Jump to content

[Επίσημο] Nokia 3230


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδιά ξέρει κανείς πως γίνεται η εγκατάσταση του Route 66?Έχω κατεβάσει το πρόγραμμα από ένα link που βρήκα στο αντίστοιχο thread του myphone.Κάνω extract και ετσι μου εμφανιζει αρκετά αρχεία και ένα μόνο αρχείο .sis.Απο τι εχω καταλαβει πρέπει να κάνω copy-paste τα αρχεία στην καρτα rs-mmc αλλά δεν ξερω ποιά και που πρεπει να βαλω το καθε ένα.(το προγραμμα δουλευει στο 3230 ή θα το εγκαταστήσω τζαμπα?) :wacko:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μεχρι 1gb παιρνουν...
Ανάλογα το τηλέφωνο, υπάρχουν nokia που παίρνουν 2gb και παραπάνω :w00t:
Link to comment
Share on other sites

Yπάρχει καποια εφαρμογή με την οποία να μπορεις να βλέπεις τον χρόνο που μιλάς κατα την διάρκεια μιας κλήσης?

Δεν συναντησα καμμια μεχρι τωρα.Αλλα και το μηνυμα που βγαζει το κινητο μετα το τελος μιας συνομιλιας, νομιζω μας καλυπτει.

Μαιιιισα Σεληνη........Νικο παλι εγραψες !

Μικρα & αλλα ενδιαφεροντα στην ιστοσελιδα μου

Link to comment
Share on other sites

katarxin kalimera se oloys kai oles

exo to 3230 kana mina kai eimai poly eyxaristimenos mporo na po.

tha ithela na kano 2 erotiseis oi opoies sigoyra tha exoyn ksanaerotithei se olokliro to post alla einai 101 selides...gi'ayto an einai eykolo se kapoion o opoios kserei poy vriskontai oi apantiseis tha to ektimoyssa an elege kai se mena...

 

1. pos ginetai na exo donidi se minima otan einai se athorivi leitoyrgia?

2. an yparxei kanena programma to opoio na mporei na stelnei me bluetooth otidipote xoris na xreiazetai egrisi apo tin alli syskevi.

 

eyxaristo poly ek ton proteron.

[sIGPIC][/sIGPIC] ΠΑΟΚ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ

Ο Π.Α.Ο.Κ. είναι... ΣΤΑΣΗ ΖΩΗΣ... Η μπάλα είναι μόνο η αφορμή...

Γι'αυτό γίναμε Π.Α.Ο.Κ. ρε μάγκες...ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΜΙΚΡΟΙ ΕΙΜΑΣΤΑΝ ΜΕ ΤΟΥΣ ΙΝΔΙΑΝΟΥΣ...

Link to comment
Share on other sites

Koita mia lush sto prwto provlima einai na hxografhseis se apoluth ushxia kai na dhmiourghseis ena kainourio profil kai na valeis san hxo klhshs thn hxografhmenh hsxyxia kai etsi enw 8a xtypaei 8a exei kai donhsh.Sto deftero provlhma ena programma pou stelnei einai to mobiluck.Alla auto me thn egrish prepei na se kanei o allos exousiodothmenh syskevh wste nantallazete arxeia sto etsi.Auta!Pistevw na se kalupsa.!!!!Nyxta!!!:):):)
tempelis :cool:
Link to comment
Share on other sites

Kserei kaneis kanena programma pou na ypologizei posos dwrean xronos sou menei?

 

 

Dokimasa to df minutes. einai arketa kalo alla den lambanei ypopsin oti klisi < 30sec xrewnetai gia 30sec.... (stin cosmote toulaxiston afto isxyei..)

 

Yparxei kapio prog pou na mporeis na kaneis tetoia ry8misi?

Link to comment
Share on other sites

Ποιός το λέει αυτό; :wacko: :blink:
H νοκια το λεει. Α, επισης το λεω και εγω που το εχω δοκιμασει με 1gb και δεν αναγνωρησε την καρτα :shifty: :shifty: :shifty:

m@n05 XXIII

May the Force be with you

 

Καλο χειμωνα μαγκες!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Koita mia lush sto prwto provlima einai na hxografhseis se apoluth ushxia kai na dhmiourghseis ena kainourio profil kai na valeis san hxo klhshs thn hxografhmenh hsxyxia kai etsi enw 8a xtypaei 8a exei kai donhsh.
Α,ετσι γινεται;; Εγω νομιζα πως πρεπει να βαλεις την ηχογραφημενη ησυχια ως ηχο μηνυματος στα ηδη υπαρχοντα προφιλ(συγκεκριμενα στο αθορυβο) :( :mad:

m@n05 XXIII

May the Force be with you

 

Καλο χειμωνα μαγκες!!!!!

Link to comment
Share on other sites

H νοκια το λεει.
H nokia το λέει αυτό για να είναι καλυμένη για τυχόν ασυμβατότητες... :X
Α, επισης το λεω και εγω που το εχω δοκιμασει με 1gb και δεν αναγνωρησε την καρτα :shifty: :shifty: :shifty:
Με τι κινητό και με ποιά κάρτα το δοκίμασες; :confused:
Link to comment
Share on other sites

Επανερχομαι στο θεμα για το operator logo.Δοκιμασα και με το SystemTool της PSILOC ,αλλα ουτε με αυτο γινεται αλλαγη.Οποτε μενω με τα ερωτηματικα για την καρτα ΣΙΜ και την (λεω τωρα)πιθανη χρηματοδοτηση προς Νοκια ωστε να μην αλλαζει και να μενει μονο της εταιρειας για να διαφημιζεται κιολας.

Μαιιιισα Σεληνη........Νικο παλι εγραψες !

Μικρα & αλλα ενδιαφεροντα στην ιστοσελιδα μου

Link to comment
Share on other sites

Kserei kaneis kanena programma pou na ypologizei posos dwrean xronos sou menei?

 

 

Dokimasa to df minutes. einai arketa kalo alla den lambanei ypopsin oti klisi < 30sec xrewnetai gia 30sec.... (stin cosmote toulaxiston afto isxyei..)

 

Yparxei kapio prog pou na mporeis na kaneis tetoia ry8misi?

 

Το μονο που κανει τετοιους υπολογισμους ειναι το Extended Log της Psiloc.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

Koita mia lush sto prwto provlima einai na hxografhseis se apoluth ushxia kai na dhmiourghseis ena kainourio profil kai na valeis san hxo klhshs thn hxografhmenh hsxyxia kai etsi enw 8a xtypaei 8a exei kai donhsh.Sto deftero provlhma ena programma pou stelnei einai to mobiluck.Alla auto me thn egrish prepei na se kanei o allos exousiodothmenh syskevh wste nantallazete arxeia sto etsi.Auta!Pistevw na se kalupsa.!!!!Nyxta!!!:):):)

eyxaristo poly tempelako gia tin grigori apantisi soy! :-) mipos tha mporoyse kaneis na moy pei poy tha vro kai to sygkekrimeno programma(mobiluck)?...

 

eyxaristo kai pali ek ton proteron.

[sIGPIC][/sIGPIC] ΠΑΟΚ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ

Ο Π.Α.Ο.Κ. είναι... ΣΤΑΣΗ ΖΩΗΣ... Η μπάλα είναι μόνο η αφορμή...

Γι'αυτό γίναμε Π.Α.Ο.Κ. ρε μάγκες...ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΜΙΚΡΟΙ ΕΙΜΑΣΤΑΝ ΜΕ ΤΟΥΣ ΙΝΔΙΑΝΟΥΣ...

Link to comment
Share on other sites

#@#%^^&@ Τα νευρα μου. Δεν μπορω αλλο, ζηταω βοηθεια. Μολις αγορασα το κινητο και καθομαι κοντα μια ωρα και το χαζευω. Γιατι; ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΑΝΟΙΞΩ ΤΟ ΚΑΠΑΚΙ και να βαλω μεσα sim και mmc. ΠΩΣ ΣΤΟ ΚΑΛΟ ΑΝΟΙΓΕΙ; Εχει καποιο κολπακι; βαζω πουθενα νυχι; απο που το σπρωχνω;
Link to comment
Share on other sites

θελει και λιγο νυχακι. θα το συνηθισεις..

 

 

ρε παιδια δεν γινεται να παιξει με κανενα αλλο προγραμματάκι καλύτερα mp3????? to phra kai paizei xalia, kamia sxesh me to radio.
να επαιρνες τοτε καποιο αλλο κινητο! μην τα θελεις και ολα με 350 ευρω! ( 335 πια.. )

 

και να ξαναπω οτι τα operator logos δεν αλλαζουν σε TIM. qtelecom Και cosmote δεν ξερω. στην vodafone αλλαζουν..

Link to comment
Share on other sites

Το μονο που κανει τετοιους υπολογισμους ειναι το Extended Log της Psiloc.

Πραγματι εχεις δικιο.Το προγραμμα αυτο θα ελεγα οτι σε καλυπτει απολυτα.Φωνητικες,sms,mms,gprs, ο,τι μπαινοβγαινει καταγραφεται και μαλιστα στην χρονικη περιοδο που εσυ θελεις .

Μαιιιισα Σεληνη........Νικο παλι εγραψες !

Μικρα & αλλα ενδιαφεροντα στην ιστοσελιδα μου

Link to comment
Share on other sites

θελω να παρω για το 3230 μια καρτα dv-rs-mmc 256mbs, αλλα δεν ξερω ποια μαρκα ειναι η καλυτερη!

 

ATP ή KingmaX?

 

οι διαφορες υπαρχουν στα προσθετα χαρακτηριστικα.

 

στην ATP :

 

* MMCmobile version 4.1 - πλήρη "προς τα πίσω" συμβατότητα με όλες τις υπάρχουσες εκδόσεις καρτών και αναγνωστών MMC / SD

* Υψηλή Ταχύτητα Μεταφοράς Δεδομένων (SLC Flash)

* Αντοχή κατά των επιβλαβών περιβαλλοντολογικών συνθηκών (Water Proof, Dust Proof, Shock Proof, ESD Protection, Pressure Resistance) και ακραίων θερμοκρασιών με εύρος από -40°C έως 85°C

* Αξιόπιστη Αποθήκευση Δεδομένων (Υψηλής Ποιότητας υλικά χρησιμοποιούνται για να διασφαλίσουν την Μέγιστη Απόδοση)

* Κατασκεύη απο wafer της Samsung, SMI ελεγκτής και packing από καλοφτιαγμένο IC (wire-bond) και όχι TSOP όπως οι άλλοι κατασκευαστές

* Αντάπτορας για χρήση σε SD/MMC θύρα

* Πιστοποιήσεις: FCC, CE

* Τάση Λειτουργίας: 1.7V-3.6V

 

στην KingmaX :

 

* Αντάπτορας για χρήση σε SD/MMC θύρα

* Τάση Λειτουργίας: 1.7V-3.6V

 

προφανως φαινεται ποια ειναι καλυτερη, αλλα θα ηθελα και την γνωμη σας.. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

#@#%^^&@ Τα νευρα μου. Δεν μπορω αλλο, ζηταω βοηθεια. Μολις αγορασα το κινητο και καθομαι κοντα μια ωρα και το χαζευω. Γιατι; ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΑΝΟΙΞΩ ΤΟ ΚΑΠΑΚΙ και να βαλω μεσα sim και mmc. ΠΩΣ ΣΤΟ ΚΑΛΟ ΑΝΟΙΓΕΙ; Εχει καποιο κολπακι; βαζω πουθενα νυχι; απο που το σπρωχνω;

Λοιπον,στην αρχη εφαγα 10 λεπτα για να καταφερω να το ανοιξω και 2-3 μερες να συνηθισω...Ειχε φορες που επλενα τα χερια μου για να μην μου γλιστρα.:alien::lol:...Τωρα το βρισκω παιχνιδακι.

 

Πιεζεις με το αριστερο χερι(με τον δεικτη και το μεσαιο),το καπακι,ακριβως κατω απο το καθρεφτακι(ελαφρα προς τα μεσα)...Ο αντιχειρας πιεζει την οθονη,και με το δεξι χερι(δεικτης και το μεσαιο) τραβας προς τα κατω το καπακι.

Thats all.

Nexus 4 & iPad mini
Link to comment
Share on other sites

θελω να παρω για το 3230 μια καρτα dv-rs-mmc 256mbs, αλλα δεν ξερω ποια μαρκα ειναι η καλυτερη!

 

Φιλε Νοκκια,Λαζαρε ,εχουμε πει χιλιαδες φορες οτι υπαρχει αναλογο θεμα

Dual Voltage RS-MMC :confused:

Τι να πω ,σαν παλιο μελος ,δεν βοηθας καθολου την κατασταση :(

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Πραγματι εχεις δικιο.Το προγραμμα αυτο θα ελεγα οτι σε καλυπτει απολυτα.Φωνητικες,sms,mms,gprs, ο,τι μπαινοβγαινει καταγραφεται και μαλιστα στην χρονικη περιοδο που εσυ θελεις .

 

egw opote tou kanw egkatastasi exei problima.

 

ksekinaei kai meta den paizi kanena komati

Link to comment
Share on other sites

Yπαρχει και αυτο :Stat Monitor ,δεν το εχω δοκιμασει να δω αν αξιζει οσο δειχνει

http://www.symbiangear.com/product.html?pid=7360,7368,38218

 

Stat Monitor provides GPRS, calls and SMS usage charts. It allows you to monitor you internet traffic and control GPRS expenses. Also using calls statistics you can select a tariff that suits you better and and save money!

Θα το βρειτε στο iphone

 

 

@st4vr0s ,check this http://techzonez.com/forums/images/smilies/up.gif

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Έχετε να προτείνετε κάποιο πρόγραμμα που να μετράει τα sms που στέλνω? Δοκίμασα το extended log της psiloc αλλα χωρίς τις αλλες ρυθμίσεις δεν λεει... Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...