Jump to content

Smartphone 200-230 ευρώ


akanthithos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με συγχωρείτε που ανοίγω άλλο θέμα, αλλά τα δεδομένα στο μπάτζετ άλλαξαν (επιδότηση). Αυτό που θέλω, είναι να μην είναι από Κίνα και να μην είναι τεράστιο σε διαστάσεις. Θέλω δηλαδή κάτι στα 13 εκ περίπου μήκος (μικρότερο=καλύτερα) αλλά όσο το δυνατόν πιο δυνατό σε επιδόσεις. Ευχαριστώ εκ των προτέρων!:)
Link to comment
Share on other sites

Το moto g δεύτερης γενιάς είναι μέσα στις επιλογές μου αλλά παρα είναι μεγάλο το ρημάδι (14 εκατοστά!), το samsung s4 mini φαίνεται ιδανικό για τα γούστα μου ευχαριστώ πολύ φίλε! Αν υπάρχουν άλλες προτάσεις (όχι Κίνα) ευπρόσδεκτες!:)
Link to comment
Share on other sites

Το moto g δεύτερης γενιάς είναι μέσα στις επιλογές μου αλλά παρα είναι μεγάλο το ρημάδι (14 εκατοστά!), το samsung s4 mini φαίνεται ιδανικό για τα γούστα μου ευχαριστώ πολύ φίλε! Αν υπάρχουν άλλες προτάσεις (όχι Κίνα) ευπρόσδεκτες!:)

 

Καλο και το s4 αλλα εχει βγαλει αρκετα θεματα, και ειναι υπερευαισθιτo..... αν θελεις δες το s5 mini

Link to comment
Share on other sites

Το s5 ξεφεύγει στην τιμή, το s4 είναι ακριβώς ότι έψαχνα (επιδόσεις+διαστάσεις), τι ακριβώς προβλήματα έχει βγάλει;
Link to comment
Share on other sites

Εχει λαγκ,και κολληματακια.Παραλληλα φουσκωνει η μπαταρια.Απλα θεωρω οτι πρεπει να κανεις ενα disable(απενεργοπιηση τα samsung apps που πιανουν χωρο).Κατι σχετικα ευκολο ;)

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Το s5 ξεφεύγει στην τιμή, το s4 είναι ακριβώς ότι έψαχνα (επιδόσεις+διαστάσεις), τι ακριβώς προβλήματα έχει βγάλει;

 

στο service δουλευω........ τα περισσότερα προβλήματα ηταν στην nand memory (στο ακυρο χτυπαει) και στο baseband (με το ετσι θελω βγαινει off)

και τα δυο δεν επισκευαζονται........ και θελει αλλαγη μητρικης..........

 

+ κατι περίεργο που παρατήρησα........ στην συγκεκριμένη συσκευή έχει πάρα πολύ κακής ποιότητας μπαταρία φουσκώνει για πλάκα...........

 

+ ενα κακο ακομι....... δεν εχει σχεδον καθόλου ελεύθερη ram ετσι πολλά προγράμματα αν του περάσεις θα αρχίσει να σέρνεται

Link to comment
Share on other sites

Ε τότε τρώει άκυρο, καμιά άλλη πρόταση γιατί με βλέπω με την παντόφλα στην μπροστινή τσέπη του τζιν;:lol:
Link to comment
Share on other sites

Ε τότε τρώει άκυρο, καμιά άλλη πρόταση γιατί με βλέπω με την παντόφλα στην μπροστινή τσέπη του τζιν;:lol:

 

huawei ascent p7? η και αυτο ξεφευγει?

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ άλλα τηλ. ήθελα να σου προτείνω αλλά έθεσες πολλούς περιορισμούς, ειδικά όσο αφορά το μέγεθος. Απλά το καλό με την samsung είναι ότι κατ εμέ έχει καταπληκτικό after sales service και μιλώ και από προσωπική εμπειρία και από φίλων.

Κι εγώ θα φρόντιζα το τηλ. να έχει οπωσδήποτε πάνω από 1gb ram.

Τώρα να δεις κι αυτή την έκδοση του s3, με 2 gb ram αλλά είναι παλιό. (Samsung Galaxy S III i9305 16GB).

Πάρε λίγο μεγαλύτερο, στην χειρότερη συμπλήρωσε και 20 ευρώ κι έχεις πολλές επιλογές. π.χ. LG G2

Link to comment
Share on other sites

Δεν λέω καταπληκτικά τα Huawei και LG (με βάζετε σε σκέψεις) αλλά θα ήθελα κάτι πιο ''βολικό'' σε μέγεθος. Βασικά αν είναι να πάω σε τέτοιο μέγεθος, θα προτιμήσω το moto g που είναι και πιο φθηνό. Όσο για τα κινέζικα με ανησυχεί το πόσο καιρό θα πάρει να πάει και να επιστρέψει το κινητό από σέρβις (αν χρειαστεί βέβαια).

 

 

edit: Για να μην παρεξηγηθώ δεν είμαι και τόσο απαιτητικός για να ψάχνω επιδόσεις όπως τα δύο παραπάνω, αυτές του moto g δεύτερης γενιάς μου φτάνουν απλά με προβληματίζει λιγάκι το μέγεθος.

Edited by akanthithos
Link to comment
Share on other sites

Δεν λέω καταπληκτικά τα Huawei και LG (με βάζετε σε σκέψεις) αλλά θα ήθελα κάτι πιο ''βολικό'' σε μέγεθος. Βασικά αν είναι να πάω σε τέτοιο μέγεθος, θα προτιμήσω το moto g που είναι και πιο φθηνό. Όσο για τα κινέζικα με ανησυχεί το πόσο καιρό θα πάρει να πάει και να επιστρέψει το κινητό από σέρβις (αν χρειαστεί βέβαια).

 

 

edit: Για να μην παρεξηγηθώ δεν είμαι και τόσο απαιτητικός για να ψάχνω επιδόσεις όπως τα δύο παραπάνω, αυτές του moto g δεύτερης γενιάς μου φτάνουν απλά με προβληματίζει λιγάκι το μέγεθος.

εκατοστά που ζητάς είναι μονόδρομος 4.7 ίντσες max, σε αυτές της ίντσες δύο τρία κινητά υπάρχουν

από την Ελλάδα το lg g2 mini, από την Κίνα zte nubia z5s mini κάπου εκεί τελειώνει το παραμύθι (τουλάχιστον στα απροβλιματιστα κινητά)

Link to comment
Share on other sites

Έχω το moto g 2014 περίπου ενάμιση μήνα. Δεν αισθάνομαι προσωπικά ότι είναι παντόφλα. Άνετα το χρησιμοποιώ και με το ένα χέρι. Και το αστείο είναι ότι δεν θα με χάλαγε να ήταν και λίγο μεγαλύτερο. Το συνηθησα τώρα και μου φαίνεται και μικρό.
Link to comment
Share on other sites

Θα μπορούσες να το δοκιμάσεις το Moto G 2013, που παίζει στα 129.9 χιλιοστά με 1G μνήμης αλλά είναι ήδη παλαιό και δεν ξέρω που μπορείς να το βρεις. Επίσης επειδή δεν έχω κάποιους γνωστούς για να ξέρω άμα έβγαλε προβλήματα ή όχι πέρνα μία βόλτα από το topic τους να δεις.

 

Πάντως από Κίνα οριακά και με μικρή αύξηση του budjet μπορείς να τσιμπήσεις το Honor 6 στα 139.6 χιλιοστά ενώ το Moto G2 παίζει στα 141.5 χιλιοστά και το LG G2 που παίζει στα πολύ ανεκτά 138.5 χιλιοστά αλλά στις 5.2 ίντσες.

Edited by Romanos

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Έχω το moto g 2014 περίπου ενάμιση μήνα. Δεν αισθάνομαι προσωπικά ότι είναι παντόφλα. Άνετα το χρησιμοποιώ και με το ένα χέρι. Και το αστείο είναι ότι δεν θα με χάλαγε να ήταν και λίγο μεγαλύτερο. Το συνηθησα τώρα και μου φαίνεται και μικρό.

 

εδω εγω χρισιμοποιο 7 ιντςο tablet με ενα χαιρη........ το θεμα δεν ειναι τοσο στο χερι......... ειναι στην τσεπη απο ενα σιμειο και μετα απλος ενοχλει

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...