Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Eye


dhmhtrhsg2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχει κανένας σας εμπειρία με το ένα λόγο τηλεφωνο ?

Μου φαίνεται αρκετά ενδιαφέρον και συνδιάζει και καλή εμφάνιση κατα την άποψη μου..

 

Διπλή camera 13megapixel μπροστά και πίσω..

Snapdragon 801

5.2 ίντσες full hd

Sd κάρτες μεχρι 128 giga

Fast charge με 60% μπαταρία μέσα σε μισή ωριτσα

Edited by dhmhtrhsg2

Iphone 6 s plus Rose gold 64 gb

IPad Air 2 gold 64gb

Link to comment
Share on other sites

το εχει το πλαισιο στο site του και είναι και σε παρα πολύ καλη τιμη 549 ευρω

http://www.plaisio.gr/kinita-smartphones/smartphones/smartphone/HTC-Desire-Eye-Red-99HACA005-00.htm

Link to comment
Share on other sites

Και στα 490 απο Σκρουτζ δεν ειναι άσχημο.. Αν και απο ότι έχω δει ειναι κάπως μεγαλύτερο απο το m8 και δεν ξερω κατα ποσό αυτο θα βολέψει...

Iphone 6 s plus Rose gold 64 gb

IPad Air 2 gold 64gb

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου κάνει εντύπωση πώς το κινητό το έχει μόνο το plaisio. cosmote και vodafone οχι. Ουτε καν η ίδια η htc hellas δεν το έχει. Οι ξένες αντιπροσωπίες έχουν link για τα χαρακτηριστικά του κινητού και η HTC hellas είναι ακομα στο αναμένεται. Αν δε με έβαζαν όλα αυτά σε ερωητματικά και υποψίες θα το είχα ήδη αγοράσει. Αναμένω να δω τι γίνεται. Μαρέσει γιατι είναι ενα Μ8 με καλύτερη κάμερα. Πολύ καλο.
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου κάνει εντύπωση πώς το κινητό το έχει μόνο το plaisio. cosmote και vodafone οχι. Ουτε καν η ίδια η htc hellas δεν το έχει. Οι ξένες αντιπροσωπίες έχουν link για τα χαρακτηριστικά του κινητού και η HTC hellas είναι ακομα στο αναμένεται. Αν δε με έβαζαν όλα αυτά σε ερωητματικά και υποψίες θα το είχα ήδη αγοράσει. Αναμένω να δω τι γίνεται. Μαρέσει γιατι είναι ενα Μ8 με καλύτερη κάμερα. Πολύ καλο.

 

 

Τι σε πειράζει φίλε μου που το εχει μονο το πλαίσιο ?

Άμα το καλύπτει κανονικά με εγγύηση η htc Hellas δεν βρίσκω τον λόγο να περιμένεις...

Iphone 6 s plus Rose gold 64 gb

IPad Air 2 gold 64gb

Link to comment
Share on other sites

Και στα 490 απο Σκρουτζ δεν ειναι άσχημο.. Αν και απο ότι έχω δει ειναι κάπως μεγαλύτερο απο το m8 και δεν ξερω κατα ποσό αυτο θα βολέψει...

 

Στο bestprice ξεκινά από τα 429

Link to comment
Share on other sites

Τι σε πειράζει φίλε μου που το εχει μονο το πλαίσιο ?

Άμα το καλύπτει κανονικά με εγγύηση η htc Hellas δεν βρίσκω τον λόγο να περιμένεις...

Αυτό είναι που πρέπει να επιβεβαιώσω. Οτι τα κινητά είναι απο την HTC hellas και όχι απο κάπου αλλού.

Link to comment
Share on other sites

Εγω μίλησα με chat με την htc hellas. Ηταν πολύ φειδωλή στις απαντήσεις της η agent. Μου είπε οτι

1) Αν έχω το ΙΜΕΙ μπορεί να δεί αν είναι ελληνικό

2) Δε μου είπε αν htc hellas έχει προμηθεύσει με κινητά το πλαίσιο.

2) Οτι ξεκινάει απο 35. Δεν μου απάντησε αν το 35 είναι κωδικός χώρας

3) Μου επιβεβαίωσε ότι δεν ειναι διαθέσιμο.

4) Με παρότρυνε να δώσω το email μου για να ενημερωθώ για το πότε θα είναι διαθέσιμο.

 

Αρα συμπεραίνω ότι τα κινητά του πλαισίου μάλλον είναι με ξένη rom. Αρκεί να πάω και να δώ με τα μάτια μου αν είναι ελληνικά ή όχι.

Για να εξηγηθώ. Δεν τα λέω όλα αυτά σαν αρνητικό απλά παραθέτω κάποιες παρατηρήσεις και κάποια συμπεράσματα.

Link to comment
Share on other sites

Έτυχε να πάω σήμερα το πρωί στο πλαίσιο και χάζεψα λίγο το τηλέφωνο.

Μου έκανε εντύπωση το μέγεθος της οθόνης, βλέποντάς το δίπλα με το m8. Πιστεύω είναι το ιδανικό μέγεθος για καθημερινή χρήση. Του m8 φαινόταν μικρή.

Επίσης εντύπωση μου έκανε η ποιότητα κατασκευής. Από φωτογραφίες μου έδινε την εντύπωση της πλαστικούρας. Παρόλα αυτά ήταν στιβαρό και σου άφηνε ωραία αίσθηση στο κράτημα.

Άλλο ένα σχόλιο για την οθόνη : πιο φωτεινή από το m8 άλλα με λιγότερο έντονα χρώματα.

Φωτογραφική και ηχεία δεν πολυ-ασχολήθηκα.

 

Καλές εντυπώσεις μου άφησε το τηλέφωνο σε γενικές γραμμές ( στα κλεφτά το περιεργαστηκα), εκτός από κάποια lag.

Ορισμένες φορές το βρήκα λίγο αργό, αλλά αυτό θα οφείλεται στο ότι είναι εκθεσιακό το κομμάτι.

Link to comment
Share on other sites

Έχω το κινητό ήδη 2 μέρες. πρώτη φορά έχω κινητό τόσο μεγάλο οπότε κάποιες παρατηρήσεις μπορεί να οφείλονται στο οτι δεν το έχω συνηθίσει.

Στα καλά... πολύ ωραία και καθαρή οθόνη. το sense μου αρέσει όπως και τα παλαιότερα και ήταν ο λόγος που ξαναγορασα htc. To menu που κατεβαίνει αν και νόμιζα ότι δεν θα μου αρέσει τελικά είναι ωραίο. Νομίζω ότι είναι πιο βολικό έτσι. Οι κάμερες είναι πολυ καλές και βγάζουν ωραίες καθαρές φωτογραφίες. Στο παλιό κινητό είχα ένα htc με 5MP κάμερα. Οπότε εμένα τα 13 μου φαίνονται super. Συν τα καλούδια της κάμερας. Ως προς τη χρήση με μόνιμο wifi, που κατεβάζει απο 3 app κοινωνικής δικτύωσης, κατέβασμα email απο 5 λογαριασμούς, σερφάρισμα στο μενου για σχετικό πρώτο σετάρισμα, συνεχής χρήση του blinkfeed, φωτεινότητα στο φουλ χωρίς κλήσεις (δεν έτυχε να κάνω πολλες κλήσεις) και χωρις σερφάρισμα στο internet και χωρίς φωτογραφίες η μπαταρία διήρκησε 1,5 μέρα. Κατά τη διάρκεια της 1,5 μέρας το wifi ήταν συνέχεια συνδεδεμένο. Το κινητό άδειασε πλήρως και ξαναφόρτισε κλειστό πλήρως σε 2 ώρες και 40 λεπτα.

Στα αρνητικά ίσως το μεγάλο μέγεθος που για μένα που έχω συνηθίσει σε μικρά παλιά κινητά, ενα παλιό htc desire, είναι λίγο δύσκολο στη χρήση με το ένα χέρι.

Σχετικά με τα ερωτηματικά που είχα σε προηγούμενα post η htc μου είπε οτι το κινητό έρχεται από Τσεχία και ότι θα πάρει το android 5. Ερχεται σε ελληνικό κουτί και ελληνικά στα φυλλάδιάκια που έχει μέσα. Το πλαίσιο το έχει σε αποκλειστικότητα. Η htc hellas ακομα το αναμένει, και ας κυκλοφορεί και στα ελληνικά... τι στο καλό ./.. το πλαίσιο έχει αποκλειστικότητα και απο την htc hellas?

 

Μια ερώτηση. Το blinkfeed μόνο facebook , google+, twitter και ξένα σίτε έχει? Δε βρήκα κάποιο ελληνικό. Κάποια ελληνικά που έχει enikos, in κτλ δείχνει αναρτήσεις μέσω facebook και twitter

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα καλοδουλευτο να το χαρεις ;)

Οσο για την ερωτηση σου το blinkfeet ετσι δουλευη

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=406232

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab

htc u ultra custom rom lineageOS Android 12 by tarkzim

 

Link to comment
Share on other sites

Έχω το κινητό ήδη 2 μέρες. πρώτη φορά έχω κινητό τόσο μεγάλο οπότε κάποιες παρατηρήσεις μπορεί να οφείλονται στο οτι δεν το έχω συνηθίσει.

Στα καλά... πολύ ωραία και καθαρή οθόνη. το sense μου αρέσει όπως και τα παλαιότερα και ήταν ο λόγος που ξαναγορασα htc. To menu που κατεβαίνει αν και νόμιζα ότι δεν θα μου αρέσει τελικά είναι ωραίο. Νομίζω ότι είναι πιο βολικό έτσι. Οι κάμερες είναι πολυ καλές και βγάζουν ωραίες καθαρές φωτογραφίες. Στο παλιό κινητό είχα ένα htc με 5MP κάμερα. Οπότε εμένα τα 13 μου φαίνονται super. Συν τα καλούδια της κάμερας. Ως προς τη χρήση με μόνιμο wifi, που κατεβάζει απο 3 app κοινωνικής δικτύωσης, κατέβασμα email απο 5 λογαριασμούς, σερφάρισμα στο μενου για σχετικό πρώτο σετάρισμα, συνεχής χρήση του blinkfeed, φωτεινότητα στο φουλ χωρίς κλήσεις (δεν έτυχε να κάνω πολλες κλήσεις) και χωρις σερφάρισμα στο internet και χωρίς φωτογραφίες η μπαταρία διήρκησε 1,5 μέρα. Κατά τη διάρκεια της 1,5 μέρας το wifi ήταν συνέχεια συνδεδεμένο. Το κινητό άδειασε πλήρως και ξαναφόρτισε κλειστό πλήρως σε 2 ώρες και 40 λεπτα.

Στα αρνητικά ίσως το μεγάλο μέγεθος που για μένα που έχω συνηθίσει σε μικρά παλιά κινητά, ενα παλιό htc desire, είναι λίγο δύσκολο στη χρήση με το ένα χέρι.

Σχετικά με τα ερωτηματικά που είχα σε προηγούμενα post η htc μου είπε οτι το κινητό έρχεται από Τσεχία και ότι θα πάρει το android 5. Ερχεται σε ελληνικό κουτί και ελληνικά στα φυλλάδιάκια που έχει μέσα. Το πλαίσιο το έχει σε αποκλειστικότητα. Η htc hellas ακομα το αναμένει, και ας κυκλοφορεί και στα ελληνικά... τι στο καλό ./.. το πλαίσιο έχει αποκλειστικότητα και απο την htc hellas?

 

Μια ερώτηση. Το blinkfeed μόνο facebook , google+, twitter και ξένα σίτε έχει? Δε βρήκα κάποιο ελληνικό. Κάποια ελληνικά που έχει enikos, in κτλ δείχνει αναρτήσεις μέσω facebook και twitter

 

Καλορίζικο φίλε μου πήρες μια πολύ ενδιαφέρουσα συσκευή που προσωπικά Μ αρέσει πολύ!Όσων αφορά το BlinkFeed δεν είναι συμβατό με ελληνικές σελίδες!Εγώ ας πούμε το εχω καταργήσει γιατί δεν με βόλευε!Πάντως κρατά μας ενήμερους για την συσκευή γιατί αφενός ενδιαφέρεται ένας γνωστός μου αφετέρου δεν υπάρχει ούτε ένα ελληνικό review και είναι κρίμα γιατί φαίνεται πολύ ενδιαφέρουσα συσκευή!

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό αυτή τη στιγμή είναι ένα κινητό που έχει όλα τα καινούρια χαρακτηριστικά της HTC από άποψη cpu και καλήπτει και το κενο της κάμερας. Νομίζω τα έχει όλα. Αν βρω προβληματάκια κτλ θα ενημερώσω φυσικά.

 

----- προσθήκη μηνύματος 71 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

παρήγγειλα και την θηκη dot view οπότε θα έχω και από εκει νέα σε λίγο καιρό.

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο φίλε μου .. Μερικές φωτογραφιες θα ηταν ότι πρέπει!

Όποτε βρεις χρόνο φυσικά ..

Iphone 6 s plus Rose gold 64 gb

IPad Air 2 gold 64gb

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

παρέλαβα πριν 2 μέρες τη νέα θήκη dotview.

Ειναι καταπληκτική. Σου δίνει όλες τις βασικές πληροφορίες μποστά στη θήκη χωρίς να χρειάζεται να ανοιγεις τη θήκη. Επίσης κάνεις άνετα τηλέφωνα χωρίς να ανοιγεις τη θήκη. Επιλέγεις κλήση, ανοίγεις ή κλείνεις συνομιλία χειρίζοντας την θήκη σαν οθονη αφής... ΠΟλύ καλό και χρείσιμο. προστατευεις το κινητό και κανεις βασικές λειτουργίες χωρίς να ανοιγεις όλη την ώρα τη θήκη.

Φωτογραφίες θα αργήσουν. βγάζω προσωπικές φωτογραφίες αλλά ειμαι πολύ εχαριστήμένος. δε δημοσιεύω φωτογραφίες γιατι δεν ξέρω να χρησιμοποιώ καλά τη κάμερα και θα αδικήσω το κινητό.

Link to comment
Share on other sites

παρέλαβα πριν 2 μέρες τη νέα θήκη dotview.

Ειναι καταπληκτική. Σου δίνει όλες τις βασικές πληροφορίες μποστά στη θήκη χωρίς να χρειάζεται να ανοιγεις τη θήκη. Επίσης κάνεις άνετα τηλέφωνα χωρίς να ανοιγεις τη θήκη. Επιλέγεις κλήση, ανοίγεις ή κλείνεις συνομιλία χειρίζοντας την θήκη σαν οθονη αφής... ΠΟλύ καλό και χρείσιμο. προστατευεις το κινητό και κανεις βασικές λειτουργίες χωρίς να ανοιγεις όλη την ώρα τη θήκη.

Φωτογραφίες θα αργήσουν. βγάζω προσωπικές φωτογραφίες αλλά ειμαι πολύ εχαριστήμένος. δε δημοσιεύω φωτογραφίες γιατι δεν ξέρω να χρησιμοποιώ καλά τη κάμερα και θα αδικήσω το κινητό.

 

Καλησπέρα φίλος και καλή χρονιά. Από που παρήγγειλες την θήκη, γιατί έχω αγοράσει και εγώ αυτό το κιν και θέλω να πάρω και την θήκη. Πόσο την αγόρασες και πόσο καιρό έκανε να έρθει?

Link to comment
Share on other sites

To παραγγειλα απο εδώ

 

http://www.htcaccessorystore.com/gr/p_htc.aspx

 

Γύρω στα 45 ευρω κάνει... εψαξα και στο ebay. βρήκα και εκει μια κινέζικη αλλα΄δε ξέρω αν θα λειτουργούσε

Αργησε να έρθει έκανε γύρω στις 20 μέρες. Η παραγγελία γίνεται μέσω του παραπάνω ελληνικού site αλλά η θήκη έρχετε απο αγγλια. Την αποστολή την διαχειρίζεται η ελληνική αντιπροσωπεία expansys. Σε δικαιώνει πάντως το αποτέλεσμα

Link to comment
Share on other sites

Τελικά κυκλοφορεί στην αγορά με ελληνικό μενού;

 

Ναι φίλος κυκλοφορεί κανονικά με ελληνικό μενού. Στο Πλαίσιο σίγουρα υπάρχει και από ότι είδα το έχει και ο Κωτσόβολος.

Link to comment
Share on other sites

παρέλαβα πριν 2 μέρες τη νέα θήκη dotview.

Ειναι καταπληκτική. Σου δίνει όλες τις βασικές πληροφορίες μποστά στη θήκη χωρίς να χρειάζεται να ανοιγεις τη θήκη. Επίσης κάνεις άνετα τηλέφωνα χωρίς να ανοιγεις τη θήκη. Επιλέγεις κλήση, ανοίγεις ή κλείνεις συνομιλία χειρίζοντας την θήκη σαν οθονη αφής... ΠΟλύ καλό και χρείσιμο. προστατευεις το κινητό και κανεις βασικές λειτουργίες χωρίς να ανοιγεις όλη την ώρα τη θήκη.

Φωτογραφίες θα αργήσουν. βγάζω προσωπικές φωτογραφίες αλλά ειμαι πολύ εχαριστήμένος. δε δημοσιεύω φωτογραφίες γιατι δεν ξέρω να χρησιμοποιώ καλά τη κάμερα και θα αδικήσω το κινητό.

 

Ειναι εξαιρετική αυτή η θήκη φίλε μου . Καλορίζικη.

Επαρκή προστασία ,χρηστικότητα. Εχει και την εφεδια της..ωραία ιδεα

Iphone 6 s plus Rose gold 64 gb

IPad Air 2 gold 64gb

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
βασικα πολυ μεγαλο για 5,2 ιντσες οθονη,αυτα τα bezels πραγματικα το χαντακωνουν.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

βασικα πολυ μεγαλο για 5,2 ιντσες οθονη,αυτα τα bezels πραγματικα το χαντακωνουν.

 

Συμφωνω κατι λιγοτερο απο την σειρα Ζ της σονυ:D

Παναγιωτης
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...