Jump to content

Sony Ericsson V800i


Nosferatu
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δεν θα σε ενοχλει καθολου το λογοτυπο με τετεια τηλεφοναρα που θα εχεις...Α και να μην ξεχασω ολα τα games απο siemens και k700 παιζουν κανονικα...
koKVod
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος TLG (20 Νοέ. 2004 , 22:26)

 

τι κουφο ειναι αυτο ???? πηρες το 13830 απο κινητο η το 6944403830

να τους ταρακουνησεις λιγο ???

 

 

Τηλεφώνησα και μου είπαν τα ίδια!

Το κακό είναι ότι στο κατάστημα που το πήρα (Voda Shop στο Καραϊσκάκι - παραλίγo να χάσω το παιχνίδι :) )ο υπεύθυνος είναι γνωστός και μου το είχε πει από την αρχή! Αν η ενεργοποίηση είχε γίνει πριν τις 16.00 θα είχα κανονικά ενεργοποιημένη την κάρτα σήμερα ! Never mind περιμένω.. το τηλέφωνο χρησιμοποείται και χωρίς 3g sim!

myphone.gr Legal Advisor

Phones: iPhone XsMax 64GB Silver, iPhone X 64GB Silver, Pocophone F1 64GB

Tablets: iPad Pro 12,9 128GB WiFi, iPad mini 4 64GB WiFi & 4G

Link to comment
Share on other sites

nai ..apla den exeis 3g yphresies ...ypomonh loipon ....

 

An kapoios to syndesh gia na mpainei internet meso Pocket Pc as mou pei kai emena ti akirbos kanei giati kati ekana kai den mporo na bgo internet apo to PDA mou meso tou v800 ....eno sto Z1010 syndeomai kanonika..

Current mobile devices : iPhone 6s Plus,iPad Air 2,Nexus 6
Link to comment
Share on other sites

Αν εξαιρέσουμε τη αδυναμία να έχω τηλεφωνικές και λοιπές 3g υπηρεσίες (βλ. παραπάνω) οι πρώτες εντυπώσεις είναι:

1. Μεγάλο σε μέγεθος και βάρος - πολύ ελαφρύτερο πάντως από άλλα 3g

2. Το υλικό του μαύρο καλύμματος είναι ίδιο με το απαίσιο κάλυμμα του Τ610 (δηλ. είναι κυριλέ αλλά λερώνει - ειδικά με δαχτυλιές - πανεύκολα γι΄αυτό και δίνουν μαζί και πανάκι)

3. Το HID remote control του PC είναι απίστευτο!!!!! απόλυτη ηδονή!

4. Οι φωτογραφίες - άστο καλύτερα πάρτε μια ψηφιακή - αν και το 6600 βγάζει καλύτερες!

5. Ο φακός δυνατός

6. Τα menu είναι τυπικά Vodafone Live

7. Το κουτάκι και όλα τα σχετικά πολύ καλά! Το τηλ. περιέχει καλώδιο USB, ακουστικά, πανάκι, φορτιστή, memory stick (και adaptor) και ελληνικά manuals!

8. Πληκτρολόγιο άριστο!

9. Η οθόνη καλή αλλά θα μπορούσε να είναι καλύτερη (βλ. sharp)

10. Tα games και οι εφαρμογές μια χαρά!

Σε γενικές γραμμές το κινητό είναι πολύ καλό και περιμένω να δω υπηρεσίες 3g για περισσότερα! στείλτε pm με τηλέφωνα για video calls!

myphone.gr Legal Advisor

Phones: iPhone XsMax 64GB Silver, iPhone X 64GB Silver, Pocophone F1 64GB

Tablets: iPad Pro 12,9 128GB WiFi, iPad mini 4 64GB WiFi & 4G

Link to comment
Share on other sites

Τελικα δεν υπάρχει κανένας απολύτως τρόπος να απενεργοποιήσουμε τον ηχο της κάμερας όταν τραβάμε φωτογραφίες? :)
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον όχι... Εντάσσεται στα πλαίσια της πολιτικής των εταιρειών και λογικά όλα τα τηλέφωνα έτσι θα είναι πλέον... Δε θέλουν παπαράτσι!

Device(s): iPhone 7 Plus 128GB JET BLACK

 

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

iceman me katamperdepses!Sou arese h oxi to thlefwno?

to HID remote ti einai?

ΘΑΣΟΣ το σμαραγδενιο νησι!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/12161p_goldenbeach1.JPG

Link to comment
Share on other sites

εμενα γιατι δεν μου παιζει το HID remote κανω κατι λαθος.εχω xp service pack 2 και BT GIBABYTE. βοηθηστε με.....
koKVod
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος cicilianos (21 Νοέ. 2004 , 15:44)

 

iceman me katamperdepses!Sou arese h oxi to thlefwno?

to HID remote ti einai?

 

 

Η αλήθεια είναι ότι και εγώ δεν μπορώ να πω με σιγουριά!

Ακόμα άλλωστε δεν το έχω δοκιμάσει ως 3g (αναμένω άυριο την ενεργοποίηση της sim card)

Σαν απλό τηλέφωνο δεν λέει πολλά πράγματα (μεγάλο, χάλια photos, όχι σπουδαία οθόνη, 510 ΕΠΑΦΕΣ :mad: ...) δεν παύει πάντως να έχει μερικές αξιοσημείωτες πινελιές! (HID, USB, memory card ως 1GB, δυνατά games) ... απλά ως απλό κινητό δεν είναι καλύτερο από το K700i μου!

Αρχίζω να πιστεύω ότι με έπιασε η καταναλωτική μ@λ@κία μου και ξοδεύτηκα χωρίς λόγο (άσε που την έχω πατήσει και με τη sim... αν θελήσω να ξαναπάω σε κανονικό τηλέφωνο, για να χρησιμοποιήσω το νούμερό μου θα πρέπει να δώσω πάλι 16 ευρώ για νέα 2,5g sim card :cry: )

Περισσότερα αύριο για να δω αν τελικά αξίζουν τα 3g καλούδια!

myphone.gr Legal Advisor

Phones: iPhone XsMax 64GB Silver, iPhone X 64GB Silver, Pocophone F1 64GB

Tablets: iPad Pro 12,9 128GB WiFi, iPad mini 4 64GB WiFi & 4G

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος kok_vod (21 Νοέ. 2004 , 15:49)

 

εμενα γιατι δεν μου παιζει το HID remote κανω κατι λαθος.εχω xp service pack 2 και BT GIBABYTE. βοηθηστε με.....

 

 

και για cicilianos:

Το HID remote είναι μια λειτουργία bluetooth με την οποία μπορείς να ελεγξεις το media player, το desktop και τον presenter του υπολογιστή από το τηλέφωνο! Στην οθόνη ρου κινητού εμφανίζεται ένα μενού όπου τα πλήκτρα του τηλεφωνόυ αντιστοιχίζονται με λειτουργίες του προγράμματος (play, stop, FF κλπ)..

Για να δουλέψει δεν έκανα κάτι διαφορετικό από το να ανοίξω το bluetooth του τηλεφώνου και του υπολογιστή (με win XP SP2) και το plug n' play έκανε τα υπόλοιπα, αναγώνρισε το τηλέφωνο, το standard modem over bluetooth και το HID remote service!

myphone.gr Legal Advisor

Phones: iPhone XsMax 64GB Silver, iPhone X 64GB Silver, Pocophone F1 64GB

Tablets: iPad Pro 12,9 128GB WiFi, iPad mini 4 64GB WiFi & 4G

Link to comment
Share on other sites

iceman δε σε βλεπω καθολου ικανοποιημενο ωστοσο εμενα με ενδιαφερει η αγορα του συγκεκριμενου κινητου αλλα με 2 πραγματα που διαβασα τωρα το σκεφτομαι

1)οθονη που με ενδιαφερει πιο πολυ

2)μεγεθος δε θελω να ειναι και τεραστιο

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος ταξιδιωτης22 (21 Νοέ. 2004 , 21:41)

 

iceman δε σε βλεπω καθολου ικανοποιημενο ωστοσο εμενα με ενδιαφερει η αγορα του συγκεκριμενου κινητου αλλα με 2 πραγματα που διαβασα τωρα το σκεφτομαι

1)οθονη που με ενδιαφερει πιο πολυ

2)μεγεθος δε θελω να ειναι και τεραστιο

 

Κοίτα:

Η οθόνη δεν είναι χάλια απλά δεν βλέπω διαφορά με το κ700i (και βέβαια καμία σχέση με Sharp)

Το μέγεθος είναι μεγάλο αλλά μιλάμε για 3g τηλέφωνο (σκέψου τον αναταγωνισμό!) και σε τελική ανάλυση είναι λίγο μεγαλύτερο από GX30.. εντάξει όχι για κλάματα!

myphone.gr Legal Advisor

Phones: iPhone XsMax 64GB Silver, iPhone X 64GB Silver, Pocophone F1 64GB

Tablets: iPad Pro 12,9 128GB WiFi, iPad mini 4 64GB WiFi & 4G

Link to comment
Share on other sites

καταλαβαινω οκ θα παω αυριο να δω μηπως και βγηκε το παραξενο εδω στη κρητη ειναι οτι αυτος που θα το φερει για πρωτη φορα πρωτος ειναι ο γερμανος κατι που ειναι πολυ παραξενο εως πρωτογνωρο για μενα

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

ΑΥΤΟ ΞΑΝΑ ΠΕΣΤΟ. ΓΙΑ ΠΑΡΑΔΙΓΜΑ ΤΟ P10i ΔΕΝ ΑΓΗΣΕ ΝΑ ΤΟ ΦΕΡΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ . ΕΤΣΙ ΚΙ ΑΛΛΙΩΣ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΜΕΓΑΛΗ ΕΤΑΙΡΙΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΧΩΡΑ ΑΡΓΟΠΩΡΙΕΣ
Link to comment
Share on other sites

Να διορθώσω ότι οι αριθμοί που αποθηκεύονται δεν είναι μόνο 510 αλλά περισσότεροι με ανώτερο όριο τις 500 επαφές... προφανώς κάθε επαφή μπορεί να έχει περισσότερα από ένα τηλέφωνα (υπάρχουν μάλιστα 2 counters, ένας για τις επαφές και ένας για τα νούμερα-στοιχεία στο σύνολο των επαφών)..άρα αν κατάλαβα καλά εδώ η κατάσταση είναι καλύτερη από το κ700i...

Σπαστικό πάντως είναι ότι στην αναζήτηση επαφών στον κατάλογο ενώ σου δίνει τη δυνατότητα να αναζητήσεις με περισσότερα του ενός γράμματα, απαιτεί κεφαλαία για να λειτουργήσει.. αν κάποιος (όπως εγώ) έχει τις επαφές περασμένες με μικρά τότε δεν μπορεί να χρησιμοποίησει την αναζήτηση επαφής με περισσότερα από ένα γράμματα!!!

myphone.gr Legal Advisor

Phones: iPhone XsMax 64GB Silver, iPhone X 64GB Silver, Pocophone F1 64GB

Tablets: iPad Pro 12,9 128GB WiFi, iPad mini 4 64GB WiFi & 4G

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος iceman (21 Νοέ. 2004 , 21:13)

 

αν θελήσω να ξαναπάω σε κανονικό τηλέφωνο, για να χρησιμοποιήσω το νούμερό μου θα πρέπει να δώσω πάλι 16 ευρώ για νέα 2,5g sim card :cry: )

 

 

 

1)Δεν χρειαζεται να αλλαξεις sim ...οι καινουριες sim δουλευουν κ στα

2G τηλεφωνα μια χαρα ...

 

 

Το v800 ειναι ενα τηλεφωνο που ολικη δινει προσβαση στις νεες

υπηρεσιες 3G , σου δινει ολους τους πιθανους τροπους

συνδεσιμοτητας,μπορεις να ακουσεις τη μουσικουλα σου , να βγαλεις

τις φωτο σου (ενταξει δεν ειναι και NEC410), να συνδεθεις με το

φορητο η το PDA στο internet σε υψηλες ταχυτητες ,

σχεδιαστικα αν μη τι αλλο διαφερει και δεν ειναι

πια και τοσο μεγαλο ρε παιδια ..πολλα μα παρα πολλα μοντελα εχουν

το ιδιο κ μεγαλυτερο μεγεθος .

Με λιγα λογια ειναι ενα τηλεφωνο που μπορει να κανει τα παντα

αρκετα καλα και πιστευω οτι αν μη τι αλλο οπως και ο προκατοχος του

(Ζ1010) στην τιμη που ειναι τωρα και σε σχεση με τον ανταγωνισμο,

ειναι και οι δυο αξιοπιστες ΤΙΜΙΕΣ προτασεις.

 

Εχει και αυτο τα μικροπροβληματακια του οπως ανεφερε και το iceman αλλα το ΠΟΙΟ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ ειναι αυτο το καταραμενο τελικο σιγμα ...

Τι τους εχει κανει και δεν το καταδεχονται εκει στην SE ??

 

To σιγουρο ειναι πως ο χρηστης που θελει "λιγο απ'ολα" αν το προτιμησει θα εχει κανει μια πολυ καλη αγορα και θα εχει στα χερια του μια απο τις ποιο ολοκληρωμενες συσκευες που κυκλοφορουν αυτη τη στιγμη ...το μονο που του λειπει ειναι το ανοιχτο λειτουργικο .... ;)

Current mobile devices : iPhone 6s Plus,iPad Air 2,Nexus 6
Link to comment
Share on other sites

Σε τελική ανάλυση και εγώ θα συμφωνήσω με τον TLG, άλλωστε το τέλειο κινητό δεν έχει βγει ακόμα και ούτε θα βγεί ποτέ..

Μέχρι να βγει ένα 3g smartphone (εννοώ πλήρες 3g όχι σαν το ΝΟΚΙΑ 6630 που θες καθρέπτη για video κλήσεις) το V800 θα είναι μάλλον η τιμιότερη επιλογή!

myphone.gr Legal Advisor

Phones: iPhone XsMax 64GB Silver, iPhone X 64GB Silver, Pocophone F1 64GB

Tablets: iPad Pro 12,9 128GB WiFi, iPad mini 4 64GB WiFi & 4G

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος TLG (21 Νοέ. 2004 , 23:47)

 

1)Δεν χρειαζεται να αλλαξεις sim ...οι καινουριες sim δουλευουν κ στα

2G τηλεφωνα μια χαρα ...

 

Good news!!!!

 

Εχει και αυτο τα μικροπροβληματακια του οπως ανεφερε και το iceman αλλα το ΠΟΙΟ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ ειναι αυτο το καταραμενο τελικο σιγμα ...

Τι τους εχει κανει και δεν το καταδεχονται εκει στην SE ??

 

 

Αυτό μάλλον ξεφεύγει από τα όρια του λάθους και καταντάει ανωμαλία!! Τόσα χρόνια τα ίδια (από το Τ39 και μετά νομίζω).. καλά τόσο άχρηστοι είναι?

Για κάτι τέτοια απλά πραγματάκια πολύς κόσμος προτιμά NOKIA! :mad:

myphone.gr Legal Advisor

Phones: iPhone XsMax 64GB Silver, iPhone X 64GB Silver, Pocophone F1 64GB

Tablets: iPad Pro 12,9 128GB WiFi, iPad mini 4 64GB WiFi & 4G

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος iceman (22 Νοέ. 2004 , 00:07)

Αυτό μάλλον ξεφεύγει από τα όρια του λάθους και καταντάει ανωμαλία!! Τόσα χρόνια τα ίδια (από το Τ39 και μετά νομίζω).. καλά τόσο άχρηστοι είναι?

Για κάτι τέτοια απλά πραγματάκια πολύς κόσμος προτιμά NOKIA! :mad:

 

 

Βεβαια σε αυτο φταινει και οι "αχρηστοι" της δικης μας αντιπροσωπιας ..τι κανουνε ρε γ@μωτο??

Το θεμα τελικα παιδια ειναι το εξης ....χρειαζομαστε το 3G ?

 

Εγω λέω ΝΑΙ , και τις videoκλησεις που και αυτες ειναι καλοδεχουμενες και πιστευω οτι οποιος εχει τη δυνατοτητα αυτη θα τη χρησιμοποιησει και μαλιστα σε πολλες περιπτωσεις εχει φοβερη χρησιμοτητα αλλα και πανω απ'ολα την ταχυτητα στο internet ....

 

Βεβαια για να γινουν ολα αυτα θα πρεπει να γινει μια επιθετικη τιμολογιακη πολιτικη που αρχικο στοχο θα εχει την μαζικοτητα χρησιμοποιησης της κινητης πληροφοριας γενικοτερα καθως και την τελικη καταργηση της κλασικης καλωδιακης τηλεφωνιας, που ειναι και ο απωτερος στόχος .

 

Αλλα για να μη πηγαινουμε τοσο μακρια ...Ας ξεκινησουμε με τις τιμες που ας ελπισουμε οτι μετα τις 31/03/05 δε θα μας πιασουνε τον κωλο !!

 

 

Και κατι που δεν εχει διευκρινηστει 100% ακομη η VIDEOKLHSH ειναι τελειως δωρεαν ...??

 

Και ευτυχως υπαρχει και το WIFI που αναπτυσεται και θα υπαρξει και καποιος "ανταγωνισμος " ....

 

Εχουν να δουν τα ματακια μας ............ :p ;)

Current mobile devices : iPhone 6s Plus,iPad Air 2,Nexus 6
Link to comment
Share on other sites

Ελάτε ρε παίδες... Το τελικό σίγμα θα κάνει κάποιον να πάει στη Νόκια? Το κόλλημά του θα τον κάνει...

Αν θέλει κάποιος 3G phone αυτή τη στιγμή, το V800 είναι μονόδρομος...

Για μένα είναι και πλήρες multimedia phone.

Device(s): iPhone 7 Plus 128GB JET BLACK

 

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος iceman (21 Νοέ. 2004 , 22:01)

 

Η οθόνη δεν είναι χάλια απλά δεν βλέπω διαφορά με το κ700i (και βέβαια καμία σχέση με Sharp)

 

 

 

 

Εχεις δίκιο το είδα χθες σε λειτουργία στο Vodafone shop Καλλιθεας -Απαράδεκτη η οθόνη του με τόσα χρώματα,μεγάλη θολούρα (πολύ καλύτερο το Sharp GX30i,το οποίο διαλεξα τελικά να πάρω -με μόνο κριτήριο την εμφάνιση)-Επίσης και τo μενού του V800 φαίνεται από τα δυσκολόχρηστα για Live κινητό και δεν ρολάρει εύκολα (ίσως αναβαθμιση λύση το πρόβλημα)

Link to comment
Share on other sites

Η βιντεο-κλήση ειναι παρα πολύ καλή. Τις τελευταιες δυο μέρες εχω κάνει αρκετές κλησεις με εναν φιλό που εχει ενα Ζ1010. Η ποιότητα ειναι παρα πολύ καλή και η εικόνα και η κίνηση σαφως καλύτερη από το Ζ1010 συν του γεγονότος οτι με το Ζ1010 η κλήση κατα τις νυχτερινες ώρες ειναι σχεδον αδυνατη. Το προβλημα είναι οτι σε μερικες περιοχές και ειδικα εκει που μενω η κλήση μερικες φορες δεν είναι δυνατή λόγω ασθενους σηματος 3G. Ελπίζω κάποια στιγμή η Vodafone να διευρύνει λιγο το δύκτιο της.
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδα η κινηση στο Ζ1010 "σπαει" ? Γιατι αν δεν κανω λαθος εχουν το ιδιο framerate και οι δυο καμερες στις συσκευες.Οποιος μπορει ας μας κανει μια συγκριση στην βιντεοκληση αναμεσα στα δυο κινητα.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson V800i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...