Jump to content

Κινητό για δώρο στον γιό μου


stoilas2312
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μιλανε για εφαρμογές τυπου: βαλε αυτο για να μη κολλαει το τηλεφωνο(wp ftw!!!!), για αλλαγη ui(τι πιο χρήσιμο απο τα tiles?) και τις χαζοεφαρμογες του playstore(απορω γιατι υπαρχουν)

 

Αν θες να πας σε wp δες το λουμια 535 που βγαινει καπου στα 120

 

Εκτός του ότι τα εχεις καλύψει ολα και διορθωσες κάποιες κακές και λανθασμένες απόψεις, α προσθέσω ότι η δαφορετικοτητα θα είναι ένα πλεονέκτημα και όχι μειονέκτημα....;)

Lumia προτείνω κι εγώ άλλα σαφώς με μπροστινή κάμερα και φλας. Είναι απαραίτητα

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μιλανε για εφαρμογές τυπου: βαλε αυτο για να μη κολλαει το τηλεφωνο(wp ftw!!!!), για αλλαγη ui(τι πιο χρήσιμο απο τα tiles?) και τις χαζοεφαρμογες του playstore(απορω γιατι υπαρχουν)

 

Αν θες να πας σε wp δες το λουμια 535 που βγαινει καπου στα 120

Έχω δει άτομα που έχουν windows phone και πεδεύονται να βάλουν ringtone , αν είναι δυνατόν .. Στις εφαρμογές σου πετάγονται διαφημίσεις...

Με lumia 800 δεν μπορούσα να στείλω αρχεία με bluetooth σε android συσκευές .. Στα android μπορείς να βάλεις οποία εφαρμογή θες σπασμένη κτλ .. άμα κανείς root κανείς τα πάντα στη συσκευή σου ..Ότι παραμετροποίηση θες την έχεις στο android , ακριβώς το αντίθετο είναι τα windows phone.. Για να συνδέσεις το windows phone στο pc για να δεις τα αρχεία σου θέλει εφαρμογή..Απλά τα windows στα κινητά είναι πιο ελαφριά από το android σαν λογισμικό και πιο κλειστά , τίποτα περισσότερο δεν έχουν ..Δεν ξέρω άμα έχουν αλλάξει κάτι με τις καινούργιες εκδόσεις σε παραματροποίηση ..

Haier W910 value for money :D

XBMC/Kodi/SPMC Οδηγός σεταρίσματος Add-ons & Repository http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=408974

Link to comment
Share on other sites

Έχω δει άτομα που έχουν windows phone και πεδεύονται να βάλουν ringtone , αν είναι δυνατόν .. Στις εφαρμογές σου πετάγονται διαφημίσεις...

Με lumia 800 δεν μπορούσα να στείλω αρχεία με bluetooth σε android συσκευές .. Στα android μπορείς να βάλεις οποία εφαρμογή θες σπασμένη κτλ .. άμα κανείς root κανείς τα πάντα στη συσκευή σου ..Ότι παραμετροποίηση θες την έχεις στο android , ακριβώς το αντίθετο είναι τα windows phone.. Για να συνδέσεις το windows phone στο pc για να δεις τα αρχεία σου θέλει εφαρμογή..Απλά τα windows στα κινητά είναι πιο ελαφριά από το android σαν λογισμικό και πιο κλειστά , τίποτα περισσότερο δεν έχουν ..Δεν ξέρω άμα έχουν αλλάξει κάτι με τις καινούργιες εκδόσεις σε παραματροποίηση ..

 

Φίλε μου μπερδεύεσαι.

Το Lumia 800 έχει wp7 τα οποία είχαν όλα αυτά που λες. Με τα wp8 δεν υπάρχει τίποτα απ' όσα περιγράφεις. Γίνονται ολα εύκολα και απλά.

Επίσης υπάρχει επίσημη ανακοίνωση της Ms πως όλα τα wp8 θα αναβαθμιστούν σε windows 10. Πολύ σημαντικό.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εντελώς διαφορετικό λειτουργικό τα WP7.

 

Είδες όμως πως βγαίνουν λανθασμένα συμπεράσματα και πόσο αβίαστα θάβουμε ένα λειτουργικό το οποίο δεν γνωρίζουμε ΤΙΠΟΤΑ???? Γι αυτό είναι καλύτερο να μην μιλάμε αν δεν γνωρίζουμε γιατί μπερδεύουμε τον κόσμο.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ διευκρίνησα για το Lumia 800 .. και είπα δεν ξέρω άμα έχει διωρθωθεί κάτι στις επόμενες αναβαθμίσεις των windows ... Εσείς που το ξέρετε καλύτερα το σύστημα των windows καλά κάνετε και με διορθώνετε .. Αλλά να ακούω ότι το android είναι σαχλαμάρα αυτό είναι λίγο κάπως ..

Αυτό δεν είναι λανθασμένη εντύπωση ? Όσοι έχουν windows phone Κράζουν το android .. Και άμα δείτε πως το πρότεινα στον άνθρωπο να διαλέξει συσκευή , του έθεσα παράδειγμα ότι ο περισσότερος κόσμος και ειδικά στις μικρότερες ηλικίες έχουν smartphone με android..

Και ότι δεν ήξερα ... είπα να με διορθώσετε για τα αλλά λειτουργικά.. Τεσπα γούστα είναι αυτά , όπως βολεύεται ο καθένας μας ..

Edited by vagosvts7

Haier W910 value for money :D

XBMC/Kodi/SPMC Οδηγός σεταρίσματος Add-ons & Repository http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=408974

Link to comment
Share on other sites

VagosVts7 κανεις λαθος,εχω 3 γνωστους μου με wp8,8.1 smartphones (lumia 520 με update στα 8.1 και lumia 530).Ειναι απροβληματιστα και γρηγορο σαν λογισμικο,τα tiles ειναι να συνηθησεις και απο τα laptop,

desktop με 8,8.1. Τωρα με τα 8.1 ειναι απλα ολοκληρωμενα.Μονο apps λειπουν που εχει το android.Δεν ειναι ντροπη το να εχεις lumia.Ισα ισα μην σου πω οτι θα ζηλευουν που δεν θα κολλαει,γιατι το android τους με 1GB θα κολλαει ενω το WP με 1GB θα ειναι σφαιρα.Παρε φιλε το 535 απο αμαζον και τελειωσε.Θα εχεις μια συσκευη απροβληματιστη σε κολληματα ωσπου να την αντικαταστησεις.Τα Windows Phone τα θεωρω το IOS του φτωχου,και οντως ειναι :P

Edited by Nikolas14

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ διευκρίνησα για το Lumia 800 .. και είπα δεν ξέρω άμα έχει διωρθωθεί κάτι στις επόμενες αναβαθμίσεις των windows ... Εσείς που το ξέρετε καλύτερα το σύστημα των windows καλά κάνετε και με διορθώνετε .. Αλλά να ακούω ότι το android είναι σαχλαμάρα αυτό είναι λίγο κάπως ..

Αυτό δεν είναι λανθασμένη εντύπωση ? Όσοι έχουν windows phone Κράζουν το android .. Και άμα δείτε πως το πρότεινα στον άνθρωπο να διαλέξει συσκευή , του έθεσα παράδειγμα ότι ο περισσότερος κόσμος και ειδικά στις μικρότερες ηλικίες έχουν smartphone με android..

Και ότι δεν ήξερα ... είπα να με διορθώσετε για τα αλλά λειτουργικά.. Τεσπα γούστα είναι αυτά , όπως βολεύεται ο καθένας μας ..

 

Εγώ έχω wp8. Είδες κάπου να κράζω το android?

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω wp8. Είδες κάπου να κράζω το android?

Φίλε μου δεν αναφέρθηκα σε κάποιον συγκεκριμένα...αλλά άμα διαβάσεις όλα τα μηνύματα από αυτό το thread σίγουρα θα δεις διαφορές μπηχτές ;) και ποιοι προσπάθησαν απλά να βοηθήσουν τον άνθρωπο που να κατασταλάξει... Τεσπα όλα καλά είναι ανάλογα τι ζητάει ο καθένας μας ,πως βολεύεται με τη χρήση που θα κάνει από τη συσκευή που έχει η θα αποχτήσει..

Edited by vagosvts7

Haier W910 value for money :D

XBMC/Kodi/SPMC Οδηγός σεταρίσματος Add-ons & Repository http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=408974

Link to comment
Share on other sites

χτες κοιταξα λιγο το lumia 930 , να δω πως δουλευει με το 8.1.

σφαιρα παει , φανηκε ευκολο, εχε βασικες εφαρμογες προεγκατεστημενες δουλευουν καλα. αν θες κατι εξτρα προφανως απο καπου κατεβαζεις ετσι?

Link to comment
Share on other sites

gsa1967 κατεβαζεις μεσω του Windows Phone Store τις εφαρμογες που χρειαζεσαι.Οι βασικες ειναι ολες εδω

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχουν windows phone Κράζουν το android..

Φίλε μου δεν αναφέρθηκα σε κάποιον συγκεκριμένα.....

 

Σε αυτό απάντησα φίλε μου. Και απαντάω σε σένα γιατί βαρέθηκα να μας την λένε και ύστερα να ακούμε "δεν το είπα για κάποιον συγκεκριμένα". Σαφώς, το είπες σε όλους μας.... Όπως επίσης το γνωστο φαινομενο, να μην έχεις πιάσει wp8 στα χέρια σου και να παραπληροφορειε τον ιλο ότι δεν ανταλλάσσει αρχεία με Bluetooth ή ότι απαιτείται πρόγραμμα για να συνδεθεί με pc κλπ.

Συγνώμη ία το αυστηρό ύφος άλλα.......

Edited by montoya_42

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Έχω δει άτομα που έχουν windows phone και πεδεύονται να βάλουν ringtone , αν είναι δυνατόν .. Στις εφαρμογές σου πετάγονται διαφημίσεις...

Με lumia 800 δεν μπορούσα να στείλω αρχεία με bluetooth σε android συσκευές .. Στα android μπορείς να βάλεις οποία εφαρμογή θες σπασμένη κτλ .. άμα κανείς root κανείς τα πάντα στη συσκευή σου ..Ότι παραμετροποίηση θες την έχεις στο android , ακριβώς το αντίθετο είναι τα windows phone.. Για να συνδέσεις το windows phone στο pc για να δεις τα αρχεία σου θέλει εφαρμογή..Απλά τα windows στα κινητά είναι πιο ελαφριά από το android σαν λογισμικό και πιο κλειστά , τίποτα περισσότερο δεν έχουν ..Δεν ξέρω άμα έχουν αλλάξει κάτι με τις καινούργιες εκδόσεις σε παραματροποίηση ..

 

Σε αυτό απάντησα φίλε μου. Και απαντάω σε σένα γιατί βαρέθηκα να μας την λένε και ύστερα να ακούμε "δεν το είπα για κάποιον συγκεκριμένα". Σαφώς, το είπες σε όλους μας.... Όπως επίσης το γνωστο φαινομενο, να μην έχεις πιάσει wp8 στα χέρια σου και να παραπληροφορειε τον ιλο ότι δεν ανταλλάσσει αρχεία με Bluetooth ή ότι απαιτείται πρόγραμμα για να συνδεθεί με pc κλπ.

Συγνώμη ία το αυστηρό ύφος άλλα.......

 

Επειδή όμως τα περισσότερα παιδιά στην ηλικία του (δεν ξέρω τη ηλικία έχει ο γιος σου) θα έχουν κάποιο smartphone με android ,θα μιλάνε για διάφορες εφαρμογές παιχνίδια, τραγούδια κτλ, που έχουν..θα μπορεί ο γιος σου να αλλάξει απόψεις κτλ...Οι περισσότεροι που έχουν smartphone. Και ειδικά σε μικρή ηλικία χρησιμοποιούν android..Συν ότι με windows phone & iphone .δεν μπορείς να στείλεις αρχεία σε android συσκευές μέσο Bluetooth άμα δεν κάνω λάθος..

 

Μιλανε για εφαρμογές τυπου: βαλε αυτο για να μη κολλαει το τηλεφωνο(wp ftw!!!!), για αλλαγη ui(τι πιο χρήσιμο απο τα tiles?) και τις χαζοεφαρμογες του playstore(απορω γιατι υπαρχουν)

 

Αν θες να πας σε wp δες το λουμια 535 που βγαινει καπου στα 120

 

mol ωραια τα λες...συμφωνω,τα wp δεν ειναι ντροπη.Εγω εχω κανει root,greenify και ccleaner για να μην κολλαει το android μου,Galaxy s duos 2.Αμα ειναι να παρεις ενα τηλ που θα εχει μια αξιοπρεπη ταχυτητα,χωρις κολληματα πολλα και στο τελος να ασχολεισαι με αυτα,ταλαιπωρια ειναι το android δυστυχως.Οποτε πανε στο WP και θα εχεις ενα πολυ ομαλο,γρηγορο και ταχυ τηλεφωνο.Ειδικα το Lumia 535 θα σε καλυψει απολυτα για 2 χρονακια και δεν θα στερηθεις ουτε μπροστινη καμερα παραλληλα ουτε και το φλας στην πισω(φακος ή νυχτερινες φωτογραφιες)

 

Φίλε το βλέπεις ότι το διευκρινίζω και ότι αυτά τα έχω δει και δεν λέω ότι είναι απόλυτα ..Γιατί μπορεί να έχουν αλλάξει στις επόμενες εκδόσεις ..Κανένα δεν είναι τέλειο λογισμικό όλα έχουν και τα θετικά τους και τα αρνητικά τους ..

Υ.Γ. Ελπίζω να σε κάλυψα , γι αυτό και τα έκανα σούμα :p Δεν υπάρχει λόγος να τρελενόμαστε για τόσα απλά πράγματα(για εταιρίες,λογισμικά κτλ ) , απόψεις ανταλλάζουμε και πάντα θα μαθαίνουμε..

Haier W910 value for money :D

XBMC/Kodi/SPMC Οδηγός σεταρίσματος Add-ons & Repository http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=408974

Link to comment
Share on other sites

εχεις καταληξει σε καποια συσκευη;

 

(κακα τα ψεματα, στο οριο χρηματων που διαθετεις, μονο σε wp αξιζει να πας η σε απλο τηλεφωνο)

Link to comment
Share on other sites

Stoilas...στο lumia 535 μεσω amazon...

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

XPERIA M δαγκωτό. Για τα 100 ευρώ που κοστίζει στο σκρουτζ απλά είναι η καλύτερη επιλογή
Link to comment
Share on other sites

XPERIA M δαγκωτό. Για τα 100 ευρώ που κοστίζει στο σκρουτζ απλά είναι η καλύτερη επιλογή

το αρνητικό είναι πως πρέπει να ασχοληθεί με root κλπ γιατί συσκευή είναι πίτα στο bloatware, και αφήνει ram ένα ψιχουλο, ούτε καν viber δεν τρέχει σωστά

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτα τα λεφτα δεν αξιζει δυστυχως κανενα android κινητο.Καλυτερα wp.

Αν παλι σε παιρνει κατι παραπανω κοιτα απο skroutz.gr το πολυ καλο moto g(το 1ο).Απιστευτο τηλεφωνο για αυτα τα λεφτα.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Τι το ψάχνετε; Σε τόσο χαμηλές τιμές δεν βρίσκεις Android καλύτερο από τα WP δυστυχώς. Άρα ένα Lumia 630 είναι καλή επιλογή.
Philips Twist, Sony Ericsson T18s, Nokia 3310, Nokia 6600, Nokia 8830, Sony Ericsson P800 for ever
Link to comment
Share on other sites

Lumia 630 ή 535 απο το amazon...xperia m...ειναι τιμιο και χωρις ροοτ καλα τα παει σχετικα.Εχει μετρια καμερα μπροστινη και πισω σε σχεση με το s duos 2 που εχω + δυνατοτερο φλας...Οποιος θελει να τ στειλω νυχτερινες με φλας να δει

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...