingPost για τις αποστολές τους (δεν το γράφεις, αλλά το "received from customer" σε SingPost μάλλον παραπέμπει), χρησιμποιούν την 4PX για τη μεταφορά από Κίνα (Shenzen) μέχρι το hub της Singapore στη... Σιγκαπούρη.

Βάλε το tracking number σου στο en.4px.com και (με την προϋπόθεση ότι έπεσα μέσα στα παραπάνω) θα δεις ιδιαίτερα αναλυτικές πληροφορίες για την κίνηση του δέματός σου.

Για την κινέζικη πρωτοχρονιά, νομίζω ότι αν έχει φύγει από Κίνα και είναι ήδη στη Σιγκαπούρη (και από το μήνυμα φαίνεται να είναι!), δεν έχεις να φοβάσαι τίποτα!

 

Ναι απο vickmall παρήγγειλα και αποστολή με Singpost. Μπήκα στο λινκ που έδωσες και τα ινφο που μου δίνει είναι αυτά:

 

2015-02-11 20:49:12

Rejected and Returned from ATC Customs

2015-02-11 02:43:55

Shipment ready

2015-02-10 23:52:15

Lan Guang,Shenzhen,China

操作完成 Shipment operation completed

2015-02-10 23:52:15

Lan Guang,Shenzhen,China

货物到达作业中心 Shipment arrived at facility

2015-02-10 17:36:10

货物电子信息已经收到 Shipment information received

 

Αυτό το rejected and returned by ATC customs τι πάει να πει?? :confused: Να ανησυχήσω?

www.brightsideofficial.com
Link to comment
Share on other sites

Πέρι iphone sim ότι ειπώθηκε. Ντάξει αν είναι 5 ευρώ και να μην δουλεύει στα 4g δεν είναι πρόβλημα, μικρό το κακό, θα την κάνω αλλαγή.

 

 

 

Ναι απο vickmall παρήγγειλα και αποστολή με Singpost. Μπήκα στο λινκ που έδωσες και τα ινφο που μου δίνει είναι αυτά:

 

2015-02-11 20:49:12

Rejected and Returned from ATC Customs

2015-02-11 02:43:55

Shipment ready

2015-02-10 23:52:15

Lan Guang,Shenzhen,China

操作完成 Shipment operation completed

2015-02-10 23:52:15

Lan Guang,Shenzhen,China

货物到达作业中心 Shipment arrived at facility

2015-02-10 17:36:10

货物电子信息已经收到 Shipment information received

 

Αυτό το rejected and returned by ATC customs τι πάει να πει?? :confused: Να ανησυχήσω?

 

αν ειναι micro δεν χρειαζεται αλλαγη λογικα,τωρα αυτο που σου βγαζει δεν το εχω ξαναδει....σαν να λεει οτι επεστραφη,μιλα με Σελινα αυριο

Link to comment
Share on other sites

Και πλήρες review από το Gizchina.com:

http://www.gizchina.com/2015/02/11/meizu-m1-note-review/

 

Μετά απ' αυτό, νομίζω ότι και όσοι δεν παραγγείλατε ακόμα, θα... κάνετε κίνηση! :p

Εγω το μονο που δεν καταλαβα ειναι γιατι λεει το review οτι δεν εχει βγει international και unicom version?? Δηλαδη αυτο που δινουν τα μαγαζια ( πχ vickmall) τι ειναι??

Link to comment
Share on other sites

αυτο το rejected ειναι λιγο μυστηριο. να και τα δικα μου βηματα:

 

2015-02-02 08:03:19

SINGAPORE

到港 rrive at Airport

2015-02-02 08:02:04

HONGKONG

离港 Depart from Airport

2015-02-02 08:00:47

HONGKONG

出货 Depart from facility

2015-02-02 07:59:22

HONGKONG

到达 Arrive at facility

2015-01-31 03:38:46

 

Shipment ready

2015-01-30 23:15:07

Lan Guang,Shenzhen,China

货物到达作业中心 Shipment arrived at facility

2015-01-30 23:15:07

Lan Guang,Shenzhen,China

操作完成 Shipment operation completed

2015-01-30 18:04:17

 

货物电子信息已经收到 Shipment information received

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγω το μονο που δεν καταλαβα ειναι γιατι λεει το review οτι δεν εχει βγει international και unicom version?? Δηλαδη αυτο που δινουν τα μαγαζια ( πχ vickmall) τι ειναι??

 

οντως ειναι λιγο περιεργο, παντως οσες φορες ειχα συναλλαγες με vickmall ειναι ακρως επαγγελματιες, δεν νομιζω να λενε βλακειες, δηλαδη να στελνουν κινητο που δεν λειτουργει ελλαδα

Link to comment
Share on other sites

καλοριζικο και σε μενα.. ελπιζω η Selina και τα ταχυδρομεια τους να προλάβουν να τα διώξουν για να μην πιασουμε τελη Μάρτη.... και ελπίζω να εστειλε FDD 32GB και οχι καμια αλλη εκδοση....
Current status: Galaxy S7 Duos, HP Spectre X360, Synology DS215j
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, αυτό δεν το 'χω ξαναδεί ως τώρα - και έχω κάνει αρκετές παραγγελίες με SingPost / 4PX!

Για μιλήστε με το μαγαζί όσο πιο γρήγορα - έχουμε και τον "περιορισμό" της 13/2...

Link to comment
Share on other sites

Έστειλα email, πιστεύω να το δουν αύριο και να απαντήσουν (αν και θα ετοιμάζονται για ρεβεγιόν....:p)
..κάτι μαγικό!
Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με το 17track.net όλα είναι οκ. Αύριο αν πετύχω Selina θα της μιλήσω, αλλιώς θα στείλω μεηλ. Με διαβεβαίωσαν ότι θα φύγει πριν την πρωτοχρονιά τους γι'αυτό και το παρήγγειλα κατευθείαν, την πρώτη μέρα που έγινε διαθέσιμο από όποιο κατάστημα έγινε διαθέσιμο (εν προκειμένω το vick). Aν εν τελει σταλεί πίσω και πρέπει να ξαναγίνει όλο απ'την αρχή, δεν θα προλάβουν την πρωτοχρονιά, οπότε πάμε για 24 Φλεβάρη και έπειτα και θα τους ξεχέσω.

Γιατί κάπου στα μέσα Μάρτη πρέπει να φύγω εξωτερικό και δεν θα χει έρθει μέχρι τότε το τηλέφωνο. Που σημαίνει ότι θα πρέπει να πάω με την αρχαία μου συσκευή και μετά να βάζω γονείς να μου το στέλνουν έξω. Και επιπλέον το χρειάζομαι και ως εργαλείο δουλειάς. Άντε εδώ στη Ελλάδα τη βγάζω και χωρίς σμαρτφοουν εδώ και λίγο καιρό (με κόπο βέβαια λόγω έλλειψης φορητότητας, αλλά καλύπτομαι από δανεικό tablet και το λαπτοπ) αλλά όταν φύγω και για τον καιρό που θα είμαι έξω μου είναι απαραίτητο.

Edited by razr_46
www.brightsideofficial.com
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...