Jump to content

Cubot S200


valanths
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

τι εννοεις Κοσμα? Με τι το ρουταρισες? Για ριξε φως στην υποθεση.

 

Στη σελίδα 46 ποστ 687 του χρήστη chrisdon γράφει καθαρά πως γίνεται root και γενικά στις τελευταίες σελίδες γράφει διάφορα χρήσιμα

Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

αν μπορεί κάποιος να βάλει τις πληροφορίες για το πως γίνεται το root στο πρώτο μήνυμα του νήματος θα βοηθούσε πολύ κόσμο.
Link to comment
Share on other sites

Το θεμα ειναι οτι εμενα δε μου δουλεύει το πρόγραμμα.. Να το προσπαθήσω σε άλλο υπολογιστή;

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Και το gps το βλέπω πολύ καλό. οσοι είστε ροοτ εγκαταστήστε και το fastergps απο το playstore και επιλέξτε region europe και μετά Greece.

Στο πρώτο άνοιγμα έκανε 5 λεπτά να κλειδώσει δορυφόρους. Στα επόμενα ανοίγματα σε δευτερόλεπτα κλείδωνε σε 5 δορυφόρους.

Link to comment
Share on other sites

Επιτελους, καταφερα να το ρουταρω σε αλλο υπολογιστη, αν και οχι με την πρωτη. Ισως η επιλογη "root" μεσα απο MobileUcleTools θελει πατημα εκεινη τη στιγμη και δεν κραταει τη ρυθμιση.

Κατι ασχετο, το ειχα 2 μερες χωρις να το δουλευω, ισως να μπηκα ομως και internet, και η μπαταρια ηταν κολλημενη στο 51%. Ειναι τοσο καλη ή θελει καλιμπραρισμα; Γιατι αν θυμαμαι καλα απο το 100 κατεβαινε γρηγορα οταν το δουλευα

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε και το δεύτερο s200 (της συζύγου) από gearbest ! το κουφό ειναι οτι έκανε μόνο 13 μέρες για να έρθει με NLpost !

Το δικό μου είχε κάνει 25 . http://opelclub.gr/Smileys/akyhne/malakia.gif

 

http://thumbnails110.imagebam.com/38500/f696d2384998845.jpg

Δύο πράγματα σ' αυτή την ζωή δεν έχουν τέλος, το σύμπαν και η ηλιθιότητα των ανθρώπων αν και για το πρώτο δεν είμαι απόλυτα βέβαιος.

Α.Einstein

Link to comment
Share on other sites

Επιτελους, καταφερα να το ρουταρω σε αλλο υπολογιστη, αν και οχι με την πρωτη. Ισως η επιλογη "root" μεσα απο MobileUcleTools θελει πατημα εκεινη τη στιγμη και δεν κραταει τη ρυθμιση.

Κατι ασχετο, το ειχα 2 μερες χωρις να το δουλευω, ισως να μπηκα ομως και internet, και η μπαταρια ηταν κολλημενη στο 51%. Ειναι τοσο καλη ή θελει καλιμπραρισμα; Γιατι αν θυμαμαι καλα απο το 100 κατεβαινε γρηγορα οταν το δουλευα

 

Μόλις το φόρτισα πλήρως και μετά από 20λεπτη χρήση στο ιντερνετ, το πσοοστό μπαταρίας επεσε στο 75%!!! Δηλαδή έλεος...

Υπάρχει καποιο tip για βελτίωση της απόδοσης της μπαταρίας..Κατι διαβαζω για καλιμπράρισμα, χωρίς να ξερω τι είναι αυτο και πως γίνεται...

Επίσης έχω κατεβάσει τον battery doctor, κάνει δουλειά αυτή η εφαρμογή?

Τι άλλο μπορείτε να προτείνετε??

Lenovo A630 -----> Cubot S200 -----> Xiaomi Redmi 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

Μπα, battery doctor και τετοια δεν κανουν τπτ..

Καλιμπραρισμα ειναι η σωστη βαθμονομιση της μπαταριας ωστε να ειναι αντιπροσωπευτικη η ενδειξη. Να μην πεφτει δλδ 25% σε 20 λεπτα και μετα να ειναι στο ιδιο για μιση ωρα.. Άλλα κινητα εχουν εφαρμογη απο τη μανα τους που το κανουν, υπαρχουν ομως εφαρμογες και στο Playstore, δεν ξερω ομως ποια ειναι καλη.

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε και το δεύτερο s200 (της συζύγου) από gearbest ! το κουφό ειναι οτι έκανε μόνο 13 μέρες για να έρθει με NLpost !

Το δικό μου είχε κάνει 25

 

μπορεις να δωσεις το σιτε που το βλεπεις ! γιατι απο τα 2 που εχω εγω, μου λεει μεν οτι εχει ερθει ελλαδα απο 18/1 αλλα απο εκει και περα το χαος !!

Link to comment
Share on other sites

Advanced battery calibration

 

Κατεβάζω την εφαρμογή και την τρέχω σε οποιοδήποτε πσοοστό της μπαταρίας ή πρέπει να είναι πλήρως φορτισμένο το κινητό??

 

Κάθε πότε γίνεται η διαδικασία για το καλιμπράρισμα??

Lenovo A630 -----> Cubot S200 -----> Xiaomi Redmi 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

μπορεις να δωσεις το σιτε που το βλεπεις ! γιατι απο τα 2 που εχω εγω, μου λεει μεν οτι εχει ερθει ελλαδα απο 18/1 αλλα απο εκει και περα το χαος !!

 

Τα παρακολουθώ στο http://www.17track.net/en/ αλλά αφού έχει έρθει Ελλάδα ίσως το δεις και από εδώ http://www.elta.gr/el-gr/%CE%B5%CE%BD%CF%84%CE%BF%CF%80%CE%B9%CF%83%CE%BC%CF%8C%CF%82%CE%B1%CE%BD%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%B5%CE%B9%CE%BC%CE%AD%CE%BD%CE%BF%CF%85.aspx

Δύο πράγματα σ' αυτή την ζωή δεν έχουν τέλος, το σύμπαν και η ηλιθιότητα των ανθρώπων αν και για το πρώτο δεν είμαι απόλυτα βέβαιος.

Α.Einstein

Link to comment
Share on other sites

η μπαταρια οντως εχει αναγκη απο calibration. μεχρι να κανει κατι η cubot, αν κανει βαζω αυτο που λεει ο φιλος πιο πανω να δω.
O έξυπνος ΠΑΡΑΔΕΧΕΤΑΙ, ο πονηρός ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΤΑΙ, ο ηλίθιος ΕΠΙΜΕΝΕΙ..... Στο τελευταιο θα βαζουμε και nicknames και δεν θα φτάνει το πλαίσιο...
Link to comment
Share on other sites

Συμφορουμίτες ρουταρα τη v08!!!

Παρέλαβα σήμερα από GearBest μετά από ένα μήνα περίπου.

Μου ήρθε χωρίς root με τη V02. Aμέσως update σε V05 και μετά σε V08.

Την είχα ψιλιαστεί τη δουλειά, είχε περάσει από τα χέρια μου ένα Leaggo Lead 2 (επίσης καταπληκτικό τηλέφωνο στα 90€) και είχα σκάσει, δε μπορούσα να το ρουτάρω με τίποτα.

Ψάχνοντας έπεσα στη λύση στο needrom σε rom για το Leagoo 3S, το οποίο έπιασε και σε Leagoo Lead 2 αλλά και στο CUBOT S200

Αντιγράφω από needrom:

 

" kokonelos on 10/22/2014 @ 4:43 pm

After reading a lot i found that to root it with vroot you need to install mobile uncle tools (από το google play) on the phone and enable the option "root" inside engineer mode mtk -log and debugging-user2root.then run vroot and it will be rooted in no time "

 

Το vroot είναι πλέον αυτό http://irootdownload.com/.

Εγκαθιστά κινέζικο root apk οπότε αμέσως μετά το rootαρισμα πάμε στο play και εγκαθιστούμε το superuser του chainfire, έτσι φεύγει το κινέζικο ρουτ.

Επίσης για καλό και για κακό κάνουμε απεγκατάσταση το iroot από το pc για τυχόν ιούς (κατά την εγκατάσταση έχουμε απενεργοποιημένο το antivirus).

To τηλ δείχνει καταπληκτικό, τα λέμε, καλό ρουτάρισμα!!!!!

Μη βιάζεσαι , κατσε να μας πούνε οι από πάνω πως ροοτάρανε :)

 

Εβαλες και άλλη έκδοση . Κατέβασε http://irootdownload.com/

 

Προσοχή κατεβάζει το Omiga Plus browser hijacker στη εγκατάσταση. Κατεβαστε το απο δω που ειναι οκ

http://www.easybytez.com/1g213x2h3yks

Link to comment
Share on other sites

Προσοχή κατεβάζει το Omiga Plus browser hijacker στη εγκατάσταση. Κατεβαστε το απο δω που ειναι οκ

http://www.easybytez.com/1g213x2h3yks

 

Απο ιους φιλε μου ειναι τσεκαρισμενο το λινγκ που δινεις?

Θελω επιγοντως να το ρουταρω γιατι τωρα νομιζω οτι εχω μισο κινητο!

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

η μπαταρια οντως εχει αναγκη απο calibration. μεχρι να κανει κατι η cubot, αν κανει βαζω αυτο που λεει ο φιλος πιο πανω να δω.

 

Και γω αυτό έβαλα, αλλά μου έκανε εντύπωση ότι πρώτα το πατάς, μετά το κλείνεις και το φορτίζεις και όταν το ανοίξεις θα είναι έτοιμο. Περίμενα να λειτουργεί καθολη τη διάρκεια της φόρτισης..

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

η μπαταρια οντως εχει αναγκη απο calibration. μεχρι να κανει κατι η cubot, αν κανει βαζω αυτο που λεει ο φιλος πιο πανω να δω.

 

Απλά πέφτει κάπως γρήγορα στο 70% και μετά κάθεται εκεί...Εγώ το φορτίζω στο 45-50% και δεν το ζαλίζω...Απο χθές που το δούλεψα λίγο δεν κατέβηκε καθόλου...στο 88% τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Μετα το android 2.X δεν υφισταται calibration της μπαταριας καθως σε καθε πληρη φορτιση εχουμε calibration.

Οπως επισης θα προσεξατε στο android 4 και μετα δεν υπαρχει πλεον το wipe battery σε κανενα recovery.

Link to comment
Share on other sites

Κατεβάζω την εφαρμογή και την τρέχω σε οποιοδήποτε πσοοστό της μπαταρίας ή πρέπει να είναι πλήρως φορτισμένο το κινητό??

 

Κάθε πότε γίνεται η διαδικασία για το καλιμπράρισμα??

 

Κατεβάζεις την εφαρμογή την τρέχεις πατάς να κάνει calibration μετά κλείνεις το κινητό το φορτίζεις μέχρι το 100% το βγάζεις από το φορτιστή το ανοίγεις και είσαι έτοιμος

καλιμπράρισμα συνήθως χτυπάει χρειάζεται μετά από αλλαγή ROM ή update της υπάρχουσας α

Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

Κατεβάζεις την εφαρμογή την τρέχεις πατάς να κάνει calibration μετά κλείνεις το κινητό το φορτίζεις μέχρι το 100% το βγάζεις από το φορτιστή το ανοίγεις και είσαι έτοιμος

καλιμπράρισμα συνήθως χτυπάει χρειάζεται μετά από αλλαγή ROM ή update της υπάρχουσας α

 

το εκανε καποιος και ειδε διαφορα?

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους το κατάφερα κι εγώ το root (v8).

Μου έκανε disabled το κινέζικο su app που εγκαθιστά το iroot.

Σε όσους λοιπόν δεν φαίνεται η εφαρμογή ενώ το iroot λέει success, ρίξτε μια ματιά στις disabled εφαρμογές.

 

PS μετά την διαδικασία απεγκαταστήστε το iroot και κάντε full scan με το MalwareBytes antimalware, βάζει πολύ πράμα ο installer που έβαλε ο φίλος παραπάνω.

Κατεβάστε το καλύτερα από εδώ:

http://www.mgyun.com/en/getvroot

Επίσης απεγκαταστήστε όποιο άλλο app τυχών σας βάλει στο κινητό, διαβάζω κάτι περίεργα στο xda.

Την δουλειά πάντως την κάνει.

Link to comment
Share on other sites

το εκανε καποιος και ειδε διαφορα?

Ναι το έκανα εγώ και Ναι είδα διαφορά

Ενώ πριν για παράδειγμα από το 100% πήγαινε στο 88% με κλειστή οθόνη τώρα δεν μου το κάνει και πέφτει πιο ομαλά

Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

Απο ιους φιλε μου ειναι τσεκαρισμενο το λινγκ που δινεις?

Θελω επιγοντως να το ρουταρω γιατι τωρα νομιζω οτι εχω μισο κινητο!

Ναι

 

@Host505 διάβαζε πριν γράψεις το λινκ που έβαλα ειναι καθαρό και το βρήκα σε πιο πίσω σελίδα

Link to comment
Share on other sites

 

μετά την διαδικασία απεγκαταστήστε το iroot και κάντε full scan με το MalwareBytes antimalware, βάζει πολύ πράμα ο installer που έβαλε ο φίλος παραπάνω.

Κατεβάστε το καλύτερα από εδώ:

http://www.mgyun.com/en/getvroot

Επίσης απεγκαταστήστε όποιο άλλο app τυχών σας βάλει στο κινητό, διαβάζω κάτι περίεργα στο xda.

Την δουλειά πάντως την κάνει.

 

Στο ποστ 814 σας έχω ανεβάσει το I root το οποίο είναι καθαρό αλλά δυστυχώς δεν διαβάζεται καθόλου

Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

Ναι το έκανα εγώ και Ναι είδα διαφορά

Ενώ πριν για παράδειγμα από το 100% πήγαινε στο 88% με κλειστή οθόνη τώρα δεν μου το κάνει και πέφτει πιο ομαλά

Ok. Ευχαριστώ θα το κάνω και εγώ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...