Jump to content

Meizu M1 Note


venividivici
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ηρθε!!!φοραει 4.2.0.3U καλα ειμαι?περιεργως το led ειναι φωτισμενο ολοκληρο!η εγραφη στο flyme μου φαινεται λιγο μπερδεμα!ακυρον.....τα καταφερα!κατι περιεργο εχω αγορασμενο το hd widgets και τωρα στο play store μου βγαζει αγορα!!! Edited by tolisfar
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλησπερα σε ολους , λιγο τα φωτα σας παρακαλω!!

 

πρωτη φορα προσπαθω να βαλω κ δευτερη sim στο κινητο, οταν το ανοιγω ομως μου βγαζει "δεν εντοπιστηκε καρτα στην υποδοχη 1"...

 

βγαζω την μια κ ξαναπροσπαθω αλλα δεν γινεται τιποτα... παλι μονο την υποδοχη 2 διαβαζει

 

καμια ιδεα? μηπως πρεπει να κανω καποια ρυθμιση?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους , λιγο τα φωτα σας παρακαλω!!

 

πρωτη φορα προσπαθω να βαλω κ δευτερη sim στο κινητο, οταν το ανοιγω ομως μου βγαζει "δεν εντοπιστηκε καρτα στην υποδοχη 1"...

 

βγαζω την μια κ ξαναπροσπαθω αλλα δεν γινεται τιποτα... παλι μονο την υποδοχη 2 διαβαζει

 

καμια ιδεα? μηπως πρεπει να κανω καποια ρυθμιση?

 

Δεν υπάρχει ρύθμιση.

Η ίδια κάρτα παίζει στην δεύτερη θέση και δεν παίζει στην πρώτη;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

ενω μεχρι τωρα ειχα μια καρτα στην υποδοχη 1, τωρα που προσπαθησα να βαλω την δευτερη δεν διαβαζει καθολου την υποδοχη 1... στην υποδοχη 2 τις εχω δοκιμασει και τις δυο καρτες κ δουλευουν κανονικα!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες λίγο τα φώτα σας αν γίνεται... Όταν έχω κλήση αν δε το σηκώσω στέλνει αυτόματα μήνυμα... Υπάρχει κάποια ρύθμιση να μην γίνεται αυτό? Είμαι σε έκδοση 0.5 U αν παίζει ρόλο. Σας ευχαριστώ πολύ προκαταβολικά!
#never settle down
Link to comment
Share on other sites

ενω μεχρι τωρα ειχα μια καρτα στην υποδοχη 1, τωρα που προσπαθησα να βαλω την δευτερη δεν διαβαζει καθολου την υποδοχη 1... στην υποδοχη 2 τις εχω δοκιμασει και τις δυο καρτες κ δουλευουν κανονικα!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 31 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν υπάρχει ρύθμιση.

Η ίδια κάρτα παίζει στην δεύτερη θέση και δεν παίζει στην πρώτη;

 

ενω μεχρι τωρα ειχα μια καρτα στην υποδοχη 1, τωρα που προσπαθησα να βαλω την δευτερη δεν διαβαζει καθολου την υποδοχη 1... στην υποδοχη 2 τις εχω δοκιμασει και τις δυο καρτες κ δουλευουν κανονικα!!

Link to comment
Share on other sites

Ερχεται και το δικο μου αυριο μαλλον!!!!

 

 

19 μερες ακριβως εκανε......απο την μερα της παραγγελιας και 15 απο την μερα που εφυγε απο Κινα!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ενω μεχρι τωρα ειχα μια καρτα στην υποδοχη 1, τωρα που προσπαθησα να βαλω την δευτερη δεν διαβαζει καθολου την υποδοχη 1... στην υποδοχη 2 τις εχω δοκιμασει και τις δυο καρτες κ δουλευουν κανονικα!!

 

Οι κάρτες σιμ ήταν ήδη κομμένες ή τις έκοψες μόνος;

Link to comment
Share on other sites

Οι κάρτες σιμ ήταν ήδη κομμένες ή τις έκοψες μόνος;

 

οχι ηταν ετοιμες κομμενες και δουλευουν κανονικα στην υποδοχη 2... και η πρωτη δουλευε κανονικα μεχρι σημερα στην υποδοχη 1...αλλα σημερα που δοκιμασα να βαλω κ την δευτερη δεν βλεπει καθολου την καρτα που βαζω στην υποδοχη 1 και αναγκαστικα χρησιμοποιω μονο την υποδοχη 2

Link to comment
Share on other sites

Λογικά έχει γίνει ζημιά, γι' αυτό δεν βλέπει την υποδοχή 1. Έχει αναφερθεί ξανά από συμφορουμιτες το πρόβλημα. Ή το στέλνεις πίσω ή το αλλάζεις μόνος σου. Υπάρχει ανταλλακτικό στο ebay/aliexpress. Βέβαια, δεδομένου του καπιταλ κοντρόλ δυσκολάκι να αγοράσεις το οτιδήποτε πλέον.

Κάποιος παθών ας γράψει παραπάνω πληροφορίες.

Link to comment
Share on other sites

εντυπωσεις πολυ καλες!οκ θα θελα καλυτερη καμερα και πιο δυνατο ηχειο!για την καμερα ισως θελει και τις καταλληλες ρυθμισεις η αλλη εφαρμογη!το flyme τα εικονιδια ειναι ερωτας!ενω εχω αγορασμενο hd widgets,nova launcher,zooper pro δεν μου παει να το πειραξω!αραγε το εχω απορια οι πιο πολλοι του αλλαξατε launcher κτλ?
Link to comment
Share on other sites

εντυπωσεις πολυ καλες!οκ θα θελα καλυτερη καμερα και πιο δυνατο ηχειο!για την καμερα ισως θελει και τις καταλληλες ρυθμισεις η αλλη εφαρμογη!το flyme τα εικονιδια ειναι ερωτας!ενω εχω αγορασμενο hd widgets,nova launcher,zooper pro δεν μου παει να το πειραξω!αραγε το εχω απορια οι πιο πολλοι του αλλαξατε launcher κτλ?

Και εγω φιλε μου ελεγα οτι θα αλλαξω και θα βάλω το nova launcher αλλα το flyme ειναι απλα τελειο. Το μονο που αλλαξα ηταν το πληκτρολόγιο (swiftkey) γιατι το δικο του δεν με βόλευε και τοσο.

Link to comment
Share on other sites

Για όσους ειναι root μπορούν να φτιάξουν την ένταση του ήχου κλήσεων να είναι σταθερή με το εξής τρόπο:

1. Κατεβάζουμε το Terminal Emulator for Android

2. Τρέχουμε το πρόγραμμα και στο terminal παράθυρο που θα ανοίξει πληκτρολογούμε την εντολη su και πατάμε enter

3. Δίνουμε δικαιώματα

4. Γράφουμε την εντολή:

settings put system mode_ring_up 0

(ή τη κάνουμε copy-paste για να μη γράφουμε) και πατάμε enter

5.Κλείνουμε την εφαρμογή, κάνουμε επανεκκίνηση, και είμαστε οκ.

Το δοκίμασα και δούλεψε και με τη 4.2.0.3Α και με τη 4.2.0.4Α.

Όποιος ενδιαφέρεται το δοκίμαζει

 

Το δοκιμασα στη 4.2.0.5Α και δουλευει μια χαρα. Χίλια ευχαριστώ. Τώρα ενα άλλο θέμα για όποιον ξέρει, όταν έκανα την εγγραφή στο flyme καπου ζητάει και τον αριθμό του τηλεφώνου αλλά θέλει 11 ψηφια, μήπως ξέρει κανείς πως γραφουμε το νουμερο;

Link to comment
Share on other sites

Το δοκιμασα στη 4.2.0.5Α και δουλευει μια χαρα. Χίλια ευχαριστώ. Τώρα ενα άλλο θέμα για όποιον ξέρει, όταν έκανα την εγγραφή στο flyme καπου ζητάει και τον αριθμό του τηλεφώνου αλλά θέλει 11 ψηφια, μήπως ξέρει κανείς πως γραφουμε το νουμερο;

 

Κάνεις την εγγραφή με το e-mail και όχι με το τηλέφωνο.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας...είμαι λίγο πριν την αγορά του τηλ. και ή μοναδική ερώτηση μου είναι πόσες ώρες οθόνη σας δινει;Πιο πάνω είδα 7+ σε ένα post με μια sim που γράφει το παλικάρι. Κατά μέσο όρο με δύο sim συνήθως ποσό σας δινει;Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Poco F6 Pro 256GB

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας...είμαι λίγο πριν την αγορά του τηλ. και ή μοναδική ερώτηση μου είναι πόσες ώρες οθόνη σας δινει;Πιο πάνω είδα 7+ σε ένα post με μια sim που γράφει το παλικάρι. Κατά μέσο όρο με δύο sim συνήθως ποσό σας δινει;Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

4 με 5 ώρες κρατάει με ανοιχτά WiFi και δεδομένα..

 

----- προσθήκη μηνύματος 46 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα σας...είμαι λίγο πριν την αγορά του τηλ. και ή μοναδική ερώτηση μου είναι πόσες ώρες οθόνη σας δινει;Πιο πάνω είδα 7+ σε ένα post με μια sim που γράφει το παλικάρι. Κατά μέσο όρο με δύο sim συνήθως ποσό σας δινει;Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

4 με 5 ώρες κρατάει με ανοιχτά WiFi και δεδομένα.. Σε balanced mode

Link to comment
Share on other sites

Μετα την τελευταια αναβαθμιση (a) καποια προγραμματα που εκτελουνται με κλειστη την οθονη (μουσικη interned radio) μετα απο καποια λεπτα κλεινουν μηπως συμβαινει και σε καποιον αλλον αυτο?
Link to comment
Share on other sites

ξεχασα να πω οτι μου ειχαν φορτιστη μη ευρωπαικο!επρεπε να τους πω η μηπως επρεπε να επιλεξω κανα κουτακι στην αγορα?εσας απο fastcardtech σας ειχαν ευρωπαικο φορτιστη?ευτυχως εχω παλιους οποτε μικρο το κακο!
Link to comment
Share on other sites

Μετα την τελευταια αναβαθμιση (a) καποια προγραμματα που εκτελουνται με κλειστη την οθονη (μουσικη interned radio) μετα απο καποια λεπτα κλεινουν μηπως συμβαινει και σε καποιον αλλον αυτο?

 

Εχω την 4.2.0.5Α και σαν ραδιο το mytuner radio και δουλευει κανονικά με κλειστη την οθονη

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ξεχασα να πω οτι μου ειχαν φορτιστη μη ευρωπαικο!επρεπε να τους πω η μηπως επρεπε να επιλεξω κανα κουτακι στην αγορα?εσας απο fastcardtech σας ειχαν ευρωπαικο φορτιστη?ευτυχως εχω παλιους οποτε μικρο το κακο!

Κανενα δεν εχει ευρωπαικο φορτιστη.συνηθως οταν βλεπουν οτι είναι για Ευρώπη βαζουν ενα ανταπτορα. Και εγω απο άλλη συσκευή ειχα και βολευομαι με αυτον

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κάνεις την εγγραφή με το e-mail και όχι με το τηλέφωνο.

 

Ty Αννα. Εγγραφη εκανα κανονικα με το Email απλα ελεγα μηπως ξερει καποιος τι παιζει με το τηλ.

Link to comment
Share on other sites

Μολις το παρελαβα δεν ειναι ρουτ .πως να δυναμοσω τον ηχο και γινετε εκει στα δεδομενα να γραφεο 3g η4G αντι για ενα e η g που βγαζει?
Ζήσε την κάθε σου στιγμή σαν να 'ναι η τελευταία
Link to comment
Share on other sites

Μολις το παρελαβα δεν ειναι ρουτ .πως να δυναμοσω τον ηχο και γινετε εκει στα δεδομενα να γραφεο 3g η4G αντι για ενα e η g που βγαζει?

 

τον ηχο πως να τον δυναμωσεις?και εγω θα θελα πιο δυνατο αλλα δεν νομιζω να γινεται!για το αλλο μηπως δεν εχεις καλο σημα εκει που εισαι?εμενα μου βγαζει 3g

Link to comment
Share on other sites

Σε ποιο απο τα δυο το εβαλες το πρωτο ετσι οπως το κοιτας απο αριστερα η το δευτερο
Ζήσε την κάθε σου στιγμή σαν να 'ναι η τελευταία
Link to comment
Share on other sites

Σε ποιο απο τα δυο το εβαλες το πρωτο ετσι οπως το κοιτας απο αριστερα η το δευτερο

 

στην σιμ 1 νομιζω ειναι η απο εξω

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...