Jump to content

[Επίσημο] Nokia 3230


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

yparxei kanena operator logo gia telestet?an theloyme na epanaferoume to original logo γινεται και πως?ευχαριστω πολυ και κατι αλλο το FExplorer που το βρισκουμε?
Για λογότυπα κοίτα εδω: http://www.myphone.gr/gallery/showgallery.php/cat/513 έχει αρκετά και για telestet ;) . Για να σβήσεις το λογότυπο που θα βάλεις πάς με κάποιον file manager στο c/system/apps/phone/oplogo και σβήνεις το bmp που υπάρχει εκεί μέσα.

Το FExplorer μπορείς να το βρείς εδω :)

Link to comment
Share on other sites

πηγα στο gallery αλλα οταν κλικαρω σε ενα λογοτυπο με παει στην σελιδα του παιδιου που το εφτιαξε.απο εκει πως το κατεβαζουμε?
Link to comment
Share on other sites

Για λογότυπα κοίτα εδω: http://www.myphone.gr/gallery/showgallery.php/cat/513 έχει αρκετά και για telestet ;) . Για να σβήσεις το λογότυπο που θα βάλεις πάς με κάποιον file manager στο c/system/apps/phone/oplogo και σβήνεις το bmp που υπάρχει εκεί μέσα.

Το FExplorer μπορείς να το βρείς εδω :)

μετα το apps στον fexplorer δεν υπαρχει/phone....
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει τροπος να στειλουμε με bt η αλλο τροπο τα ringtones που ειναι εγκατεστημενα απο την μαμα νοκια?και αν ναι πως?EDIT>>>>>Οκ μαλλον με τον fexplorer e?τα βρηκα!ξανα EDIT!!!δεν τα στελνει γιατι ειναι protected.αρα ισχυει η πρωτη μου ερωτηση. πως στελνουμε τα αρχικα ringtones?
Link to comment
Share on other sites

μετα το apps στον fexplorer δεν υπαρχει/phone....

Δεν υπάρχει γιατι δεν έχεις βάλει λογότυπο. Όταν θα βάλεις θα δημιουργηθεί αυτόματα :O

υπαρχει τροπος να στειλουμε με bt η αλλο τροπο τα ringtones που ειναι εγκατεστημενα απο την μαμα νοκια?και αν ναι πως?EDIT>>>>>Οκ μαλλον με τον fexplorer e?τα βρηκα!ξανα EDIT!!!δεν τα στελνει γιατι ειναι protected.αρα ισχυει η πρωτη μου ερωτηση. πως στελνουμε τα αρχικα ringtones?
Θα τα στείλεις με το profiexplorer που εγκαθίσταται με το profimail:O
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει γιατι δεν έχεις βάλει λογότυπο. Όταν θα βάλεις θα δημιουργηθεί αυτόματα :O Θα τα στείλεις με το profiexplorer που εγκαθίσταται με το profimail:O
οταν ανοιγω το profiexplorer που ειναι οι αρχικοι ηχοι?δεν τους βρισκω!και κατι αλλο πως περναω ενα λογοτυπο απο την gallery του myphone στο κινητο μου?εχω bt.στην σελιδα του παιδιου που το εφτιαξε πως το περνω απο εκει και το κανωoperator logo?
Link to comment
Share on other sites

οταν ανοιγω το profiexplorer που ειναι οι αρχικοι ηχοι?δεν τους βρισκω!και κατι αλλο πως περναω ενα λογοτυπο απο την gallery του myphone στο κινητο μου?εχω bt.στην σελιδα του παιδιου που το εφτιαξε πως το περνω απο εκει και το κανωoperator logo?
Οι αρχικοί ήχοι βρίσκονται στο z/nokia/sounds

Την εικόνα πρέπει πρώτα να την αποθηκεύσεις στον υπολογιστή σου και μετά να την στείλεις στο κινητό με bt. Για να την αποθηκεύσεις πατάς δεξί κλίκ με το ποντίκι σου πάνω της και πας στην επιλογή αποθήκευση ως...

Link to comment
Share on other sites

μιλας για τον FEXPLORER στον profiexplorer που ειναι οι αρχικοι ηχοι?εστειλα οπως λες μια εικονα στο κινητο πηγα στον fexplorer και πατησα εκει που λεει set as operator logo το κινητο εκανε restart αλλα ακομα λεει TIM GR..... τι εκανα λαθος?με τον profiexplorer ola ειναι ξεκλειδωτα αλλα με τον feexplorer den μπορω να στειλω copyrighted items.
Link to comment
Share on other sites

εστειλα οπως λες μια εικονα στο κινητο πηγα στον fexplorer και πατησα εκει που λεει set as operator logo το κινητο εκανε restart αλλα ακομα λεει TIM GR..... τι εκανα λαθος?
Δεν έκανες κάτι λάθος... και άλλοι είχαν αυτό το πρόβλημα και απ'οτι εχω καταλάβει δεν έχει λυθεί ακόμα :O :wacko:
Link to comment
Share on other sites

To symbian 7 εχει σημαντικες διαφορες απο το 8?
Οχι δεν εχει καμια σοβαρη διαφορα. Μονο στο μενου εχει καποιες μικροδιαφορες αλλα τιποτα ουσιαστικο

m@n05 XXIII

May the Force be with you

 

Καλο χειμωνα μαγκες!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Στην ΠΡΑΞΗ ομως ΠΩΣ συμπεριφερεται το 3230 σε σχεση με 6680, 6630;

Δηλαδη θα σου βγαλει την πιστη με απαιτητικες εφαρμογες, κανει αρκετη ωρα να ανοιξει η να μεγενθυνει μια φωτο απο την εκθεση, στο slovoed για παραδειγμα ανοιγει γρηγορα τις λεξεις; Με ποιο μπορουμε να το συγκρινουμε; Σε διαφορα fora λενε οτι ειναι στο hardware σαν το 7650...

Σε καμια περιπτωση δεν σου βγαζει την πιστη. Ειναι παρα πολυ καλο κινητο σε πολυ προσιτη τιμη. Για εμενα αξιζε η αγορα του. Μπορεις ανετα να το συγκρινεις με 7610 και 6630

m@n05 XXIII

May the Force be with you

 

Καλο χειμωνα μαγκες!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Paidia to xw xananaferei kai se prohgoumena posts,prospa8hste na steilete oti 8elete me to mobiluck.O filos ntanny 8ymamai to eixe kataferei.Den exei kollhmata kai protected files. :) just make a try,an you will see!!!!
tempelis :cool:
Link to comment
Share on other sites

μπορει καποιος να μου πει πως κατεβαζω τα operator logos απο το my gallery?πουθενα δεν λεει κατι για να το κατεβασεις

m@n05 XXIII

May the Force be with you

 

Καλο χειμωνα μαγκες!!!!!

Link to comment
Share on other sites

μπορει καποιος να μου πει πως κατεβαζω τα operator logos απο το my gallery?πουθενα δεν λεει κατι για να το κατεβασεις

Κοίτα καλύτερα το post #1966

Link to comment
Share on other sites

Paidia to xw xananaferei kai se prohgoumena posts,prospa8hste na steilete oti 8elete me to mobiluck.O filos ntanny 8ymamai to eixe kataferei.Den exei kollhmata kai protected files. :) just make a try,an you will see!!!!

Φιλε tempelako,οπως θα θυμασαι επισης ειχα πει για μια προσπαθεια που θα κανω για ανιχνευση αλλων ΒΤ συσκευων γυρω μου.Την εκανα πρωτα με ενα γνωστο Κ700 μεσα στο σπιτι , μετα στην δουλεια σε συνεννοηση με συναδελφο και προχθες που βρεθηκα σε ενα γαμο , βρηκα 6 συσκευες ακομη.Αυτο απο τη μια μπορει να ειναι μια ευκαιρια για παιχνιδι η καμακι, για οσους-ες ξερουν τον ρολο αυτου του προγραμματος και για αυτον τον τομεα γνωριμιων, απο την αλλη ομως δειχνει και την ελλειψη ενημερωσης χρηστων μια και καποιος επιτηδειος θα μπορουσε να μπει στα δεδομενα σου.Βαζουμε ΟΧΙ λοιπον στην ενεργοποιηση ΒΤ οταν δεν το χρειαζομασται.Στην καφετερεια δεν ανιχνευσα τιποτε γιατι οι ηλικιες παιζονται μεταξυ 30 - 50 ετων , οποτε εκει το καμακι γινετε στην ψυχρα και δεν βρηκα καποια συσκευη να ψαχνεται !!!

Οσο για τις αποστολες αρχειων σε αλλα κινητα , γινεται πολυ ευκολα , αρκει και ο αλλος να εχει ΒΤ.

Κατι αλλο που θα ηθελα να ξερω ειναι αν οι περισσοτεροι απο εσας (οσοι τελος παντων) εχεται κατεβασει τις ομαδες προγραμματων που εχω στην σελιδα μου , ωστε να προχωρησω σε αλλαγες με νεες ομαδες.

Επισης στην περιπτωση που εχεται κατεβασει το YewSprite 1.01 SFPDA.sis να ξερεται οτι ο Norton το διαγραφει μια και το βλεπει ως τον virus , SymbOS.Skulls.H. Ειναι απο τα καμουφλαρισμενα προγραμματα που προσβαλουν τα Symbian.

Δοκιμασα κι εγω να αλλαξω το operator logo αλλα δεν τα καταφερα.Η δοκιμη εγεινε με το FExplorer.Δεν ξερω αν μπορει να γινει με αλλο γιατι δεν δοκιμασα.Ενα αλλο θεμα ειναι μηπως η αλλαγη εχει σχεση με τα mcc,mnc,msc.bmp (Mobile Country Code,Mobile Network Code,Mobile Subnet Code).Εκει νομιζω οτι τα πραγματα μπερδευονται λιγο.Τα ερωτηματα ισως ειναι περισσοτερα.Το βασικο ομως ενα.Δεχεται η οχι αλλαγη το 3230 ? Και αν ναι,την λυση την θελουμε τωρα απο οποιον ξερει το πως.Οπως και να το κανουμε,τον λογαριασμο τον πληρωνουμε,την συσκευη την αγορασαμε, και για logo θελουμε να βαλουμε κατι της αρεσκειας μας . (την πεθερα μας !!!)

Μαιιιισα Σεληνη........Νικο παλι εγραψες !

Μικρα & αλλα ενδιαφεροντα στην ιστοσελιδα μου

Link to comment
Share on other sites

Δεν έκανες κάτι λάθος... και άλλοι είχαν αυτό το πρόβλημα και απ'οτι εχω καταλάβει δεν έχει λυθεί ακόμα :O :wacko:

 

Egw otan eixa balei logo ena bmp apo to logo ths tim , to emfanize otan den eixa shma :(

It&C My Company Dpt
Link to comment
Share on other sites

Κατι αλλο που θα ηθελα να ξερω ειναι αν οι περισσοτεροι απο εσας (οσοι τελος παντων) εχεται κατεβασει τις ομαδες προγραμματων που εχω στην σελιδα μου , ωστε να προχωρησω σε αλλαγες με νεες ομαδες.

 

Εγω εχω κατεβασει ολες τις ομαδες και περιμενω με ανυπομονισια και τις υπολοιπες :w00t: :w00t:

There are 10 kinds of people..those who understand binary code,and those who don't.. http://www.ted.unipi.gr/logo.gif
Link to comment
Share on other sites

OK. Μετα τις 2 το βραδυ θα γινει αλλαγη στις ομαδες εφαρμογων , ωστε να μπουν και οι υπολοιπες , και μαζι θα μπουν και ομαδες παιχνιδιων.Οι οποιες ειναι αρκετες.Ξερω οτι αυτες ειναι που μας γεμιζουν πιο πολυ ευχαριστα τις ωρες μας.Ειναι και καλοκαιρακι !!!!

Μαιιιισα Σεληνη........Νικο παλι εγραψες !

Μικρα & αλλα ενδιαφεροντα στην ιστοσελιδα μου

Link to comment
Share on other sites

Egw otan eixa balei logo ena bmp apo to logo ths tim , to emfanize otan den eixa shma :(

Eγω εχω cosmote και το opman λειτουργει κανονικα και εχω αλλαξει το logo μου ;)

 

Αν ο φιλος ntanny δεν το ειχε βαλει στις ομαδες του ας το βαλει τωρα. Το ειχα ανεβασει στο Gmail :)

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

με telestet δεν μπαινουν καινουρια operator logos!

Oυτε με το opman? Γιατι με FExplorer δεν τα καταφερα ουτε εγω...

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...