Jump to content

Sony Ericsson V800i


Nosferatu
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παίδες help έκανα update στο v-800 και τωρα η οθόνη είναι κιλλημένη και λεει "παρακαλώ περιμένετε..." καμια συμβουλή?????

 

εμ, χμμμμ

περιμένεις ακόμα????:worry: :p

Όχι ,σοβαρά.Δοκίμασε να κάνεις επανεκκίνηση του κινητού.Στην ανάγκη βγάλε και ξαναβάλε την μπαταρία.

Άρθρο 5 παρ.4 εδ.2 του Ν.2251/94:

 

"Σε περίπτωση αντικατάστασης του προιόντος ή ανταλλακτικού του , η εγγύηση αυτόματα ανανεώνεται για όλη της τη διάρκεια για το νέο προιόν ή το ανταλλακτικό ."

 

:up:

Link to comment
Share on other sites

εμ, χμμμμ

περιμένεις ακόμα????:worry: :p

Όχι ,σοβαρά.Δοκίμασε να κάνεις επανεκκίνηση του κινητού.Στην ανάγκη βγάλε και ξαναβάλε την μπαταρία.

 

 

 

 

Ακόμα ......τα ίδια και επανεκκίνηση εχω κανει και την μπαταρια εχω βγάλει.......κάτι αλλο?????

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ακόμα ......τα ίδια και επανεκκίνηση εχω κανει και την μπαταρια εχω βγάλει.......κάτι αλλο?????

 

πρωι πρωι στο sony center της γειτονιας σου!!!

Το γούστο μου είναι πολύ απλό. Είμαι πάντα ικανοποιημένος, έχοντας το καλύτερο. -------Oscar Wilde
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

:!: :!: Λοιπόν , για όλους τους κατόχους της συσκευής που τυχόν αντιμετωπίζουν πρόβλημα με το πορτάκι::

 

Το δικό μου ,μετά από μερικούς μήνες χρήσης είχε χαλαρώσει.Αν γύριζα τη συσκευή ανάποδα , άνοιγε λίγο μόνο του.Κάποια στιγμή πήγα στο service για άσχετο λόγο(update).Τυχαία το παρατήρησε αυτό με το πορτάκι ο υπάλληλος εκεί και μου είπε ότι αν θέλω μπορούν να το επισκευάσουν, δωρεάν φυσικά λόγω εγγύησης.

Και όντως το επισκεύασαν.Και όταν μιλάμε για επισκευή στο πορτάκι , εννοούμε αντικατάσταση συσκευής:D :D

 

Όσοι έχουν πρόβλημα , προτείνω να απευθυνθούν σε κάποιο εξουσιοδοτημένο σέρβις.Δεν είναι και άσχημο να σου αλλάζουν τη συσκευή σου με καινούρια μετά από μερικούς μήνες χρήσης.:)

Άρθρο 5 παρ.4 εδ.2 του Ν.2251/94:

 

"Σε περίπτωση αντικατάστασης του προιόντος ή ανταλλακτικού του , η εγγύηση αυτόματα ανανεώνεται για όλη της τη διάρκεια για το νέο προιόν ή το ανταλλακτικό ."

 

:up:

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά εχει παρατηρηθεί σε κανέναν να χάνει η συσκευή το σήμα συνεχώς; Μου έχει ανέβει το αίμα στο κεφάλι εκεί που έχει σήμα μετά από λίγο γράφει "Μη διαθέσιμο δίκτυο"....
BORN TO BE AEL
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά εχει παρατηρηθεί σε κανέναν να χάνει η συσκευή το σήμα συνεχώς; Μου έχει ανέβει το αίμα στο κεφάλι εκεί που έχει σήμα μετά από λίγο γράφει "Μη διαθέσιμο δίκτυο"....

 

Αν έχεις ενεργοποιημένο το 3g , προσπάθησε να το απενεργοποιήσεις.

Το χρησιμοποιείς με u-sim κάρτα??

 

Εμένα μου το είχε κάνει μόνο 2 φορές.Ήταν όμως πρόβλημα του δικτύου και όχι του τηλεφώνου.

Άρθρο 5 παρ.4 εδ.2 του Ν.2251/94:

 

"Σε περίπτωση αντικατάστασης του προιόντος ή ανταλλακτικού του , η εγγύηση αυτόματα ανανεώνεται για όλη της τη διάρκεια για το νέο προιόν ή το ανταλλακτικό ."

 

:up:

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά εχει παρατηρηθεί σε κανέναν να χάνει η συσκευή το σήμα συνεχώς; Μου έχει ανέβει το αίμα στο κεφάλι εκεί που έχει σήμα μετά από λίγο γράφει "Μη διαθέσιμο δίκτυο"....

 

nai moy to kanei kai emena otan ekleina to kapaki kai fysika den itan problima diktyoy alla problima toy kinitoy.mapa to v800 to xeirotero se.

Link to comment
Share on other sites

:!: :!: Λοιπόν , για όλους τους κατόχους της συσκευής που τυχόν αντιμετωπίζουν πρόβλημα με το πορτάκι::

 

Το δικό μου ,μετά από μερικούς μήνες χρήσης είχε χαλαρώσει.Αν γύριζα τη συσκευή ανάποδα , άνοιγε λίγο μόνο του.Κάποια στιγμή πήγα στο service για άσχετο λόγο(update).Τυχαία το παρατήρησε αυτό με το πορτάκι ο υπάλληλος εκεί και μου είπε ότι αν θέλω μπορούν να το επισκευάσουν, δωρεάν φυσικά λόγω εγγύησης.

Και όντως το επισκεύασαν.Και όταν μιλάμε για επισκευή στο πορτάκι , εννοούμε αντικατάσταση συσκευής:D :D

 

Όσοι έχουν πρόβλημα , προτείνω να απευθυνθούν σε κάποιο εξουσιοδοτημένο σέρβις.Δεν είναι και άσχημο να σου αλλάζουν τη συσκευή σου με καινούρια μετά από μερικούς μήνες χρήσης.:)

den symfono.stin thessaloniki stin dodekanisoy sto service oxi mono den moy to antikatastisan alla moy zitoysan kai 80 eyro.ante geia se!!!

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις ενεργοποιημένο το 3g , προσπάθησε να το απενεργοποιήσεις.

Το χρησιμοποιείς με u-sim κάρτα??

 

Εμένα μου το είχε κάνει μόνο 2 φορές.Ήταν όμως πρόβλημα του δικτύου και όχι του τηλεφώνου.

 

Αν εννοείς u-sim την απλή κάρτα ναι αυτή έχω. Δεν έβαλα 3G sim και το έχω στο GSM δίκτυο μόνο. Έχει τώρα 3 μέρες που το κάνει. Συνήθως όταν το αφήνω από το χέρι μου το χάνει. Αν το αφήσω κάπου τότε έχει κανονικά..

BORN TO BE AEL
Link to comment
Share on other sites

Αν εννοείς u-sim την απλή κάρτα ναι αυτή έχω. Δεν έβαλα 3G sim και το έχω στο GSM δίκτυο μόνο. Έχει τώρα 3 μέρες που το κάνει. Συνήθως όταν το αφήνω από το χέρι μου το χάνει. Αν το αφήσω κάπου τότε έχει κανονικά..

 

Όχι , u-sim είναι η 3g κάρτα.

Αλλά αφού το έχεις εκτός 3g ,δεν νομίζω να παίζει ρόλο.

Καλύτερα να πάς σε ένα σέρβις και να ζητήσεις έλεγχο του σήματος.

Μήπως τυχόν του έχεις αλλάξει καπάκια??

Και δεν έβαλες τα original?:worry: (λέω τώρα...γιατί καμιά φορά τα μη original καπάκια προκαλούν παράσιτα και επιδρούν αρνητικά στο σήμα)

 

GEORGEGX20VL:Το γεγονός ότι σου ζητήσαν χρήματα σημαίνει ότι το κινητό σου ήταν εκτός εγγύησης.Εγώ μιλάω για κινητά εντός εγγύησης.

Άρθρο 5 παρ.4 εδ.2 του Ν.2251/94:

 

"Σε περίπτωση αντικατάστασης του προιόντος ή ανταλλακτικού του , η εγγύηση αυτόματα ανανεώνεται για όλη της τη διάρκεια για το νέο προιόν ή το ανταλλακτικό ."

 

:up:

Link to comment
Share on other sites

βασικά είναι το z800 με τα ασημί καπάκια και όχι το v800 με τα μαύρα αλλά δεν νομίζω να παίζει ρόλο. το κακό της όλης υπόθεσης είναι ότι έχω χάσει την απόδειξη....
BORN TO BE AEL
Link to comment
Share on other sites

Όχι , u-sim είναι η 3g κάρτα.

Αλλά αφού το έχεις εκτός 3g ,δεν νομίζω να παίζει ρόλο.

Καλύτερα να πάς σε ένα σέρβις και να ζητήσεις έλεγχο του σήματος.

Μήπως τυχόν του έχεις αλλάξει καπάκια??

Και δεν έβαλες τα original?:worry: (λέω τώρα...γιατί καμιά φορά τα μη original καπάκια προκαλούν παράσιτα και επιδρούν αρνητικά στο σήμα)

 

GEORGEGX20VL:Το γεγονός ότι σου ζητήσαν χρήματα σημαίνει ότι το κινητό σου ήταν εκτός εγγύησης.Εγώ μιλάω για κινητά εντός εγγύησης.

thejb to kinito to eixa molis 1.5 mina den eixe tin paramikri gratzoynia,me apodeiksi agoras,kai oi ilithioi moy zitoysan 80 eyro,giati lene oti ta kapakia tis se den xalane mona toys,tha toys elega tora alla ase.pantos ofeilo na po oti se taxititita einai proti,to eixa paei stis 12 to mesimeri moy zitisan kai to noymero moy kai stis 2 to mesimeri moy tilefonisan oti to koitaksan kai thelei 80 eyro,pantos an moy to kanan tote tha to kanan mesa se 2 ores,mpravo an einai na pliroseis tin idia mera to perneis,

Link to comment
Share on other sites

thejb to kinito to eixa molis 1.5 mina den eixe tin paramikri gratzoynia,me apodeiksi agoras,kai oi ilithioi moy zitoysan 80 eyro,giati lene oti ta kapakia tis se den xalane mona toys,tha toys elega tora alla ase.pantos ofeilo na po oti se taxititita einai proti,to eixa paei stis 12 to mesimeri moy zitisan kai to noymero moy kai stis 2 to mesimeri moy tilefonisan oti to koitaksan kai thelei 80 eyro,pantos an moy to kanan tote tha to kanan mesa se 2 ores,mpravo an einai na pliroseis tin idia mera to perneis,

 

Συνεπώς , για κάποιο λόγο η συσκευή σου κρίθηκε ότι ήταν εκτός εγγύησης.

Εγώ λέω για συσκευές εντός εγγύησης.;)

Άρθρο 5 παρ.4 εδ.2 του Ν.2251/94:

 

"Σε περίπτωση αντικατάστασης του προιόντος ή ανταλλακτικού του , η εγγύηση αυτόματα ανανεώνεται για όλη της τη διάρκεια για το νέο προιόν ή το ανταλλακτικό ."

 

:up:

Link to comment
Share on other sites

Συνεπώς , για κάποιο λόγο η συσκευή σου κρίθηκε ότι ήταν εκτός εγγύησης.

Εγώ λέω για συσκευές εντός εγγύησης.;)

re exeis paei pote se ekeino to service kai milas?oxi gi ayto min leei o kathenas to makry kai to konto toy.den ksero gia to service tis se stin athina.alla stin thessaloniki stin dodekanisoy ase re den einai ekeino service,otan leme olokainoyrio den eixe tpt to kinito oyte ygrasia oyte tpt,to prosexa poli.an to pigena se allo service poy tha itan kalitero tha moy to episkeyazan sigoyra,alla ta pira kai tin idia mera piga kai to poylisa kai pira to sharp v903 kai brika tin ygeia moy,9 mines thejb to paramikro problima den exo.

Link to comment
Share on other sites

Geia sas paidia...........

Mia erwtisoula na kanw.......

Pou mporw na brw 2 programmatakia...

To ena gia na metatrepw arxeia AVI se 3gp gia na ta blepw sto kinito mou.

Kai to allo gia na ftiaksw 8emata?

 

 

 

ZHTAW POLLA??????? :confused: :confused: :confused:

Link to comment
Share on other sites

Geia sas paidia...........

Mia erwtisoula na kanw.......

Pou mporw na brw 2 programmatakia...

To ena gia na metatrepw arxeia AVI se 3gp gia na ta blepw sto kinito mou.

Kai to allo gia na ftiaksw 8emata?

 

 

 

ZHTAW POLLA??????? :confused: :confused: :confused:

 

Για προγραμματάκια μετατροπής βίντεο βάλε Ι΄m too video converter στο google και θα το βρείς.Είναι πολύ καλό.

Όσο για θεμετάκια , νομίζω από το site της sonyericsson μπορείς να κατεβάσεις το thems creator

από εδώ:

http://myv800.lasyk.net/sub/59/ALL/date/1/V800-Software-Windows-page1.html

 

Have fan:)

Άρθρο 5 παρ.4 εδ.2 του Ν.2251/94:

 

"Σε περίπτωση αντικατάστασης του προιόντος ή ανταλλακτικού του , η εγγύηση αυτόματα ανανεώνεται για όλη της τη διάρκεια για το νέο προιόν ή το ανταλλακτικό ."

 

:up:

Link to comment
Share on other sites

Geia sas paidia...........

Mia erwtisoula na kanw.......

Pou mporw na brw 2 programmatakia...

To ena gia na metatrepw arxeia AVI se 3gp gia na ta blepw sto kinito mou.

Kai to allo gia na ftiaksw 8emata?

 

 

 

ZHTAW POLLA??????? :confused: :confused: :confused:

 

 

για ρωτα τον γουγλη....

αυτος ξερει αρκετα προγραμματα που κανουν αυτες τις δουλιες

μπορει καποιο να σε βολεψει περισσοτερο απο καποιο αλλο.

Το γούστο μου είναι πολύ απλό. Είμαι πάντα ικανοποιημένος, έχοντας το καλύτερο. -------Oscar Wilde
Link to comment
Share on other sites

Geia sas paidia...........

Mia erwtisoula na kanw.......

Pou mporw na brw 2 programmatakia...

To ena gia na metatrepw arxeia AVI se 3gp gia na ta blepw sto kinito mou.

Kai to allo gia na ftiaksw 8emata?

 

 

 

ZHTAW POLLA??????? :confused: :confused: :confused:

 

 

 

Theme Creator.

ΜΕΤΑΤΡΟΠΕΙΣ ΒΙΝΤΕΟ & DVD

Mετατροπέας απο mpeg / mp4 ( PSP9 )

Ρυθμίσεις για το K750i στο PSP9

Μετατροπείς mpeg / mp4

Sony Mobile Media Maker το πρόγραμμα της Sony που κάνει τα DVD movies μετατροπή για το κινητό.

Μpegable Broadcaster or Mpegable X4 live

Ενας μικρός οδηγός για το MpegX4live

Reduce the size of MP3 files

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!!! Τι κάνετε παιδια;Θάλω να ρωτήσω κατι για το V800! Απο θεμα ακουστικού και μικροφώνου στις κλησεις ειναι καλό;αντιμετωπίζει πολλα προβληματα; ειδα τις ιδιότητες και την εμφανιση και μου αρέσει πολύ αλλα αμα εχει πολλα ροβληματα τοτε άκυρο! Περιμένω απαντηση!! Ευχαριστω!
:D
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Σ' ευχαριστώ RAVER για τις σελίδες που μου έδωσες.Με έβγαλες από δύσκολη θέση.

 

 

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩΩΩ...!!! :D :D :D :D :D :D :D

παρακαλω πολυ φιλε μου. :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα θελω να ξεκλειδωσω ενα V800 το οποιο το πηρα απο Αγγλια.Ειναι κλειδωμενο σε Vodafone.

Θα ηθελα να το κανω και Debrand.

Θα χρειαστω ειδικο καλωδιο η μπορω με το καλωδιο που εχει το πακετο και Mini USB?

Τα πιο μεγάλα ονειρα τα κάνεις οταν όλοι σε ξεχνάνε!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα θελω να ξεκλειδωσω ενα V800 το οποιο το πηρα απο Αγγλια.Ειναι κλειδωμενο σε Vodafone.

Θα ηθελα να το κανω και Debrand.

Θα χρειαστω ειδικο καλωδιο η μπορω με το καλωδιο που εχει το πακετο και Mini USB?

 

 

2 τροποι υπαρχουν :!:.η μεσω πιστωτικης καρτας απο εδω η χωρις πιστωτικη απο εδω.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson V800i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...