Jump to content

[Επίσημο] Nokia 3230


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά καλησπέρα.

Εχω ενα σοβαρό προβλημα και θα ηταν μεγαλη μου χαρά αν μπορούσε να με βοηθήσει κάποιος. Έχω ένα 3230 και μου νεκρωσε η οθόνη. Δεν δίχνει τίποτα.

Το κινητό αναβει κανονικά αλλά η οθόνη συνεχίζει να είναι νεκρή.

Το προβλημα μου είναι ότι έχω στη μνήμη του πολλα τηλέφωνα που τα χριάζομαι οπωσδήποτε. Με ποιό τρόπο μπορώ να τα ανακτήσω?

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά καλησπέρα.

Εχω ενα σοβαρό προβλημα και θα ηταν μεγαλη μου χαρά αν μπορούσε να με βοηθήσει κάποιος. Έχω ένα 3230 και μου νεκρωσε η οθόνη. Δεν δίχνει τίποτα.

Το κινητό αναβει κανονικά αλλά η οθόνη συνεχίζει να είναι νεκρή.

Το προβλημα μου είναι ότι έχω στη μνήμη του πολλα τηλέφωνα που τα χριάζομαι οπωσδήποτε. Με ποιό τρόπο μπορώ να τα ανακτήσω?

Ευχαριστώ.

 

Αν το συνδεσεις με το pc suite μπορεις να δεις τον τηλεφωνικο καταλογο και να κανεις ενα buck up απο εκει στο pc σου. Λογικα αφου δεν μπορεις να βρεις το μενου για συνδεση με BT η IrDA , το καλωδιο ειναι η βολικοτερη λυση.

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Απουσιαζω.Ειμαι φανταρος λεμε!!!

Καιιιιι που κανεις την θητεια σου ? Στο pc του λοχου ???:)

Καλως ορισες !

Μαιιιισα Σεληνη........Νικο παλι εγραψες !

Μικρα & αλλα ενδιαφεροντα στην ιστοσελιδα μου

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, έχει αντιμετωπίσει κανείς σας πρόβλημα με το 3230 και το Content Copier (Δημιουργία Αντιγράφων Ασφαλείας) του τελευταίου PC Suite (6.81)??? Προσπαθώ να κάνω αντίγραφα ασφαλείας (μέσω bluetooth), αρχίζει κανονικά, προχωράει και φτάνει στο 100% και κολλάει εκεί. Όση ώρα και να το αφήσω, δεν προχωράει άλλο. Ο μόνος τρόπος να το σταματήσω είναι να πατήσω "ακύρωση" και σε αυτή την περίπτωση χάνονται τα δεδομένα του τηλεφώνου και δεν αποθηκεύει τίποτα.

 

Έχει κανείς να μου προτείνει κάποια λύση???

Αντιμετωπισα και εγω το ιδιο προβλημα.Ως λυση προτεινω το Terasight.Pro.Backup.2006.v1.00.S60.OS7.sis Κανει backup τις επαφες και τις υπενθυμησεις ημερολογιου και μπορεις μεσω Bt να το μεταφερεις στο pc για περισσοτερη αφαλεια.

Μια λυση ακομη για το προβλημα με τον Comwarrior ειναι και το SMobile.Systems.Disinfect.v1.00.S60.SymbianOS.sis

Μαιιιισα Σεληνη........Νικο παλι εγραψες !

Μικρα & αλλα ενδιαφεροντα στην ιστοσελιδα μου

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Λοιπον κανω εγκατασταση το pc suite και παω να συνδεσω το 3230.Το κινητο συνδεεται αλλα το suite λεει τα παρακατω. Το Nokia 3230 εχει συνδεθει σε μη συμβατη κατασταση λειτουργιας.Αλλαξτε το απο το UI της συσκευης.Λεει επισης οτι το τηλεφωνο μου ειναι σε κατασταση μεταφορας αρχειων αλλα κατι τετοι δεν ισχυει. Καταλαβαινει κανεις τι προβλημα παιζει? Να σημειωσω οτι εχω χρησιμοποιησει κανονικα το καλωδιο αλλα τωρα εκανα φορματ και αναγκαστικά εβαλα απο την αρχη ολα τα προγραμματα.
Link to comment
Share on other sites

Μπορει κανεις να μου εξηγησει τι συμβαινει οταν το pc suite μου βγαζει μηνυμα οτι το κινητο μου εχει συνδεθει σε μη συμβατη κατασταση λειτουργιας και πρεπει να το αλλαξω απο το UI του τηλεφωνου??Η συνδεση γινεται με καλωδιο usb.
Link to comment
Share on other sites

Μπορει κανεις να μου εξηγησει τι συμβαινει οταν το pc suite μου βγαζει μηνυμα οτι το κινητο μου εχει συνδεθει σε μη συμβατη κατασταση λειτουργιας και πρεπει να το αλλαξω απο το UI του τηλεφωνου??Η συνδεση γινεται με καλωδιο usb.
Ποιά έκδοση του pcsuite χρησιμοποιείς;

 

Τρέξε το PC Suite Cleaner για πλήρη απεγκατάσταση του και μετά πάλι εγκατάσταση...

Link to comment
Share on other sites

τελικα εβγαλα τελειως το pc suite, συνδεσα το τηλεφωνο να γινει εγκατασταση του 3230 και επειτα εβαλα παλι το pc suite.problem solved ευχαριστω theka_2003 ησουν ο μονος που απαντησε.
Link to comment
Share on other sites

Αν το συνδεσεις με το pc suite μπορεις να δεις τον τηλεφωνικο καταλογο και να κανεις ενα buck up απο εκει στο pc σου. Λογικα αφου δεν μπορεις να βρεις το μενου για συνδεση με BT η IrDA , το καλωδιο ειναι η βολικοτερη λυση.

 

Ευχαριστώ φίλε.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε ολους.

Ειμαι κανουριος εδω και ομολογω οτι δεν το καταλαβαινω και 100% το φορουμ και την τακτοποιηση των θεματων.

Συγχωρεστε με αν κανω καποιο λαθος.

 

Εχω παραγγειλει το Ν73 και επειδη θα πουλησω το 3230 μου θελω να σωσω τα 2.193 sms γιατι είναι απο την κοπελα μου και ειναι σημαντικα.

Ξερω οτι χρειαζεται καλωδιο,αλλα μπορω να το βρω απο φιλη.

 

Με software ομως τι γινεται? Ποιο ειναι το καταλληλο προγραμμα και που μπορω να το βρω?

 

Σας ευχαριστω εκ των προτερων

Γιαννάκος

Link to comment
Share on other sites

Αυτο μπορεις να το κανεις με το lifeblog :D

Το lifeblog θα το βρεις μεσα στο κουτι του Ν73 σε ενα cd που εχει μεσα στο κουτι :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

...θελω να σωσω τα 2.193 sms γιατι είναι απο την κοπελα μου και ειναι σημαντικα...

:)Η στατιστικη λεει οτι μετα το στεφανι,καθε μερα σβυνονται και απο 1 αποθηκευμενο μηνυμα :D (πλακα κανω):)

Μαιιιισα Σεληνη........Νικο παλι εγραψες !

Μικρα & αλλα ενδιαφεροντα στην ιστοσελιδα μου

Link to comment
Share on other sites

Εχω παραγγειλει το Ν73 και επειδη θα πουλησω το 3230 μου θελω να σωσω τα 2.193 sms

Μια ερωτιση? :)

τα κινητα μας μπορουν να αποθικευσουν παραπανω απο 1000 μηνηματα? γιατη εγω νομιζω οτι γεινετε μεχρι 1000? :confused:

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτιση? :)

τα κινητα μας μπορουν να αποθικευσουν παραπανω απο 1000 μηνηματα? γιατη εγω νομιζω οτι γεινετε μεχρι 1000? :confused:

Εννοείς τα "σταλθέντα" που μπορέις να αποθηκεύσεις μόνο μέχρι 999?

Αν ναι, φτιάχνεις ένα φάκελο στο "οι φάκελοι μου" και τα βάζεις εκεί χωρίς περιορισμό.

Με αυτό τον τρόπο έχω γύρω στα 4000 μηνυματα.

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

Στα Νοκια shop εχουνε προσοψεις γυρω στα 30ε αν θυμαμαι καλα.
Fiat Coupe:Διαχρονικός έρωτας Η αλλιώς Ferrari του λαού,ετσι χαρακτηριστικε απο τους Ιταλους...:cool:
Link to comment
Share on other sites

παιδιά να ρωτήσω κάτι, επειδή έχω να παρακολουθήσω καιρό τις εξελίξεις στα symbian, έχει βγει έκδοση του oxygen phone manager gia symbian που να υποστηρίζει το 3230??
"..είναι οι άνθρωποι, μου έλεγες πουλιά..σαν χειμωνιάσει πάντα μακρυά πετάνε..κ έρχονται ίσως να σε δουν κάποια βραδιά..αν έχουν σπάσει τα φτερά τους..ή αν πεινάνε.."
Link to comment
Share on other sites

Στα Νοκια shop εχουνε προσοψεις γυρω στα 30ε αν θυμαμαι καλα.

 

Εγω πηρα πριν μια εβδομαδα ΝΟΚΙΑ τιμη 16 ευρω

2110,G500,3210,3510,6600,6170,3230,Ν70

Tolis' COROLLA Pics **COROLLA EE80 - 4AGE TVIS 124HP**

[sIGPIC][/sIGPIC]

www.corollaclub.com

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
μηπως εχετε ιδεα που κανω αναβαθμιση μεσω ιντερνετ στο 3230 μου?σβηνει μονο του,τελειωνει γρηγορα η μπαταρια,μιλαω και σβηνει στο ασχετο....αλλα δεν θελω να το αλλαξω,1 χρονο και κατι το εχω..
Link to comment
Share on other sites

για αναβάθμιση το πας σε κατάστασημα ΝΟΚΙΑ καλύτερα. Αν και δεν νομίζω ότι θα βελτιωθεί η κατάσταση με την μπαταρία.
Link to comment
Share on other sites

μηπως εχετε ιδεα που κανω αναβαθμιση μεσω ιντερνετ στο 3230 μου?σβηνει μονο του,τελειωνει γρηγορα η μπαταρια,μιλαω και σβηνει στο ασχετο....αλλα δεν θελω να το αλλαξω,1 χρονο και κατι το εχω..

Κατι τρεχει στο παρασκηνιο.Ενα φορματ μηπως ?

Μαιιιισα Σεληνη........Νικο παλι εγραψες !

Μικρα & αλλα ενδιαφεροντα στην ιστοσελιδα μου

Link to comment
Share on other sites

Κατι τρεχει στο παρασκηνιο.Ενα φορματ μηπως ?

 

@ntanny ετσι πρεπει να γεινετε με ενα hard format θα στρoση μπορει και να κολησε κανενα ιο! :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Εχω τον opera mobile+tim plus non stop αλλα σε ελληνικες ιστοσελιδες εχω προβλημα με τα γραμματα μου βγαζει κατι κινεζικα!!

Τι μπορω να κανω????Πως βαζω φοντα???

Link to comment
Share on other sites

Εχω τον opera mobile+tim plus non stop αλλα σε ελληνικες ιστοσελιδες εχω προβλημα με τα γραμματα μου βγαζει κατι κινεζικα!!

Τι μπορω να κανω????Πως βαζω φοντα???

 

Μηπος ειναι αυτο που λεει ο @Itchrist86! :O

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1681717#post1681717

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...