Jump to content

Cubot S200


valanths
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

2η μερα απο 1η φορτιση και ειμαι στο 67%. Για τη χρηση που το θελω ειμαι ικανοποιημενος και με το παραπανω.

 

Με τι χρηση εφτασε στο 67% την 2η μερα?

Link to comment
Share on other sites

Με τι χρηση εφτασε στο 67% την 2η μερα?

 

Λιγο τηλεφωνο, wifi on, facebook, viber. Γενικα πολυ light, γιατι θελω να δω σε περιπτωση που δεν εχω παροχη ρευματος, με το μινιμουμ ποσο θα αντεξει.

Link to comment
Share on other sites

Λιγο τηλεφωνο, wifi on, facebook, viber. Γενικα πολυ light, γιατι θελω να δω σε περιπτωση που δεν εχω παροχη ρευματος, με το μινιμουμ ποσο θα αντεξει.

Και γω γενικά δεν το λιώνω,απλώς τις πρωτες μέρες το σκίζω στο wifi και αρκετή ωρα παιχνίδι για να νιώσει καλά :p

Οπότε ειμαστε κομπλέ.

Ήθελα να ρωτήσω κάτι.Ολο το βραδυ που κομόμουνα το ειχα στο 100%,και οταν ξυπνησα ηταν στο 97%.Είναι καλα ή επρεπε να παραμεινει στο 100%? .γιατι ουσιαστικά δεν έκανε τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

Και μόνο που είναι στο δίκτυο κινητής χρησιμοποιεί ενέργεια! Επίσης αν ανοίξεις τις εφαρμογές θα δείς οτι τρέχουν διάφορα googloειδή χωρις να χρησιμοποιείες κάτι...

Εγώ απενεργοποίησα το 3G και ότι μπορώ το σβήνω.

Αν τα κινητά δε χάναν ενέργεια το βράδυ δε θα είχαμε θέματα με μπαταρίες :happy:

Γενικά πιστεύω κρατάει πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Και μόνο που είναι στο δίκτυο κινητής χρησιμοποιεί ενέργεια! Επίσης αν ανοίξεις τις εφαρμογές θα δείς οτι τρέχουν διάφορα googloειδή χωρις να χρησιμοποιείες κάτι...

Εγώ απενεργοποίησα το 3G και ότι μπορώ το σβήνω.

Αν τα κινητά δε χάναν ενέργεια το βράδυ δε θα είχαμε θέματα με μπαταρίες :happy:

Γενικά πιστεύω κρατάει πολύ!

 

Ναι ξέρω έχω σβήσει αρκετά πραματάκια απο την Ram Που εκτελουνται τα οποια δεν χρησιμοποιώ.το 3G πως κλεινει?

Link to comment
Share on other sites

Μου έβγαλε update.....

 

Ποια έκδοση σου έβγαλε ;

Αν κάνουμε update χάνονται οι ρυθμίσεις , εφαρμογές κλπ από το τηλέφωνό μας ;

Ευχαριστώ.

Δύο πράγματα σ' αυτή την ζωή δεν έχουν τέλος, το σύμπαν και η ηλιθιότητα των ανθρώπων αν και για το πρώτο δεν είμαι απόλυτα βέβαιος.

Α.Einstein

Link to comment
Share on other sites

Για πείτε οι κάτοχοι.. Το σκέφτομαι για τη γυναίκα μου. Χρήση ελάχιστη, λίγο πασιεντζα, ελάχιστο angry birds, και κυρίως φωτογραφίες και βίντεο να τραβάει την μικρή μας. Σπάνια λίγο surfαρισμα. Από άποψη φωτογραφιών με καλύπτει;
Κινητό: Xiaomi Redmi Note 4
Link to comment
Share on other sites

Για πείτε οι κάτοχοι.. Το σκέφτομαι για τη γυναίκα μου. Χρήση ελάχιστη, λίγο πασιεντζα, ελάχιστο angry birds, και κυρίως φωτογραφίες και βίντεο να τραβάει την μικρή μας. Σπάνια λίγο surfαρισμα. Από άποψη φωτογραφιών με καλύπτει;

 

θα σε λατρεψει πιο πολυ η γυναικα σου να εισαι σιγουρος :lol:!και θα κανει πολυ περισσοτερα απο αυτα που λες αριστα!η φωτο για κινεζικο ειναι μια χαρα!

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ποια έκδοση σου έβγαλε ;

Αν κάνουμε update χάνονται οι ρυθμίσεις , εφαρμογές κλπ από το τηλέφωνό μας ;

Ευχαριστώ.

 

μια μικρη 21mb.δεν ειδα κατι διαφορετικο!δεν χανεις τιποτα.εχω παρει 3 μικρες αναβαθμισεις.παντως τωρα V08 μου λεει

Link to comment
Share on other sites

Ποια έκδοση σου έβγαλε ;

Αν κάνουμε update χάνονται οι ρυθμίσεις , εφαρμογές κλπ από το τηλέφωνό μας ;

Ευχαριστώ.

Δε χάνονται οι εφαρμογές.

Συνήθως ούτε οι ρυθμίσεις, αλλά εξαρτάται από την αναβάθμιση.

Ο φίλος πρέπει να είχε παλιότερη έκδοση από τη v.08

 

Για πείτε οι κάτοχοι.. Το σκέφτομαι για τη γυναίκα μου. Χρήση ελάχιστη, λίγο πασιεντζα, ελάχιστο angry birds, και κυρίως φωτογραφίες και βίντεο να τραβάει την μικρή μας. Σπάνια λίγο surfαρισμα. Από άποψη φωτογραφιών με καλύπτει;

Σε αυτή την τιμή δε θα βρείς καλύτερο.

Θα σε ικανοποιήσει για τη χρήση που το θες.

Link to comment
Share on other sites

θα σε λατρεψει πιο πολυ η γυναικα σου να εισαι σιγουρος :lol:!και θα κανει πολυ περισσοτερα απο αυτα που λες αριστα!η φωτο για κινεζικο ειναι μια χαρα!

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

μια μικρη 21mb.δεν ειδα κατι διαφορετικο!δεν χανεις τιποτα.εχω παρει 3 μικρες αναβαθμισεις.παντως τωρα V08 μου λεει

 

Δε χάνονται οι εφαρμογές.

Συνήθως ούτε οι ρυθμίσεις, αλλά εξαρτάται από την αναβάθμιση.

Ο φίλος πρέπει να είχε παλιότερη έκδοση από τη v.08

 

 

Σε αυτή την τιμή δε θα βρείς καλύτερο.

Θα σε ικανοποιήσει για τη χρήση που το θες.

 

Ναι γιαυτό ρώτησα . Και εγώ ξέρω οτι η πιο πρόσφατη ειναι η V08 ... Νόμισα οτι βγήκε και άλλη.

Ακόμη δεν έχω κάνει καμία αναβάθμιση, είμαι στην V02.

Σας ευχαριστώ.

Δύο πράγματα σ' αυτή την ζωή δεν έχουν τέλος, το σύμπαν και η ηλιθιότητα των ανθρώπων αν και για το πρώτο δεν είμαι απόλυτα βέβαιος.

Α.Einstein

Link to comment
Share on other sites

Ναι ξέρω έχω σβήσει αρκετά πραματάκια απο την Ram Που εκτελουνται τα οποια δεν χρησιμοποιώ.το 3G πως κλεινει?

 

Είναι ένα μενού κάπου κρυμμένο. Έβαλα ένα προγραμματάκι που βάζει συντόμευση. Λέγεται 2G-3G OnOff με μαύρο εικονίδιο.

Link to comment
Share on other sites

Είναι ένα μενού κάπου κρυμμένο. Έβαλα ένα προγραμματάκι που βάζει συντόμευση. Λέγεται 2G-3G OnOff με μαύρο εικονίδιο.

Το κατεβασα κ ειναι 2g.εν μερη εξοικονομεις μπαταρια;

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα σε προηγούμενα ποστ για root με sp tools.

Αλλά από ό,τι είδα στο needrom έχει μόνο την V02 έτοιμη rooted.

Εμείς που είμαστε σε V08 περιμένουμε ή υπάρχει τρόπος;

Γενικά, δεν υπάρχει επιλογή για root χωρίς να φλασάρουμε ολόκληρη rom;

HTC Wildfire --> Huawei Ideos X5 --> Samsung Galaxy S3 --> Lumia 920 --> iPhone 5 --> Nexus 5 + HTC One M7 ----> HTC One M8 Gunmetal Grey (32gb) --> ΟnePlus 6 8/128 --> Sony Xperia 5 II (blue) --> Poco F3 8/256 (white)

Link to comment
Share on other sites

Το κατεβασα κ ειναι 2g.εν μερη εξοικονομεις μπαταρια;

 

Πιστεύω πως ναι. Το 3G δεν έχει τόσο καλό σήμα και όσο ποιό εξελιγμένο είναι κάτι θέλει και περισσότερους πόρους. Άσε που εγώ έχω καρτοκινητό και αν πατήσω κατά λάθος σύνδεση χρεώνομαι :P

Link to comment
Share on other sites

εάν δεν δουλεύουμε δεδομένα,το 3g πρέπει να κλείνει.

Eιναι στις ρυθμίσεις ->περισσότερα->δίκτυα κινητής->Υπηρεσία 3G.

το κινητό το πήρα για φίλο, 80 ευρώ(gearbest) ,αυτό που παρατήρησα είναι οτι επάνω δεξιά φωτίζει λίγο πιο πολύ,δηλαδή δεν μιλάμε για ποιότητα λενοβο κτλ.

άλλα για τα χρήματα του καλο φαίνεται.

siemens s35i->sony ericsson t100->siemens s65->sony ericsson k750->eten x600->htc diamond->htc diamond 2->xperia ray (ποτέ Nokia :cool:)
Link to comment
Share on other sites

Διάβασα σε προηγούμενα ποστ για root με sp tools.

Αλλά από ό,τι είδα στο needrom έχει μόνο την V02 έτοιμη rooted.

Εμείς που είμαστε σε V08 περιμένουμε ή υπάρχει τρόπος;

Γενικά, δεν υπάρχει επιλογή για root χωρίς να φλασάρουμε ολόκληρη rom;

 

Και η 05 υπάρχει έτοιμη με root και superSu

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποιος οδηγος για την μπαταρια ωστε με τον κυκλο των φορτισεων να φτασει στο μαξ της αποδοσης?

Απο οταν το πηρα οποτε αδειαζει το φορτιζω, οποτε το θυμηθω. Ποτε στο 10%, ποτε στο 25%, ποτε το φορτιζω και παραλληλα το ζοριζω.. Σημερα το αφησα και εκλεισε εντελως και το φορτισα ανοιχτο.

Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβα ακριβως τι ζητας.. Γενικα πρέπει να το φορτιζεις οσο πιο χαμηλά γινεται, αλλα οχι στο 0%. Και να μη μένει στην πριζα μετα το 100%. Δλδ ιδανικα, το βαζεις πχ στο 8% να φορτισει μεχρι 100%, αν μπορεις και στο 99% να το βγαλεις ακομα καλυτερα. Επισης το partial charge ειναι καλύτερο απο full charge, δλδ πχ αν το εβαζες να φορτισει παντα 20-60%, θα αντεχε περισσότερο η μπαταρία απο το να το εβαζες 70-100%.

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβα ακριβως τι ζητας.. Γενικα πρέπει να το φορτιζεις οσο πιο χαμηλά γινεται, αλλα οχι στο 0%. Και να μη μένει στην πριζα μετα το 100%. Δλδ ιδανικα, το βαζεις πχ στο 8% να φορτισει μεχρι 100%, αν μπορεις και στο 99% να το βγαλεις ακομα καλυτερα. Επισης το partial charge ειναι καλύτερο απο full charge, δλδ πχ αν το εβαζες να φορτισει παντα 20-60%, θα αντεχε περισσότερο η μπαταρία απο το να το εβαζες 70-100%.

sorry για το offtopic αλλά από πού προκύπτουν αυτά?

Υπάρχει κάποιο link ή κάποιες οδηγίες?

Link to comment
Share on other sites

googlare how to charge/discharge lithium batteries. Οσα ειπε παραπανω ο φιλος ειναι το σωστο. Απο αλλα χομπι που εχω και χρησιμοποιουν μπαταριες, αυτος ειναι ο σωστος τροπος φορτιση/αποφορτισης. Κοινως επ ουδενι δεν πρεπει να μενεις απο μπαταρια, για να σου κρατησει καιρο.
Link to comment
Share on other sites

googlare how to charge/discharge lithium batteries. Οσα ειπε παραπανω ο φιλος ειναι το σωστο. Απο αλλα χομπι που εχω και χρησιμοποιουν μπαταριες, αυτος ειναι ο σωστος τροπος φορτιση/αποφορτισης. Κοινως επ ουδενι δεν πρεπει να μενεις απο μπαταρια, για να σου κρατησει καιρο.

οκ ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Και η 05 υπάρχει έτοιμη με root και superSu

 

Κάποιο λινκ;

Μόνο την V02 rooted βλέπω.

Η V05 που έχει δεν είναι rooted.

Z49W5_CQ_CUBOT_G_S200_V05 – KOT49H – signal82_wet_kk - Gapps include – No Rooted
Z49W5_CQ_CUBOT_G_S200_V02 rooted

Edited by Alexcxvtr

HTC Wildfire --> Huawei Ideos X5 --> Samsung Galaxy S3 --> Lumia 920 --> iPhone 5 --> Nexus 5 + HTC One M7 ----> HTC One M8 Gunmetal Grey (32gb) --> ΟnePlus 6 8/128 --> Sony Xperia 5 II (blue) --> Poco F3 8/256 (white)

Link to comment
Share on other sites

Κάποιο λινκ;

Μόνο την V02 rooted βλέπω.

Η V05 που έχει δεν είναι rooted.

 

Εδώ εισαι https://docs.google.com/uc?id=0B-f4E5wO9goHV21YUUdtS3ZCLW8&export=download

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...