Jump to content

Meizu M1 Note


venividivici
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια το κινητο το εχω 2 εβδομαδες,αρκετα καλο για την τιμη του!

Αντιμετοπιζω καποια bugs με την κινεζικη ρομ αλλα απο τη στιγμη που θα φλασαρετε την Α δεν νομιζω να υπαρχει θεμα.

Επισης το ηχειο ειναι μεν δυνατο αλλα μετριο οσον αφορα την ποιοτητα του ,ειδικα αν κατεβάζετε απο το music store της meizu

Τώρα τελευταία ομως παρατηρησα ενα προβλημα με το Wifi .Δεν έχει τοσο μεγαλη εμβελεια και χανει ευκολα τη συνδεση .Το'χει παρατηρησει κανεις αυτο;

 

----- προσθήκη μηνύματος 119 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σε ευχαριστώ πολύ!!! Κατι τελευταίο τώρα το install google instaler το εγκαθιστώ από κάποιο ξεχωριστό σύνδεσμο ?ή μέσο του store στο Flyme?

 

Εγω παντως φίλε ειπα στη σελινα απο vickmall να μου τα εγκαταστησει αυτη ..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια το κινητο το εχω 2 εβδομαδες,αρκετα καλο για την τιμη του!

Αντιμετοπιζω καποια bugs με την κινεζικη ρομ αλλα απο τη στιγμη που θα φλασαρετε την Α δεν νομιζω να υπαρχει θεμα.

Επισης το ηχειο ειναι μεν δυνατο αλλα μετριο οσον αφορα την ποιοτητα του ,ειδικα αν κατεβάζετε απο το music store της meizu

Τώρα τελευταία ομως παρατηρησα ενα προβλημα με το Wifi .Δεν έχει τοσο μεγαλη εμβελεια και χανει ευκολα τη συνδεση .Το'χει παρατηρησει κανεις αυτο;

 

----- προσθήκη μηνύματος 119 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Εγω παντως φίλε ειπα στη σελινα απο vickmall να μου τα εγκαταστησει αυτη ..

 

δοκιμασε φιλε να αλλαξεις καναλι στο wifi σου.προφανως γινεται χαμος απο ασυρματα εκει που μενεις υπαρχει προβλημα

 

δοκιμασε σε αλλα γειτονικα ρουτερ (greek wpa finder is your friend).επισης δοκιμασε αλλο ρουτερ μην αυτο που εχεις δεν ειναι τοσο δυνατο.

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Παιδια το κινητο το εχω 2 εβδομαδες,αρκετα καλο για την τιμη του!

Αντιμετοπιζω καποια bugs με την κινεζικη ρομ αλλα απο τη στιγμη που θα φλασαρετε την Α δεν νομιζω να υπαρχει θεμα.

Επισης το ηχειο ειναι μεν δυνατο αλλα μετριο οσον αφορα την ποιοτητα του ,ειδικα αν κατεβάζετε απο το music store της meizu

Τώρα τελευταία ομως παρατηρησα ενα προβλημα με το Wifi .Δεν έχει τοσο μεγαλη εμβελεια και χανει ευκολα τη συνδεση .Το'χει παρατηρησει κανεις αυτο;

 

----- προσθήκη μηνύματος 119 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Εγω παντως φίλε ειπα στη σελινα απο vickmall να μου τα εγκαταστησει αυτη ..

 

Τι bugs αντιμετωπίζεις; γιατί κ εγώ τη κινέζικη έχω κ δεν έχω κανένα πρόβλημα

Link to comment
Share on other sites

Πριν λιγη ωρα ημουν στο σπιτι του φιλου και βαλαμε τελικα την Α ρομ και τα google apps,μετα απο 3 ωρες σκαλισματος με το τηλ. μπορω να πω μου αρεσε απο θεμα μεγεθους και βαρους για 5,5 ιντσες τηλ. και οτι οτι ειναι παρα πολυ καλο απο θεμα επεξεργαστη και ταχυτητας ,και η καμερα πολυ καλη αλλα αυτο που με χαλασε ασχημα ειναι η κακιστη οθονη του,παρα τα 1920x1080 pixels της η οθονη και τα χρωματα της απλα δεν μπορουν να συγκριθουν με το coolpad f1 που τα ειχαμε διπλα-διπλα,το μαυρο του Meizu M1 Note ειναι γκρι σε σχεση με του coolpad f1 και επισης πατρατηρισα ακομη και Screen burn-in ,δηλ. αφησε σκια ενα εντονο κοκκινο απο προηγουμενη σελιδα που ειχαμε ανοιχτη ωρα. Edited by valsam
Link to comment
Share on other sites

Ψαχουλεύοντας τις εφαρμογές που συνοδεύουν τη flyme διαπίστωσα οτι προεγκατεστημένος browser υποστηριζει κανονικα σελιδες με flash player! Επισης για οσους εχουν σελιδοδεικτες στο chrome συγχρονιζουν κανονικα. Οποτε θα δοκιμασω να τον χρησιμοποιω αντι του chrome.

Επίσης αξίζει να ασχοληθείτε λίγο χρόνο με την εφαρμογή security (προστασία ), θα βρείτε πολλές επιλογές διαχείρισης της συσκευής μας κρυμμένες εδω!

Edited by mitsre
Link to comment
Share on other sites

αυτο που με χαλασε ασχημα ειναι η κακιστη οθονη του,παρα τα 1920x1080 pixels της η οθονη και τα χρωματα της απλα δεν μπορουν να συγκριθουν με το coolpad f1 που τα ειχαμε διπλα-διπλα,το μαυρο του Meizu M1 Note ειναι γκρι σε σχεση με του coolpad f1 και επισης πατρατηρισα ακομη και Screen burn-in ,δηλ. αφησε σκια ενα εντονο κοκκινο απο προηγουμενη σελιδα που ειχαμε ανοιχτη ωρα.

Μου κάνει πολλή εντύπωση αυτό που λες καθώς όλα τα reviews μιλάνε για εξαιρετική οθόνη. Δεν έχω το κινητό για να έχω προσωπική άποψη βέβαια.

Link to comment
Share on other sites

πάντως για μένα η οθόνη είναι ΑΡΙΣΤΗ.

Του coolpad (το έχει ο αδερφός μου) τα χρώματα είναι υπερκορεσμένα (για τα ματια μου) .

Του meizu ειναι πιο γήινα , πιο soft να το πω.....

 

Η πρώτη μου εντύπωση παντως ήταν πόσο ελαφρ'υ φαίνεται στο χέρι...

Link to comment
Share on other sites

Η πρώτη μου εντύπωση παντως ήταν πόσο ελαφρ'υ φαίνεται στο χέρι...

θα συμφωνήσω με τα χίλια. Κι εμένα αυτό μου έκανε εντύπωση από την πρώτη στιγμή

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια εχω ενα θεματακι με το κινητο δεν εχω δεδομενα και 4g ενω 3g εχω παντου καποιος καποια ιδεα ? εχω περασει και την τελευταια ενημερωση 4.2.0.3α
LENOVO A820,ZTE V967S,LENOVO A850,THL T200
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια εχω ενα θεματακι με το κινητο δεν εχω δεδομενα και 4g ενω 3g εχω παντου καποιος καποια ιδεα ? εχω περασει και την τελευταια ενημερωση 4.2.0.3α

 

Το έπαθα και γώ.Πέρασα πάλι πίσω την U.Το 4G λειτούργησε κανονικά.

Ξαναπέρασα την Α και όλα καλά.Οπότε πάρτο πάλι από την αρχή!!

 

[Μπορείς να παρακάμψεις την U και να ξαναπεράσεις την Α από πάνω καθαρίζοντας τα δεδομένα.Ισως να μην εγκαταστάθηκε σωστά την πρώτη φορά.]

 

Επίσης συμπέρανα ότι με το hancent sms δεν λάμβανα μηνύματα sms.Με την stock sms app λαμβάνω κανονικά αλλά με περιορίζει στους 60 characters.Ισως δοκιμάσω τις επόμενες μερες το GO sms.

Edited by GKako
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Πριν λιγη ωρα ημουν στο σπιτι του φιλου και βαλαμε τελικα την Α ρομ και τα google apps,μετα απο 3 ωρες σκαλισματος με το τηλ. μπορω να πω μου αρεσε απο θεμα μεγεθους και βαρους για 5,5 ιντσες τηλ. και οτι οτι ειναι παρα πολυ καλο απο θεμα επεξεργαστη και ταχυτητας ,και η καμερα πολυ καλη αλλα αυτο που με χαλασε ασχημα ειναι η κακιστη οθονη του,παρα τα 1920x1080 pixels της η οθονη και τα χρωματα της απλα δεν μπορουν να συγκριθουν με το coolpad f1 που τα ειχαμε διπλα-διπλα,το μαυρο του Meizu M1 Note ειναι γκρι σε σχεση με του coolpad f1 και επισης πατρατηρισα ακομη και Screen burn-in ,δηλ. αφησε σκια ενα εντονο κοκκινο απο προηγουμενη σελιδα που ειχαμε ανοιχτη ωρα.

 

Η οθόνη της συσκευής σε γενικές γραμμές είναι άριστη. Συνεπώς εδώ ίσως να μιλάμε για μεμονωμένο περιστατικό προβληματικού display.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Το έπαθα και γώ.Πέρασα πάλι πίσω την U.Το 4G λειτούργησε κανονικά.

Ξαναπέρασα την Α και όλα καλά.Οπότε πάρτο πάλι από την αρχή!!

 

Επίσης συμπέρανα ότι με το hancent sms δεν λάμβανα μηνύματα sms.Με την stock sms app λαμβάνω κανονικά αλλά με περιορίζει στους 60 characters.Ισως δοκιμάσω τις επόμενες μερες το GO sms.

 

ευχαριστω για την απαντηση αν δεν βγαλω ακρη θα το δοκιμασω και αυτο

 

μπηκα στο engineermode και στις επιλογες που ειναι lte δεν ειναι τικαρισμενο κανενα κουτακι....μηπως πρεπει να επιλεξουμε εκει καποια ωστε να δουλεψει ?

Edited by george418
LENOVO A820,ZTE V967S,LENOVO A850,THL T200
Link to comment
Share on other sites

πάντως για μένα η οθόνη είναι ΑΡΙΣΤΗ.

Του coolpad (το έχει ο αδερφός μου) τα χρώματα είναι υπερκορεσμένα (για τα ματια μου) .

Του meizu ειναι πιο γήινα , πιο soft να το πω.....

 

Η πρώτη μου εντύπωση παντως ήταν πόσο ελαφρ'υ φαίνεται στο χέρι...

Σε σχεση με του coolpad την οθονη εγω δεν θα ελεγα οτι του coolpad τα χρωματα ειναι υπερκορεσμενα αλλα οτι του meizu ειναι πολυ ατονα-αχρωμα φιλε, στο μαυρο ειδικα το ξαναλεω ,στο meizu ειναι πιο πολυ προς το γκρι ενω στου coolpad την οθονη μαυρο κατραμι,κατα τα αλλα τι να πω το τηλ. ειναι αψογο,και παναλαφρο,και γρηγορο και καλη καμερα και το ζαχαρωνα ασχημα αλλα το ξαναλεω η οθονη του με χαλασε και ηρθε και το κερασακι στην τουρτα με το burn in,ισος να εκανα λαθος με το burn in γι'αυτο για δοκιμαστε και σεις εκει στην εφαρμογη του ρολογιου στην μεση περιπου εχει κατι κοκκινα γραμματα ,κρατηστε λοιπον ανοιχτη την εφαρμογη αρκετη ωρα ,π.χ να βαλετε και αλλη ωρα απο αλλη χωρα και μετα γυριστε πισω ενα μενου,θα σας αφησει μια κοκκινη σκια εκει που ηταν πριν τα κοκκινα γραμματα?

Edited by valsam
Link to comment
Share on other sites

Σε σχεση με του coolpad την οθονη εγω δεν θα ελεγα οτι του coolpad τα χρωματα ειναι υπερκορεσμενα αλλα οτι του meizu ειναι πολυ ατονα-αχρωμα φιλε, στο μαυρο ειδικα το ξαναλεω ,στο meizu ειναι πιο πολυ προς το γκρι ενω στου coolpad την οθονη μαυρο κατραμι,κατα τα αλλα τι να πω το τηλ. ειναι αψογο,και παναλαφρο,και γρηγορο και καλη καμερα και το ζαχαρωνα ασχημα αλλα το ξαναλεω η οθονη του με χαλασε και ηρθε και το κερασακι στην τουρτα με το burn in,ισος να εκανα λαθος με το burn in γι'αυτο για δοκιμαστε και σεις εκει στην εφαρμογη του ρολογιου στην μεση περιπου εχει κατι κοκκινα γραμματα ,κρατηστε λοιπον ανοιχτη την εφαρμογη αρκετη ωρα ,π.χ να βαλετε και αλλη ωρα απο αλλη χωρα και μετα γυριστε πισω ενα μενου,θα σας αφησει μια κοκκινη σκια εκει που ηταν πριν τα κοκκινα γραμματα?

 

όχι δεν κάνει καθόλου burn-in

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εχω μια απορια :

Βρηκα αυτο το MEIZU M1 : https://www.fastcardtech.com/MEIZU-M1-Note-TD-LTE.html

το οποιο για Ελλαδα βγαινει 165€

ξερει κανεις αν κανει τελικα για Ελλαδα?λογω συχνοτητων;

Network Band: GSM 900/18001900MHz + TD-SCDMA 1880/2010MHz + TD-LTE B38/39/40MHz

 

δεν μπορω να καταλαβω πως τα βλεπουμε αυτα τα πραγματα.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εχω μια απορια :

Βρηκα αυτο το MEIZU M1 : https://www.fastcardtech.com/MEIZU-M1-Note-TD-LTE.html

το οποιο για Ελλαδα βγαινει 165€

ξερει κανεις αν κανει τελικα για Ελλαδα?λογω συχνοτητων;

Network Band: GSM 900/18001900MHz + TD-SCDMA 1880/2010MHz + TD-LTE B38/39/40MHz

 

δεν μπορω να καταλαβω πως τα βλεπουμε αυτα τα πραγματα.

 

TD είναι για Κίνα

FDD είναι για μας και όχι μόνο.

Θεωρώ ότι δεν σου κάνει το συγκεκριμένο αν θέλεις 3G και 4G

Link to comment
Share on other sites

TD είναι για Κίνα

FDD είναι για μας και όχι μόνο.

Θεωρώ ότι δεν σου κάνει το συγκεκριμένο αν θέλεις 3G και 4G

 

αυτο μου απαντησε κ η Κινα...

GSM 850/900/1800/1900MHz + WCDMA 900/2100MHz + FDD-LTE 800/1800/2600 MHz network band

only FDD LTE version can use in greece and european

 

Ευχαριστω πολυ!

Link to comment
Share on other sites

Σε σχεση με του coolpad την οθονη εγω δεν θα ελεγα οτι του coolpad τα χρωματα ειναι υπερκορεσμενα αλλα οτι του meizu ειναι πολυ ατονα-αχρωμα φιλε, στο μαυρο ειδικα το ξαναλεω ,στο meizu ειναι πιο πολυ προς το γκρι ενω στου coolpad την οθονη μαυρο κατραμι,κατα τα αλλα τι να πω το τηλ. ειναι αψογο,και παναλαφρο,και γρηγορο και καλη καμερα και το ζαχαρωνα ασχημα αλλα το ξαναλεω η οθονη του με χαλασε και ηρθε και το κερασακι στην τουρτα με το burn in,ισος να εκανα λαθος με το burn in γι'αυτο για δοκιμαστε και σεις εκει στην εφαρμογη του ρολογιου στην μεση περιπου εχει κατι κοκκινα γραμματα ,κρατηστε λοιπον ανοιχτη την εφαρμογη αρκετη ωρα ,π.χ να βαλετε και αλλη ωρα απο αλλη χωρα και μετα γυριστε πισω ενα μενου,θα σας αφησει μια κοκκινη σκια εκει που ηταν πριν τα κοκκινα γραμματα?

 

 

το ξαναλέω : για τα μάτια μου τα χρώματα του meizu ΔΕΝ είναι "ξεπλυμενα" , αλλά πιο πολύ προς τα φυσικά.

'Οσο για το burn in δεν ξέρω ,θα τα δοκιμάσω όπως το είπες και θα επανέλθω...

Link to comment
Share on other sites

Μιας και μιλάτε για οθόνες, είναι σαν αυτη του mx4 αν το έχει δει κανένας σας?Διότι το έχει ένας ξάδερφός μου και η οθόνη είναι άριστη θα έλεγα.
Xiaomi Mi Mix 3
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν επιβεβαιωσα ότι το Vickmall το στέλνει με την 4.2.0.2U

Έχουμε changelog από την 4.2.03?

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν επιβεβαιωσα ότι το Vickmall το στέλνει με την 4.2.0.2U

Έχουμε changelog από την 4.2.03?

 

http://www.flyme.cn/firmwarelist.jsp?modelId=27&type=1 :)

Current status: Galaxy S7 Duos, HP Spectre X360, Synology DS215j
Link to comment
Share on other sites

Μηπως υπαρχει καποιος απο Ηρακλειο Κρητης που να εχει παρει το κινητο ωστε να το δουμε απο κοντα γιατι ειμαι στο κλικ να το παρω?

Ειμαι αναμεσα σε αυτο και το lg g2.Εχει τυχει κανενας να τα εχει και τα 2 ωστε να μας πει εντυπωσεις απο οθονη και καμερα??

Link to comment
Share on other sites

Ok το link το ήξερα και εγω.

Δεν καταλαβαίνω και πολλά από την μετάφραση.

M1 Note Flyme 4.2.0.3 update after upgrading to the underlying file system to solve the power can not be exhausted after the charge, electric crash, so the increase of anti-back brush mechanism, after upgrading to version 4.2.0.3 can not return retreated to the old version. Phone repair a small probability to stop running problem repair calls the current sound problem fixes browser cross-domain vulnerabilities that may arise repair damaged storage partition problem fixes some scenes WiFi signal display problem Wrong repair Kong CMHK operators for roaming SIM card identification Network problems can not be repaired 3HK 4G card APN automatically selected issues

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Changelog:

- Phone repair a small probability to stop running issue.

- Repair call current sound problems.

- Repair browser cross-domain vulnerability.

- Repair damaged storage partition problems that may occur.

- Fix some scenes WiFi signal display wrong question.

- Hong Kong CMHK repair operator SIM card identification for roaming network problems.

- 3HK 4G card can not repair the problem of automatically selecting APN.

Current status: Galaxy S7 Duos, HP Spectre X360, Synology DS215j
Link to comment
Share on other sites

Μιας και μιλάτε για οθόνες, είναι σαν αυτη του mx4 αν το έχει δει κανένας σας?Διότι το έχει ένας ξάδερφός μου και η οθόνη είναι άριστη θα έλεγα.

 

εχω και το mx4 και το m1 note, σαν του mx4 δεν ειναι, αλλα η οθονη ειναι αριστη, καμια σχεση με αυτα που λεει ο φιλος για burn in κλπ, επισης δεν υπαρχει συγκριση με το coolpad το οποιο το ειχα και εχω γνωμη, σαφως ανωτερη οθονη το meizu

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...