Jump to content

Lenovo MiiX 3


kakos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Προσπάθησα τελικά και κατέβασα και πλέον αναγνωρίζει το tablet το usb αλλά δεν γίνεται να πατήσω απόλυτος τίποτα πχ επόμενο κολλάει στην αρχή και όταν το βγάζω και το ξανά ανοίγω πάλι όπως στην αρχή κολλάει στο preparing και ανοιγοκλείνει, ξέρει κανείς το πρέπει να κάνω ?

 

Μάλλον άκυρη ερώτηση αλλά θα την κάνω για να το αποκλείσουμε:

Το usb με τα windows 10 το φτιάχνεις με το Media Creation Tool της Microsoft. Σωστά;

 

Αν αυτό το έχεις κάνει δοκίμασε και με ένα άλλο στικάκι, μη γίνεται τίποτε περίεργο σε αυτό που έχεις.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 646
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ναι είναι με το μόνο προγραμμα τις micreπου το αναγνωριζει. Έχω δοκιμάσει και αλλα Usb και πάλι το ίδιο δεν λέει να ξεκολλήσει για κανέναν λόγο μένει στάσιμο Εκεί που λέει πχ πάνω την γλώσσα που θέλεις να επιλέξεις και κάτω που έχει επόμενο από εκεί δεν γίνεται να πατήσω τίποτα
My phone: iPhone 3gs 32 giga black.. Samsung s3-s4 -note 3.. Nokia 1020...Samsung S8...New iPad ( ΔΗΜΗΤΡΗΣ )
Link to comment
Share on other sites

1. Αυτό που βλέπω είναι ότι έχει επιλογή για W10 64bit!!!!

δε μπορουμε να βαλουμε windows 10...ετσι και αλλιως.

Εδώ δε μπορούμε να δούμε εικόνα από HDMI, το dolby και surround θα σκεφτούμε!!!:)

Αλήθεια τι δεν κάνω και δε μπορώ να δω εικόνα από HDMI;

 

εγω μια χαρα ειδα με καλωδιο microHDMI σε HDMI...ηχο 5.1 δε μπορεσα (προς το παρον) να βγαλω..θα το ξαναδω.

 

παιδια για δοκιμαστε ενω εχετε ανοιχτο το wifi να ανοιξετε και το ΒΤ...πεφτει η οχι η ταχυτητα του wifi στο πατωμα???

Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησα κι έκανα εγκατάσταση τα Windows 10 N όμως γιατί τα αλλά μου έβγαζαν error αλλά έχω δυο προβλήματα το ένα είναι ότι δεν δουλεύει η οθόνη αφής σε τίποτα και το άλλο είναι ότι στον ήχο έχει Χ και δεν γίνεται δηλ δεν υπάρχει ήχος ξέρει κανείς πως μπορούν να διορθωθούν τα δυο πάνω προβλήματα ?
My phone: iPhone 3gs 32 giga black.. Samsung s3-s4 -note 3.. Nokia 1020...Samsung S8...New iPad ( ΔΗΜΗΤΡΗΣ )
Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησα κι έκανα εγκατάσταση τα Windows 10 N όμως γιατί τα αλλά μου έβγαζαν error αλλά έχω δυο προβλήματα το ένα είναι ότι δεν δουλεύει η οθόνη αφής σε τίποτα και το άλλο είναι ότι στον ήχο έχει Χ και δεν γίνεται δηλ δεν υπάρχει ήχος ξέρει κανείς πως μπορούν να διορθωθούν τα δυο πάνω προβλήματα ?

 

Το έκανα τελικά λειτουργούν και πάλι όλα όπως πριν.

My phone: iPhone 3gs 32 giga black.. Samsung s3-s4 -note 3.. Nokia 1020...Samsung S8...New iPad ( ΔΗΜΗΤΡΗΣ )
Link to comment
Share on other sites

τι επιπτώσεις θα έχω αμα σβήσω τα σχεδόν 6GB του recovery δίσκου ;;

Μπας και αυξήσω λίγο το χώρο στον κύριο δίσκο κάνοντας ξανά μετά μια εγκατάσταση από την αρχή ( με USB )

Huawei Honor 8 32GB
Link to comment
Share on other sites

τι επιπτώσεις θα έχω αμα σβήσω τα σχεδόν 6GB του recovery δίσκου ;;

Μπας και αυξήσω λίγο το χώρο στον κύριο δίσκο κάνοντας ξανά μετά μια εγκατάσταση από την αρχή ( με USB )

 

Καμία ουσιαστική. Απλά δε μπορείς να γυρίσεις στα 8.1 με τον αυτόματο τρόπο. Εκτός αν κρατήσεις το partition να το χεις να το θυμάσαι...

Link to comment
Share on other sites

Έχω περάσει τα Windows 10 Home σε USB.

Ερώτωση !!

 

Πως bootαρω απο το USB ;;

Ψάχνω ψάχνω και δεν βρίσκω.

Huawei Honor 8 32GB
Link to comment
Share on other sites

Έχω περάσει τα Windows 10 Home σε USB.

Ερώτωση !!

 

Πως bootαρω απο το USB ;;

Ψάχνω ψάχνω και δεν βρίσκω.

 

Βάζεις το στικακι και πατάς Volume UP + Power ταυτόχρονα. Στο μενού που βγάζει επιλέγεις Boot Menu και μπουτάρεις από το στικάκι.

Link to comment
Share on other sites

παιδια για δοκιμαστε ενω εχετε ανοιχτο το wifi να ανοιξετε και το ΒΤ...πεφτει η οχι η ταχυτητα του wifi στο πατωμα???
Link to comment
Share on other sites

θα με τρελάνει το tablet.

 

Έχω περάσει τα windows σε usb στικ μπαίνω στο menu από που θελω να μπουτάρει και δεν βρίσκει το usb !!

Huawei Honor 8 32GB
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Με το hdmiτι γίνεται; το έχει δουλέψει κανεις; συνδέω το καλώδιο και τίποτα. Μπορεί κάποιος να βοηθησει;
Link to comment
Share on other sites

παιδια για δοκιμαστε ενω εχετε ανοιχτο το wifi να ανοιξετε και το ΒΤ...πεφτει η οχι η ταχυτητα του wifi στο πατωμα???

 

το δοκίμασα για τρεις περίπου ώρες, δε παρουσιάζει κανένα πρόβλημα.

Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

θα με τρελάνει το tablet.

 

Έχω περάσει τα windows σε usb στικ μπαίνω στο menu από που θελω να μπουτάρει και δεν βρίσκει το usb !!

 

Πώς τα πέρασες στο στικάκι;

 

----- προσθήκη μηνύματος 86 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Με το hdmiτι γίνεται; το έχει δουλέψει κανεις; συνδέω το καλώδιο και τίποτα. Μπορεί κάποιος να βοηθησει;

 

Το ίδιο και σε μένα. Ας μας πει κάποιος που τα κατάφερε πως γίνεται;

Link to comment
Share on other sites

το δοκίμασα για τρεις περίπου ώρες, δε παρουσιάζει κανένα πρόβλημα.

 

Μονο σε μενα υπαρχει αυτο το θεμα?....:mad:

Link to comment
Share on other sites

Μονο σε μενα υπαρχει αυτο το θεμα?....:mad:

 

Mετά από μετρήσεις με ΒΤ κλειστό, ανοιχτό χωρίς μεταφορά αρχείου και με μεταφορά από και προς το τάμπλετ, δεν είδα κάποια ιδιαίτερη διαφορά και στο δικό μου.

Δοκίμασέ να ξαναπεράσεις όλους τους drivers αν δεν το έχεις κάνει. H lenovo δίνει drivers για windows 10. Tο λέω επειδή στην αρχή δεν έδινε dedicated Drivers για W10 και βάζαμε αυτούς για τα W8.1. Βγάζει απ' ότι φαίνεται συνέχεια. Εχθές έβγαλε καινούργιο ACPI. Πάτα εδώ

Ξεκίνησε με το chipset (Intel), VGA, WLAN, Bluetooth.

 

 

Για το HDMI θα μας πει κανείς τίποτε;

Link to comment
Share on other sites

Mετά από μετρήσεις με ΒΤ κλειστό, ανοιχτό χωρίς μεταφορά αρχείου και με μεταφορά από και προς το τάμπλετ, δεν είδα κάποια ιδιαίτερη διαφορά και στο δικό μου.

Δοκίμασέ να ξαναπεράσεις όλους τους drivers αν δεν το έχεις κάνει. H lenovo δίνει drivers για windows 10. Tο λέω επειδή στην αρχή δεν έδινε dedicated Drivers για W10 και βάζαμε αυτούς για τα W8.1. Βγάζει απ' ότι φαίνεται συνέχεια. Εχθές έβγαλε καινούργιο ACPI. Πάτα εδώ

Ξεκίνησε με το chipset (Intel), VGA, WLAN, Bluetooth.

 

τα εχω κανει ποσες φορες και παλι τα ιδια..πχ ξεκιναει το wifi να αντιγραφει με φουλ ταχυτητα (5 με 6mb/sec), οταν ανοιγω το ΒΤ...πεφτει στα 1~2 και στο τελος το wifi σταματαει...μου φαινεται θα παει για πουλημα οπως ηρθε.

Για το HDMI θα μας πει κανείς τίποτε;

με καλωδιο microHDMI σε HDMI παιζει μια χαρα, τι προβλημα εχεις?

Link to comment
Share on other sites

με καλωδιο microHDMI σε HDMI παιζει μια χαρα, τι προβλημα εχεις?

 

Ότι δεν παίζει. Βασικά η σύνδεση είναι ως εξής: microHDMI σε HDMI, καλώδιο HDMI, αντάπτορας HDMI σε DVI (γιατί το μονιτορ/TV που έχω δεν έχει είσοδο HDMI). Να φταίει αυτό δε νομίζω. Το λάπτοπ που έχω παίζει κανονικά.

 

Αυτό που σκέφτομαι είναι να είναι ελαττωματικό το microHDMI σε HDMI.

Χρειάζεται κάποια ρύθμιση από το τάμπλετ ή δείχνει αμέσως όπως στα laptop;

Αυτό που κάνω είναι όταν το συνδέω να ενεργοποιώ από το action center το project (το έχω στα αγγλικά).

Link to comment
Share on other sites

Ότι δεν παίζει. Βασικά η σύνδεση είναι ως εξής: microHDMI σε HDMI, καλώδιο HDMI, αντάπτορας HDMI σε DVI (γιατί το μονιτορ/TV που έχω δεν έχει είσοδο HDMI). Να φταίει αυτό δε νομίζω. Το λάπτοπ που έχω παίζει κανονικά.

 

Αυτό που σκέφτομαι είναι να είναι ελαττωματικό το microHDMI σε HDMI.

Χρειάζεται κάποια ρύθμιση από το τάμπλετ ή δείχνει αμέσως όπως στα laptop;

Αυτό που κάνω είναι όταν το συνδέω να ενεργοποιώ από το action center το project (το έχω στα αγγλικά).

 

εγω που το δοκιμασα απο microHDMI σε HDMI μια χαρα επαιξε και απευθειας (ηθελε μια μικρη ρυθμιση να κανει Mirror την οθονη, τιποτα αλλο...δε ξερω αν φταιει ο adaptoras σου)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ερώτηση παιδιά : Πες ότι θέλω να το κάνω factory reset και να το έχω καθαρο για να το πουλήσω. Το αρχικο configuration ήταν με win 8. Έχω ήδη βάλει μέσω update τα win 10. Τι κάνουμε ? Πως γίνεται ????

Πως μπορούμε να το κάνουμε να είναι initial setup ? Έστω και με Win 10 :confused:

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση παιδιά : Πες ότι θέλω να το κάνω factory reset και να το έχω καθαρο για να το πουλήσω. Το αρχικο configuration ήταν με win 8. Έχω ήδη βάλει μέσω update τα win 10. Τι κάνουμε ? Πως γίνεται ????

Πως μπορούμε να το κάνουμε να είναι initial setup ? Έστω και με Win 10 :confused:

Δες εδώ -> http://www.expertreviews.co.uk/software/operating-systems/1403794/how-to-reset-windows-10-to-factory-settings

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Προσπάθησα σήμερα να περάσω κάποια παιχνίδια και σε όσα έκανα εγκατασταση με πετούσε έξω, μήπως ξέρει κανείς τι παίζει να φταίει ?
My phone: iPhone 3gs 32 giga black.. Samsung s3-s4 -note 3.. Nokia 1020...Samsung S8...New iPad ( ΔΗΜΗΤΡΗΣ )
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Bαζοντας κριτηρια 2γιγα ραμ, hdmi, 10ιντση οθονη, προκυπτει το συγκεκριμενο μαζι με τα dell venue 11 και vero w120. Η χρηση που θελω να κανω ειναι αγωνες μεσω laola και συνδεση hdmi με τηλεοραση. Θα μου το προτεινατε? Κολλαει οταν δειχνει πολυ ωρα βιντεο hd?
Link to comment
Share on other sites

Bαζοντας κριτηρια 2γιγα ραμ, hdmi, 10ιντση οθονη, προκυπτει το συγκεκριμενο μαζι με τα dell venue 11 και vero w120. Η χρηση που θελω να κανω ειναι αγωνες μεσω laola και συνδεση hdmi με τηλεοραση. Θα μου το προτεινατε? Κολλαει οταν δειχνει πολυ ωρα βιντεο hd?

 

Για το μόνο που μπορώ να σου απαντήσω είναι, ότι δεν κολλάει όσες ταινίες και να δεις σε hd.

η δοκιμή έγινε σε δρομολόγιο με καράβι από Καβάλα σε Σάμο.

για τα άλλα που γράφεις, ( laola )δε ξέρω καν τι είναι.

επίσης για σύνδεση με τηλεόραση θα χρειαστείς ένα καλώδιο micro hdmi σε hdmi.

Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

Bαζοντας κριτηρια 2γιγα ραμ, hdmi, 10ιντση οθονη, προκυπτει το συγκεκριμενο μαζι με τα dell venue 11 και vero w120. Η χρηση που θελω να κανω ειναι αγωνες μεσω laola και συνδεση hdmi με τηλεοραση. Θα μου το προτεινατε? Κολλαει οταν δειχνει πολυ ωρα βιντεο hd?

 

Εγώ νομίζω πως και τα τρία θα κάνουν αυτό που θέλεις απροβλημάτιστα. Προσωπικά έχω το dell venue 11 το οποίο με έχει βολέψει η κανονική θήρα usb ώστε να μη παλεύω με ανταπτορες.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...