Jump to content

Xiaomi Mi band


Romanos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 724
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Τα λεφτά σου κοίτα μην χάσεις και μετά πάρτο από ένα αξιόπιστο κινεζομάγαζο.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

παρήγγειλα το τρίτο από tinydeal και μετά 5 μέρες μου ήρθε εμαιλ ότι έχουν πάρα πολλές παραγγελίες και ότι θα αργήσει μερικές μέρες να το αποστειλουν και αν θέλω να περιμενω η να μου κάνουν refund. Λέω να περιμενω μέχρι αύριο και αν είναι να ακυρώσω. Από ποιο άλλο έρχεται γρήγορα;
Near to the East, in a part of Ancient Greece...in an ancient land called Macedonia...
Link to comment
Share on other sites

παρήγγειλα το τρίτο από tinydeal και μετά 5 μέρες μου ήρθε εμαιλ ότι έχουν πάρα πολλές παραγγελίες και ότι θα αργήσει μερικές μέρες να το αποστειλουν και αν θέλω να περιμενω η να μου κάνουν refund. Λέω να περιμενω μέχρι αύριο και αν είναι να ακυρώσω. Από ποιο άλλο έρχεται γρήγορα;

Εγώ το πήρα από το UK warehouse του banggood, 2 βδομάδες έκανε. Αν επιλέξεις να στο στείλουν από Κίνα λογικά θα κάνει πιο πολύ, αλλά αυτες τις ημέρες το έχει σε προσφορα, νομίζω είναι η χαμηλότερη τιμή.

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Και μένα που το παράγγειλα από gear best μαζι με τα ακουστικά για την ώρα μου έστειλαν Μόνο τα ακουστικά
Nokia 8210,Nokia 6600,Sony Ericsson w810,Nokia N70,Sony Ericsson w995,Nokia N8,Nokia lumia 800.Samsung Galaxy S3,Ηtc ONE m9
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα , υπάρχει τρόπος το βραχιόλι να με ειδοποιεί με δόνηση στα μηνύματα ; Ρωτάω γιατί μόνο στις κλήσεις γίνεται κάτι τέτοιο .
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα , υπάρχει τρόπος το βραχιόλι να με ειδοποιεί με δόνηση στα μηνύματα ; Ρωτάω γιατί μόνο στις κλήσεις γίνεται κάτι τέτοιο .

Αν έχεις Android συσκευή, μπορείς να κατεβάσεις την tweaked εφαρμογή που έχουν ποσταρει μερικές σελίδες πίσω και να το κάνεις.

:D
Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις Android συσκευή, μπορείς να κατεβάσεις την tweaked εφαρμογή που έχουν ποσταρει μερικές σελίδες πίσω και να το κάνεις.

 

Σε ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος με note 3 με λολιποπ κατάφερε να ενεροποιησει το unlocker feature με το band?????

 

Κάποιος με note 3 με λολιποπ κατάφερε να ενεροποιησει το unlocker feature με το band?????

Οκ το βρήκα αυτό..... Αλλά πλέον με λολιποπ σπάνια συνδέεται με το band.,κριμα

Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

Ήρθε update από play store για το app mi Fit. Διορθώνει κάποια Bugs και προστέθηκε η δυνατότητα για sync με το google fit.
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Πολύ θετικό αυτό εμένα με βολεύει θα το αξιοποιήσω.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

το sync δουλευει και προς τις 2 κατευθυνσεις;

δηλαδη, δεδομενα απο το mi fit app μπορουν να μεταφερθουν και να τα δεις στο google fit ?

 

iphone 14 pro

 

Link to comment
Share on other sites

Τι εμβέλεια έχει περίπου η συσκευή? δλδ περίπου 10-15 μέτρα και 2 τοίχους απόσταση θα έχω σήμα λέτε? ρωτάω γιατί θα ήθελα να αφήνω το κινητό στο locker του γυμναστηρίου και να με ειδοποιεί αν έχω κάποια κλήση...
Link to comment
Share on other sites

Αν ήσουν σε ανοιχτό χώρο μπορεί και να έπιανε στα 15 μετρα. Αλλά και με τοίχους ανάμεσα δύσκολα...
Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση ότι το Bluetooth φτάνει μέχρι τα 10m μέγιστη εμβέλεια. Άρα μάλλον δεν σε βολεύει, αφού θα έχεις τοίχους σίγουρα και λογικά και παρεμβολές από Η/Μ εξοπλισμό.

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

θα το δοκιμάσω σε κανένα μήνα και θα σας πω.

μόλις το παράγγειλα απο το geekbuying για 17.58 € (18.02 λόγω paypal)

:)

Link to comment
Share on other sites

στο htc one m9 προσπαθω ακομα να ενργοποιησω την ειδοποιηση για τις κλησεις (απενργοποιησα τη αργοπορημενη και ενεργοποησα απο τη ειδοποιησεις αυτη του dialer αλλα τιποτα)

 

κατα τα αλλα πολυ καλη αγορα και σε 16 μερες στη πορτα μου (με 6 μερες να διαρκει η μεταφορα του απο το κδ του Ηρακλειου στο σπιτι μου )

Nokia 8210,Nokia 6600,Sony Ericsson w810,Nokia N70,Sony Ericsson w995,Nokia N8,Nokia lumia 800.Samsung Galaxy S3,Ηtc ONE m9
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω ότι γίνεται να δονεί στις κλήσεις άμεσα. Σε εμένα δεν εμφανίζει καν τον dialer στις υπόλοιπες εφαρμογές.

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

Απο χτες το miband μου δεν μετράει βήματα (έχει κολλήσει στα 82) ουτε ύπνο. Η δόνηση λειτουργει και τα λεντακια αλλά όταν το κοιτάς σαν ρολόι δεν ανάβουν τα λεντακια για να σε δείξουν την πρόοδο των βημάτων σου. Επίσης ουτε το ξυπνητήρι λειτουργει τώρα που το δοκιμασα. Απεγκατεστησα και ξαναεβαλα την εφαρμογή. Καμια ιδέα; Λέτε να χάλασε το επιταχυνσιομετρο; Μέχρι τώρα λειτουργούσε άψογα.

 

 

Πριν λίγο ξεκόλλησε μόνο του και τώρα λειτουργεί κανονικά.

Edited by kosmasdel
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω μερικές ερωτήσεις για το Xiaomi Mi Band.Σκέφτομαι να το αγοράσω απλά με ενδιαφέρει να κρατάει τουλάχιστον μια βδομάδα χρήσης και κυριώς αν λειτουργεί αυτόνομα.Δηλαδή να μετράει βήματα,θερμίδες απλά χωρίς σύνδεση στο κινητό.Όταν το συνδέσω να τα συγχρονίζει.Τέλος δεν θα έχει πρόβλημα να συγχρονιστεί με το G3 μου ε?Σας ευχαριστώ εκ τον προτέρων. :)

Previous devices:Samsung SGH X160, LG KE970, LG KU990i, Sony Ericsson X8, Sony Miro, Sony L, LG G2 Mini, LG G3 32GB , Xiaomi Mi band, Xiaomi Mi band 2, Samsung Galaxy Buds,Samsung S9+,LG G Pad 8.3,Xiaomi Mi band 4.

Current devices:Samsung Note 20 Ultra 5G,Xiaomi Mi Band 5,Microsoft Surface 3, Samsung Galaxy Buds+ :love:

Link to comment
Share on other sites

Με καθημερινή χρήση κρατάει κάνα μήνα η μπαταρία του. Μπορεί και περισσότερο αν δεν το χρησιμοποιείς για ειδοποιήσεις ή λιγότερο αν βάλεις πολλές ειδοποιήσεις. Αυτό συμβαίνει γιατί η δόνηση του καταναλώνει την περισσότερη ενέργεια της μπαταρίας. Για το άλλο που ρωτάς, έτσι ακριβώς λειτουργεί το mi band. Δεν είναι συνέχεια συνδεμενο. Κάνει συγχρονισμό όταν ανοίγεις την εφαρμογή. Κρατάει δεδομένα για μεγάλο χρονικό διάστημα.

Δεν έχω το g3 οπότε δεν ξέρω για αυτό. Εγώ το χρησιμοποιώ με το note 3. Δεν νομίζω να έχεις κανένα θέμα πάντως.

Απλώς... FAZER FZ6-S '04
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...