Jump to content

[Επίσημο] Nokia 3230


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επειδή μου ειχε κολήσει το κινητό και του έκανα hard format και σβήστικαν οι ρυθμίσεις για τα mms,μου ξανάστηλαν τα 2 sms με τις ρυθμίσεις και τα αποθήκευσα αλλά δεν μπορώ ούτε να στείλλω ούτε να πάρω mms και μου είπαν ότι είναι επικύνδινο να μου ξαναστείλλουν τα 2 sms με τις ρυθμίσεις γιατί μπορεί να κολήσει το κινητό.Μήπως γνωρίζει κανείς τι πρέπει να κάνω για να λειτουργήσουν τα mms?
Link to comment
Share on other sites

Επειδή μου ειχε κολήσει το κινητό και του έκανα hard format και σβήστικαν οι ρυθμίσεις για τα mms,μου ξανάστηλαν τα 2 sms με τις ρυθμίσεις και τα αποθήκευσα αλλά δεν μπορώ ούτε να στείλλω ούτε να πάρω mms και μου είπαν ότι είναι επικύνδινο να μου ξαναστείλλουν τα 2 sms με τις ρυθμίσεις γιατί μπορεί να κολήσει το κινητό.Μήπως γνωρίζει κανείς τι πρέπει να κάνω για να λειτουργήσουν τα mms?

 

Δοκιμασε εγκατασταση των settings με το SettingWizard for Nokia 3230

http://www.nokia.com/nokia/0,,76742,00.html?model=3230

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά...

 

Εδώ και 3 ημέρες αγόρασα ένα 3230 έχοντας την εντύπωση πως το mp3 του είναι stereo - μεγάλη βλακεία μου καθώς θα μπορούσα να είχα μπει εδω και να το γνωρίζω εδώ και καιρό. Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι το εξής:

 

Στους υπολογιστές μας οι mp3 players είναι καθαρά software, σωστά; Αντίθετα στα τηλέφωνα είναι κάποια προγράμματα στην rom του κινητού. Αυτό που θέλω να μάθω είναι - μια που το 3230 έχει stereo output - αν είναι δυνατό να βρούμε ένα soft mp3 player που να μπορεί να "δει" την stereo έξοδο. Αυτό που λέω ίσως να μην γίνετε αλλά θεωριτκά στέκει...

 

Για την ιστορία, το προηγούμενο τηλ/νο ήταν ένα SX1 το οποίο θα το κρατήσω για πάντα μαζί με το SL45. Δεν θα το άλλαζα εύκολα, αλλά ήθελα καλύτερη κάμερα. Πάντως το SX1 μου φαίνεται λίγο πιο γρήγορο από το 3230 - άρα και πιο γρήγορος επεξεργαστής. Έχει δοκιμάσει κανείς με το 3230 να δει ολόκληρει ταινία avi με το smartmovie για να δει αν έχει τίποτα κολλήματα;

 

Ευχαριστώ...

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

iAppsHellas.gr : Νέα και εφαρμογές για το iOS από Έλληνες για Έλληνες και… όχι μόνο!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά...

Στους υπολογιστές μας οι mp3 players είναι καθαρά software, σωστά; Αντίθετα στα τηλέφωνα είναι κάποια προγράμματα στην rom του κινητού. Αυτό που θέλω να μάθω είναι - μια που το 3230 έχει stereo output - αν είναι δυνατό να βρούμε ένα soft mp3 player που να μπορεί να "δει" την stereo έξοδο. Αυτό που λέω ίσως να μην γίνετε αλλά θεωριτκά στέκει...

Θεωρητικα ναι, αλλα πρακτικα δεν υπαρχει κατι που να μας δινει stereo mp3...

 

Για την ιστορία, το προηγούμενο τηλ/νο ήταν ένα SX1 το οποίο θα το κρατήσω για πάντα μαζί με το SL45. Δεν θα το άλλαζα εύκολα, αλλά ήθελα καλύτερη κάμερα. Πάντως το SX1 μου φαίνεται λίγο πιο γρήγορο από το 3230 - άρα και πιο γρήγορος επεξεργαστής. Έχει δοκιμάσει κανείς με το 3230 να δει ολόκληρει ταινία avi με το smartmovie για να δει αν έχει τίποτα κολλήματα;
Εχω δει avi διαρκειας 1,5 ωρας, Κολλαει στην αρχη μεχρι να ξεκινησει η ταινια και μετα ολα ΟΚ. Αλλα αν πας την ταινια γρηγορα μπροστα,πχ 30 λεπτα. Θα παρει λιγη ωριτσα να βρει το σημειο.

 

Ενημερωτικα το 3230 εχει 123Mhz cpu και το SX1 133Mhz cpu. Αλλα εμενα μου φαινεται το 3230 γρηγοροτερο...

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Na 8esw ypopsh sas&thn anageothta yparksh tu analogu chip to opoio 8a diaxorizei to shma se deksi-aristero kommati(stereo)to opoio den gnwrizw an yparxei...den 8a hxe shmasia h anyparxia programmatos an eixame chip epeksergasias stereo shmatos&eksodo

stereo....apopsh mu pada gnwrizodas liga hlektronika alla oxi& ta plhrh specifications tu 3230

How long? Not long, 'cause

what you reap is what you sow

Link to comment
Share on other sites

...Λογικά αυτό το τσιπάκι θα πρέπει να υπάρχει για να κάνει την ίδια δουλειά στο ραδιόφωνο - ή μηπως όχι; Όμως ουσιαστικά τα ακουστικά πέρνουν το σήμα από τους ίδιους ακροδέκτες άρα αυτό σημαίνει πως όλοι οι ήχοι μπαίνουν σε ένα "κουβά". Μήπως με κάποιο νέο firmware, θα μπορούσε να αλλάξει κάτι;

 

Ευχαριστώ...

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

iAppsHellas.gr : Νέα και εφαρμογές για το iOS από Έλληνες για Έλληνες και… όχι μόνο!

Link to comment
Share on other sites

oxi aparaithta giati alo oloklhrwmeno einai o radiofwnikos dekths allo perilamvanei ton stereo decoder...twra an yparxei&den xrhsimopoieitai pragmatika ena neo firmware 8a to elyne....kapoios eidikoteros apo emas as milhsei... :cool:

How long? Not long, 'cause

what you reap is what you sow

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε εγκατασταση των settings με το SettingWizard for Nokia 3230

http://www.nokia.com/nokia/0,,76742,00.html?model=3230

 

 

nervous σ ευχαριστω και παλι!ο wizard εκανε τα μαγικα του και τα mms δουλεψανε.

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχει καταφερει κανεις να δουλεψει με επιτυχια το msvDriveE στο 3230;

Εγω οσες φορες και να το εστεισα δεν μπορεσα.Κατι διαβασα να ακολουθησουμε τις οδηγιες αλλα οσα msvDriveE και να κατεβασα δεν ειχαν οδηγιες.Μηπως καποιος εχεις τις οδηγιες εγκαταστασης και λειτουργιας του msvDriveE;

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχει καταφερει κανεις να δουλεψει με επιτυχια το msvDriveE στο 3230;

Εγω οσες φορες και να το εστεισα δεν μπορεσα.Κατι διαβασα να ακολουθησουμε τις οδηγιες αλλα οσα msvDriveE και να κατεβασα δεν ειχαν οδηγιες.Μηπως καποιος εχεις τις οδηγιες εγκαταστασης και λειτουργιας του msvDriveE;

:) Λοιπον. Βαζεις το προγραμμα. Το τρεχεις μια φορα. Θα κανει ενα νεο φακελο "μηνυματα" στην mmc. Θα πρεπει να κανεις παλι ολες τις ρυθμισεις για sms και mms. Τα αλλα μηνυματα δεν σβηνονται στην μνημη αλλα δεν μπορεις να τα δεις. Αν θες να εχεις παλι την μνημη τηλεφωνου τοτε βγαζεις της mmc και κανεις restart χωρις αυτην. Αν θελεις να εχεις παλι τα sms στην mmc τοτε τρεχεις παλι το προγραμμα. Ο φακελος που ειχες κανει στην αρχη στην mmc θα υπαρχει απο πριν και δεν χρειαζεται να κανεις παλι τις ρυθμισεις. :)

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα μια μικρη βοηθεια. χρησιμοποιω το 3230 με δικτυο cosmote.

 

συνδεομαι σε wap over gprs με τις ρυθμισεις που μου εστειλε με μηνυμα η cosmote. αν χρησιμοποιησω το προγραμμα περιηγηση ολα ειναι μια χαρα. αν ομως οποιοδηποτε αλλο προγραμμα παει να συνδεθει σε wap over gprs...tipota. ανοιγει κανονικα τη συνδεση, φαινεται το G μεσα στο κουτακι, αλλα απο το μητρωο μενει σε 0KB upload,0KB download.

 

στο netfront ειχα βαλει proxy και δουλευε, δεν εχουν ολα τα προγραμματα ομως τετοια ρυθμιση. επιπλεον στο 3200 που ειχα πριν ολα τα προγραμματα δουλευαν κανονικα, ακομα και ιδια java midlets συνδεονταν,ενω τωρα τιποτα τα ιδια προγραμματα :!: ... :(

 

και με τις ρυθμισεις απο το site της ΝΟΚΙΑ τα ιδια... :cry: heeeeelp! :what:

 

Φίλε μου...

 

Στο Netfront τι proxy έβαζες;

 

Tnx...

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

iAppsHellas.gr : Νέα και εφαρμογές για το iOS από Έλληνες για Έλληνες και… όχι μόνο!

Link to comment
Share on other sites

Παιδες καλημερα και χρονια πολλα.Η Χαρη Της μαζι μας.

Γυρισα σωος (μια και περασα απο το πεταλο της διαπλοκης) και φυσικα καρφι για διαβασμα ολων των ειδησεων για το 3230 φυσικα!

Μια καλη κινηση ειναι η δημιουργια εμος φακελλου στην mmc οπου θα εχει κανεις τα βασικα προγραμματα που εχει το κινητο καθως και τον settingwizard για τις ρυθμισεις των μηνυματων βασικα.Το αναφερω μια και διαβασα την πληροφορια που εδωσε ο nervous και ειναι κατι που και εγω χρειαστικα μετα απο ενα format.

Ειχα μια δευτερη πτωση της συσκευης την τριτη μερα των διακοπων (θα τρελενομουν αν εσπαγε) και ευτυχως για δευτερη φορα εδειξε οτι ειναι γεροδεμενο!

Η φθορα χρωματος που διαβασα ειναι στο μπορντω η το ασημι(μεταλλικο ) ? Γιατι εγω εχω το ασημι και μετα απο τοση χρηση δεν βλεπω τιποτε.

Σημερα μου εγεινε το πρωτο αλκοτεστ.Μα καλα , γινοντε αυτα σε ασχετες διαδρομες?Να το κανουν μεταξυ Αθηνων και Καμμενων Βουρλων! Και να εχουν και ενα σφυρακι να σπανε τα φωτα ομιχλης του καθε καφρου.Που την ειδαν την ομιχλη και τα εχουν αναμμενα δεν μπορω να καταλαβω.Ασχετη η αναφορα αλλα 520 χιλ/τρα διαδρομης , ολο και εριχνα μπινελικια !!!

Μαιιιισα Σεληνη........Νικο παλι εγραψες !

Μικρα & αλλα ενδιαφεροντα στην ιστοσελιδα μου

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά...

 

Τελικά έχει καταφέρει κανένας να χρησημοποιήσει το 3230 για το συνδέσει μέσω bluetooth με Η/Υ και να κάνει χρήση της σταθερής internet υπηρεσίας που έχει;

Εγώ έχω και ένα SX1 με το οποίο δούλευε μια χαρά η PSTN σύνδεση που έχω ΑΛΛΑ... όταν συνδέω το SX1 μέσω bluetooth, μου ενεργοποιεί την υπηρεσία των σειριακών θυρών ενώ όταν βάζω το 3230 ΔΕΝ την ενεργοποιεί...

Χθες έφαγα όλη την μέρα να δοκιμάζω τον οδηγό που υπάρχει εδώ αλλά όταν έκανα σύνδεση το 3230 καλούσε τον αριθμό που είχα βάλει στην ρύθμιση του ΒΤ ακόμα και όταν το gnubox δεν έβγαζε αριθμό σύνδεσης...

 

Ευχαριστώ...

 

Επίσης...

 

Μην παρεξηγήσετε για αυτό που θα πω αλλά θεωρώ την λύση του SX1 πιο ολοκληρωμένη - απλά με χειρότερη κάμερα και οθόνη. Και αν λάβετε υπ' όψιν σας ότι έχει πάνω από 2 χρόνια στην αγορά. Για να μην γεμίζουμε το threat με άσχετα post όποιος θέλει ας μου στείλει pm για να του εξηγήσω τι εννοώ. Και φυσικά θεωρώ το 3230 μια πολύ καλή επίλογή για τα λεφτά που δίνεις. Ελπίζω πως σύντομα θα βγει ένα τηλέφωνο όπως το θέλω με irda, bt, stereo mp3, radio και τουλάχιστον 1.3 κάμερα. Αν είναι και φθηνό ακόμα καλύτερα - πολλά θέλω ε;...

 

Καλή σας ημέρα...

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

iAppsHellas.gr : Νέα και εφαρμογές για το iOS από Έλληνες για Έλληνες και… όχι μόνο!

Link to comment
Share on other sites

Επίσης...

 

Μην παρεξηγήσετε για αυτό που θα πω αλλά θεωρώ την λύση του SX1 πιο ολοκληρωμένη - απλά με χειρότερη κάμερα και οθόνη. Και αν λάβετε υπ' όψιν σας ότι έχει πάνω από 2 χρόνια στην αγορά. Για να μην γεμίζουμε το threat με άσχετα post όποιος θέλει ας μου στείλει pm για να του εξηγήσω τι εννοώ. Και φυσικά θεωρώ το 3230 μια πολύ καλή επίλογή για τα λεφτά που δίνεις. Ελπίζω πως σύντομα θα βγει ένα τηλέφωνο όπως το θέλω με irda, bt, stereo mp3, radio και τουλάχιστον 1.3 κάμερα. Αν είναι και φθηνό ακόμα καλύτερα - πολλά θέλω ε;...

 

Καλή σας ημέρα...

 

Την IRDA μαλλον θα πρεπει να την ξεχασουμε απο δω και περα. Ηδη καποιες εταιριες την εχουν αφησει πισω.

Link to comment
Share on other sites

Επίσης...

 

Μην παρεξηγήσετε για αυτό που θα πω αλλά θεωρώ την λύση του SX1 πιο ολοκληρωμένη - απλά με χειρότερη κάμερα και οθόνη. Και αν λάβετε υπ' όψιν σας ότι έχει πάνω από 2 χρόνια στην αγορά. Για να μην γεμίζουμε το threat με άσχετα post όποιος θέλει ας μου στείλει pm για να του εξηγήσω τι εννοώ. Και φυσικά θεωρώ το 3230 μια πολύ καλή επίλογή για τα λεφτά που δίνεις. Ελπίζω πως σύντομα θα βγει ένα τηλέφωνο όπως το θέλω με irda, bt, stereo mp3, radio και τουλάχιστον 1.3 κάμερα. Αν είναι και φθηνό ακόμα καλύτερα - πολλά θέλω ε;...

 

Καλή σας ημέρα...

Isws na vgename ektos topic an parasiromastan se mia syzhthsh sx1 vs 3230 apla gia na liksume kapu edw thn (offtopic)syzhthsh to 3230 einai mia kalh ftynh lysh gia ena symbian kinhto :O safws yparxun kalytera alla&xeirotera polla...sto 8ema mas twra :shifty:

How long? Not long, 'cause

what you reap is what you sow

Link to comment
Share on other sites

++Γεια σας παιδιά

 

Που μπορώ να βρω το πρόγραμμα που μεταφέρει τον φάκελο μηνυμάτων από το

τηλέφωνο στην κάρτα μνήμης;

 

Σας ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

++Γεια σας παιδιά

 

Που μπορώ να βρω το πρόγραμμα που μεταφέρει τον φάκελο μηνυμάτων από το

τηλέφωνο στην κάρτα μνήμης;

 

Σας ευχαριστώ πολύ.

Κανε ενα search στο google για το "MsvDriveE" .Ολο και καποιο link θα βρεις.

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Έχω αυτό που είναι για το SX1. Είναι το ίδιο;

Λογικα ναι. Δεν ξερω αν βγηκε καμια αλλη εκδοση.

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Guest metaxasmetaxas
Το τελευταιο firmware που κυκλοφορει ειναι το 3.0510.0.Η αναβαθμιση ειναι δωρεαν απο τη στιγμη που εισαι εντος εγγυησης. :)

 

 

asymvivaste phga se ena katastima nokia sti drama gia na kanw anava8mish tou kinhtou k mou eipe oti den yparxei neo firmware, kai afti pou exw v3.0505.2, einai i pio neoteri kai den gnwrizei na yparxei alli kai prepei na mpw sto site tis nokia na dw kai tetoia.... aaaaa!!!! kai me rwtise an exei kati to kinhto , kai tou eipa ta gnwsta provlhmatakia taopoia mallon ta ksepernaei me to neo firmware. Les na min gnwrizei ή to epaikse amerikanos?

Link to comment
Share on other sites

Ισως αυτη η εκδοση που ανεφερα να μην εχει βγει ακομα στα Ελληνικα. :O

Για σιγουρα ας απαντησει καποιος που εχει το 3230 και του εχει κανει προσφατα αναβαθμιση. :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...