Jump to content

Cubot X9


arisg90
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια χρονια πολλα!Πηρα σημερα το κινητο ολα καλα αλλα εχω ενα θεμα.Οταν ενεργοποιω την συνδεση δεδομενων δεν δουλευει το internet και λεει πως τα δεδονενα ειναι απενεργοποιημενα.Καποια λυση ξερει κανεις?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια χρονια πολλα!Πηρα σημερα το κινητο ολα καλα αλλα εχω ενα θεμα.Οταν ενεργοποιω την συνδεση δεδομενων δεν δουλευει το internet και λεει πως τα δεδονενα ειναι απενεργοποιημενα.Καποια λυση ξερει κανεις?

Δες τις ρυθμίσεις apn του παρόχου σου!

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Δες τις ρυθμίσεις apn του παρόχου σου!

 

Και τι πρεπει να κανω εκει γιατι δεν εχω ιδεα?Vodafone εχω

Link to comment
Share on other sites

Γκουγκλαρε κατι του στυλ vodafone apn και μέσω των ρυθμίσεων του τηλ δες Εάν έχεις τις σωστές

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε το slidelock το αναφέρουν στις ποιο πίσω σελιδςς . σε εμένα δούλεψε στις ειδοποιήσεις...

 

Το κατέβασα και το εγκατεστησα και με καποιες τροποποιήσεις στις ρυθμίσεις της εφαρμογής και στις ρυθμίσεις του κινητού επιτέλους λύθηκε το πρόβλημα με το messenger! Επίσης με ενθουσίασε απίστευτα που σε κάθε ειδοποίηση ανάβει η οθόνη και όχι απλα να βγάζει την φωτεινή ένδειξη ο,τι εχεις ειδοποίηση. Όποιος την εγκαταστησει και εξακολουθει να εχει προβλημα ας μου στείλει π.μ να του εξηγήσω αναλυτικά την διαδικασια.

Link to comment
Share on other sites

Γκουγκλαρε κατι του στυλ vodafone apn και μέσω των ρυθμίσεων του τηλ δες Εάν έχεις τις σωστές

 

Εβγαλα ακρη φιλε μου!Ευχαριστω! Ασχετο αλλα η μπαταρια του τελειωνει στο αψε-σβησε! Ειχα πριν το inew V3 αλλα αυτο μου φαινεται χειροτερο στην μπαταρια!

Edited by steliosf10
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά !

Λοιπόν τελικά το πήρα ! Όλα καλά στο πρώτο τεσταρισμα ! Είδα κάποια πράγματα που έχουν αναφερθεί ήδη ! Όπως η διάφορα στην εμφάνιση ! δεν είναι όπως στις φωτογραφίες και τα βίντεο ! Βέβαια μου ήρθε με v11 !

Ο ήχος λιγάκι όταν είναι στο τέρμα κάνει μια παραμόρφωση αλλα δεν πολύ φαίνεται ! Το μόνο που με έχει στεναχωρησει είναι η κάμερα ! Δεν έχω δει να εχει αναφερθεί κάτι τέτοιο ! Τη μέρα έβγαλα μια φωτογραφία βγήκε καλά ! Μετά σε εσωτερικό χώρο τα χρώματα ήταν πολύ μουντά ! Συγκρινα με το S3 neo ! Τα έβαλα και τα δύο σε υψηλή ανάλυση ! Η διαφορά ήταν τεράστια κυρίως σε χρώματα ! Γιατί σε ανάλυση τα 13 mp με τα 8 mp του S3 ήταν ακριβώς το ιδιο.... ισχύει αυτό σε όλα η είναι κάποιο θέμα στη συσκευή μου ?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά !

Λοιπόν τελικά το πήρα ! Όλα καλά στο πρώτο τεσταρισμα ! Είδα κάποια πράγματα που έχουν αναφερθεί ήδη ! Όπως η διάφορα στην εμφάνιση ! δεν είναι όπως στις φωτογραφίες και τα βίντεο ! Βέβαια μου ήρθε με v11 !

Ο ήχος λιγάκι όταν είναι στο τέρμα κάνει μια παραμόρφωση αλλα δεν πολύ φαίνεται ! Το μόνο που με έχει στεναχωρησει είναι η κάμερα ! Δεν έχω δει να εχει αναφερθεί κάτι τέτοιο ! Τη μέρα έβγαλα μια φωτογραφία βγήκε καλά ! Μετά σε εσωτερικό χώρο τα χρώματα ήταν πολύ μουντά ! Συγκρινα με το S3 neo ! Τα έβαλα και τα δύο σε υψηλή ανάλυση ! Η διαφορά ήταν τεράστια κυρίως σε χρώματα ! Γιατί σε ανάλυση τα 13 mp με τα 8 mp του S3 ήταν ακριβώς το ιδιο.... ισχύει αυτό σε όλα η είναι κάποιο θέμα στη συσκευή μου ?

 

χωρις να εχω το τηλ για να σου πω σιγουρα ,να ξερεις οτι οι καμερες εκει που τα βρισκουν σκουρα ειναι σε εσωτερρικους χωρους και γενικα σε μικροτερο φωτισσμο. Εκει δειχνουν την αξια τους , σε εξωτερικους και η χειροτερη καμερα βγαζει καλα .Το S3 σιγουρα θα εχει καλυτερη καμερα οποτε μου φαινεται λογικο η διαφορα που παρατηρησες σε εσωτερικους χωρους

Link to comment
Share on other sites

Μόλις η Selina μου είπε ότι ενδεχομένως την επόμενη εβδομάθα θα υπάρχει στην αποθήκη του Vickmall στην Θεσσαλονίκη. Μάλιστα της έδωσα το email να με ενημερώσει όταν έρθει
Link to comment
Share on other sites

χωρις να εχω το τηλ για να σου πω σιγουρα ,να ξερεις οτι οι καμερες εκει που τα βρισκουν σκουρα ειναι σε εσωτερρικους χωρους και γενικα σε μικροτερο φωτισσμο. Εκει δειχνουν την αξια τους , σε εξωτερικους και η χειροτερη καμερα βγαζει καλα .Το S3 σιγουρα θα εχει καλυτερη καμερα οποτε μου φαινεται λογικο η διαφορα που παρατηρησες σε εσωτερικους χωρους

 

Το σκέφτηκα και γω αυτό δεν περίμενα και πολλά από την κάμερα πάντως ! Αλλδεσε βίντεο που είδα μου φάνηκε πως έβγαζε καλύτερες φωτογραφίες και βίντεο ! γιαυτό ρωτάω αν είναι και σε άλλους ετσι η μήπως η συσκευή μου έχει πρόβλημα !

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά , εσείς που εχετε πρόβλημα με την γρήγορη απόκριση της οθόνης, μήπως εχετε ενεργοποιημένη την λειτουργία ‘ άγγιγμα γαντιού ‘ ;

Δύο πράγματα σ' αυτή την ζωή δεν έχουν τέλος, το σύμπαν και η ηλιθιότητα των ανθρώπων αν και για το πρώτο δεν είμαι απόλυτα βέβαιος.

Α.Einstein

Link to comment
Share on other sites

αυτό που λέτε με την κάμερα ουτε εγω είμαι ευχαριστημενη, δλδ απο του iphone 5 που ειχα ειναι χειρότερη...

Mobile User: iphone 5 16gb

Tablet User: ipad mini retina 4g

Link to comment
Share on other sites

Πατηστε "like" στην σελιδα μας και αποκτηστε το Cubot X9 στην προνομιακη τιμη των 160€

 

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.420245398149498.1073741828.417528341754537&type=3

Link to comment
Share on other sites

Εγω με την καμερα δεν ειχα κανενα προβλημα! Πολυ καλες φωτος απλα ψαχτηκα και λιγο με τις ρυθμισεις.

 

Άλλα και γω κάτι ρυθμίσεις βελτιώθηκαν πολύ τα χρώματα ! Θα ανεβάσω κάποιες φωτογραφίες να μου πείτε τη γνώμη σας μήπως υπάρχει κάποιο θέμα η συσκευή μου !

Link to comment
Share on other sites

Για δωστε τα φωτα σας...

Το πηρα απο Gearbest πριν 15 μερες για εναν φιλο και απο μια γρηγορη πρωτη ματια που του εκανα με εντυπωσιασε...

Του το εδωσα αλλα μαθαινω οτι εχει σοβαροτατο προβλημα με την διαρκεια της μπαταριας...

Με 2 sim και ανοικτα τα δεδομενα για κανα 2ωρο το τηλεφωνο απο 100% στις 9 το πρωι και χωρις καθολου σκαλισμα (μονο 5-10 μικρης διαρκειας τηλεφωνηματα) φθανει στις 5 το απογευμα γυρω στο 10%.... Εχει κανει πανω απο 10-15 φορτισεις μεχρι σημερα

Ξερουμε κατι για αυτο? Συμβαινει σε ολους? Υπαρχει καμια λυση?

Edited by ADISSON

Xiaomi RedMi Note 2

Deus Ex Machina

Link to comment
Share on other sites

ξερετε πως να κανω καταργηση ενος λογαριασμου email?

 

Λογικα οπως σε ολα... Μεσα απο τις ρυθμισεις/λογαριασμοι/email/ και επιλογη του λογαριασμου email που θελεις να διαγραφει...Στις ρυθμισεις του εχει και την καταργηση-διαγραφη λογαριασμου

Xiaomi RedMi Note 2

Deus Ex Machina

Link to comment
Share on other sites

Εγκατέστησα go sms pro με σκοπό να βάλω τους 160 χαρακτήρες στα μνμ αλλά έχει τους 70 τελικά! Ψάχνω ρυθμίσεις αλλά δεν βρίσκω τπτ.

Έχει βρει κανεις τπτ?

Γιατι στα σχόλια της εφαρμογής στο playstore υπαρχει το πιο πρόσφατο σχόλιο που λεει οτι ειναι για dual sim κινητά αλλά και 160 χαρακτήρων...

Κανείς??

Link to comment
Share on other sites

βαζω κωδικο και ονομα στο mail μου μπαινει κανονικα βλεπω τα mail δλδ αλλα μου λεει καθε τοσο δεν ειναι δνατή η σύνδεση στο mail...οτι εχω βαλει λαθος κωδικο ή email ενω τα εχω βαλει σωστα...

Mobile User: iphone 5 16gb

Tablet User: ipad mini retina 4g

Link to comment
Share on other sites

βαζω κωδικο και ονομα στο mail μου μπαινει κανονικα βλεπω τα mail δλδ αλλα μου λεει καθε τοσο δεν ειναι δνατή η σύνδεση στο mail...οτι εχω βαλει λαθος κωδικο ή email ενω τα εχω βαλει σωστα...

 

Μηπως απλα δεν εχεις συνεχεια προσβαση στο internet?

Xiaomi RedMi Note 2

Deus Ex Machina

Link to comment
Share on other sites

Αυτο και μενα μου το'κανε και αναγκαστηκα να παω και να αλλαξω κωδικο!
βαζω κωδικο και ονομα στο mail μου μπαινει κανονικα βλεπω τα mail δλδ αλλα μου λεει καθε τοσο δεν ειναι δνατή η σύνδεση στο mail...οτι εχω βαλει λαθος κωδικο ή email ενω τα εχω βαλει σωστα...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.θέλω να οαρω το τηλεφωνακι αυτό.η κάμερα δεν με πολύ ενδιαφέρει. Θέλω απλα να τραβάω καμια φωτογραφία που και που.αυτό που με προβληματίζει είναι οι αναφορές για προβληματα στο touch της οθόνης.Έχω ενα tablet vero 8860 και είμαι κανενός με την ευαισθησία της οθόνης οποτε έχω προβληματιστεί έντονα με αυτά που ακούω.Τι λέτε εσείς που το έχετε;έχει όντως πρόβλημα;
Link to comment
Share on other sites

Για δωστε τα φωτα σας...

Το πηρα απο Gearbest πριν 15 μερες για εναν φιλο και απο μια γρηγορη πρωτη ματια που του εκανα με εντυπωσιασε...

Του το εδωσα αλλα μαθαινω οτι εχει σοβαροτατο προβλημα με την διαρκεια της μπαταριας...

Με 2 sim και ανοικτα τα δεδομενα για κανα 2ωρο το τηλεφωνο απο 100% στις 9 το πρωι και χωρις καθολου σκαλισμα (μονο 5-10 μικρης διαρκειας τηλεφωνηματα) φθανει στις 5 το απογευμα γυρω στο 10%.... Εχει κανει πανω απο 10-15 φορτισεις μεχρι σημερα

Ξερουμε κατι για αυτο? Συμβαινει σε ολους? Υπαρχει καμια λυση?

 

Το δικο μου με περιπου μια ωρα χρηση δεδομενων,κανα τριωρο wifi και αρκετα τηλεφωνα λογο εργασιας κρατει δυο μερες.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...