Jump to content

[Επίσημο] Nokia 3230


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εννοείς την συνδρομή στο φορέα του Ιντερνετ (Οτενετ, Φορθνετ, κτλ)? Η κλήση δεν χρεώνεται? Απο ταχύτητες κ σταθερότητα πως πάει?

και η κληση χρεωνεται οπως χρεωνεσαι τωρα που εισαι online, δεν αλλαζει τιποτα, απλα στελνεις τα δεδομενα στο κινητο και καθεσαι οπου θες στο σπιτι:)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Eπιτέλους βγήκε αναβάθμιση. V4.0526.2

Διορθώνει τη δόνηση στο αθόρυβο και τον ήχο που ακούγεται πριν τον ήχο κλήσης.. :D

:tease:

 

ο παπάς ο παχύς ο παπαπαπαπαχύς, έφαγε παχιά φακή! γιατί παπά παχύ έφαγες παχιά φακή???!!! :O

Link to comment
Share on other sites

Ξαφνικά εδώ και 3 ημέρες... ο ήχος που έχω βάλει στο 3230 για να χτυπάει ακούγεται πολύ χαμηλά. Γενικά διαπίστωσα ότι όλοι οι ήχοι κλήσης ακούγονται χαμηλότερα (εδώ και 3 ημέρες).

Το κινητό το αγόρασα τον περασμένο Σεπτέμβριο (αλίμονο... 2 μηνών κινητό)!

Προτείνεται να το πάω για σέρβις σε κάποιο κατάστημα ΝΟΚΙΑ; 'Αραγε η εγγύηση καλύπτει την επισκευή;

Link to comment
Share on other sites

Eπιτέλους βγήκε αναβάθμιση. V4.0526.2

Διορθώνει τη δόνηση στο αθόρυβο και τον ήχο που ακούγεται πριν τον ήχο κλήσης.. :D

 

Που ειναι διαθεσιμη?

 

σε ποσο καιρο σου το δινουν πισω? ενα backup στην mmc πριν την αναβαθμιση αρκει?

Link to comment
Share on other sites

επειδη θα παω αυριο το κινητο για την αναβαθμιση,παω στο μενου να κανω "backup phone memory" αλλα μου βγαζει appclosed mmcapp!και δεν κανει back up!εκανα και φορματ απο το μενου και παλι τα ιδια!τι κανω τωρα?και ειναι επειγον γιατι αυριο θα παω για αναβαθμιση και δεν θελω να ρισκαρω να χασω τα παντα!
Link to comment
Share on other sites

Eπιτέλους βγήκε αναβάθμιση. V4.0526.2

Διορθώνει τη δόνηση στο αθόρυβο και τον ήχο που ακούγεται πριν τον ήχο κλήσης.. :D

F@ck... :( Εδω καλα καλα δεν ακουω τις αναπαντητες με αυτο, αμα το βγαλουν κιολας...Το bug με τις πεπλατυσμενες φωτο??Αυτο μονο με ενοχλει εμενα.

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

επειδη θα παω αυριο το κινητο για την αναβαθμιση,παω στο μενου να κανω "backup phone memory" αλλα μου βγαζει appclosed mmcapp!και δεν κανει back up!εκανα και φορματ απο το μενου και παλι τα ιδια!τι κανω τωρα?και ειναι επειγον γιατι αυριο θα παω για αναβαθμιση και δεν θελω να ρισκαρω να χασω τα παντα!

Με το pc suite κανεις ενα full back up της μνημης και μετα την αναβαθμιση το περνας απο πανω :)

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Με το pc suite κανεις ενα full back up της μνημης και μετα την αναβαθμιση το περνας απο πανω :)
εκανα τελικα back up με εναν card reader στο λαπτοπ.το προβλημα ειναι οτι δεν μπορω να κανω back up στη καρτα μεσω του κινητου!μου βγαζει το μηνυμα που appclosed mmcapp.κανενας expert να μου πει τι να κανω?ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

εκανα τελικα back up με εναν card reader στο λαπτοπ.το προβλημα ειναι οτι δεν μπορω να κανω back up στη καρτα μεσω του κινητου!μου βγαζει το μηνυμα που appclosed mmcapp.κανενας expert να μου πει τι να κανω?ευχαριστω

Δοκιμασε να κανεις back up με μια αλλη καρτουλα. Αν γινει κανονικα τοτε το προβλημα στο δημιουργει καποιο προγραμμα στην mmc...

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε να κανεις back up με μια αλλη καρτουλα. Αν γινει κανονικα τοτε το προβλημα στο δημιουργει καποιο προγραμμα στην mmc...
εβαλα την original και παλι το ιδιο κανει!... τωρα βρηκε!

EDIT εκανα soft format και ο θεος βοηθος!θα σας ενημερωσω!..............................!εφτιαξε το προβλημα αλλα εκανα λαθος και εσβησα ολο τον τηλεφωνικο καταλογο!οχιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιΞΑΝΑ EDIT!!ειμαι θεος!ειχα φυλαξει στο λαπτοπ για ωρα αναγκης αυτουσια τα αρχεια της καρτας και ειχε μεσα και τον καταλογο!!!!!!!!ναιιιιιιιιιιιιι!πω πω τι πηγα να παθω!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!εμφραγμα!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

paidia exw provlima,xwris kanena logo 2-3 fores tin imera kai eno exw full mpataria to kinito apla svinei xwris kanena logo,den kanei kapoio restart apla svinei kai to anavw egw otan to katalavainw,exei kaneis kamia idea ti mporei na ftaiei?
[sIGPIC][/sIGPIC]Let me see you striped down to the bone!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Πριν περίπου μια βδομάδα το κινητό μου, άρχισε να σβήνει χωρις λόγο. Το ξανανοιγα, λειτουργούσε και μετα ξαναέσβηνε. Αυτό έγινε μερικές φορές, ώσπου έσβησε και όταν προσπάθησα να το ξανανοίξω παρέμενε στο λογότυπο της NOKIA. Το πήγα στη NOKIA, μου έκαναν αναβάθμιση και όλα καλά. :D

 

Το αναφέρω σε περίπτωση που συμβεί και σε κάποιον αλλό, να ξέρει τι να κάνει.

Link to comment
Share on other sites

F@ck... :( Εδω καλα καλα δεν ακουω τις αναπαντητες με αυτο, αμα το βγαλουν κιολας...Το bug με τις πεπλατυσμενες φωτο??Αυτο μονο με ενοχλει εμενα.

Το μπιπ που ακούγεται πριν το ήχο κλήσης δεν τον βγάλανε τελείως αλλά τον μειώσανε. Η ποιότητα της φωτογραφίας διορθώθηκε.

:tease:

 

ο παπάς ο παχύς ο παπαπαπαπαχύς, έφαγε παχιά φακή! γιατί παπά παχύ έφαγες παχιά φακή???!!! :O

Link to comment
Share on other sites

Το μπιπ που ακούγεται πριν το ήχο κλήσης δεν τον βγάλανε τελείως αλλά τον μειώσανε. Η ποιότητα της φωτογραφίας διορθώθηκε.

Χμ...Θα προτιμουσα δυνατοτητα ενεργοποιησης/απενεργοποιησης παρα μειωση της εντασης του μπιπ...Με βλεπω κατα τον Μαρτιο πριν ληξει η εγγυηση μου να παρουσιαζει "προβλημα" το κινητο μου.... :rolleyes: :devil:

 

Και φυσικα με τα sms για επιλογη στην μνημη mmc δεν εχουμε τιποτα...Τεσπα.

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Παιδια γεια σας! :)

 

Μετα απο αρκετο διαστημα συμβιωσης με το 3230 (θα προχωρησω αμεσα στο Ν70..) εχω να κανω ενα σχολιο με την ποιοτητα κατασκευης... Μετα απο 1-2 πτωσεις το εξωτερικο περιβλημα εχει γινει χαλια.. Και εκτος αυτου σημερα παρατηρησα οτι το τζαμακι σιγα σιγα αρχισε να ξεκολαει :blink:

Ειχε ανασηκωθει απο το πανω μερος και αφου το τραβηξα λιγο με το νυχι μου, βγηκε τελειως... Τελικα εβγαλα τη ταινια διπλης οψεως που ειχε και τοποθετησα καινουρια και το ξαναεβαλα στη θεση του.. Το ευχαριστο ειναι οτι με την ευκαιρια εβγαλα και τη σκονη που τοσο καιρο μου εσπαγε τα νευρα... :cool:

Link to comment
Share on other sites

Χμ...Θα προτιμουσα δυνατοτητα ενεργοποιησης/απενεργοποιησης παρα μειωση της εντασης του μπιπ...

 

Και φυσικα με τα sms για επιλογη στην μνημη mmc δεν εχουμε τιποτα...Τεσπα.

Συμφωνω απολυτα με τις προτιμησεις σου.Ειναι απο τα βασικα προβληματα που ολοι μας αντιμετωπιζουμε, μαζι με την δονηση.

Προχθες κατα την μεταφορα αρχειων απο το pc στο κινητο μεσω card reader,μου εβγαλε μηνυμα το pc οτι η καρτα ειναι κλειδωμενη.Κωδικο δεν ειχα βαλει οποτε με ανησυχισε.Δευτερη προσπαθεια παλι τα ιδια.Στο pc της δουλειας η μεταφορα γινοταν κανονικα.Εβαλα 2 φορες και εβγαλα εναν κωδικο στην καρτα.Δοκιμασα παλι στο pc του σπιτιου και ολα οκ.

Αγνωστο το γιατι και απο τι δημιουργηθηκε το προβλημα.

Μαιιιισα Σεληνη........Νικο παλι εγραψες !

Μικρα & αλλα ενδιαφεροντα στην ιστοσελιδα μου

Link to comment
Share on other sites

1.Gnorizei kaneis pos mporeis na steileis me bt se allo kinito kapoia efarmogi i paixnidi?Xreiazetai kapoio programma?

2.Gia na kaneis anavathimisi prepei na iparxei kai kapoio provlima?Mporo na to kano h tha mou poun oti afou den exeis provlima asto....na profasisto provlima???

Link to comment
Share on other sites

1.Gnorizei kaneis pos mporeis na steileis me bt se allo kinito kapoia efarmogi i paixnidi?Xreiazetai kapoio programma?

2.Gia na kaneis anavathimisi prepei na iparxei kai kapoio provlima?Mporo na to kano h tha mou poun oti afou den exeis provlima asto....na profasisto provlima???

 

Για να στειλεις καποια εφαρμογη σε αλλο κινητο θα πρεπει να την εχεις αυτουσια-ολοκληρη . Για την αποστολη "απαγορευμενων" αρχειων απο την νοκια (sis ,midi κλπ δες το αναλογο θεμα) ,χρησιμοποιουμε την εφαρμογη Profilexplorer που ειναι add-on εφαρμογη της εφαρμογης Profilmail . Ουσιαστικα το Profilexplorer ειναι file manager με την δυνατοτητα αποστολης των παραπανω αρχειων.

2. Εαν πεσεις σε "ενταξει" τυπο ,δεν χρειαζεται να πεις τιποτε για την αναβαθμιση.

Αν πεσεις σε τεμπελη -στραβοξυλο :p ,βρες καποια δικαιολογια :O

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Παιδια γεια σας! :)

 

Μετα απο αρκετο διαστημα συμβιωσης με το 3230 (θα προχωρησω αμεσα στο Ν70..) εχω να κανω ενα σχολιο με την ποιοτητα κατασκευης... Μετα απο 1-2 πτωσεις το εξωτερικο περιβλημα εχει γινει χαλια.. Και εκτος αυτου σημερα παρατηρησα οτι το τζαμακι σιγα σιγα αρχισε να ξεκολαει :blink:

Ειχε ανασηκωθει απο το πανω μερος και αφου το τραβηξα λιγο με το νυχι μου, βγηκε τελειως... Τελικα εβγαλα τη ταινια διπλης οψεως που ειχε και τοποθετησα καινουρια και το ξαναεβαλα στη θεση του.. Το ευχαριστο ειναι οτι με την ευκαιρια εβγαλα και τη σκονη που τοσο καιρο μου εσπαγε τα νευρα... :cool:

 

Φίλε μου...

 

...και εγώ πήρα το Ν70 παρά το ότι ήμουν αρκετά ικανοποιημένος με το 3230. Πρόσεξε, με 1-2 πτώσεις μπορεί και να μην πάθει και τίποτα αλλά εξαρτάται από την πτώση. Σε γενικές γραμμές είναι αρκετά ανθεκτικό αρκεί να το προσέχεις και λίγο. Εντάξει, Ν70 δεν είναι, αλλά τρέχουν όλες οι εφαρμογές - στο Ν70 κάποιες δεν παίζουν ακόμα - και η τιμή είναι τελείως διαφορετική...

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

iAppsHellas.gr : Νέα και εφαρμογές για το iOS από Έλληνες για Έλληνες και… όχι μόνο!

Link to comment
Share on other sites

παιδια βοηθηστε με γιατι θα τρελαθω.κατεβασα το nokia pc suite 6.6 και θελω να συνδεσω το κινητο μου 3230 με το λαπτοπ με bt.το λαπτοπ εχει bt ηδη απο την μανα του και τρεχει με XP.διαλεγω λοιπον την συνδεση WIDDCOMM bluetooth (γιατι η επιλογη bluetooth microsoft μου βγαζει error) βαζω τον κωδικο που λει-1 2 3- και στο λαπτοπ και στο 3230(pairing?)και αμεσως μου βγαινει ενα μικρο εικονιδιο pop up κατω δεξια στο tray που λεει nokia 3230 connected via bluetooth αλλα αμεσως μετα μου πεταει nokia 3230 disconnected via bluetooth!!!τι να κανω?δεν μπορω να βγαλω ακρη!ευχαριστω EDIT.........δεν ξερω τι εκανα αλλα τωρα δουλευει!απεγκατεστησα το bt που ειχα μαμισιο το λαπτοπ και επανηλθε το bt της micrsoft και δουλευει μια χαρα!τι να πω!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια υπαρχει μια λιστα με τα παιχνιδια Ngage συμβατα με το 3230;Δοκιμασα το Sims και το Worms και δεν μοu τρεχουν ,σε μενα τουλαχιστον!

Ακομα επειδη βαζω βγαζω συνεχεια εφαρογες και στο τηλεφωνο και στην καρτα μνημης,θελω να του κανω ενα Hard Format για να επανελθει λιγο,αλλα δεν ξερω πως θα κανω back up τα μηνυματα.Καποιος ειχε γραψει οτι γινετε με την PCsuite αλλα δεν τα καταφερνω,μονο τις επαφες μπορω να κανω!

:)
Link to comment
Share on other sites

Παιδια υπαρχει μια λιστα με τα παιχνιδια Ngage συμβατα με το 3230;Δοκιμασα το Sims και το Worms και δεν μοu τρεχουν ,σε μενα τουλαχιστον!

Ακομα επειδη βαζω βγαζω συνεχεια εφαρογες και στο τηλεφωνο και στην καρτα μνημης,θελω να του κανω ενα Hard Format για να επανελθει λιγο,αλλα δεν ξερω πως θα κανω back up τα μηνυματα.Καποιος ειχε γραψει οτι γινετε με την PCsuite αλλα δεν τα καταφερνω,μονο τις επαφες μπορω να κανω!

προσπαθησα τοση ωρα αλλα δεν βρηκα τροπο νακανω back up μονο τα μηνυματα.νομιζω ομως οτι αν κανεις back up ολο το τηλεφωνο (οχι την καρτα) θα εχεις σωσει και τα μηνυματα.καποιος που ξερει να μας πει γιαυτο και για το μεμονωμενο σωσιμο των μηνυματων.....και κατι αλλο τι διαφορα εχει το hard απο το soft format?
Link to comment
Share on other sites

Το Soft Format αν δεν κανω λαθος επαναφερει τις εργοστασιακες ρυθμισεις στο κινητο,ενω το Hard Format σβηνει τα παντα απο την μνημη του τηλεφωνου!
:)
Link to comment
Share on other sites

Το Soft Format αν δεν κανω λαθος επαναφερει τις εργοστασιακες ρυθμισεις στο κινητο,ενω το Hard Format σβηνει τα παντα απο την μνημη του τηλεφωνου!
οι εργοαστασιακες ρυθμισεις δεν ειναι το μινιμουμ των δυνατοτητων του κινητου?με το hard format δηλαδη δεν μενει ουτε το μενου?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...