Jump to content

Xiaomi Mi band


Romanos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλημέρα σας

μηπως ξέρετε εαν είναι συμβατο με το Xiaomi Redmi Note 4G?

ευχαριστώ

 

Όχι απλά συμβατό,νομίζεις πώς φτιάχτηκε γιαυτό, τρόπος του λέγει. Γενικά το miband είναι 100% συμβατό με τα xiaomi smartphones.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 724
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδια μια ερώτηση, μπορεί το Mi band να φορεθεί το μέσα έξω στο βραχιολάκι του? Δηλαδή η μαυρη πλευρά με το logo να είναι ορατή πάνω στο χέρι και η ασημένια με τα led από κάτω?
Link to comment
Share on other sites

Γινεται αλλα δεν ''κουμπωνει''/εφαρμοζει σωστα και παραμοφωνει το λουρακι και δεν εχει ομορφο αποτελεσμα. http://www.ixbt.com/mobile/xiaomi-mi-band/mi-9-600.jpg

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε την tweaked εφαρμογή που υποστηρίζει και notifications. Σε κάθε εφαρμογή βάζεις εσύ και τι χρώμα led θέλεις να ανάβει. Θα βρεις το link μερικές σελίδες πιο πίσω.

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε την tweaked εφαρμογή που υποστηρίζει και notifications. Σε κάθε εφαρμογή βάζεις εσύ και τι χρώμα led θέλεις να ανάβει. Θα βρεις το link μερικές σελίδες πιο πίσω.

 

Εμένα αυτό με το χρώμα του led (όταν το κοιτάω σαν ρολόι για να δω πορεία βημάτων) έχει bug και αλλάζει πάντα μόνο του σε πορτοκαλί ενώ το βάζω πράσινο.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που λέω είναι για όταν πχ χτυπάει το viber να δονεί το band και να ανάβει. Στην αρχή μπλε όπως κάθε φορά και μετά στο χρώμα που εσύ ορίζεις. πχ viber ροζ fb Messenger μπλε κλπ.

Για να σου δείχνει τα βήματα εγώ το έχω κυανό και όντως έτσι το δείχνει.

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που λέω είναι για όταν πχ χτυπάει το viber να δονεί το band και να ανάβει. Στην αρχή μπλε όπως κάθε φορά και μετά στο χρώμα που εσύ ορίζεις. πχ viber ροζ fb Messenger μπλε κλπ.

Για να σου δείχνει τα βήματα εγώ το έχω κυανό και όντως έτσι το δείχνει.

 

Ναι γράψε λάθος στο bold που έκανα! Εμένα έχει φάει κόλλημα και δεν κρατάει το χρώμα που του βάζω για τα βήματα και το αλλάζει πάντα σε πορτοκαλί. Αυτό γίνεται και με τις 3 τελευταίες tweaked εφαρμογές που δοκίμασα μέχρι τώρα. Ελάχιστο το κακό βέβαια! :) Το χρώμα στα notifications των εφαρμογών δεν το δοκίμασα καθώς δεν με απασχολεί αφού μόνο η δόνηση με ενδιαφέρει.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Παρήγγειλα και εγώ το εν λόγω gadget. Ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει κάποια πληροφορία για το επίπεδο ακτινοβολίας. Γνωρίζω ότι το επιπεδο ακτινοβολίας μέσω Bluetooth είναι χαμηλό, αλλά δεδομένου ότι θα είναι σε συνεχή επαφή με το σώμα, με ενδιαφέρει αν υπάρχει λόγος ανησυχίας αν βρισκόμαστε σε επαφή ή κοντά σε μικρά παιδιά. Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Παρήγγειλα και εγώ το εν λόγω gadget. Ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει κάποια πληροφορία για το επίπεδο ακτινοβολίας. Γνωρίζω ότι το επιπεδο ακτινοβολίας μέσω Bluetooth είναι χαμηλό, αλλά δεδομένου ότι θα είναι σε συνεχή επαφή με το σώμα, με ενδιαφέρει αν υπάρχει λόγος ανησυχίας αν βρισκόμαστε σε επαφή ή κοντά σε μικρά παιδιά.

 

Υπάρχουν είδη ακτινοβολίας πολύ ισχυρότερα απο το bluetooth μέσα στο σπίτι μας , όπως φούρνος μικροκυμάτων ή router ή ακόμα χειρότερα κινητό τηλέφωνο. Για κίνδυνο σε μικρά παιδια νομίζω πως δεν υπαρχει θέμα, καλό εινα όμως να το ψαξεις ποιο βαθια , στελνοντας ίσως και κάποιο mail στην xiaomi.

Για συνεχή επαφή με το δέρμα έχω διαβασει πως δεν υπάρχει κανένας κίνδυνος, από την άλλη δεν υπάρχει κάποια έρευνα που να δίνει στοιχεία για μακροχρόνια χρήση.

Η επιλογή (και το search..:) ) δικια σου.

Link to comment
Share on other sites

Ψιλόofftopic αλλά μόλις το είδα και :wacko:

Διαθέσιμο το Mi band και στην Ελλάδα από την εταιρία που εισάγει κάποια κινέζικα κινητά. Τιμή του band...... 34€ και στα ανταλλακτικά λουράκια τιμή μόνο..... 9€. Τιμές υπερδιπλάσιες και υπερτετραπλάσιες.... Μετά σε λένε να αγοράζεις από Ελλάδα για να τονώσεις την ελληνική οικονομία.... :X

Link to comment
Share on other sites

Ψιλόofftopic αλλά μόλις το είδα και :wacko:

Διαθέσιμο το Mi band και στην Ελλάδα από την εταιρία που εισάγει κάποια κινέζικα κινητά. Τιμή του band...... 34€ και στα ανταλλακτικά λουράκια τιμή μόνο..... 9€. Τιμές υπερδιπλάσιες και υπερτετραπλάσιες.... Μετά σε λένε να αγοράζεις από Ελλάδα για να τονώσεις την ελληνική οικονομία.... :X

 

ΦΠΑ, Έξτρα φόροι, Προσωπικό (μισθοί κτλπ), εγγύηση 2 έτη κτλπ κτλ τα συγκρίνεις με αυτά του κινέζου;

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

ΦΠΑ, Έξτρα φόροι, Προσωπικό (μισθοί κτλπ), εγγύηση 2 έτη κτλπ κτλ τα συγκρίνεις με αυτά του κινέζου;

 

Εγγύηση στο ... miband δεν το σχολιάζω. Όλα αυτά τα ξέρω, έχω κάποια σχέση με το αντικείμενο των οικονομικών. Αλλά δεν ανταποκρίνονται στο πολλαπλάσιο της τιμής. Πόσο μάλλον όταν αγοράζουν σε τιμές χονδρικής. Τελοσπάντων ας μην το συνεχίσουμε. Το είπα και ενημερωτικά παράλληλα αν κάποιος το θέλει να το πάρει από Ελλάδα.

 

Υγ: Ήθελα να ήξερα αν η Xiaomi που βασίζεται στην εικόνα της σχετικά low cost εταιρίας αν γνωρίζει και τι θα έλεγε αν έβλεπε αυτές τις τιμές.

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς μεταφορικά;

18.50 μαζί με μεταφορικά.... Κοίταξε στο Amazon. Co. UK

 

Μια ερώτηση. Το Bluetooth χρειάζεται μόνο για να συγχρονίζει σωστά; οκ και για τις ειδοποιήσεις. Για πόσο καιρό όμως κρατάει δεδομένα;;;; δλδ αν κάνω μερρς7να ανοίξω Bluetooth θα είναι οκ;

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να συγχρονίσεις μια φορά μέσα σε δέκα μέρες,αλλιώς χάνει τα δεδομένα μέχρι τον τελευταίο συγχρονισμό. Το miband σου προτείνει τουλάχιστον μια φορά τη μέρα.

Τα δεδομένα μένουν για πάντα στο Mi cloud.

Link to comment
Share on other sites

btw, είδα νέα έκδοση Mi Fit 1.4.452 στο apkmirror, όχι όμως και στο play store...λογικά θα βγει και επίσημα σε 1-2 μέρες.
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μια μέρα μπλόκαρε και δυστυχώς έχασα δεδομένα τριών ημερών.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

εαν χρησιμοποιεις bluetooth ακουστικο, μπορει ταυτοχρονα το Mi να ειναι συνδεδεμενο και να δεχεται τις ειδοποιησεις απο το κινητο;

 

iphone 14 pro

 

Link to comment
Share on other sites

εαν χρησιμοποιεις bluetooth ακουστικο, μπορει ταυτοχρονα το Mi να ειναι συνδεδεμενο και να δεχεται τις ειδοποιησεις απο το κινητο;

Ναι κανονικά. Δεν υπάρχει πρόβλημα.

:D
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...