Jump to content

Sony Ericsson V800i


Nosferatu
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πριν λίγο καιρό μου ήρθε και εμένα το V800! Δηλώνω εντυπωσιασμένος και απόλυτα ικανοποιημένος, τουλάχιστον μέχρι τώρα. Ήρθε με την τελευταία έκδοση και παίρνει κανονικά MP3 για ήχους κλήσης (ακόμα και ολόκληρα).

 

Τα προγράμματα, τα παιχνίδια και τα themes με ποιο κινητό ταιριάζουν;; Aυτά του K750i κάνουν για το δικό μας;

:lol:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Του Κ750 δεν νομίζω να κάνουν. Όσα έχω δοκιμάσει τουλάχιστον μου βγάζουν σφάλμα. Του Κ700 κάνουν σίγουρα. Αυτό για τα θέματα.

 

Για παιχνίδια κάνουν και του Κ750...

 

 

 

Να κάνω μια ερώτηση. Έχω ένα v800 (αγορασμένο με επιδότηση ένα μήνα πριν), και θέλω να το πουλήσω. Το κινητό είναι μια χαρά και όλον τον καιρό ήταν σε θήκη body glove (και είναι ακόμα). Σε τι τιμή πιστεύετε ότι θα μπορούσα να το πουλήσω; (Υπ'όψιν ότι είναι ενός μήνα και έχει 2 χρόνια εγγύηση σύνολο).

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εξακολουθει κανενας να εχει προβλημα με την μπαταρία; Αν ναι τοτε νομιζω οτι εχω μια λυση. Βγάλτε το 3G και GSM και βάλτε μόνο GSM. Δεν έχω διαβασει το foroum σας και πιστευω πως κάποιος θα το έχει καταλάβει. Τρομερή διαφορά. Καλά Χριστούγεννα:)
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εξακολουθει κανενας να εχει προβλημα με την μπαταρία; Αν ναι τοτε νομιζω οτι εχω μια λυση. Βγάλτε το 3G και GSM και βάλτε μόνο GSM. Δεν έχω διαβασει το foroum σας και πιστευω πως κάποιος θα το έχει καταλάβει. Τρομερή διαφορά. Καλά Χριστούγεννα:)

 

:rolleyes: εχει αναφερθει και παλιοτερα αυτο σε αλλο topic.παντως ειναι ενα πολυ καλο tip;)

Καλά Χριστούγεννα:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

:rolleyes: εχει αναφερθει και παλιοτερα αυτο σε αλλο topic.παντως ειναι ενα πολυ καλο tip;)

Καλά Χριστούγεννα:)

 

Και πως το κανουμε βρε παιδια αυτό?

Sorry αλλα δεν το βρίσκω στο τοπικ αυτό.

Ειπε ο Εβραιος να παει στο παζαρι και ηταν ημερα...............Σαββατο!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εξακολουθει κανενας να εχει προβλημα με την μπαταρία; Αν ναι τοτε νομιζω οτι εχω μια λυση. Βγάλτε το 3G και GSM και βάλτε μόνο GSM. Δεν έχω διαβασει το foroum σας και πιστευω πως κάποιος θα το έχει καταλάβει. Τρομερή διαφορά. Καλά Χριστούγεννα:)

 

 

Παιδιά σορυ! Με αυτο το κόλπο πιάνει καλύτερο σήμα! Δηλαδή δεν ψάχνει για σήμα 3G αλλά το απλό! με αποτέλεσμα ΠΟΛΥ καλύτερο σήμα και περισσότερη μπαταρία!

Link to comment
Share on other sites

Πάμε στη SonyEricssson και τα αναβαθμίζουμε , απλό είναι. On line αναβάθμιση δεν γίνεται!!!με διαβεβαίωσαν απο το service της εταιρίας.

Άρθρο 5 παρ.4 εδ.2 του Ν.2251/94:

 

"Σε περίπτωση αντικατάστασης του προιόντος ή ανταλλακτικού του , η εγγύηση αυτόματα ανανεώνεται για όλη της τη διάρκεια για το νέο προιόν ή το ανταλλακτικό ."

 

:up:

Link to comment
Share on other sites

Και πως το κανουμε βρε παιδια αυτό?

Sorry αλλα δεν το βρίσκω στο τοπικ αυτό.

θα πας στο κινητο σου στις ρυθμισεις εκει που λεει συνδεση κ θα πατησεις δικτυα κιν.τηλεφ. μετα θα πατησεις πανω στο δικτυα GSM/3G μονο GSM :)

 

μια απορια. ποια εκδοση ειναι η τελευταια για το SE Z800i και πως βλεπουμε ποια εχουμε τωρα?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια SOS!!! Έκανα αναβάθμιση στο δικό μου και τώρα έχει μόνο Αγγλικά! #$^$%&*&%$^&%^*

 

:confused: πως το καταφερες αυτο:!: κανε μια επαναφορα ρυθμισεων(δεν χανεται η αναβαθμιση) βγαλε και ξαναβαλε την sim.και αν δεν πετυχει,τοτε εισαι για seus:(

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

to brika...

mporeis na kaneis kai monos sou online update arkei na exeis

thn dss25 basoula.. kai na katebaseis to easy update II apo to site ths sony

 

auth thn stigmi kanw anabathmish to diko mou

 

Που ακριβώς είναι στο site της sonyericsson δεν το βρήκα πουθενά. Για το easy update ii λέω. Και το firmware για το κινητό από πού το κατέβασες; είναι το R1AF005 ; Μπορείς να δώσεις link.

Ευχαριστώ.

DiMkRoM
Link to comment
Share on other sites

Που ακριβώς είναι στο site της sonyericsson δεν το βρήκα πουθενά. Για το easy update ii λέω. Και το firmware για το κινητό από πού το κατέβασες; είναι το R1AF005 ; Μπορείς να δώσεις link.

Ευχαριστώ.

 

:confused: εδω ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα το update II.Προσπαθώ να κάνω αναβάθμιση με το καλώδιο USB που έχει το V800 αλλά δεν το κάνει... ζηταει βάση. Μόνο με βάση γινεται τελικά??

"Imagination Im More Importnant Than Knowledge"

Albert...

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα βάση για το v800 και μόλις έκανα update απο το site . Το αποτέλεσμα είναι οτι έχω τώρα την R1AF005 prgCXC 125839_EU_1_VA.

Το καλό είναι οτι δέχεται τα mp3 σαν ringtones και ξεκλείδωτα πια. Το κακό (σχετικό αυτο γιατι εμενα δεν με ενοχεί ιδιαιτερα) είναι οτι σαν γλωσσα έχει μόνο Αγγλικά!!!! Αυτά προς το παρόν :ninja:

 

Άλλο ένα κακό ειναι οτι δεν μπορώ να κάνω γρήγορη αναζήτηση ονόματος στον κατάλογο αφου δεν έχω ελληνικό μενού..Αυτό είναι σπαστικό!!

"Imagination Im More Importnant Than Knowledge"

Albert...

Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΕΙΜΑΙ ΣΥΝΔΡΟΜΗΤΗΣ ΤΗΣ VODAFONE 3 ΧΡΟΝΙΑ ΤΟΡΑ, Κ ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΘΕΛΗΣΑ ΝΑ ΑΛΛΑΞΩ ΤΟ ΥΠΑΡΧΟΝ ΜΟΥ GX-25 ΜΟΥ ΜΕ ΤΟ SONY ERICSSON V -800 ME ΜΕ ΛΥΠΗ ΜΟΥ ΠΛΗΡΟΦΟΡΗΘΗΚΑ ΟΤΙ ΔΕΝ ΔΙΑΤΙΘΕΤΑΙ ΠΛΕΟΝ,ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΝΑ ΒΡΕΘΕΙ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟ ΑΛΛΟ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ ΣΤΟ ΣΤΟCK GIA AGORA TOY.....

EINAI MEGALH ANAGKH PERIMENV APANTHSH SAS....ΚΣΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΤΙ?

KSERO OTI EXEI ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ Η ΠΑΡΑΓΩΓΗ ΤΟΥ ΑΛΛΑ ΠΡΙΝ ΜΙΑ ΕΒΔΟΜAΔΑ ΥΠΗΡΧΕ ΣΤΑ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΑ ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ...

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, πως θα γίνει να βρούμε τα απίθανα θέματα που έχει στην σελίδα της SE χωρίς να χρειαστεί να μπούμε απά WAP;;; Τα έχει μήπως κανείς;;

 

Ευχαριστώ!!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, πως θα γίνει να βρούμε τα απίθανα θέματα που έχει στην σελίδα της SE χωρίς να χρειαστεί να μπούμε απά WAP;;; Τα έχει μήπως κανείς;;

 

Ευχαριστώ!!

 

:rolleyes: για ριξε μια :confused: εδω

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Βρήκα βάση για το v800 και μόλις έκανα update απο το site . Το αποτέλεσμα είναι οτι έχω τώρα την R1AF005 prgCXC 125839_EU_1_VA.

Το καλό είναι οτι δέχεται τα mp3 σαν ringtones και ξεκλείδωτα πια. Το κακό (σχετικό αυτο γιατι εμενα δεν με ενοχεί ιδιαιτερα) είναι οτι σαν γλωσσα έχει μόνο Αγγλικά!!!! Αυτά προς το παρόν :ninja:

 

Άλλο ένα κακό ειναι οτι δεν μπορώ να κάνω γρήγορη αναζήτηση ονόματος στον κατάλογο αφου δεν έχω ελληνικό μενού..Αυτό είναι σπαστικό!!

 

Παιδιά κατέβασα το update service από το site της sony ericsson εκεί που μου είπε ένας φίλος πιο πάνω αλλά την βάση που είχα δεν μου την έβρισκε είναι η dcu-11 που είχε το P800 μέσα (η sony ericsson την ονομάζει dss-20/25 αλλά εμένα μου τη βρίσκει σαν dcu-11 στα windows). Μετά δοκίμασα με το καλώδιο το usb που είχε μέσα το κινητό και επέλεξα την αριστερή επιλογή εκεί που σε ρωτάει για το τι καλώδιο χρησιμοποιείς και μου δούλεψε με το usb καλώδιο του κινητού. Τώρα βάζω το κινητό το δικό μου που έχει την R1AF005 και εντάξει μου λέει δεν υπάρχει νεότερη, βάζω μετά του αδερφού μου που έχει μια πιο παλιά δεν τι θυμάμαι τώρα και μου λέει πάλι ότι είναι η τελευταία έκδοση.

 

Εσύ φίλε μου πως το έκανες update; Με το ίδιο πρόγραμμα; Και με πια βάση;

Τελικά είναι άλλο το easy update και άλλο το update service της sony ericsson;

DiMkRoM
Link to comment
Share on other sites

paides epeidh to v800 to exw ena xrono twra kai to vare8hka emfanisiaka...mporw na to paw sthn ericsson kai na mou to epistrepsoun (kai na dwsw k money) me ta ashmenia plastika tou z800??

Επισκεφθείτε το briefcase μου για παιχνίδια/εφαρμογές/themes για το Sony Ericsson V800

 

Check it Out

Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΕΙΜΑΙ ΣΥΝΔΡΟΜΗΤΗΣ ΤΗΣ VODAFONE 3 ΧΡΟΝΙΑ ΤΟΡΑ, Κ ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΘΕΛΗΣΑ ΝΑ ΑΛΛΑΞΩ ΤΟ ΥΠΑΡΧΟΝ ΜΟΥ GX-25 ΜΟΥ ΜΕ ΤΟ SONY ERICSSON V -800 ME ΜΕ ΛΥΠΗ ΜΟΥ ΠΛΗΡΟΦΟΡΗΘΗΚΑ ΟΤΙ ΔΕΝ ΔΙΑΤΙΘΕΤΑΙ ΠΛΕΟΝ,ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΝΑ ΒΡΕΘΕΙ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟ ΑΛΛΟ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ ΣΤΟ ΣΤΟCK GIA AGORA TOY.....

EINAI MEGALH ANAGKH PERIMENV APANTHSH SAS....ΚΣΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΤΙ?

KSERO OTI EXEI ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ Η ΠΑΡΑΓΩΓΗ ΤΟΥ ΑΛΛΑ ΠΡΙΝ ΜΙΑ ΕΒΔΟΜAΔΑ ΥΠΗΡΧΕ ΣΤΑ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΑ ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ...

 

μπορει να εχει σταματησει η παραγωγη του αλλα ειναι σιγουρο οτι σε καποιο καταστημα θα υπαρχει stock.ηδη μια πρωτη:confused: που εριξα υπαρχει σε καταστηματα Γερμανος:!:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, υπάρχει συντόμευση (π.χ. να πατάς για λίγη ώρα κάποιο πλήκτρο) ώστε να μην χρειάζεται να αλλάζεις μενού για να μπεις στην ανοιχτή ακρόαση?

 

Επίσης μπορείς με κλειστό το καπάκι να απανήσεις σε εισερχόμενη κλήση και να μιλάς μέσω ανοιχής ακρόασης (χωρίς να ανοίξεις το καπάκι);;

 

Για πείτε καμιά συντόμευση που σας έκανε ποιο έυκολη την ζωή όταν την μάθατε.

 

Επίσης και τέλος, τι είναι το ρολόι ύπνου;;;

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson V800i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...