Jump to content

Cubot X9


arisg90
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ευχαρηστώ πολύ παιδια.εγω πάντως την ζελατίνα θα την βγάλω γιατί εχω παραγγήλει θήκη τύπου flip οπότε προτημώ να εχει καλύτερη αίσθηση το touch.Το ίδιο έχουμε κάνει και στο Χ6 της γυναίκας μου και δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα με την αφη.οσον αφορά την μπαταρία με νορμάλ χρήση σαν τηλέφωνο,οχι internet και wifi βγάζει μια ημέρα;
Link to comment
Share on other sites

Εμενα με 3g συνεχεια δεν μου βγαζει μέρα παντως...

 

Απάντησα για χρήση σαν τηλέφωνο.Ούτε σε μένα βγάζει με την χρήση που κάνω συνήθως.Αλλά μερικές φορες που το άφησα ήσυχο λόγο δουλειάς μου έβγαλε δυο μέρες.

Edited by m_alex1908
Link to comment
Share on other sites

Σε κληση δεν ειναι αναγκη να εχω ενεργοποιημενο το 3g, αλλωστε μια χαρα ποιοτητα ηχου δινει κ το 2g. Μονο στο ιντερνετ το ενεργοποιω το 3g οποτε γινεται μια ικανοποιητικη εξοικονομηση της μπαταριας.
http://www.danasoft.com/sig/grlansin.jpg
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ παιδιά.μόνο 2g θα το χρησιμοποιώ το τηλέφωνο.Άντε και καμιά φωτογραφία που και που.3g δεν χρησιμοποιώ καθόλου. ούτε στο ace 2

που εχω τώρα. όπότε αν βγάζει την ημέρα θα είμαι πολύ ευχαρηστημένος.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα...το εχω 2 3 βδομαδες....πολυ καλη επιλογη τελικα..

οσο αφορα την μπαταρια....αν χρησιμοποιεις δεδομενα για ιντερνετ δεν σου βγαζει ουτε 5 ωρες..συνεχομενες...(δοκιμασμενο λεμε).....

αλλα με νορμαλ χρηση.. wi fi κ οσες κλησεις θελεις...σου βγαζει 2 μερουλες.......!!!!

η αφη μεχρι στιγμης κανενα προβλημα...με ζελατινα..

ο ηχος αρκετα καλος..κ ποιοτητα κ ενταση...

η φωτογραφικη του αρκετα καλη ...

αυτα μαγκες!!!!

Link to comment
Share on other sites

Με εχει παιδεψει παρα πολυ στο να βγαλω τη ζελατινα στο πισω μερος (πλατη) του κινητου.. Βγηκε ευκολα σε εσας;
http://www.danasoft.com/sig/grlansin.jpg
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέχασα να αναφέρω οτι χρησιμοποιώ ακουστικό bluetooth για να μηλάω.Αν εχω συνδεμένο το ακουστικό λέτε να ξεφορτίζει γρήγορα η μπαταρία.Γιατί στο ace 2 που εχω τώρα δεν εχει μεγάλη διαφορά η αυτονομία του με η χωρίς το bluetooth ακουστικό.
Link to comment
Share on other sites

Με εχει παιδεψει παρα πολυ στο να βγαλω τη ζελατινα στο πισω μερος (πλατη) του κινητου.. Βγηκε ευκολα σε εσας;

 

Πολύ εύκολα βγήκε. Κανένα πρόβλημα

 

Παιδιά ξέχασα να αναφέρω οτι χρησιμοποιώ ακουστικό bluetooth για να μηλάω.Αν εχω συνδεμένο το ακουστικό λέτε να ξεφορτίζει γρήγορα η μπαταρία.Γιατί στο ace 2 που εχω τώρα δεν εχει μεγάλη διαφορά η αυτονομία του με η χωρίς το bluetooth ακουστικό.

 

Δεν νομίζω να έχει διαφορά μεγάλη στην κατανάλωση.Και εγώ χρησιμοποιώ bluetooth ακουστικό.

Edited by m_alex1908
Link to comment
Share on other sites

To greenify είναι πολύ καλό.το χρησημοποιώ στο ace 2 και κάνει θαύματα.και το καλύτερο είναι οτι στην τελευταία έκδοση δουλεύει και σε οχι root συσκεύες.
Link to comment
Share on other sites

παιδιά από ποιο κατάστημα συμφέρει να το αγοράσω;

 

Εγω το αγόρασα απο το Gearbest. μου ήρθε σε 16 μέρες με NL post και γενικά δεν είχα κανένα παράπονο. Ακόμα και στην επικοινωνία μαζί τους δεν είχα κανένα θέμα, απάντησαν σε 2-3 ερωτήσεις μου άμεσα.

Link to comment
Share on other sites

Εγω το αγόρασα απο το Gearbest. μου ήρθε σε 16 μέρες με NL post και γενικά δεν είχα κανένα παράπονο. Ακόμα και στην επικοινωνία μαζί τους δεν είχα κανένα θέμα, απάντησαν σε 2-3 ερωτήσεις μου άμεσα.

Σε 16 ημέρες!!! Παραγγελία 27/3 και το δέμα 5/4 είναι "in transit".

Να υποθέσω ότι δεν παίζει να μου γνωρίσεις τον μπάρμπα σου από την Κορώνη. :)

Link to comment
Share on other sites

To greenify παγώνει εφαρμογές που τρέχουν στο παρασκήνιο και έτσι δεν καταναλώνουν πόρους και μπαταρία και το καλό είναι οτι δεν επανεκκινούν αν δεν τις τρέξεις εσυ.Εγω το χρησιμοποιώ και στο κινητό και στο tablet και εχω δεί διαφορά στην μπαταρία και την απόκριση και στις δυο συσκευές.
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορω να βρω την αναφορα παραδοσης μηνυματος οταν στελνω ενα sms. Οταν στελνω ενα μνμ απλα μου βγαινει διπλα στην ωρα ενα τικ (v) - λογικα αυτο σημαινει οτι σταλθηκε οχι οτι το παρελαβε ο παραληπτης. Ξερετε εαν εχει η συσκευη με την συγκεκριμενη εκδοση android αναφορα παραδοσης;
http://www.danasoft.com/sig/grlansin.jpg
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορω να βρω την αναφορα παραδοσης μηνυματος οταν στελνω ενα sms. Οταν στελνω ενα μνμ απλα μου βγαινει διπλα στην ωρα ενα τικ (v) - λογικα αυτο σημαινει οτι σταλθηκε οχι οτι το παρελαβε ο παραληπτης. Ξερετε εαν εχει η συσκευη με την συγκεκριμενη εκδοση android αναφορα παραδοσης;

 

μηνύματα,ρυθμίσεις,μήνυμα κειμένου και αίτημα αναφοράς παράδοσης.

Link to comment
Share on other sites

Μολις πηρα update στο κινητο μου ( CUBOT_4271C_Z61W5_V16) - αγορασμένο από Ελλάδα. Aκόμα ψάχνω να δω τι έχει αλλαξει πέρα καποιων πρόσθετων στο notification bar, που προστεθηκαν συντόμευση για το App Control και ενα Auto Run με το οποιο ρυθμιζεις ποιες εφαρμογες θα ανοιγουν μαζι με το τηλ( auto start management). Οποιος άλλος παρει το update και εντοπισει κατι νεο ας ενημερωσει!! :lol:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...