Jump to content

[Επίσημο] Nokia 3230


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν συνηθίζω να ποστάρω αλλά όταν βλέπω τέτοια σχόλια τότε απλά δεν μπορώ να μην απαντήσω! Όλα τα Nokia ανεξαιρέτως υστερούν σε θέματα ποιότητας κατασκευής. Ακόμη και τα 8910/8910i -που θεωρούνται top στον συγκεκριμένο τομέα- παρουσιάζουν προβλήματα μετά απο παρατεταμένη χρήση. Το 3230 ωστόσο το λέω και το τονίζω (!) μου έχει κάνει τρομερή εντύπωση με την κορυφαία στιβαρότητα του, η οποία δεν συγκρίνεται με κανένα άλλο κινητό τηλέφωνο της Nokia. Μην λέμε λοιπόν ότι θέλουμε και προπάντων μην μιλάμε χωρίς να γνωρίζουμε

 

Υ.Γ. (Αλέξη αυτό δεν το σχόλιο δεν αφορά προσωπικά εσένα, απλά μου έδωσε την αφορμή)

 

 

Apla de mporw para na symfwnhsw apolyta mazi sou file agele,meta to shmerino crash test tou kinhtou :)

Isws h kalyterh poiothta kataskeyhs pou exw dei se nokia(kai ta exw dei sxedon ola).

p.s to desimo einai apsogo kai ayto ofeiletai sto galvanismeno alouminio pou xrhsimopoieitai(to mono melano shmeio einai to pisw kapaki,pou 8a mporouse na htan kalytero-protypo se ayto to 8ema to S100).Makari na doume ayth th sxediastikh taktikh kai se alla montela ths nokia kai kyriws sta polytelh kai se osa katatassontai se allo,ypshlotero price range(h poiothta kataskeyhs tou 6680 gia paradeigma symfwna me to bibon pou to testare se Kannes kai Germania-Cebit einai safws ypodeesterh) :!: :!:

Kata ta alla ligo poly exei ginei anafora apo tous katoxous tou kinhtou gia ta syn kai plhn ths syskeyhs...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Paides egw thn mpataria thn fwrtisa 5-6 writses.outws h alliws oso kai einai sto fortistei den stelnei revma sto kinhto.(An kanw la8os na me dior8wsei kapoios).Tespa!!!.Apo triximata kai tetoia den exw provlhma kanena.To exw mia vdomada kai m paei mia xara.Radio doulevei teleia!!!Mp3 den dokimasa akoma giati twra phra kalwdio.Ligo to mpip me xalaei alla its ok!!!!kai shma exw poly kalo,giati sto dwmatio m me to palio m kinhto den eixa pou8ena ektos duo shmeiwn.twra exw pantou!!!!Pantws sto nokia club(tsessalonikh-Egnatia) m eipan oti to mpip mporei na einai logismikou provlhma kai m eipan na m to reflasharoun.Opote 8a ma8oume otan ginei auto!!!! :P :P
tempelis :cool:
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το πρωί το πήρα και εγω. Αυτό που με έχει ανησυχήσει κάπως είναι τα τρία restart που μου έχει κάνει κατα τη διάρκεια της ημέρας. Κατα τα άλλα είναι πολύ πιο όμορφο απο κοντά απ'οτι στις φωτογραφίες και έχει πολύ καλή αίσθηση στο χέρι.
Link to comment
Share on other sites

paidia uparxei kapoios pou na xei agorasei RED kinhto kai oxi mauro? an nai apo pou?

 

Κυκλοφορει μονο σε μαυρο μεχρι στιγμης ,αγνωστο ποτε θα κυκλοφορησει σε red

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το πρωί το πήρα και εγω. Αυτό που με έχει ανησυχήσει κάπως είναι τα τρία restart που μου έχει κάνει κατα τη διάρκεια της ημέρας. Κατα τα άλλα είναι πολύ πιο όμορφο απο κοντά απ'οτι στις φωτογραφίες και έχει πολύ καλή αίσθηση στο χέρι.

Στα καλα καθουμενα? :confused: Μηπως την ωρα που ετρεχες καποια εφαρμογη? Αν ναι.ποια? Εγω δεν ειχα κανενα κολλημα.

 

Το εχω φορτισει 2 φορες.Την πρωτη το αφησα 8 ωρες και καμια 12αρια τη δευτερη.Την πρωτη φορα δεν κρατησε ουτε μερα,λογικο :rolleyes: .Παντως με αρκετη χρηση σημερα εχει πεσει 2 γραμμες.Λογικα με τη χρηση που κανω(10 sms.2-3 τηλεφωνα,κανα 2 βιντεακια και καμια 10αρια φωτο και κανενα παιχνιδακι για 15 λεπτα την ημερα) το βλεπω να κραταει 2 μερες σιγουρα.Καλα δεν ειναι για τη μπαταρια που εχει? :)

 

Μαλλον ισχυει η μικροτερη καταναλωση της συσκευης.Εχει δοκιμασει κανεις αν παιρνει μεγαλυτερη μπαταρια?

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Nokia 3230 compatible software

( έχει λίστα με μερικές εφαρμογές και παιχνίδια συμβατά με το 3230 ) ;)

 

http://www.wildpalm.co.uk/3230.html

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Nokia3230/2.0 (3.0505.2) SymbianOS/7.0s Series60/2.1 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Ούτε εδώ κολληματα. Έχεις βάλεις καλά την σιμ και την κάρτα μνήμης μην γίνει κατάσταση 6630 :)

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Τα restart τα έκανε το ενα οταν ήμουν στο web και το δεύτερο όταν επεξεργαζόμουν τα προφιλ. Το τρίτο δε θυμάμαι...
Link to comment
Share on other sites

Εχει δοκιμασει κανεις αν παιρνει μεγαλυτερη μπαταρια?

 

Δεν νομίζω να υπάρχει δυνατότητα για άλλη μπαταρία εκτός από αυτή που φοράει (BL 5B) γιατί το μέγεθός της είναι απαγορευτικό για όποιο άλλο μοντέλο (όπως είδατε είναι πιο slim και εμφανώς μικρότερη από την BL 5C που φοράνε τα 6600, 6630 κλπ.).

 

Πάντως αν και 700άρα την δουλειά της την κάνει μέχρι στιγμής καλά νομίζω (δύο με τρεις μέρες διάρκεια).

 

 

P.S. Και στο δικό μου έχει μέχρι στιγμής κάνει 1 restart, όταν ήμουν μέσα στο κομπιουτεράκι - αυτό το βολικό που έχει κυκλοφορήσει τελευταία, των τεσσάρων κατευθύνσεων (οφείλω να ομολογήσω ότι το κομπιουτεράκι δεν το εγκατέστησα εκ νέου στο 3230 αλλά το λειτουργώ όπως το βρήκα στην κάρτα που το είχα αποθηκεύσει από πριν - ίσως να φταίει αυτό... :worry: )

 

ΤΙ ΕΠΑΘΕ Η ΝΟΚΙΑ ΜΕ ΤΑ ΝΕΑ ΤΗΣ "RESTART" ΚΙΝΗΤΑ ΑΡΑΓΕ ???

MONEY MAKES THE WORLD GO ROUND...

Link to comment
Share on other sites

το δικο μου δεν εχει κανει κανενα ρεσταρτ μεχρι στιγμης πραγμα που με εχει εντυπωσιασει.αλλωστε και σε ενα review που ειχα διαβασει και αυτοι ειχαν εντυπωσιαστει με την σταθεροτητα του συστηματος παρολο το βαλε-βγαλε προγραμματα

 

το photographer δεν τρεχει .

to rescoviewer τρεχει κανονικα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω ότι είναι ακριβής ο όρος restart,όταν φορτώνουμε το κινητό με προγράμματα(ειδικά όταν κατά την εγκατάσταση μας βγάζει προειδοποίηση για πιθανόν ασύμβατη ή μη αξιόποστη εφαρμογή)που τα περισσότερα είναι c***k.Ας το αφήσουμε "καθαρό" και τότε μπορούμε να μιλήσουμε για real restart.

"Όποιος ελεύθερα συλλογάται,συλλογάται καλά."Ρήγας Φεραίος"

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9674.jpg

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Nokia3230/2.0 (3.0505.2) SymbianOS/7.0s Series60/2.1 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Καμία φορά κλείνει από μόνο του το νετ.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Έχω επίσης παρατηρήσει οτι το μοχλάκι είναι κάπως χαλαρό, χωρίς βέβαια να δηιουργεί ιδιαίτερο πρόβλημα Είναι και σε σας έτσι;
Link to comment
Share on other sites

Το CameraFX v2.0.3 και το MotoRacer 1.06 ΔΕΝ παιζουν στο 3230! :mad:

...ασχετα που στο 6600 δουλεύαν μια χαρά, εβαλε το χεράκι της η Νοκια πάλι!

Το SeleQ.v1.70, δουλεύει μια χαρά!

Όσοι δοκιμάζετε παιχνίδια -εφαρμογές, να λέτε ποια παιζουν και ποια οχι για να ξέρουμε... ! (βάλτε και κανα NGage,έχω υπέρυθρες μόνο και άντε να στείλεις 10 και 20 ΜΒ :cry: )ένα card reader είναι παραίτητο :!:

Ως τώρα πάντως ΚΑΝΕΝΑ κόλημα αν και το έχω 'λιώσει' απο χθές ... :O

Link to comment
Share on other sites

μολις εβαλα και παιζουν τα:

 

battleships

sound monitor 1.0.1

prince of percia warrior within

ogg player 1.64

smartmovie 2.46

painter( funny drawer)

motoracer 1.09 :)

 

Πραγματι δεν παιρνει αλλη μπαταρια.Ελπιζω να βγαλει μεγαλυτερη η Nokia, ειχα συνηθισει στις 5 μερες με το 6210 και οι 2 μου φαινονται λιγες :(

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Nokia3230/2.0 (3.0505.2) SymbianOS/7.0s Series60/2.1 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Έλεος! 2 μέρες είναι παράδεισος για έξυπνα τηλέφωνα. Μη λέμε ότι θέλουμε...

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση ότι την καλύτερη ποιότητα δίνουν τα αρχεία ogg.(Μην παρεξηγηθώ, μιλώ για το συγκεκριμένο κινητό και μόνο).

"Όποιος ελεύθερα συλλογάται,συλλογάται καλά."Ρήγας Φεραίος"

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9674.jpg

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου πήγα εκεί που γράφεις, αλλά έχει συντομεύσεις μόνο για το δεξί-αριστερό- πλήκτρο και καμιά επιλογή για το κεντρικό πολυπλήκτρο.Το δικό σου έχει τέτοια επιλογή;γιατί τότε κάτι τρέχει με το δικό μου.Ας απαντήσει κάποιος γιατί ανησυχώ. :cry:

 

Έχω 7610 γι'αυτό δεν ξέρω για το 3230.Εμένα πρίν την αναβάθμηση δεν είχε επιλογές αλλά μετά είχε για όλες τις κατευθήνσεις του πολυπλήκτρου.Με την πρώτη αναβάθμηση που θα βγεί σίγουρα θα λυθει το πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Mια ερωτηση...Εχει κανεις δηλωσει το ΙΜΕΙ του κινητου στο club Nokia(on line)? Πηγα να ενημερωσω τα στοιχεια μου και λεει ανυπαρκος αριθμος :!: :confused:

Επισης δεν εχουν αφαιρεσει το comming soon απο την εικονα του στη Nokia.Λετε να μην εχουν καταχωρισει τα ΙΜΕΙ ακομη?

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Έχω 7610 γι'αυτό δεν ξέρω για το 3230.Εμένα πρίν την αναβάθμηση δεν είχε επιλογές αλλά μετά είχε για όλες τις κατευθήνσεις του πολυπλήκτρου.Με την πρώτη αναβάθμηση που θα βγεί σίγουρα θα λυθει το πρόβλημα.

 

 

ουτε στο δικο μου εχει επιλογη για τις κατευθυνσεις του κεντρικου πολυπληκτρου.(αυτες που εχει δεν αλλαζουν)

 

ασχετο αλλα γιατι δεν μπορω να τραβηξω σε πιο μικρη αναλυση????

στα settings για τις φωτο δεν υπαρχει πουθενα η επιλογη για αλλη μικροτερη αναλυση .συμβαινει και σε εσας αυτο???

Link to comment
Share on other sites

ουτε στο δικο μου εχει επιλογη για τις κατευθυνσεις του κεντρικου πολυπληκτρου.(αυτες που εχει δεν αλλαζουν)

 

ασχετο αλλα γιατι δεν μπορω να τραβηξω σε πιο μικρη αναλυση????

στα settings για τις φωτο δεν υπαρχει πουθενα η επιλογη για αλλη μικροτερη αναλυση .συμβαινει και σε εσας αυτο???

Όλα τα nokia έχουν τρεις επιλογές:υψηλή, κανονική και βασική.Δεν υπάρχει επιλογή για μικρότερη ανάλυση.

"Όποιος ελεύθερα συλλογάται,συλλογάται καλά."Ρήγας Φεραίος"

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9674.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μα αν στη ποιότητα βάλεις βασική τραβάει σε 640*480, εκτός αν μιλάμε για ακόμα μικρότερη ανάλυση...
Link to comment
Share on other sites

skeftomai na agoraso to kinito, kanontas to "alma" apo series 40 se series 60 gia proti fora. diavasa ola ta post !!! kai genika katalava oti ta axizei ta lefta tou.

 

exo mia erotisi na kano. anoigei selides internet? isos einai kouti i erotisi... episis katevazei e-mail apo pop3, stelnei episis? ola ayta meso wap advanced(tis cosmote) i thelei kai energopiisi mobile internet?

 

eyxaristo ek ton proteron...

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Nokia3230/2.0 (3.0505.2) SymbianOS/7.0s Series60/2.1 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Μέσω wap @ voda πάει μια χαρά. Για άλλη εταιρία δεν ξέρω.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...