Jump to content

Meizu M1 Note


venividivici
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους. Περιμένω να μου έρθει αλλά το έχει και ένας φίλος. Από που κατεβάζουμε την Α rom?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα σε όλους. Περιμένω να μου έρθει αλλά το έχει και ένας φίλος. Από που κατεβάζουμε την Α rom?

 

http://www.flyme.cn/firmwarelist.jsp?modelId=27&type=1

Current status: Galaxy S7 Duos, HP Spectre X360, Synology DS215j
Link to comment
Share on other sites

Vickmall αλλά όχι το πιο φτηνό

 

Πάντα η Τράπεζα

 

Ευχαριστω πολυ

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μετα απο ααααααααπειρες ωρες ζαχαροματος βλεποντας και διαβαζοντας reviews αλλα κυριως με την βοηθεια σας συνφορουμιτες επιτελους το παρηγγειλα. Ημουν σε ταραστιες σκεψεις μιας και σκεφτομουν σοβαρα το jiayu s3 advance αλλα τελικα με κερδισε η καλη ποιοτιτα η σοβαρη εταιρια το flyme και η καταστευη.την Δευτερα μου ειπε η Σελινουλα οτι θα παρω και tracking. Aντε να δουμεεεεεεεεεεεεεεεεεε :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το meizu υποστηριζει και ασυρματη φορτιση ;;;;;

 

 

φυσικα και.... οχι!!!! :)

Current status: Galaxy S7 Duos, HP Spectre X360, Synology DS215j
Link to comment
Share on other sites

Ένα θέμα που έχω είναι με το go sms. Ενώ στέλνω κανονικά μηνύματα δεν λαμβάνω. Όταν βάζω ως προεπιλογή τη μανισια εφαρμογή λαμβάνω κανονικά. Τσέκαρα τις ρυθμίσεις του go και δεν έχω τίποτα διαφορετικό από το προηγούμενο κινητό. Έχει κανείς το ίδιο πρόβλημα;
Link to comment
Share on other sites

Παρόλο που μ έσκισε πρωινιάτικα το paypal (και η ισοτιμία ) ευελπιστώ ότι θα το απολαύσω όταν έρθει .....κι εγώ από εκεί το πήρα

αλλά έφαγα ένα 11ευρο καπέλο από paypal.(αν και είχα τη ρύθμιση να την κάνει η τραπεζα)

Moil

αν δεν σε κουράζω πες μου μόνο τη διαφορά ( που πλήρωσες στο ) paypal να μην χαλάω κ την διάθεση του κόσμου για υποθέσεις που είναι μη αναστρέψιμες

Edited by coolbe
Χρήστος.
Link to comment
Share on other sites

Η αλλαγή sim μέχρι τα τέλη του μήνα είναι δωρεάν στην wind δε θα πληρώσει τίποτα, μη τυχών και σε χρεωσουν!

 

sorry για το off topic , για να έχεις 4G της WIND (όπου αυτό υπάρχει) πρέπει να αλλάξεις sim;

Δεν το κατάλαβα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κάτι άλλο

τι κερδίζει κάποιος αν βάλει Α version ? Πέρα του ότι φεύγει το σηματάκι to κινεζικο Και οτι γίνονται πιo συχνά updates ?

 

εγώ 2 βδομάδες το έχω με την τελευταία U και δεν βλέπω κάποιο πρόβλημα.

Edited by SpY

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes

 

-= SpY =-

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κάτι άλλο

τι κερδίζει κάποιος αν βάλει Α version ? Πέρα του ότι φεύγει το σηματάκι to κινεζικο Και οτι γίνονται πιo συχνά updates ?

 

εγώ 2 βδομάδες το έχω με την τελευταία U και δεν βλέπω κάποιο πρόβλημα.

Λένε πως έχουν πρόβλημα με τις επαφές που δεν κάνουν sync μέσω Google

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμαζω antutu αλλά δεν ολοκληρώνεται .ξέρω πως δεν λέει ίσως κάτι αυτό αλλά απλα αναρωτιέμαι

Samsung S20 FE 

Snapdragon edition

Link to comment
Share on other sites

Τι παίζει με την ρομ Α που λένε ότι έχει δωρεάν κατέβασμα τραγουδιών;

Πώς ακριβώς και από που γίνεται αυτό;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Τι παίζει με την ρομ Α που λένε ότι έχει δωρεάν κατέβασμα τραγουδιών;

Πώς ακριβώς και από που γίνεται αυτό;

 

απο το music app της meizu κατεβαζεις, οτι ακους μπορεις να το κατεβασεις αν θες ακομα και σε flac ποιοτητα

Link to comment
Share on other sites

Παιδια την μετατροπη να αφησω να την κανει η Paypal η η τραπεζα μου ? Ευχαριστω

Παίδες χίλια συγνώμη για το off topic αλλά πού μπορεί κάποιος να ορίσει η μετατροπή νομίσματος να γίνεται απο τη τράπεζα; Που βρισκω αυτή την επιλογή στο PayPal?

Link to comment
Share on other sites

Παίδες χίλια συγνώμη για το off topic αλλά πού μπορεί κάποιος να ορίσει η μετατροπή νομίσματος να γίνεται απο τη τράπεζα; Που βρισκω αυτή την επιλογή στο PayPal?

My Profile -> My Money -> My Preapproved Payments -> Update -> Set Availiable Funding Sources -> Conversion options -> tick "Bill me in the currency listed on the seller's invoice"

Link to comment
Share on other sites

απο το music app της meizu κατεβαζεις, οτι ακους μπορεις να το κατεβασεις αν θες ακομα και σε flac ποιοτητα

 

μπορείς εν τάχει να εξηγήσεις πως, δεν βρήκα κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Παρόλο που μ έσκισε πρωινιάτικα το paypal (και η ισοτιμία ) ευελπιστώ ότι θα το απολαύσω όταν έρθει .....κι εγώ από εκεί το πήρα

αλλά έφαγα ένα 11ευρο καπέλο από paypal.(αν και είχα τη ρύθμιση να την κάνει η τραπεζα)

Moil

αν δεν σε κουράζω πες μου μόνο τη διαφορά ( που πλήρωσες στο ) paypal να μην χαλάω κ την διάθεση του κόσμου για υποθέσεις που είναι μη αναστρέψιμες

 

Κοιτα τωρα που το κοιταξα ειδα οτι πληρωσα 234 οποτε μαλλον δεν μου εκανε την μετατροπη απο τραπεζα μιας και δεν εκανα ακριβως την διαδικασια που αναφερετε.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ κατεβάζω την Flyme OS 4.2.0.3A. Φαντάζομαι η τελευταία είναι και η καλύτερη. Πάλι όμως βλέπω ότι το αρχείο είναι zip και στο τηλέφωνο ζητάει bin που δοκίμασα με την International. Δεν θα έχω πρόβλημα - έτσι;

Link to comment
Share on other sites

αν εχεις προβλημα με την Α, ξαναπερνας U και παλι A... χωρις να κανεις εκκαθαριση settings που εχει σαν επιλογη.
Current status: Galaxy S7 Duos, HP Spectre X360, Synology DS215j
Link to comment
Share on other sites

Ένα θέμα που έχω είναι με το go sms. Ενώ στέλνω κανονικά μηνύματα δεν λαμβάνω. Όταν βάζω ως προεπιλογή τη μανισια εφαρμογή λαμβάνω κανονικά. Τσέκαρα τις ρυθμίσεις του go και δεν έχω τίποτα διαφορετικό από το προηγούμενο κινητό. Έχει κανείς το ίδιο πρόβλημα;

 

Σοβαρό πρόβλημα και καλά που το είδα για να μην περάσει απαρατήρητο.

Με την εφαρμογή handcent sms δεν λάμβανα μηνύματα και γύρισα πίσω στην default sms του flyme όπου δυστηχώς υποστηρίζει μέχρι 60 χαρακτήρες.

Κάποια στιγμή σκεφτόμουν να περάσω το go σαν εναλλακτική αλλά φοβόμουν μέχρι που....οι φόβοι μου επιβεβαιώθηκαν.

Δεν ξέρω αν έχετε και άλλοι το ίδιο πρόβλημα αλλά άλλο ένα αρνητικό έρχεται να προστεθεί για το συγκεκριμένο τηλέφωνο.

Link to comment
Share on other sites

Σοβαρό πρόβλημα και καλά που το είδα για να μην περάσει απαρατήρητο.

Με την εφαρμογή handcent sms δεν λάμβανα μηνύματα και γύρισα πίσω στην default sms του flyme όπου δυστηχώς υποστηρίζει μέχρι 60 χαρακτήρες.

Κάποια στιγμή σκεφτόμουν να περάσω το go σαν εναλλακτική αλλά φοβόμουν μέχρι που....οι φόβοι μου επιβεβαιώθηκαν.

Δεν ξέρω αν έχετε και άλλοι το ίδιο πρόβλημα αλλά άλλο ένα αρνητικό έρχεται να προστεθεί για το συγκεκριμένο τηλέφωνο.

Τι άλλο σημαντικό αρνητικό υπάρχει;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω ένα πρόβλημα και θέλω να δω αν το έχει διαπιστώσει και κάποιος άλλος. Όταν πάω να γράψω ένα κείμενο είτε αυτό είναι SMS είτε στο fb, Twitter δεν μπορώ να γυρίσω πίσω σε κάποιο σημείο του κειμένου πατώντας πάνω στην οθόνη ανάμεσα σε κάποια λέξη. Δεν βγάζει το μπλε βελάκι από κάτω ώστε να το συρεις όπου θέλεις, όπως στις άλλες μου συσκευές . Σαν να κλειδώνει το κείμενο και μπορείς μόνο να πας στο τέλος κάθε λέξης και να την σβησεις εντελώς.

Εδώ στο φόρουμ το κάνει όμως κανονικά, επεμβαινω όπου θέλω στο κείμενο.

 

Ένα θέμα που έχω είναι με το go sms. Ενώ στέλνω κανονικά μηνύματα δεν λαμβάνω. Όταν βάζω ως προεπιλογή τη μανισια εφαρμογή λαμβάνω κανονικά. Τσέκαρα τις ρυθμίσεις του go και δεν έχω τίποτα διαφορετικό από το προηγούμενο κινητό. Έχει κανείς το ίδιο πρόβλημα;

 

Τι άλλο σημαντικό αρνητικό υπάρχει;

 

Αυτά τα δύο έχω παρατηρήσει μέχρι τώρα και νομίζω αυτά είναι. Tο πρώτο το έχω λύσει με το go keyboard, που είναι μεν αξιόλογο πληκτρολόγιο αλλά όχι swiftkey.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...