Jump to content

Cubot S200


valanths
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν σύρω την οθόνη, έχει επιλογές για wifi, bluetooth, συνδ. δεδομένων-γενικές και λειτουργία πτήσης. Η τελευταία επιλογή είναι το Χρονικό όριο και το μέγιστο είναι 1 λεπτό. Υπάρχει περίπτωση αυτό να πάει πάνω από λεπτό;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αν σύρω την οθόνη, έχει επιλογές για wifi, bluetooth, συνδ. δεδομένων-γενικές και λειτουργία πτήσης. Η τελευταία επιλογή είναι το Χρονικό όριο και το μέγιστο είναι 1 λεπτό. Υπάρχει περίπτωση αυτό να πάει πάνω από λεπτό;

 

Ρυθμίσεις /προβολή /απουσία δραστηριότητας και επιλέγεις όσο θες

Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

Αν σύρω την οθόνη, έχει επιλογές για wifi, bluetooth, συνδ. δεδομένων-γενικές και λειτουργία πτήσης. Η τελευταία επιλογή είναι το Χρονικό όριο και το μέγιστο είναι 1 λεπτό. Υπάρχει περίπτωση αυτό να πάει πάνω από λεπτό;

Ρυθμίσεις--προβολή --απουσία δραστηριότητας

Καταραμένη αγκύλωση :lol:

Link to comment
Share on other sites

Εχετε να προτείνετε καποια καλη θήκη για το κινητο?? Κατα προτίμηση κάποια δερμάτινη και να έχει κάποιο άνοιγμα στο μπροστινό μέρος??

 

Εχω δεί αυτά τα στυλ:

http://www.aliexpress.com/item/New-item-Fasion-for-Cubot-S200-Leather-Wallet-bag-case-Flip-PU-protective-Case-Back-Cover/32245531204.html

 

http://www.aliexpress.com/item/High-quality-Cubot-S200-leather-case-flip-cover-in-Litchi-texture-for-5-0Inch-S200-in/32256277884.html

 

http://www.aliexpress.com/item/free-shipping-fashion-view-window-quality-pu-leather-add-tpu-soft-case-flip-for-cubot-s200/32230742295.html

 

Έχει πάρει κανείς κάποια απο τις παραπάνω να μας πει γνώμες???

Edited by estiakos
Lenovo A630 -----> Cubot S200 -----> Xiaomi Redmi 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

Εχετε να προτείνετε καποια καλη θήκη για το κινητο?? Κατα προτίμηση κάποια δερμάτινη και να έχει κάποιο άνοιγμα στο μπροστινό μέρος??

 

Εχω δεί αυτά τα στυλ:

http://www.aliexpress.com/item/New-item-Fasion-for-Cubot-S200-Leather-Wallet-bag-case-Flip-PU-protective-Case-Back-Cover/32245531204.html

 

http://www.aliexpress.com/item/High-quality-Cubot-S200-leather-case-flip-cover-in-Litchi-texture-for-5-0Inch-S200-in/32256277884.html

 

Έχει πάρει κανείς κάποια απο τις παραπάνω να μας πει γνώμες???

Οι περισσότεροι περιμένουν μια τέτοιου στυλ χωρίς όμως να έχει το αυτοκόλλητο πίσω.

Για να δούμε...

Link to comment
Share on other sites

Moλις παρελαβα 2 απο geekbuying (καλα, η συσκευασια ειναι να παιζεις μπαλα).

Ακομα το δοκιμαζω, αλλα το κινητο ειναι πολυυυ πανω απο τις προσδοκιες μου, τρεχει νερο, φοβερη οθονη, υψηλη φωτεινοτητα, παρα πολυ καλη αποκριση.. Ποιοτητα κατασκευης που δεν περιμενα.. Καλυτερη πχ απο THL που ειναι καλη μαρκα

 

Roid κανε update σε v08 βαλε ενα launcher της προκοπης και θα δεις και καλυτερη μπαταρια.

O έξυπνος ΠΑΡΑΔΕΧΕΤΑΙ, ο πονηρός ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΤΑΙ, ο ηλίθιος ΕΠΙΜΕΝΕΙ..... Στο τελευταιο θα βαζουμε και nicknames και δεν θα φτάνει το πλαίσιο...
Link to comment
Share on other sites

Απλα το ζητησα ρουταρισμενο και ηρθε αρουταριστο. Οποτε θα κανω και τα updates παρολο που δε θα το κρατησω..

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Roid κανε update σε v08 βαλε ενα launcher της προκοπης και θα δεις και καλυτερη μπαταρια.

 

δηλαδη το update σε V8 να θεωρηθεί μονοδρομος ?

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις--προβολή --απουσία δραστηριότητας

Καταραμένη αγκύλωση :lol:

 

Ρυθμίσεις /προβολή /απουσία δραστηριότητας και επιλέγεις όσο θες

 

Ευχαριστώ.

 

Με update στην 08 το κινητό έχει διαφορά τεράστια ως προς την μπαταρία. Δεν παρατήρησα κάτι άλλο προς το παρόν, όμως από εκεί που μου κρατούσε μια 17-20 ώρες με 3g και αρκετή χρήση με την 02 τώρα κρατάει άνετα 24ωρο μιας και λόγω δουλειάς χρειάζομαι viber 24/24 και κλήσεις.

 

Το δικό μου το τηλέφωνο δεν έχει ΚΑΝΕΝΑ θέμα με το wifi.

Ενός φίλου συνδέεται κανονικά αλλά δεν μπαίνει πουθενά, ενώ έχει σήμα κανονικά φουλ κλπ.

Αν το αφήσει λίγο, συνδέεται και μπαίνει και μετά από λίγο ξανά τα ίδια.

Παίζει να είναι ελαττωματικό; Πως μπορώ να το τσεκάρω;

Edited by fertis
Link to comment
Share on other sites

 

Το vroot είναι πλέον αυτό http://irootdownload.com/.

Εγκαθιστά κινέζικο root apk οπότε αμέσως μετά το rootαρισμα πάμε στο play και εγκαθιστούμε το superuser του chainfire, έτσι φεύγει το κινέζικο ρουτ.

Επίσης για καλό και για κακό κάνουμε απεγκατάσταση το iroot από το pc για τυχόν ιούς (κατά την εγκατάσταση έχουμε απενεργοποιημένο το antivirus).

Γιατι τωρα δε μου εγκαθιστα το apk στο κινητο; Εχω βαλει unknown sources..

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ.

 

Με update στην 08 το κινητό έχει διαφορά τεράστια ως προς την μπαταρία. Δεν παρατήρησα κάτι άλλο προς το παρόν, όμως από εκεί που μου κρατούσε μια 17-20 ώρες με 3g και αρκετή χρήση με την 02 τώρα κρατάει άνετα 24ωρο μιας και λόγω δουλειάς χρειάζομαι viber 24/24 και κλήσεις.

 

Το δικό μου το τηλέφωνο δεν έχει ΚΑΝΕΝΑ θέμα με το wifi.

Ενός φίλου συνδέεται κανονικά αλλά δεν μπαίνει πουθενά, ενώ έχει σήμα κανονικά φουλ κλπ.

Αν το αφήσει λίγο, συνδέεται και μπαίνει και μετά από λίγο ξανά τα ίδια.

Παίζει να είναι ελαττωματικό; Πως μπορώ να το τσεκάρω;

 

Δοκίμασε Wi-fi με διάφορες συσκευές για να είσαι απόλυτα σίγουρος. Αν με όλες έχει πρόβλημα τότε είσαι σίγουρος. Αλλιώς είναι θέμα ρυθμίσεων.

Link to comment
Share on other sites

Γιατι τωρα δε μου εγκαθιστα το apk στο κινητο; Εχω βαλει unknown sources..

 

Βάλε και usb debug στις ρυθμίσεις για προγραμματιστές :)

 

Αντε πάρτε και ενα tempered glass http://www.aliexpress.com/item/100-Original-Tempered-glass-protective-case-screen-protector-film-for-Cubot-S200-Cell-Phone/32274858791.html

 

Απεργία έχουν τα ΕΛ.ΤΑ ρε ? Το δικό μου μπήκε ελλάδα την Δευτέρα και ακόμα έμεινε :

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 19-01-2015 06:31 ΕΛΛΑΔΑ - ΑΘΗΝΑ (ΚΑΤ)

Edited by kosmasgr
Link to comment
Share on other sites

Βάλε και usb debug στις ρυθμίσεις για προγραμματιστές :)

 

Αντε πάρτε και ενα tempered glass http://www.aliexpress.com/item/100-Original-Tempered-glass-protective-case-screen-protector-film-for-Cubot-S200-Cell-Phone/32274858791.html

 

Απεργία έχουν τα ΕΛ.ΤΑ ρε ? Το δικό μου μπήκε ελλάδα την Δευτέρα και ακόμα έμεινε :

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 19-01-2015 06:31 ΕΛΛΑΔΑ - ΑΘΗΝΑ (ΚΑΤ)

Δεν εχουν απεργια, τσεκαρε καλυτερα με τα ΕΛΤΑ της περιοχης σου.

Μπορει να μην το σκαναραν σε καποιο σταδιο η' να εμεινε πισω.

Την ιδια μερα εγινε αφιξη σε μενα και παρελαβα σημερα(στην Δραμα), χθες βραδυ ηταν στο κεντρο διαλογης Θεσσαλονικης.

Link to comment
Share on other sites

Απεργία έχουν τα ΕΛ.ΤΑ ρε ? Το δικό μου μπήκε ελλάδα την Δευτέρα και ακόμα έμεινε :

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 19-01-2015 06:31 ΕΛΛΑΔΑ - ΑΘΗΝΑ (ΚΑΤ)

 

για την ακρίβεια εχει ερθει απο την Κυριακη 18 του Μηνου, αλλα επιεικώς λεμε 19 μιας και ειναι η επομενη εργασιμη.

αφου εγω σημερα δεν ειχα καποιο νεο, πηγα απο το κεντρο διαλογης των ΕΛΤΑ στην περιοχη μου να ρωτησω, αλλα δεν ειχαν τιποτα νεότερο και εκει. απο τριτη δηλαδη ...

Link to comment
Share on other sites

[off topik]

Ειχαν απεργια οι οδηγοι και γιαυτο το λογο υπαρχει τεραστια συσωρευση εισερχομενων στο Ελ.Βενιζελος .

Υπομονη εδω χωρις απεργια και κολλανε απο 2-5 μερες στο αεροδρομιο

Και εγω μια απο τα ιδια ειμαι για το cubot 2015-01-19 08:19, Arrived at overseas (Country code: GR)

[/off topik]

Οδηγός για αγορές από Aliexpress

Xiaomi Mi Max 2 , Xiaomi redmi note 4 pro , Xiaomi redmi note 5 , Teclast T98 4G MT8735P ,

Xiaomi Mibox S , Mecool M8s Pro , Roku express

Link to comment
Share on other sites

Κατεβασα το ιροοτ που προτινουν οι φιλοι σε προηγουμενες σελιδες (και απο τα δυο λινγκ), προκειμενου ρουταρω γιατι βλαστημησα απο τις διαφημισεις. Μεχρι και βιντεακι με σποτακι του μικρου Αλεξη, κατεβηκε!

Ομως το αποτελεσμα ειναι το Αντιβαιρους να παρει φωτια, ο χρομ να καταστραφει, το ιδιο η επιφανεια εργασιας, το πισι να σβησει και εγω ακομη να ψαχνομαι!

Μα καλα, σε κανενα αλλο δεν συνεβει το ιδιο να προειδοποιησει?

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Ειτε ενεργοποιημενο ειτε ου, η ζημια γινεται!

Εγω εχω το καρπεσκυ, πληρωμενο.

Ακομη τρεχω.

Και βεβαια, ροοτ , παπαλα! :X

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Κατεβασα το ιροοτ που προτινουν οι φιλοι σε προηγουμενες σελιδες (και απο τα δυο λινγκ), προκειμενου ρουταρω γιατι βλαστημησα απο τις διαφημισεις. Μεχρι και βιντεακι με σποτακι του μικρου Αλεξη, κατεβηκε!

Ομως το αποτελεσμα ειναι το Αντιβαιρους να παρει φωτια, ο χρομ να καταστραφει, το ιδιο η επιφανεια εργασιας, το πισι να σβησει και εγω ακομη να ψαχνομαι!

Μα καλα, σε κανενα αλλο δεν συνεβει το ιδιο να προειδοποιησει?

 

Σε αυτό που ανέβασα εγώ ( http://www.easybytez.com/1g213x2h3yks ) δεν νομίζω να σου χτυπάει καν το antivirus

Το άλλο το κατέβασα σε ένα λάπτοπ με κλειστά antivirus και όταν τα άνοιξα τα έβαλα να κάνουν scan και βρήκαν άκουσον άκουσον 361 απειλές

Edited by mplevris
Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

Εγω το απενεργοποιησα (AVG), κατεβασα το iroot, αλλα οταν το ανοιγω, ανοίγει ενα text αρχειο και ενα παράθυρο που μενει κενο και τπτ αλλο.

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η ζελατίνα στην οθόνη πρέπει να υπάρχει? Προστετεύει απο σκονες κτλπ? Γτ εγινε βλακεια με την ήδη υπάρχουσα,και δυσκολευομαι να βαλω την κην καινουρια.να το αφησω?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η ζελατίνα στην οθόνη πρέπει να υπάρχει? Προστετεύει απο σκονες κτλπ? Γτ εγινε βλακεια με την ήδη υπάρχουσα,και δυσκολευομαι να βαλω την κην καινουρια.να το αφησω?

 

Είναι δικό σου θέμα. Αν δε σε πειράζει με το πέρασμα του καιρού να γεμίσει γρατσουνιές το αφήνεις. Όσο και να προσέχεις κάτι δε γλιτώνεις φθορές. Προσπάθησε να βάλεις ελαστικά γάντια μίας χρήσης, και με την βοήθεια μιας πιστωτικής ή ανάλογης κάρτας να το κολήσεις και να βγάλεις τον αέρα...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως δεν έχω βάλει ποτέ Antivirus στο pc. Μονο adblocks και windows defender. Οταν εγκατέστησα το iroot μου έβαλε δύο προγραμματάκια τα οποία αφαίρεσα μετά και απο τότε δεν έχω κανένα θέμα στο PC. Το έχω ακόμα πάνω στο PC περιμένοντας το Cubot το οποίο μόλις είδα οτι ξεκόλλησε απο το Ε. Βενιζέλος. Edited by kosmasgr
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως δεν έχω βάλει ποτέ Antivirus στο pc.

Έχε υπόψιν σου ότι μπορεί να μολυνθείς με ιό ακόμη και με απλή περιήγηση σε οποιοδήποτε site χωρίς καν να κάνεις download αρχείων.

sorry για το offtopic.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...