Jump to content

[Επίσημο] Nokia 3230


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα, εκανα χτες την αναβαθμιση και εκ πρωτης οψεως δεν εχω δει καποια αισθητη διαφορα. Αυτο που με ενδιεφερε οσο αφορα το χρονο που κανει μια φωτο να αποθηκευτει , θελει 5-6 δευτερολεπτα μεχρι να αποθηκευτει και αν κουνησεις το κιν βγαζεις αλλα απο οτι εχει2ςαρχικα δει , ΠΑΡΑΜΕΝΕΙ το ιδιο :( !!!

Α και κατι αλλο , εκανα εγκατασταση το screenshot και λεει για να βγαλεις αυτο που βλεπεις φωτο πατας <edit>+<ok> key, τι εννοει ? πια κουμπια παταμε για ληψη screenshot ?

ΤΟ πιο βασικο bug δεν μας ειπες αν διορθωνει!στο αθορυβο προφιλ σε πολλα 3230 ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΔΟΝΗΣΗ.διορθωθηκε?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εγώ πήρα το σάββατο 3230 και έχει την 3.0505.2. στο άθορυβο σίγουρα δεν έχει δόνηση για εισερχόμενα sms, για κλήσεις δουλεύει κανονικά η δόνηση!ποιό είναι το τελευταίο firmware?
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα το callrecorder της symbianware και ενω μιλαω ακουγεται ενα "μπιπ" μέσα στο ακουστικό κάθε 4 δευτ. περίπου.Ξέρει κανένας γιατί?

Eιναι απο το προγραμμα. Για να ξερει ο αλλος οτι ηχογραφεις κατα τη διαρκεια της κλησης...Στο power dictaphone το εχω απενεργοποιησει απο τις ρυθμισεις. Την ιδια επιλογη θα εχει και το callrecorder.

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Αν σας ενδιαφερουν τιποτε τρελα mp3,themes,animations και ο,τι αλλο εχω ,θελετε να τα ανεβασω ?

Ρωτω γιατι δεν ειναι και λιγα τα Mb και θελει και χρονο.

Α, να μην ξεχασω.Ειναι και κατι λεξικα ! Και fonts !

:rolleyes: Ποτε αλλοτε δεν με απασχολησε τοσο πολυ ενα κινητο.Μηπως αρχησα να γερναω ? :cry:

Μαιιιισα Σεληνη........Νικο παλι εγραψες !

Μικρα & αλλα ενδιαφεροντα στην ιστοσελιδα μου

Link to comment
Share on other sites

Nα υποθεσω οτι τα ερωτηματικα πανε προς το εσκεμενο της nokia με την μεταφορα των sms στην mmc.

Το ιδιο ακριβως "προβλημα" εχει και το 6260. Εχουν τον ιδιο μηχανισμο hot swap και επισης μαζι με το 3230 ειναι τα πρωτα symbian 7 με hot swap. Ως αποτελεσμα η nοkia μη εχει λυσει το προβλημα σε περιπτωση που σου ερθει sms και εχεις βγαλει την mmc εκεινη τη στιγμη.Κατι που δεν εχω δοκιμασει τωρα που εχω βαλει το msvdrivee. Στο symbian 8 βρηκε μαλλον τροπο. Δεν προκειται ποτε να το διωρθωσει η ιδια. Εχει εγκαταλειψει το symbian 7 εδω και καιρο...

 

Ναι γι'αυτό ήταν αλλά έγραφα απο το 3230 κ δεν μπορούσα να γράψω πολλά... Κρίμα για τη νόκια πάντως κ κρίμα για το τηλέφωνο... Εμένα πάντως το MsDrvE δεν μου δουλεύει με τίποτα..

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά...

 

Ποια έκδοση του ETI Camcorder τρέχει στο 3230; Μήπως μπορεί κάποιος να μου την στείλει;

 

Ευχαριστώ...

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

iAppsHellas.gr : Νέα και εφαρμογές για το iOS από Έλληνες για Έλληνες και… όχι μόνο!

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις ποτε βγαινει η καινουρια εκδοση λογισμικου για το 3230;Εχω την 3.0505.2.καποιος να απαντησει γρηγορα.ASAP!!!!

m@n05 XXIII

May the Force be with you

 

Καλο χειμωνα μαγκες!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά...

 

Ποια έκδοση του ETI Camcorder τρέχει στο 3230; Μήπως μπορεί κάποιος να μου την στείλει;

 

Ευχαριστώ...

h**p://rapidshare.de/files/3634352/ETI3VERSIONSEXTRA.zip.html Βαλε την εκδοση με το patch. :)

Ξερει κανεις ποτε βγαινει η καινουρια εκδοση λογισμικου για το 3230;Εχω την 3.0505.2.καποιος να απαντησει γρηγορα.ASAP!!!!

Συμφωνα με τον nervous εχεχει βγει η v 3.0517.1. Αλλα και ενα παιδι που την εχει δεν βρηκε διαφορες, ασε που λεει οτι κανει και πιο αργη την καμερα ως προς τον χρονο αποθηκευσης :worry:

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Αν σας ενδιαφερουν τιποτε τρελα mp3,themes,animations και ο,τι αλλο εχω ,θελετε να τα ανεβασω ?

Ρωτω γιατι δεν ειναι και λιγα τα Mb και θελει και χρονο.

Α, να μην ξεχασω.Ειναι και κατι λεξικα ! Και fonts !

:rolleyes: Ποτε αλλοτε δεν με απασχολησε τοσο πολυ ενα κινητο.Μηπως αρχησα να γερναω ? :cry:

οταν λες τρελα μπ3 τι εννοεις; δε γερνας, μαλλον το αντιθετο συμβαινει:)

ξερεις πολλους γερους που ασχολουνται με τη τεχνολογια;:p

Link to comment
Share on other sites

Αν σας ενδιαφερουν τιποτε τρελα mp3,themes,animations και ο,τι αλλο εχω ,θελετε να τα ανεβασω ?

Ρωτω γιατι δεν ειναι και λιγα τα Mb και θελει και χρονο.

Α, να μην ξεχασω.Ειναι και κατι λεξικα ! Και fonts !

:rolleyes: Ποτε αλλοτε δεν με απασχολησε τοσο πολυ ενα κινητο.Μηπως αρχησα να γερναω ? :cry:

 

ΑΝΕΒΑΣΕ ΤΑ!! :D :D

Μόνο μια χαρη:μην ξαναδημιουργησεις φακελους των 16mb,γιατι ειναι αδυνατο να τους κατεβασουν ατομα με αργη συνδεση.. :O :O

Πιστευω μεχρι 5mb ειναι μια χαρα. :)

 

 

Πάντα φιλικα,κ.Παππού !;)

There are 10 kinds of people..those who understand binary code,and those who don't.. http://www.ted.unipi.gr/logo.gif
Link to comment
Share on other sites

ΑΝΕΒΑΣΕ ΤΑ!! :D :D

Μόνο μια χαρη:μην ξαναδημιουργησεις φακελους των 16mb,γιατι ειναι αδυνατο να τους κατεβασουν ατομα με αργη συνδεση.. :O :O

Πιστευω μεχρι 5mb ειναι μια χαρα. :)

 

 

Πάντα φιλικα,κ.Παππού !;)

Μια κουβεντα ειπα κι εγω και βλεπω οτι βγηκε και το ονομα :lol:

Καταλαβαινω το προβλημα με τις αργες συνδεσεις.Εχω ISDN και απο τον καιρο που αρχησαν οι dsl κλπ ειδα οτι και αυτο εγεινε χελωνα (κολπα για προωθηση πιο ακριβων συνδεσεων πιστευω). Στο ανεβασμα για καθε Mb θελω 2 λεπτα .Πιστευω οτι το κατεβασμα γινεται πιο γρηγορα. Θα προσπαθησω να μειωσω το μεγεθος των αρχειων , αλλα αυτο θα εξαρταται και απο τα αρχεια.Να μην ανεβαζω δηλαδη ενα - ενα τα μουσικα αρχεια !

Τρελα mp3 εννοω τραγουδακια λιγο xxx, Ελληνικα φυσικα και κατι απο ατακες και Ελληνικο κινηματογραφο.Εχω και βιντεακια......αλλα θελω τα πιστοποιητικα γεννησεως σας,ωστε να ξερω οτι περασατε τα 18 :D

Συγνωμη αν καποιες φορες το θεμα του topic αλλαζει μια και το κυριως θεμα εχει να κανει με τις παρατηρησεις μας στο 3230 , αλλα επειδη τα περισσοτερα ειναι γνωστα στους παλιους ( ;) ) και ισως κουραστικη η επαναληψη, χωρις ομως ,και μπραβο σε ολους να αδιαφορουν για τα ερωτηματα των νεοεισερχομενων φιλων,καμια φορα αλλαζει και το ενδιαφερον προς αλλη κατευθυνση (οπως γι`αυτα που ειπα να ανεβασω).

Αν ο φιλος nervous εχει αντιρηση, δεκτη καθε παρατηρηση.

Μαιιιισα Σεληνη........Νικο παλι εγραψες !

Μικρα & αλλα ενδιαφεροντα στην ιστοσελιδα μου

Link to comment
Share on other sites

h**p://rapidshare.de/files/3634352/ETI3VERSIONSEXTRA.zip.html Βαλε την εκδοση με το patch. :)

 

Σε ευχαριστώ φίλε μου αλλά τελικά στο 3230 δεν πάιζει. Μήπως υπάρχει κάποια άλλη version?

 

Ευχαριστώ...

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

iAppsHellas.gr : Νέα και εφαρμογές για το iOS από Έλληνες για Έλληνες και… όχι μόνο!

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ φίλε μου αλλά τελικά στο 3230 δεν πάιζει. Μήπως υπάρχει κάποια άλλη version?

 

Ευχαριστώ...

Γιατι? :confused: Και εγω αυτην εχω. Δεν εχει βγει αλλη. Κια μαλιστα στο συγκεκριμενοι zip εχει και τις τρεις σπασμενες εκδοσεις που κυκλοφορουν. Αλλα μονο αυτη με το patch λειτουργησε σωστα και δεν μου ζητησε serial μετα απο 20 μερες.

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

έχει κανείς καμία έκδοση του blacklist ή κάποιου παρόμοιου προγράμματος που να τρέχει οκ στο 3230? αυτή στο site του ntanny μου βγάζει όλες τις κλήσεις "unknown number", σαν να μην δουλεύει καθόλου η αναγνώριση κλήσεων...
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνα με τον nervous εχεχει βγει η v 3.0517.1. Αλλα και ενα παιδι που την εχει δεν βρηκε διαφορες, ασε που λεει οτι κανει και πιο αργη την καμερα ως προς τον χρονο αποθηκευσης :worry:

Βασικα εμενα με ενδιαφερει αν κανει το mp3 player να παιζει τα τραγουδια πολυφωνικα, γιατι ως γνωστων τα παιζει μονοφωνικα.Αν οντος δεν συμβαινει εχει ακουσει καποιος αν θα διορθοθει καποια στιγμη αυτο;;;

m@n05 XXIII

May the Force be with you

 

Καλο χειμωνα μαγκες!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Βασικα εμενα με ενδιαφερει αν κανει το mp3 player να παιζει τα τραγουδια πολυφωνικα, γιατι ως γνωστων τα παιζει μονοφωνικα.Αν οντος δεν συμβαινει εχει ακουσει καποιος αν θα διορθοθει καποια στιγμη αυτο;;;

 

Δεν προκειται να διορθωθει το μη-stereo αφου ειναι θεμα hardware ...

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Δεν προκειται να διορθωθει το μη-stereo αφου ειναι θεμα hardware ...

Δεν μπορω να καταλαβω τι ειχαν στο μυαλο τους οταν το εφτιαχναν.Μα καλα για πιο λογο το εκαναν να παιζει τα mp3 μονοφονικα;; :mad: :mad: :mad: :mad:

m@n05 XXIII

May the Force be with you

 

Καλο χειμωνα μαγκες!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορω να καταλαβω τι ειχαν στο μυαλο τους οταν το εφτιαχναν.Μα καλα για πιο λογο το εκαναν να παιζει τα mp3 μονοφονικα;; :mad: :mad: :mad: :mad:

Εχει αναλυθει αρκετες φορες και στο pre-release forum. Αν ηθελε η nokia μπορουσε και με αυτον τον επεξεργαστη του 3230 να εχει stereo ηχο (βλεπε N-Gage με χαμηλοτερης ισχυος cpu οτι εχει). Αλλα λογο μαρκετινγκ το παρουσιασε σε symbian 8 μοντελο (6630) ως "νεο" χαρακτηριστικο...

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Ελπιζω να ειδατε το pst του nervous στις εφαρμογες για symbian οτι βγηκε νεο pc suite με την μοναδικη συμαντικη αναβαθμιση για το κινητο μας της δυνατοτητας να στελνουμε μεσω pc sms αλλα και να αποθηκευουμε τα sms μας στο pc. Εγκαθιστα στην ουσια μια εφαρμιγη στο κινητο που αναλαμβανει τον συγχρονισμο( επρεπε να κατεβασω ολη την εφαρμογη μονο για αυτο που ειναι 21Kb? :mad: )

 

Εχω καποια προβληματακια. Στην αρχη ειχα προσβαση μεσω pc στα sms ,αλλα μετα μου εβγαλε σφαλμα στην εφαρμογη στο τηλεφωνο και απο τοτε δεν γινεται συγχρονισμος. Στην Αρχη υπεθεσα οτι εγινε το κακο λογο MsvDriveE αλλα και χωρις αυτο το τηλ δεν κανει καν τη προσπαθεια για συγχρονισμο....

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Μηπως υπαρχει καποιο προγραμμα για να κανει το κινητο tv remote control;

Σε λιγες σελιδες που κοιταξα στις εφαρμογες για series 60 και στην αναζητηση δεν βρηκα κατι.

Link to comment
Share on other sites

Μηπως υπαρχει καποιο προγραμμα για να κανει το κινητο tv remote control;

Σε λιγες σελιδες που κοιταξα στις εφαρμογες για series 60 και στην αναζητηση δεν βρηκα κατι.

Στείλε μου Pm με το e-mail σου να στο στείλω :)

http://www.4troxoi.gr/forum/images/avatars/40901403742c3d7ea3caba.jpg
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...