Jump to content

Redmi Note 2


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για να ανοίγει το awesome on off ρυθμίζεις στις πόσες μοίρες θες να ανοίγει και αυτό ήταν όλο φυσικά το βάζεις και αυτόματη έναρξη
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το πληκτρο ον/οφφ χρειάζεται λιγο περισσότερη πιεση για να πιασει.

Να θελει αλλαγή ή γινεται καποιο καθαρισμα?

 

Mην ανησυχείς φίλος....δεν είσαι ο μοναδικός..9 κομμάτια Note 2 (μαζί με το δικό μου) έφερα για φίλους/συγγενείς και ΟΛΑ έχουν το ίδιο θέμα πλέον.(Κάποια το βγάλανε νωρίτερα/κάποια αργότερα).

Το πρόβλημα το λύνεις με την αλλαγή από το μενού να ξεκλειδώνει με τα πλήκτρα της έντασης.

Αυτό που παρατήρησα είναι ότι αν βγάλω το πλαστικό καπάκι της πλάτης του κινητού....και πατάω απευθείας το κουμπί on/off αυτό αποκρίνεται άμεσα και δεν κολλάει ποτέ.Αρα ίσως με τον καιρό "φαγώνεται" το πλαστικό.Αυτές τις μέρες περιμένω 2 νέες πλάτες , οπότε θα δοκιμάσω και θα ενημερώσω.

Edited by pontokeras
Link to comment
Share on other sites

Μία εύκολη και γρήγορη λύση για το πρόβλημα στο power button είναι η χρήση της ταινίας διπλής όψης. Παίρνουμε ένα μικρό κομμάτι και το τοποθετούμε από τη μεριά του power button flex cable (Βημα 1). Στη συνέχεια παίρνουμε ένα ακόμα κομμάτι το οποίο αφού το ξεκολλήσουμε το κάνουμε ένα μικρό σβόλο και το τοποθετούμε στο πλήκτρο στο καπάκι του κινητού όπου και το κολλάμε καλά με τη βοήθεια ενός tweezer ή με μία οδοντογλυφίδα (Βήμα 2). Αυτό δούλεψε στη δική μου περίπτωση όπως θα δείτε στις επόμενες εικόνες που έχει φθαρεί το κουμπί στο καπάκι του κινητού. Είναι τσάμπα και γλιτώνουμε και την αγορά για νέο καπάκι.

 

Ταινία διπλής όψης

IMG_20170710_094950.jpg

Βήμα 1

IMG_20170710_095007.jpg

Βήμα 2

IMG_20170710_095019.jpg

Edited by miselon
Xiaomi Redmi Note 2 Prime, SAR: Head: 0.342 W/kg, Body: 0.452 W/kg - Xiaomi Mi Band 2 - Cube Talk 9x U65GT - Hubsan H501S - HP DV6-6B20SV - Mac Mini MGEN2DA
Link to comment
Share on other sites

μπήκα σήμερα στο micloud και είδα extra χώρο 20 giga χωρίς να εχω πάρει συνδρομή, και ισχύει μέχρι του χρόνου τον Ιούνη, τι εγινε μας έκανε δώρο η xiaomi;ισχύει σε καποιον άλλον; για δείτε

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

μπήκα σήμερα στο micloud και είδα extra χώρο 20 giga χωρίς να εχω πάρει συνδρομή, και ισχύει μέχρι του χρόνου τον Ιούνη, τι εγινε μας έκανε δώρο η xiaomi;ισχύει σε καποιον άλλον; για δείτε

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ναι ισχύει εδώ και αρκετό καιρό και σε εμένα.

Xiaomi Redmi Note 2 Prime, SAR: Head: 0.342 W/kg, Body: 0.452 W/kg - Xiaomi Mi Band 2 - Cube Talk 9x U65GT - Hubsan H501S - HP DV6-6B20SV - Mac Mini MGEN2DA
Link to comment
Share on other sites

Σε μένα δεν έχει αυτό το δώρο, παραμένει στα 12GB......

 

Sent from my Redmi Note 4Χ using Tapatalk

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Ουτε γω ειδα κατι. Μηπως επειδη δε χρησιμοποιω χιαομι πλεον? :lol:

 

Sent from my Letv-LeEco Le Max 2 X829 6/128 using Tapatalk!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Ενα καινούργιο κουφό εδώ και λίγες μέρες

Ενώ ορίζω με ποιο δίκτυο να γίνονται οι κλήσεις

Οταν κάνω restart χάνεται και ζητάει να ορίσω δίκτυο

Link to comment
Share on other sites

Μπηκε παλι.Η χθεσινη δεν δουλευε.Η σημερινη θα δοκιμαστει.
μόλις την έβαλα, δέν έχει την εφαρμογή screen recorder που ειχε στην τελευταία dev ,απο μπαταρία θα δείξει τις επόμενες μέρες

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι σχετικά με την δυσκολία στο κουμπί on/off για κλείδωμα /ξεκλείδωμα οθόνης.

Μόλις μου ήρθαν οι 3 νέες πλάτες.Δοκίμασα με αυτές το τηλέφωνο αντικαθιστώντας την παλιά που έχει ξεχειλώσει σαν βρακί και δεν εφαρμόζει καλά.

Το πρόβλημα λύθηκε.Το κουμπί πλέον συμπεριφέρεται άψογα και αμέσως.Αρα έχει να κάνει με το "φάγωμα" του πλαστικού που με τον καιρό και την χρήση δεν εφάπτεται σωστά.Πέραν αυτού το τηλέφωνο έγινε πιο "σφιχτό" πιο στιβαρό αφού η νέα θήκη μπαίνει με δυσκολία και εφαρμόζει πολύ καλά στο τηλέφωνο.

Οπότε ή ακολουθείτε την λύση του miselon στην προηγούμενη σελίδα με την ταινία διπλής όψεως ή αγοράζεται μία νέα πλάτη με μικρό κόστος(3,5€) και ξεμπερδευεται.

Εγώ προσωπικά προτίμησα την πλάτη διότι η παλιά μου ήταν γεμάτη γρατζουνιές + το ότι μου είχαν ξεκολλήσει τα γράμματα mi .

Με νέα πλάτη και αν κάνετε και μια αλλαγή στο χρώμα είναι σαν να έχετε νέο τηλέφωνο εμφανισιακά

http://imgur.com/CJkAOIT

http://imgur.com/iQfvelE

Edited by pontokeras
φωτό
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!παιδια η νοχον η μπαταρια αξιζει η να το αφησω οπως ειναι?παιζει και στις νοχον γνησια ή μουφα?
Link to comment
Share on other sites

pitspan καλησπέρα. Η Nohon τ'αξίζει τα λεφτά της γι'αυτό που προσφέρει. Μπορείς να δεις και ένα review που έχω κάνει σε προηγούμενο post. Με Nohon μπορείς να έχεις μέχρι και 5:30 ώρες οθόνη.

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Xiaomi Redmi Note 2 Prime, SAR: Head: 0.342 W/kg, Body: 0.452 W/kg - Xiaomi Mi Band 2 - Cube Talk 9x U65GT - Hubsan H501S - HP DV6-6B20SV - Mac Mini MGEN2DA
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...