Jump to content

[Επίσημο] Nokia 3230


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τι καλα που ηταν η φοιτητικη ζωη...... :D :D :D

 

:( Θελω πισω την ανεμελεια μου!!!

 

Συμφωνω για τον FExplorer μια και κατι καταλοιπα του sDoubler το προγραμμα απεγκαταστασης του κινητου δεν μπορουσε να τα αφαιρεσει,ο δε ProfiExplorer ουτε καν τα εβλεπε.

Δεν μου εχει τυχει ακομη αρχειο που να μην το βλεπει ο FExplorer...

Αδυνατω να εντοπισω το προβλημα "εφαρμογη main εκλεισε".Μετα απο αρκετο ξεσκαρταρισμα ,αφαιρεση ολων των εγκατεστημενων εφαρμογων,backup (2) και 2 φορματ, το ξαναειδα.Δεν κανω για κυνηγος φαντασματων......!

Εχει δικιο ο nikoskat. :O Και εγω εχω προβλημα με το "main". Οταν το κανω φορματ μετα την αναβαθμιση θα περασω μια μια τις εφαρμογες και θα κανω επανεκινησεις μηπως τη βρω την ατιμη :hunter: Αυριο ntanny θα ποσταρω ποια παιχνιδια και εφαρμογες εχω. Ποσταρε και εσυ τα δικα σου ωστε να ξεκινησω απο τις κοινες μας εφαρμογες ωστε να εχω λιγοτερες να ψαχνω.

Προσφατα ειχε παλι το Lidl ,card reader,με 13,99 ευρω.

Στα δικα μας Lidl το μονο τεχνολογικο gaget που φερνουν ειναι αυτοματη σουβλα αρνιου με ηλιακο φορτιστη :angry: Λεμε τωρα...

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Βαλε τα σε εναν φακελο που θα μπορεις να τον βρεις ευκολα. :) Πχ κανε εναν για προγραμματα και ενα για παιχνιδια. Μετα επειδη ο browser του κινητου δεν εχει τη δυνατοτητα να δει τα sis αρχεια, οπως και αλλες μορφες αρχειων που του ειναι αγνωστες, χρειαζεσαι εναν file manager.

 

Θα μπεις στο μενου και θα πας :Εργαλεια->Διαχ.αρχειων.

 

Θα κανεις δεξια το joystick για να κανεις search την καρτα mmc. Θα μπεις στους φακελους που εκανες. Σε συμβουλευω το πρωτο πραγμα που θα εγκαταστησεις να ειναι ο FExplorer. Ειναι ο καλυτερος file browser.

 

Μετα αφου εγκατασταθει θα τον ανοιξεις και θα κανεις την ιδια διαδικασια μετα υπολοιπα sis μεσα απο αυτον. Της Nokia δεν ειναι και ο καλυτερος... :O

 

Μετα pixel δεν εχω ιδεα. Κανονικα αν ειναι καμμενα δεν εμφανιζονται μετα , αλλα τα βλεπεις ολη την ωρα.

se euxaristw poly symforoumiti songless_bird...

twra mou dimiourgithike i aporia gia to pws apegkathistw mia efarmogi...alla den epeigomai.(kati diavasa gia sDoubler)

 

Poso diarkei se sas i mpataria?Egw eixa kanei saxlamara kai to fortisa gia 2h fora prin teliwsei teliws i mpataria.Den xerw kata poso epirease arnitika tin zwi tis mpatarias alla se 12 wres exei pesei kata 3 mpares.Epaixa kana dyo paixnidakia kai evala kai kapoies efarmoges alla oxi tipota idiaitero wste na dikaiologithei tetoia ftwxi apodosi...Meiwsa twra tin fwteinotita tis othonis pou itan sto full sto 55%peripou...To S55 pou eixa proigoumenws meta apo 3 xronia antexe kanonika 5meres xwris na to kleinw ta vradya...

Link to comment
Share on other sites

se euxaristw poly symforoumiti songless_bird...

twra mou dimiourgithike i aporia gia to pws apegkathistw mia efarmogi...alla den epeigomai.(kati diavasa gia sDoubler)

 

Poso diarkei se sas i mpataria?Egw eixa kanei saxlamara kai to fortisa gia 2h fora prin teliwsei teliws i mpataria.Den xerw kata poso epirease arnitika tin zwi tis mpatarias alla se 12 wres exei pesei kata 3 mpares.Epaixa kana dyo paixnidakia kai evala kai kapoies efarmoges alla oxi tipota idiaitero wste na dikaiologithei tetoia ftwxi apodosi...Meiwsa twra tin fwteinotita tis othonis pou itan sto full sto 55%peripou...To S55 pou eixa proigoumenws meta apo 3 xronia antexe kanonika 5meres xwris na to kleinw ta vradya...

το 3230 ειναι smartphone, ειναι λογικο να κραταει λιγοτερο η μπαταρια απο οποιοδηποτε αλλο κινητο. 3 μπαρες σε 12 ωρες με καποια χρηση και στις πρωτες φορτισεις ειναι λογικο. εμενα ειχε κρατησει ολη η μπαταρια 6 ωρες την πρωτη φορα :). εφαρμογες απεγκαθιστας απο τη διαχειρηση εφαρμογων που θα βρεις στο φακελο εργαλεια(αν δεν κανω λαθος).

Link to comment
Share on other sites

οι καινουριες μπαταριες εχουν εξαλειψει το φαινομενο "μνημης" που ειχαν οι παλαιοτερες δηλαδη να φορτιζεις το κινητο σου οχι μεχρι τερμα αλλα λιγο πιο κατω με συνεπεια η μπαταρια να "8υμαται" σαν πανω οριο εκεινο που αφησες οταν εβγαλες την μπαταρια & να το οριζει ως τερμα της μπαταριας...υστερα νομιζεις οτι εχει φορτισει τελειως αλλα εχει φορτισει μεχρι εκεινο το "εικονικο" τερμα...

Απλα στις αρχικες φορτισεις προτινονται ΓΕΡΕΣ φορτισεις ;)

How long? Not long, 'cause

what you reap is what you sow

Link to comment
Share on other sites

ekana mia mikroula xarakia stin othoni tou kinitou...kserei kaneis an allazei to tzamaki kai poso kostizei...kai pou na pao...

 

Οταν λες οθονη ,εννοεις την προσοψη ;,εαν ναι, δεν στοιχιζει πολυ η αλλαγη προσοψης ~ 15€ :O

Σε νοκια shop , ή απο online shop .

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Απο iphone:

"jeffrindersingh

furious poster

Joined: 08 Dec 2004

Posts: 503

Location: malaysia

Posted: Tue Nov 15, 2005 11:52 Post subject:

--------------------------------------------------------------------------

3230 now have stereo mp3,if u upgrade to firmware v4,so did anyone tried on 3230 version4? "

 

 

Παιδια διαβασα στο iphone ψαχνοντας για το ΜΡ3.Base.Stereo και διαβασα το παραπανω.Γνωριζει κανεις τιποτα σχετικα? :) :rolleyes:

pappao
Link to comment
Share on other sites

Απο iphone:

"jeffrindersingh

furious poster

Joined: 08 Dec 2004

Posts: 503

Location: malaysia

Posted: Tue Nov 15, 2005 11:52 Post subject:

--------------------------------------------------------------------------

3230 now have stereo mp3,if u upgrade to firmware v4,so did anyone tried on 3230 version4? "

 

 

Παιδια διαβασα στο iphone ψαχνοντας για το ΜΡ3.Base.Stereo και διαβασα το παραπανω.Γνωριζει κανεις τιποτα σχετικα? :) :rolleyes:

Egw se allo xenoglwsso forum diavasa oti an to kinito den exei stereo decoder (pou to 3230 den nomizw na exei) tote den mporeis na kaneis tipota...Se ena allo diavasa apla oti to kalutero pou mporeis na kaneis einai na valeis ton "viking 3.5(nomizw) mp3 player" kai veltiwnetai theamatika i apodosi ...

(syggnwmi gia ta greeklish alla exei kolisei to pc kai den allazei glwssa)

Link to comment
Share on other sites

Πηγα ρωτησα στο νοκια κλαμπ γιατι επεφταν τα κοθτακια της μπαταρια τοσο αποτομα απο την φωρτιση και μ ειπαν οτι τουλαχιστον μια φορα το μηνα καλο ειναι να σβηνει το κινητο απο μπαταρια,για μπορει να μηδενιζει ο μετρητης της μπαταριας.Γι'αυτο οποιος εχει τετοιο προβλημα ας το δοκιμασει.Εμενα εστρωσε.Γιατι ειχα κανει και αναβαθμιση και λεω μηπως εφταιγε αυτο.Να ξερετε.
tempelis :cool:
Link to comment
Share on other sites

Ntanny για σενα παει αυτο το post.

 

Appz:

 

profimail 2.30

FExplorer 1.15

Appman 1.04

Oggplayer 1.64

WMAplus! 1.0

smartguard 3.00

MumSMS+ 4.15

Photorite SP 5.2.2

Philips Camcoder 1.03

SmartMovie 2.72

EzSMS 1.09

MMS it! 1

Repligo 2.1

Chordy 1

GTuner

Εορτολογιο 3.1

Notepad 1.40

MsgStorer 1.00

iVoice Call Master 1.01

mStopwatch 1.00

Handy Photosafe 1.0

Menu Pro

InstantSis 1.0

SmsReminder 1.00

Coctail :D

Pdf+ 1.36

sVcard 1.01

Sound Monitor 1.0.1

Opman 1

Ringtone studio

Antimosquito II

Opera

Flash

FSCaller 3.02

Powerlock 1.04

ZUnfatCam 0.98

Power Dictaphone 1.04

MsvDriveE

LookUp

DVDplayer 1.20

Sensor 2.22

Photo Sms

BMI

Panoman

Zipman

EasyLock

Turn Off!!

Alarm manager

ETI Camcoder 2.02

 

Αρκετες ειναι οι ατιμες :O Δεν εχω χρονο για τα games τωρα. Μετα...

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

παιδια τι λεμε τωρα εαν δεν υπαρχει το τσιπακι κωδικοποιησης στερεο στο κινητο μην περιμενετε 8αυματα απο ενα λογισμικο ;)

How long? Not long, 'cause

what you reap is what you sow

Link to comment
Share on other sites

παιδια τι λεμε τωρα εαν δεν υπαρχει το τσιπακι κωδικοποιησης στερεο στο κινητο μην περιμενετε 8αυματα απο ενα λογισμικο ;)

το περιεργο ειναι οτι το ραδιο παιζει στερεο:wacko:

Link to comment
Share on other sites

1)πήρα και εγώ σήμερα από πλαίσιο ενα card reader. :shifty: θέλω να μεταφέρω τα αρχεία από την κάρτα μου στον υπολογιστή για να τα περάσω μετά στην καινούργια κάρτα αλλά ο card reader δεν βλέπει το system folder.Επειδή το θέμα αναφέρεται πιο πάνω αλλά δεν πολυκατάλαβα πως θα δώ το system folder? :wacko:

2)υπάρχει κάποια εφαρμογή που να ρυθμίζω ποιές ημέρες και ώρες να χτυπάει το ξυπνητήρι και ποιές όχι ώστε να μη χρειάζεται ρύθμιση κάθε βράδυ? :

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

1)πήρα και εγώ σήμερα από πλαίσιο ενα card reader. :shifty: θέλω να μεταφέρω τα αρχεία από την κάρτα μου στον υπολογιστή για να τα περάσω μετά στην καινούργια κάρτα αλλά ο card reader δεν βλέπει το system folder.Επειδή το θέμα αναφέρεται πιο πάνω αλλά δεν πολυκατάλαβα πως θα δώ το system folder? :wacko:

2)υπάρχει κάποια εφαρμογή που να ρυθμίζω ποιές ημέρες και ώρες να χτυπάει το ξυπνητήρι και ποιές όχι ώστε να μη χρειάζεται ρύθμιση κάθε βράδυ? :

 

Θα πρεπει να αλλαξεις την επιλογη στο pc σου ετσι ωστε να φαινονται τα hidden files & folders .

 

Αυτο το κανεις ως εξης:

 

Σε ενα οποιοδηποτε φακελο πας "Tools" ->"Folder options".Στην συνεχεια πατας "View"

 

και στις επιλογες που εχει :"Hidden files and folders"

διαλεγεις "Show hidden files and folders"

 

http://img487.imageshack.us/img487/7430/010202035fi.jpg

 

Ετσι θα εισαι ετοιμος να δεις τον φακελο system της καρτας μεσω card reader .

2. Alarm Manager λεγεται η εφαρμογη .PM me your mail :)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Snake EX

Card Deck

Trivial

Fighters

ChessGenious

2005 Real Football

Motoracer

Saga Of Stone

Super Miners

Volleyball

Prince of Persia (και τα τρια)

Yetisports 4

The Flintstones Bowlling

Fatal Arena 3D

SkyForce

Stund Car Extreme

ChessMaster

Backgamon

MGS

Rayman 3

StundPlane

Agile Fighter

MRAL3D

MI Winning Fighter

GeoPod

Micro Pool

Joe's TQ

Ekatomyriouxos

Age Of Empires II :D

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Ntanny για σενα παει αυτο το post.

 

Appz:

Μηνυμα εληφθει overrrrr !

Ναι πραγματι ειναι πολλες, αν σκεφθεις οτι οσες εχω ειναι μονο απο το imserba.Δεν μπηκα ακομη iphone.

Επειδη ειναι πολλες οπως και τα παιχνιδια στην ιστοσελιδα μου θα κανω καποιες μικροπροσθαφαιρεσεις .Εκει θα βαλω τα αρχεια word οπου καταγραφω ο,τι εχω δοκιμασει μεχρι τωρα στην συσκευη μου.Κατι αλλες περι Psiloc, iRemote κλπ ακομη και εγω απορω πως και δεν τις τσεκαρισα ολες και δεν εκανα καταγραφη.

Ενημερωτικα σου λεω δε οτι κυκλοφορησε η 2.31 του ProfiExplorer :) Ο οποιος δεν βρησκει παντα ολα τα αρχεια ,αλλα ειναι αστραπη σε ανοιγμα φακελλων.Απο τους αλλους η περιμενεις 1-2 λεπτα η παραδινουν τα οπλα και κλεινουν.

Οπως ειπα λοιπον ,για λιστες εφαρμογων ....στην ιστοσελιδα μου μεσω του ψευδονυμου μου.

Να αναφερω δε οτι εκει που εχω ανεβασει εδω και καιρο εφαρμογες , παιχνιδια κλπ η συνεχεια της υπαρξης του link εξαρταται απο την επισκεψιμοτητα.Σε 14 μερες αν δεν εχει μπει καποιος το link σβυνει.Δηλαδη αφαιρουν αχρησιμοποιητα τμηματα του γιγαδισκου τους.Και εγω φυσικα δεν εχω μπει μετα την τοποθετηση τους :shifty: Ετσι καποια ηδη δεν λειτουργουν.Σε σχεση δε με ο,τι ειχα ανεβασει,υπαρχει μια ψιλοδιαφορα με οσα εχω καταγραψει στην λιστα μια και εγειναν και αλλα τεστ .

nervous ,οταν βοηθας καποιον πραγματικα το κανεις με την ψυχη σου (οπως με τον riaro !!! )

Μαιιιισα Σεληνη........Νικο παλι εγραψες !

Μικρα & αλλα ενδιαφεροντα στην ιστοσελιδα μου

Link to comment
Share on other sites

gnorizei kaneis me poio tropo ektos apo anavathmisi pou diavasa pio pano, veltionetai i camera??kapoio programmataki iparxei?

Ειχα διαβασει καπου οτι η εφαρμογη Philips camcoder βελτιωνει καπως την κατασταση.Απο τεσταρισμα που εκανα δεν ειδα διαφορα.Ισως φταινε τα ματια μου !!!Αλλα θα πω το εξης.Η συσκευη ειναι αυτη που ειναι και εχει επανω της τα ηλεκτρονικα που εχει.Και προγραμματα των Nikon,Cannon , Olympus κλπ να της βαλουμε .....παλι τα ιδια θα εχουμε.

Μαιιιισα Σεληνη........Νικο παλι εγραψες !

Μικρα & αλλα ενδιαφεροντα στην ιστοσελιδα μου

Link to comment
Share on other sites

Ειχα διαβασει καπου οτι η εφαρμογη Philips camcoder βελτιωνει καπως την κατασταση.Απο τεσταρισμα που εκανα δεν ειδα διαφορα.Ισως φταινε τα ματια μου !!!Αλλα θα πω το εξης.Η συσκευη ειναι αυτη που ειναι και εχει επανω της τα ηλεκτρονικα που εχει.Και προγραμματα των Nikon,Cannon , Olympus κλπ να της βαλουμε .....παλι τα ιδια θα εχουμε.

το phillips το μονο που σου δινει ειναι η διαρκεια του βιντεο αλλα στο 3230 δε χρειαζεται. μερα-νυχτα σε ποιοτητα ομως ειναι το ΕΤΙ;)

Link to comment
Share on other sites

το phillips το μονο που σου δινει ειναι η διαρκεια του βιντεο αλλα στο 3230 δε χρειαζεται. μερα-νυχτα σε ποιοτητα ομως ειναι το ΕΤΙ;)

Δεν θα ελεγα οχι αν πραγματι ειχα καποια εκδοση του ΕΤΙ που να παιζει στο κινητο μου.Οσες δοκιμασα δεν τρεχουν.Θεωρω οτι δεν ειναι συμβατη με το 3230.Εχεις καποια να μου στειλεις ?Γιατι ναι μεν ανοιγει ως εφαρμογη (τελευταια δοκιμη η 2.02 αλλα οταν κλικαρεις για ληψη κλεινει.

Μαιιιισα Σεληνη........Νικο παλι εγραψες !

Μικρα & αλλα ενδιαφεροντα στην ιστοσελιδα μου

Link to comment
Share on other sites

 

Στα δικα μας Lidl το μονο τεχνολογικο gaget που φερνουν ειναι αυτοματη σουβλα αρνιου με ηλιακο φορτιστη :angry: Λεμε τωρα...

An einai toylaxiston me bluetooth mporeis na breis ena programma na thn leitoyrgeis me to kinito :lol: :lol:

 

Tespa meta apo 14 mhnes sto siemens CX65 to prohgoymeno savato agorasa to proto moy symbian phone 3230. Diabazontas to forum se oti afora to sygkekrimeno kinito, agorasa prox8es 1 card reader + 1 256 rsmmc apo to Germano moy kostisan kai ta 2 mazi 54,40 euro kai moy zhthse 47 euro :wacko: gia to USB kalvdio to opio fysika kai den agorasa,an kai skefthka na toy dwsw ta lefta na paei na agorasei aspirines :p . To usb to ithela mhpws etsi kataferei to @#$@#%@% Nokia pc suite na dei ta arxeia toy thl giati me to infrared blepei mono tis epafes :mad: alla kanoyme kai ti doyleia mas me to IR (exw kai to 6101 thw gynaikas moy)

Genika eimai poly eyxaristimenos apo to kinito den me noiazei h poiotita toy video kai oi photos yparxoyn alla poio eksidikeymena gadgets gia ayta ta pragmata! H mpataria krata 2 meres (sth 3h fortisi, me 2 wres radio th mera kai poly gaming :p ).

Telika to card reader fanike xrisimo giati meta to install toy Qoffice to kinito kolise kai ebgaze synexeia ena mhnyma oti h xxx app eklhse :cry:

To hot swap (T E L E I O) ka8arisa to install tis efarmoghs me to card reader kai twra eimai ok btw yparxei alli office efarmogi like word - excel gia to 3230?

Ayta kai synexiste thn kalh doyleia sto forum!!! :up:

Lazy :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Δεν θα ελεγα οχι αν πραγματι ειχα καποια εκδοση του ΕΤΙ που να παιζει στο κινητο μου.Οσες δοκιμασα δεν τρεχουν.Θεωρω οτι δεν ειναι συμβατη με το 3230.Εχεις καποια να μου στειλεις ?Γιατι ναι μεν ανοιγει ως εφαρμογη (τελευταια δοκιμη η 2.02 αλλα οταν κλικαρεις για ληψη κλεινει.

 

Φιλε ntanny στην τελευταια εκδοση του ΕΤΙ πρεπει αφου κανεις την εγκατασταση την πρωτη φορα που θα τρεξεις το προγραμμα να πατησεις το 1 και για register να δωσεις 0 (το γραφει στο iphone που το κατεβασα) και θα δουλεψει μια χαρα.Τουλαχιστον σε μενα δουλευει κανονικα ;)

pappao
Link to comment
Share on other sites

Φιλε ntanny στην τελευταια εκδοση του ΕΤΙ πρεπει αφου κανεις την εγκατασταση την πρωτη φορα που θα τρεξεις το προγραμμα να πατησεις το 1 και για register να δωσεις 0 (το γραφει στο iphone που το κατεβασα) και θα δουλεψει μια χαρα.Τουλαχιστον σε μενα δουλευει κανονικα ;)

 

Εγκατασταση εκανες στην καρτα η στο τηλ;Εχω δοκιμασει ενα σορο εκδοσεις,ολες καποιο προβλημα ειχαν,η τελευταια που δοκιμασα εληξε μετα απο 3/4 μερες!Αν μπορεις να δωσεις ενα λινκ!

:)
Link to comment
Share on other sites

Μηνυμα εληφθει overrrrr !

Εχω κατεβασει τις λιστες κατα καιρους με οτι εχεις βρει για το 3230 (appz,games)

Εχω εγκαταστησει τις περισσοτερες στο κινητο μου.

 

Μπορεις να ποσταρεις ή με pm οτι εχεις τωρα εγκατεστημενο στο κινητο σου ωστε να βρω ποια κανει τη ζημια στην εκκινηση "εφαρμογη main εκλεισε"? Απο δευτερα θα το παω για αναβαθμιση ( 1 ωρα υποθεση μου ειπαν εδω στα Μουδανια) και θα περασω και στην mmc τα παντα απο την αρχη. Θα την βρω αλλα να περιορισω και λιγο τις εφαρμογες που θα ψαξω :O

 

Στην προηγουμενη σελιδα εχω ποσταρει και τα appz και τα games που εχω τωρα μεσα στο κινητο. Απο αυτα στειλε μου ποια εχεις και εσυ εγκατεστημενα.

 

edit: Το ETI δουλευει αψογα σε μενα...Με patch ηταν θυμαμαι. Και το κατεβασα απο το aivanet. aivanet2.

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...