Jump to content

Cubot S200


valanths
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ρε παιδια εχει κανονικα φουλ ελληνικα το μενου η ειναι μισα ελληνικα μισα αγγλικα ;

Xiaomi 13 Lite 8/256, Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχει τα πάντα στα Ελληνικά . (εκτός το μενού gesture control αν θυμάμαι καλά).

Δύο πράγματα σ' αυτή την ζωή δεν έχουν τέλος, το σύμπαν και η ηλιθιότητα των ανθρώπων αν και για το πρώτο δεν είμαι απόλυτα βέβαιος.

Α.Einstein

Link to comment
Share on other sites

πώς μπορώ να ρυθμίσω να μην εμφανίζονται όλες οι επαφές ( και απο την sim και απο το gmail )?? Ή τουλάχιστον να είναι ολες μαζί οι επαφές της sim και όταν τελειώνουν να ξεκινούν οι υπόλοιπες του gmail
Link to comment
Share on other sites

πώς μπορώ να ρυθμίσω να μην εμφανίζονται όλες οι επαφές ( και απο την sim και απο το gmail )?? Ή τουλάχιστον να είναι ολες μαζί οι επαφές της sim και όταν τελειώνουν να ξεκινούν οι υπόλοιπες του gmail

 

Πατάς Άτομα/κορυφη πάνω πατάς στο μεσαίο εικονίδιο(μισό σώμα)/μετά πατάς κάτω δεξιά το κουμπί με τις 3 κουκίδες/επαφές για προβολή/επιλέγεις αυτές που θες

Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

Επειδή σκέφτομαι να το παραγγείλω, μπορεί να μου πεί κάποιος πόσες επαφές χωράει. Σε κάποια site αναφέρει 500, σε άλλα 1000, και σε άλλα δεν αναφέρει τίποτα. Επειδή οι δικές μου κοντεύουν τις 900 και οι περισσότερες περιέχουν από 2-3 αριθμούς τηλεφώνου, θα μπορούσε κάποιος ήδη χρήστης να με βοηθήσει με αυτη την πληροφορία?
Link to comment
Share on other sites

Επειδή σκέφτομαι να το παραγγείλω, μπορεί να μου πεί κάποιος πόσες επαφές χωράει. Σε κάποια site αναφέρει 500, σε άλλα 1000, και σε άλλα δεν αναφέρει τίποτα. Επειδή οι δικές μου κοντεύουν τις 900 και οι περισσότερες περιέχουν από 2-3 αριθμούς τηλεφώνου, θα μπορούσε κάποιος ήδη χρήστης να με βοηθήσει με αυτη την πληροφορία?

Κακώς αναφέρεται και το 500 και το 100 και "αριθμός" γενικώς!

Τα Android δεν έχουν περιορισμό στις Επαφές, όσα τηλέφωνα και άλλα στοιχεία να υπάρχουν...

 

Αν αυτός ήταν ο προβληματισμός σου, προχώρα αφοβα!

OnePlus 12 (16/512): - in the past: [iPhone 13 Pro], OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Πατάς Άτομα/κορυφη πάνω πατάς στο μεσαίο εικονίδιο(μισό σώμα)/μετά πατάς κάτω δεξιά το κουμπί με τις 3 κουκίδες/επαφές για προβολή/επιλέγεις αυτές που θες

 

ευχαριστώ. ξέρεις μήπως γιατί όταν πας να μεταφέρεις επαφές απο την sim στη συσκευή αντιγράφονται οι επαφές 3 φορές?? ( επίσης νομίζω αν πας να τις μεταφέρεις στο gmail αντιγράφονται 2 φορές )

Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα και εγώ ένα μαύρο X9 ,για τον γιο μου. Οι πρώτες εντυπώσεις χωρίς να εχει μπει ακόμη κάρτα sim , είναι θετικότατες. Πολύ καλή οθόνη, γρήγορη απόκριση στο menu , γρήγορο internet με wifi. Περισσότερα όταν μπει και η sim.

Δύο πράγματα σ' αυτή την ζωή δεν έχουν τέλος, το σύμπαν και η ηλιθιότητα των ανθρώπων αν και για το πρώτο δεν είμαι απόλυτα βέβαιος.

Α.Einstein

Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα και εγώ ένα μαύρο X9 ,για τον γιο μου. Οι πρώτες εντυπώσεις χωρίς να εχει μπει ακόμη κάρτα sim , είναι θετικότατες. Πολύ καλή οθόνη, γρήγορη απόκριση στο menu , γρήγορο internet με wifi. Περισσότερα όταν μπει και η sim.

 

Από βιασύνη μάλλον ,έγραψες σε λάθος θέμα

Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

Από βιασύνη μάλλον ,έγραψες σε λάθος θέμα

 

χαχαχαχαχα Σωστός !! :lol:

Με την ευκαιρία όμως να αναφέρω οτι μου έκανε εντύπωσή το πόσο πιο ελαφρύ ειναι σε σχέση με το S200 .

Δύο πράγματα σ' αυτή την ζωή δεν έχουν τέλος, το σύμπαν και η ηλιθιότητα των ανθρώπων αν και για το πρώτο δεν είμαι απόλυτα βέβαιος.

Α.Einstein

Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα να μου πειτε αν αυτο το κινητο εχει καλο σημα και καλη ποιοτητα στον ηχο ιδικα με την vodafone γιατι με το αλλο κινητο απο κινα ειχα σοβαρο θεμα
Link to comment
Share on other sites

Κακώς αναφέρεται και το 500 και το 100 και "αριθμός" γενικώς!

Τα Android δεν έχουν περιορισμό στις Επαφές, όσα τηλέφωνα και άλλα στοιχεία να υπάρχουν...

 

Αν αυτός ήταν ο προβληματισμός σου, προχώρα αφοβα!

 

Ναι μόνο αυτό με απασχολησε μόλις το ειδα. Αφού είναι όπως το λές το παραγγέλνω τώρα.

 

Καποιες απορίες ακόμη... Ειναι πρωτη φορά που παιρνω Android συσκευή μιας και μεχρι τωρα χρησιμοποιούσα feature phones.

Αφού πρώτα Διάβασα όλο το Τόπικ θα ήθελα κάποιος αν μπορουσε να μου πεί:

 

1) Τι είναι το ροοτ της συσκευής, και πως θα καταλάβω αν η συσκευή που θα παραλάβω είναι ροοταρισμένη ή οχι?

2)Είναι υποχρεωτικό να το κάνω και αν ναι πριν ή μετα τις μετά τις αναβαθμίσεις που λογικά θα μου προτείνει η συσκευή να κάνω?

3)Τι είναι ο Launcher και γιατι συνιστατε να περάσω κάποιον άλλον? Απ όσες επλογές διάβασα ,ποιον τελικά να προτιμήσω ως πιο κατάλληλ0 για τη συγκεκριμένη συσκευή?

Link to comment
Share on other sites

Ναι μόνο αυτό με απασχολησε μόλις το ειδα. Αφού είναι όπως το λές το παραγγέλνω τώρα.

 

Καποιες απορίες ακόμη... Ειναι πρωτη φορά που παιρνω Android συσκευή μιας και μεχρι τωρα χρησιμοποιούσα feature phones.

Αφού πρώτα Διάβασα όλο το Τόπικ θα ήθελα κάποιος αν μπορουσε να μου πεί:

 

1) Τι είναι το ροοτ της συσκευής, και πως θα καταλάβω αν η συσκευή που θα παραλάβω είναι ροοταρισμένη ή οχι?

2)Είναι υποχρεωτικό να το κάνω και αν ναι πριν ή μετα τις μετά τις αναβαθμίσεις που λογικά θα μου προτείνει η συσκευή να κάνω?

3)Τι είναι ο Launcher και γιατι συνιστατε να περάσω κάποιον άλλον? Απ όσες επλογές διάβασα ,ποιον τελικά να προτιμήσω ως πιο κατάλληλ0 για τη συγκεκριμένη συσκευή?

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=306146

Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

Πατάς Άτομα/κορυφη πάνω πατάς στο μεσαίο εικονίδιο(μισό σώμα)/μετά πατάς κάτω δεξιά το κουμπί με τις 3 κουκίδες/επαφές για προβολή/επιλέγεις αυτές που θες

 

οκ οι επαφές φαίνονται έτσι δηλ. ότι διαλέξεις, αν όμως ψάχνεις όνομα (πατώντας στον μεγεθυντικό φακό) αυτό βγάζει και από την σιμ και από το gmail. δε παίζει να βγάζει μόνο από αυτό που έχεις εσύ επιλέξει?

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω ότι στην κορυφη του τηλ. καταλογου υπάρχει ενα drop down , οπου επιλέγεις εσυ ποια πηγη θες να εμφανιζεται..
Lenovo A630 -----> Cubot S200 -----> Xiaomi Redmi 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

http://www.e-shop.gr/emtec-micro-sdhc-32gb-class-10-adapter-p-PER.556794

 

Αυτη κανει για το κινητο? Μιας και την βλεπω σε καλη τιμουλα.

 

Υπάρχει καλύτερη σε καλή τιμή: http://www.e-shop.gr/samsung-mb-sp32d-eu-evo-32gb-sdhc-class-10-p-PER.576930

Αν δεν στη βγάζει 15.90 τότε πήγαινε απο εδώ: http://www.e-shop.gr/newsletter/mail-150302.html

Link to comment
Share on other sites

Παρελήφθη την 25η μέρα από την παραγγελία. Πιστεύω πολύ καλός χρόνος. Ερωτήσεις: 1) Η συσκευή έρχεται ανευ κάρτας μνήμης, σωστά; 2) Χωρίς κάρτα μνήμης ανάβει το κινητό 3) Χωρίς κάρτα μνήμης φορτίζει το κινητό;
Link to comment
Share on other sites

Ναι σε ολα (μνημονιο στυλ).

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Ναι σε ολα (μνημονιο στυλ).

 

:lol: Σ'ευχαριστώ. Κι όμως δεν φορτίζει, δεν αναβει χωρίς...θα το ξανακοιτάξω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 15 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

:lol: Σ'ευχαριστώ. Κι όμως δεν φορτίζει, δεν αναβει χωρίς...θα το ξανακοιτάξω.

 

Έβαλα sd, άναψε - φόρτισε. Έβγαλα sd άναψε - φόρτισε αυτή τη φορά! Τι να πω; Φαντάσματα! :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα αν έχει βγει εξ ολοκλήρου η ζαλατινη από τις επαφές της μπαταρίας ή μήπως κάποια από τα συρματάκια - επαφές, δεν εφαπτουν καλά. Σε προηγούμενο ποστ είδα πως συνέβη κ αυτό.
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα αν έχει βγει εξ ολοκλήρου η ζαλατινη από τις επαφές της μπαταρίας ή μήπως κάποια από τα συρματάκια - επαφές, δεν εφαπτουν καλά. Σε προηγούμενο ποστ είδα πως συνέβη κ αυτό.

 

Ολα καλά σ'αυτά που λες. Μαλλον είναι από τα περιστατικά που απλά συμβαίνουν και σε κάνουν να ψάχνεσαι. Τι να πώ; Κατα τα άλλα φοβερή συσκευή. Κι όλα δείχνουν οκ προς το παρόν.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν μπορείς να περάσεις TWRP ή CWM στην συσκευή μέσω της λειτουργίας recovery update του Mobile Uncle Tools;

 

Προσπαθώ να το περάσω με το SP Flash Tools, αλλά δεν νομίζω οτι βλέπει την συσκευή μου.

Drivers έχω περασμένους κανονικά γιατί έκανα και root και δεν είχα πρόβλημα.

Μπορείτε λίγο να βοηθήσετε; Τι κάνω λάθος;

 

Ευχαριστώ πολύ.

Edited by Yngwiedis
Yngwie RULEZZZZZZ !!!
Link to comment
Share on other sites

Εφοσον εισαι root κατεβασε το flashify απο το playstore και επελεξε να περασει recovery image. Εν συνεχεια επελεξε για img το αρχειο που σου δινω απο το dropbox. https://www.dropbox.com/s/vr5ff9eduhxp5u4/recovery.img?dl=0

 

Ειναι το twrp 2.8.2.0 :-)

Μπορεις να μπαινεις με volume up + power button οταν ανοιγεις το κινητο ή να βαλεις μια εφαρμογη οπως το reboot menu widget για να επιλεγεις στην επανεκκινηση πως θα θα κανει boot

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...