Jump to content

Sony Ericsson V800i


Nosferatu
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά κατέβασα το update service από το site της sony ericsson εκεί που μου είπε ένας φίλος πιο πάνω αλλά την βάση που είχα δεν μου την έβρισκε είναι η dcu-11 που είχε το P800 μέσα (η sony ericsson την ονομάζει dss-20/25 αλλά εμένα μου τη βρίσκει σαν dcu-11 στα windows). Μετά δοκίμασα με το καλώδιο το usb που είχε μέσα το κινητό και επέλεξα την αριστερή επιλογή εκεί που σε ρωτάει για το τι καλώδιο χρησιμοποιείς και μου δούλεψε με το usb καλώδιο του κινητού. Τώρα βάζω το κινητό το δικό μου που έχει την R1AF005 και εντάξει μου λέει δεν υπάρχει νεότερη, βάζω μετά του αδερφού μου που έχει μια πιο παλιά δεν τι θυμάμαι τώρα και μου λέει πάλι ότι είναι η τελευταία έκδοση.

 

Εσύ φίλε μου πως το έκανες update; Με το ίδιο πρόγραμμα; Και με πια βάση;

Τελικά είναι άλλο το easy update και άλλο το update service της sony ericsson;

 

Το update το έκανα με το update service II απο το site της ericsson. Η βάση που βρήκα και χρησιμοποίησα γράφει dss-22 η κάτι τέτοιο.Πάντως οχι dcu... Ευτυχώς βρήκα και έβαλα την Ελληνική R1AF005 οπότε τώρα είναι οκ το κινητό.

"Imagination Im More Importnant Than Knowledge"

Albert...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ekana to idio me ton dimkrom (me to usb kalwdio kai tin aristeri epilogh) kai mou leei oti exw tin teleutaia ekdosi. Sygkekrimena exw tin ekdosi RS1025, tin opoia tin evala teli maiou, me anavathmish mesw tou site tis sonyericsson.

An to paw stin SonyEricsson gia anavathmish, tha prepei na plirwsw? (To kinito to exw 9 mines).

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Ekana to idio me ton dimkrom (me to usb kalwdio kai tin aristeri epilogh) kai mou leei oti exw tin teleutaia ekdosi. Sygkekrimena exw tin ekdosi RS1025, tin opoia tin evala teli maiou, me anavathmish mesw tou site tis sonyericsson.

An to paw stin SonyEricsson gia anavathmish, tha prepei na plirwsw? (To kinito to exw 9 mines).

οχι εχεις 1 χρονο εγγυηση,θα πας με την αποδειξη αγορας και θα σου την κανουν δωρεαν.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, υπάρχει συντόμευση (π.χ. να πατάς για λίγη ώρα κάποιο πλήκτρο) ώστε να μην χρειάζεται να αλλάζεις μενού για να μπεις στην ανοιχτή ακρόαση?

 

Επίσης μπορείς με κλειστό το καπάκι να απανήσεις σε εισερχόμενη κλήση και να μιλάς μέσω ανοιχής ακρόασης (χωρίς να ανοίξεις το καπάκι);;

 

Για πείτε καμιά συντόμευση που σας έκανε ποιο έυκολη την ζωή όταν την μάθατε.

 

Επίσης και τέλος, τι είναι το ρολόι ύπνου;;;

 

Ευχαριστώ!

 

Ξέρει κανείς τις απαντήσεις για αυτές τις ερωτήσεις;

:lol:
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, υπάρχει συντόμευση (π.χ. να πατάς για λίγη ώρα κάποιο πλήκτρο) ώστε να μην χρειάζεται να αλλάζεις μενού για να μπεις στην ανοιχτή ακρόαση?

 

Οι συντομευσεις που αναφερεις δεν υπαρχουν... Αν πατησεις παρατεταμενα καποιον αριθμο το μονο που γινεται ειναι να εμφανιζεται η επαφη απο τον καταλογο σου, που αντιστοιχει στο αριθμο που πατησες.

Επισης γενικοτερα το κινητο δεν σου δινει τη δυνατοτητα συντομευσεων...:wacko:

 

Επίσης μπορείς με κλειστό το καπάκι να απανήσεις σε εισερχόμενη κλήση και να μιλάς μέσω ανοιχής ακρόασης (χωρίς να ανοίξεις το καπάκι);;

 

Αυτο γινεται μονο αν εχεις συνδεδεμενο το Hands Free και επιλεξεις για απαντηση του κουμπι του.

 

Για πείτε καμιά συντόμευση που σας έκανε ποιο έυκολη την ζωή όταν την μάθατε.

 

Επίσης και τέλος, τι είναι το ρολόι ύπνου;;;

 

Το ρολοι υπνου οταν το επιλεξεις και εχεις κλειστο το καπακι, μολις σβησει ο φωτισμος της εξωτερικης οθονης εμφανιζεται η ωρα.

 

Αυτα..Καλη χρονια!:)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/8090sunnlogoheader1.gif
Link to comment
Share on other sites

Επισης γενικοτερα το κινητο δεν σου δινει τη δυνατοτητα ανοιχτης ακροασης αν και εχει μεγαφωνο και αρκετα καλο μαλιστα...:wacko:

 

Έχει ανοιχτή ακρόαση το κινητό.

 

Χρόνια πολλά και καλή χρονιά κι από μένα.

Link to comment
Share on other sites

Όχι ρε συ, έχει ανοιχτή ακρόαση απλά πρέπει να πατήσεις το κουμπί να μπεις στο μενού και μετά να πατήσεις μεγάφωνο!

 

Το θέμα είναι ότι παίρνει κάποια ώρα να το κάνεις όλο αυτό και λέω μήπως υπάρχει κανά άλλο κολπάκι, όπως είχε το sagem μου που αν εκεί που μιλούσες πατούσες το πράσινο της κλήσης έμπαινε στην ανοιχτή και αν το ξαναπατούσες έβγαινε η ανοιχτη. Βόλευε πολύ αυτο!

 

Καλή χρονιά!

:lol:
Link to comment
Share on other sites

Να υποθέσω ό,τι το thread αναφέρεται και στο Z800i?

I used to be arrogant, but now I am PERFECT! :D

Link to comment
Share on other sites

Ωπ ναι...οντως...:O (διορθωσα και το Post για την ανοιζτη ακροαση...)

 

Γενικοτερα τα περισσοτερα που αναφερονται ισχυουν και για το Z800, αν και υπαρχει και ενα αντιστοιχο thread εδω

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/8090sunnlogoheader1.gif
Link to comment
Share on other sites

re paidia kseri kaneis ti xrewsh exw otan mesw kinitoy (v800) mpainw sto internet?exw katebasei enan (explorer) sto kinito kai mporw na anoiksw oles tis selides sto wep.mporei na mou pei kapios?

 

 

???????τι έχεις κατεβάσει???? για πες λίγο αναλυτικότερα!!!!Μπορείς να βάλεις άλλον explorer??????:blink: Πάντως η χρέωση είναι ίδια είτε μπαίνεις σε wap είτε σε web.Με ογκοχρέωση πάει,πόσο ακριβώς δεν ξέρω , αλλα αν πάς στη vodafone θα σου πούν ακριβώς.

Άρθρο 5 παρ.4 εδ.2 του Ν.2251/94:

 

"Σε περίπτωση αντικατάστασης του προιόντος ή ανταλλακτικού του , η εγγύηση αυτόματα ανανεώνεται για όλη της τη διάρκεια για το νέο προιόν ή το ανταλλακτικό ."

 

:up:

Link to comment
Share on other sites

οχι εχεις 1 χρονο εγγυηση,θα πας με την αποδειξη αγορας και θα σου την κανουν δωρεαν.

 

Λοιπόν...πήγα στην SE και ο τύπος μου ζητάει 15 ευρώ! Ούτε εγγύηση ούτε τίποτα! Αίσχος! Δεν δίνω ούτε 1!

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!

 

Έχω το Z800i και μπορώ να πω ότι είμαι κατά 90% ευχαριστημένος (το 10% αφορά την χαμηλή ένταση στις συνομιλίες και ότι δεν μπορώ να αλλάξω ήχο στα μηνύματα..).

 

Υπάρχει κάποια λύση για αυτά;Τσέκαρα τις περισσότερες σελίδες του θέματος αλλά δεν βρήκα κάτι.Επίσης έψαξα στο site της Ericsson άλλα δεν είχε κάτι για αναβάθμιση του κινητού παρά μόνο κάποια προγράμματα που βρίσκονται και στο cd της συσκευασίας του κινητού.

 

Τέλος έχω ένα πρόβλημα.Κατέβασα από το site της SE το πρόγραμμα για να φτιάχνω θέματα και στη λίστα που διαλέγεις τηλέφωνο έιχε δύο Z800, το Z800 organic & Z800 standard..Έφτιαξα θέματα και με τους δύο τύπους και τα πέρασα στο κινητό αλλά όταν πήγα να τα βάλω να εμφανίζονται στο τηλέφωνο μου έβγαζε ότι δεν γίνεται και τέτοια (δεν θυμάμαι ακριβώς τι έβγαζε..).

 

Αν κάποιος έχει δουλέψει και γνωρίζει το πρόγραμμα για το Z800 ας βοηθήσει!!

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!

 

Έχω το Z800i και μπορώ να πω ότι είμαι κατά 90% ευχαριστημένος (το 10% αφορά την χαμηλή ένταση στις συνομιλίες και ότι δεν μπορώ να αλλάξω ήχο στα μηνύματα..).

 

Υπάρχει κάποια λύση για αυτά;Τσέκαρα τις περισσότερες σελίδες του θέματος αλλά δεν βρήκα κάτι.Επίσης έψαξα στο site της Ericsson άλλα δεν είχε κάτι για αναβάθμιση του κινητού παρά μόνο κάποια προγράμματα που βρίσκονται και στο cd της συσκευασίας του κινητού.

 

Τέλος έχω ένα πρόβλημα.Κατέβασα από το site της SE το πρόγραμμα για να φτιάχνω θέματα και στη λίστα που διαλέγεις τηλέφωνο έιχε δύο Z800, το Z800 organic & Z800 standard..Έφτιαξα θέματα και με τους δύο τύπους και τα πέρασα στο κινητό αλλά όταν πήγα να τα βάλω να εμφανίζονται στο τηλέφωνο μου έβγαζε ότι δεν γίνεται και τέτοια (δεν θυμάμαι ακριβώς τι έβγαζε..).

 

Αν κάποιος έχει δουλέψει και γνωρίζει το πρόγραμμα για το Z800 ας βοηθήσει!!

 

Ευχαριστώ.

Και εγώ με το v800 είμαι κατά 90% ευχαριστημένος,αλλα λόγω του καπακιού.Η ένταση στις συνομιλίες νομίζω είναι πολύ ικανοποιητική(παίζει πόλο το καλό σήμα συχνά)ενώ ο ήχος των μηνυμάτων δεν με πολυενδιαφέρει.

Δεν είχα πρόβλημα προσωπικά με τα προγράμματα που λές.Προσπάθησε να τα εγκαταστήσεις πάλι,ίσως διορθωθεί το πρόβλημα.

Άρθρο 5 παρ.4 εδ.2 του Ν.2251/94:

 

"Σε περίπτωση αντικατάστασης του προιόντος ή ανταλλακτικού του , η εγγύηση αυτόματα ανανεώνεται για όλη της τη διάρκεια για το νέο προιόν ή το ανταλλακτικό ."

 

:up:

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, εγώ το έχω κοντά 2 μήνες το μήνες το κινητό και είναι σαν καινούριο! Δεν έχει πάθει τίποτα! Το καπάκι είναι μια χαρά σταθερότατο! Και το σήμα είναι πολύ δυνατό ακόμα και σε περιοχές με χαμηλό σήμα! Αυτό που καταλαβαίνω εγώ από όσα γράφετε εδώ μέσα, είναι σε ποια παρτίδα θα πέσεις.
Link to comment
Share on other sites

Είμαι στα πρόθυρα της αγοράς του Ζ800i αλλά αυτό που με χαλά είναι ότι δεν έχει ραδιόφωνο ενσωματωμένο. Έτσι ή θα καταφύγω σε αγορά άλλου κινητού της SE με FM radio ή θα πρέπει να πάρω τα stereo handsfree που έχουν και ραδιόφωνο, σωστά? Αυτό που δεν γνωρίζω είναι αν η SE έχει προωθήσει προϊόν stereo handsfree Bluetooth headphones (με ακουστικά "ψείρες"). Κοιτάζω και στο site και δεν έχω δει κάτι. Μήπως έχει πέσει κάτι στην αντίληψή σας?

I used to be arrogant, but now I am PERFECT! :D

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα την υπηρεσία αναβάθμισης για το κινητό μου και αφού έκανα εγκατάσταση κλπ το πρόγραμμα πηγα να δω αν υπάρχει κάποια αναβάθμιση διαθέσιμη και μου έβγαζε μήνυμα ότι δεν υπάρχει επιτραπέζια συσκευή εγκατεστημένη (κάτι τέτοιο..δεν θυμάμαι ακριβώς).

 

Το κινητό το είχα συνδεδεμένο..Ξέρετε τι πρέπει να κάνω;

Link to comment
Share on other sites

Είμαι στα πρόθυρα της αγοράς του Ζ800i αλλά αυτό που με χαλά είναι ότι δεν έχει ραδιόφωνο ενσωματωμένο. Έτσι ή θα καταφύγω σε αγορά άλλου κινητού της SE με FM radio ή θα πρέπει να πάρω τα stereo handsfree που έχουν και ραδιόφωνο, σωστά? Αυτό που δεν γνωρίζω είναι αν η SE έχει προωθήσει προϊόν stereo handsfree Bluetooth headphones (με ακουστικά "ψείρες"). Κοιτάζω και στο site και δεν έχω δει κάτι. Μήπως έχει πέσει κάτι στην αντίληψή σας?

Υπαρχει αυτο που ζητας και μαλιστα σε πολυ λογικη τιμη. Μπορεις να το βρεις

http://www.plaisio.gr/IWCatProductPage.process?Section_Id=670&Nav_Section_Id=14&Catalog_Id=10&Product_Id=161278&Merchant_Id=1&sts_cid=3

(δεν ειναι το μονο μαγαζι που το εχει απλα βαζω ενα link για να το τσεκαρεις):)

 

 

@RedArmada τσεκαρε λιγο πιο πανω τα post καθως και τις προηγουμενες σελιδες...θα δεις οτι αναφερεται οτι μαλλον χρειαζεται η βαση συγχρονισμου για να κανεις το online update. Μια βολτα απο τα service θα ηταν πιο απλη φανταζομαι.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/8090sunnlogoheader1.gif
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, εγώ το έχω κοντά 2 μήνες το μήνες το κινητό και είναι σαν καινούριο! Δεν έχει πάθει τίποτα! Το καπάκι είναι μια χαρά σταθερότατο! Και το σήμα είναι πολύ δυνατό ακόμα και σε περιοχές με χαμηλό σήμα! Αυτό που καταλαβαίνω εγώ από όσα γράφετε εδώ μέσα, είναι σε ποια παρτίδα θα πέσεις.

kai elpizo na parameinei etsi!!!omos gia paradeigma otan to kapaki einai anoikto kai to sproxneis ligo pros ta piso apala,den kanei ena thorivo?ena mikro krak??to kapaki poly dyskola tha ftasei na paizei deksia aristera.alla emena, de 6 mines eixe xalarosei kai otan to eixa kleisto ,gyriza anapoda to tilefono kai to kapaki anoige me to varos toy(otan leo anoige ennoo mexri ena simeio)moy to allaksan me eggyisi vevaia , alla i ksenera einai ksenera....

Άρθρο 5 παρ.4 εδ.2 του Ν.2251/94:

 

"Σε περίπτωση αντικατάστασης του προιόντος ή ανταλλακτικού του , η εγγύηση αυτόματα ανανεώνεται για όλη της τη διάρκεια για το νέο προιόν ή το ανταλλακτικό ."

 

:up:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson V800i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...