Jump to content

Redmi Note 2


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τώρα να έχει κάποιος πρόβλημα που δεν είναι ο μοναδικός και να κάνεις πλακιτσα δεν είναι και τόσο σωστό

 

Οπως διαπίστωσες LLLEFTERIS για την ταμπακιέρα...κουβέντα....μούγγα.Ο τύπος ζει σε άλλο κόσμο.Eχει αναφερθεί από τόσα παιδια ότι τους σβήνει το τηλέφωνο.ΚΑΙ εδώ...ΚΑΙ στο γειτονικό φόρουμ.Ολοι ψάχνουν να δουν το πως και γιατί.

Και επειδή ΑΥΤΟΣ δεν έχει πρόβλημα , όλοι οι υπόλοιποι που έχουμε είμαστε εγκάθετοι και πρέπει να λέμε κάθε μέρα όλη μέρα ότι το τηλέφωνο είναι άψογο και τέλειο.Σήμερα πλέον σιγουρεύτηκα ότι ο τύπος έχει μετοχές στην xiaomi.

 

Πλακίτσα αδερφέ γιατί με αυτά που γράφονται εδώ μέσα στα σοβαρά δεν μπορείς να κάνεις συζήτηση

 

Και ΠΟΙΟΣ σου είπε ότι είσαι υποχρεωμένος να απαντήσεις ? Και ΠΟΙΟΣ σου έβαλε το μαχαίρι στο λαιμό να κάνεις συζήτηση ?

ΜΗΝ ΚΑΝΕΙΣ . Δεν θα μας λείψει η άποψή σου ούτε θα παρεξηγηθούμε αν δεν απαντήσεις.Υπάρχουν και άλλα παιδιά εδώ μέσα.

Εκτός αν ΠΡΕΠΕΙ στην όποια απορία , στην όποια ερώτηση να σε έχουν υποχρεώσει να απαντάς εσύ, οπότε αυτός είναι και ο λόγος που συγχύζεσαι.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Να σας πω ενα παραδειγμα ειχα το Doogee y6 max το 6.5 και μετανιωσα που το εδωσα γιατι δεν μπορω με κινητο μικρο οπως το 5.5 που εχω τωρα και ειχε και την 800αρα που εχω Wind

 

Λοιπον ολοι σε αυτο εχουν παραπονο οτι το gps ειναι για κλαματα ομως το δικο μου ειχε αψογο gps και γρηγορο κλειδωμα και σημα τα παντα.

 

Τωρα σε αυτο που εχω τωρα.

Εμενα εχθες δεν εσβησε οπως εσβηνε πρωτα αλλα επειδη ειχα βαλει το sygic για να παω καπου εκλεισε απο θερμοκρασια το κινητο εβραζε.

 

 

 

Πλακίτσα αδερφέ γιατί με αυτά που γράφονται εδώ μέσα στα σοβαρά δεν μπορείς να κάνεις συζήτηση. Και η οποία πλακίτσα σίγουρα δεν έχει να κάνει με τα όσα έχεις γράψει εσύ.

 

Το δικο σου που δουλευει σωστα αν εχεις twrp παρε ενα backup να μας γραψεις ποσο εφτασε max η θερμοκρασια.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως, σε άλλα 4, Νοτε 2 που έχουν συγγενικά πρόσωπα, δεν έχει κανείς προβλήματα με σβήσιμο (3 πραιμ 1 απλό). Και γενικά είναι ένα πρόβλημα που δεν αναφέρεται ιδιαίτερα. Τώρα,αφού δοκιμάσατε οτιδήποτε που αφορά το λογισμικό δεν μένει παρά το hardware του τηλεφώνου, είτε πειράχτηκε κάτι από τις πτώσεις ή από την υπερβολική θερμοκρασία (λίγο απίθανο). Όσο για την θερμοκρασία και σε εμένα σε κάποια στιγμή κατά την πλοήγηση ανέβασε υπερβολική θερμοκρασία αλλά ήταν και στον ήλιο.
Link to comment
Share on other sites

Το ότι έχουν κάποια άτομα κάποιο πρόβλημα αυτό δεν το κάνει κατά κανόνα πρόβλημα στην συσκευή. Και εγώ δεν είπα ότι δεν υπάρχουν και αυτές οι περιπτώσεις.

Όμως όταν έρχεσαι και επειδή η δική σου συσκευή έχει πρόβλημα κάθεσαι και γράφεις ότι τα Xiaomi Redmi Note 2 έχουν το συγκεκριμένο πρόβλημα, παρουσιαζοντας το σαν κανόνα τότε θα έχεις και τον αντίλογο.

Τώρα αν αναφέρεσαι σε προβλήματα με αυτό τον τρόπο ενώ ξέρεις ότι η συσκευή σου έχει φάει τις τούμπες τις τότε απλά μας κοροϊδεύεις!

Link to comment
Share on other sites

Το δικο μου prime, δε θυμαμαι να ειχε θεματα με ριμπουτς.

Ισως φταει η μπαταρια σας, ισως η καρτα σιμ(υπαρχει περίπτωση να ισχυει!!!)

Επισης gps αψογο, οσες φορές το χρειάστηκα δε με κρεμασε!!!!

Θεματα με θερμοκρασία ειχα κυριως με miui. Με cm ηταν πολυ καλυτερα παντως!

 

Το τηλεφωνο ειναι αξιολογο και ακομη και τωρα μπορει να σταθει αψογα για κάποιον που δεν κυνηγάει σπεκς, ουτε ζηταει παραλογα πραγματα!

 

Sent from my Letv-LeEco Le Max 2 X829 6/128 using Tapatalk!

Link to comment
Share on other sites

Δεν κανει επανεκινηση σβηνει εντελως λες και του βγαζεις την μπαταρια ουτε καν τερματισμο δεν κανει εκει που βλεπεις την οθονη μπαμ μαυρη ειναι η νυχτα στα βουνα :p:lol:
Link to comment
Share on other sites

Το δικο μου prime, δε θυμαμαι να ειχε θεματα με ριμπουτς.

Ισως φταει η μπαταρια σας, ισως η καρτα σιμ(υπαρχει περίπτωση να ισχυει!!!)

Επισης gps αψογο, οσες φορές το χρειάστηκα δε με κρεμασε!!!!

Θεματα με θερμοκρασία ειχα κυριως με miui. Με cm ηταν πολυ καλυτερα παντως!

 

Το τηλεφωνο ειναι αξιολογο και ακομη και τωρα μπορει να σταθει αψογα για κάποιον που δεν κυνηγάει σπεκς, ουτε ζηταει παραλογα πραγματα!

 

Sent from my Letv-LeEco Le Max 2 X829 6/128 using Tapatalk!

 

Τα είπες όλα σε 5 γραμμές!!! :)

Xiaomi Redmi Note 2 Prime, SAR: Head: 0.342 W/kg, Body: 0.452 W/kg - Xiaomi Mi Band 2 - Cube Talk 9x U65GT - Hubsan H501S - HP DV6-6B20SV - Mac Mini MGEN2DA
Link to comment
Share on other sites

Δεν κανει επανεκινηση σβηνει εντελως λες και του βγαζεις την μπαταρια ουτε καν τερματισμο δεν κανει εκει που βλεπεις την οθονη μπαμ μαυρη ειναι η νυχτα στα βουνα :p:lol:

Εστω ποτε δεν ειχα θεματα με παουερ οφφ της συσκευης.

Παντως φαίνεται για θεμα μπαταριας. Δε φτανει να δωσει οσο χρειάζεται και αναγκαστικα κλεινει η συσκευή.

 

Sent from my Letv-LeEco Le Max 2 X829 6/128 using Tapatalk!

Link to comment
Share on other sites

Εστω ποτε δεν ειχα θεματα με παουερ οφφ της συσκευης.

Παντως φαίνεται για θεμα μπαταριας. Δε φτανει να δωσει οσο χρειάζεται και αναγκαστικα κλεινει η συσκευή.

 

Sent from my Letv-LeEco Le Max 2 X829 6/128 using Tapatalk!

 

Τι λεει η CM rom που εχεις στην υπογραφη σου;:)

Link to comment
Share on other sites

Πλεον δε την εχω. Με την πρώτη ευκαιρια να αλλαξω υπογραφη.

 

Ηταν οκ για καθημερινη χρηση. Ελλειψεις σχετικα με μιυι.

 

Sent from my Letv-LeEco Le Max 2 X829 6/128 using Tapatalk!

Link to comment
Share on other sites

Ειπα να αλλαξω μπαταρια χωρις ναχω κανα θεμα απλα ετυχε και πηρα μια καινουργια Νohon απο ενα φιλο και εχθες βραδυ εκανα την πρωτη φορτιση το εβγαλα κατά τις 12 το βραδυ και τωρα το βαζω για την 2η κανα 16ωρο κοντα, τα αποτελέσματα ομολογω πολυ οικανοποιητικα εχω 2 sim ενεργες και ανοιχτο wifi ειδα 2 hd ταινιες διωρες απo tube απο το πρωι μεσω wifi και καμμια ωρα ιντερνετ και δυο μικρες κλησεις και στο 2% τωρα εχω 5.30 ωρες οθονη που είναι τουλάχιστον 1ωρα παραπανω σε σχεση με πριν:) ειμαι με galen stable 8.0.1 και p37 modem.

Screenshot_2017-06-15-16-24-16-855_com.miui.secu.png

myphone_2.png
Link to comment
Share on other sites

Βρε παλικαρια αυτον τον κυκλο με 4 στρογγυλα μεσα οταν ειναι κλειδωμενη η οθονη πανω δεξια πως τον βγαζουμε τι ειναι αυτο;:mad:
Link to comment
Share on other sites

Το καρουζέλ? Στις ρυθμίσεις οθόνης μηπως ειναι?

Δε θυμαμαι....

 

Sent from my Letv-LeEco Le Max 2 X829 6/128 using Tapatalk!

Link to comment
Share on other sites

Αυτο εδω δεν εχω βρει πως να το βγαλω

 

DSC00486.jpg

εγω δεν ξερω να σου απαντησω, αλλα θα ηθελα να μαθω ποιο θεμα εχεις. ενδιαφερον φαινεται. πως λεγετε;

K 700 - K 800 - N 95 - N 96 - N 900 - Zte blade(κουτρα) - N 9 - SE XPERIA tipo (για τον κανακαρη μου) - JOLLA - MEIZU M2 MINI - REDMI NOTE 2 - REDMI NOTE 3 PRO (KENZO)

 

Send from my REDMI NOTE 3 PRO (KENZO)

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

 

Το ειδα δεν το βρηκα πουθενα να το κανω καταργηση:wacko:

 

----- προσθήκη μηνύματος 90 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

εγω δεν ξερω να σου απαντησω, αλλα θα ηθελα να μαθω ποιο θεμα εχεις. ενδιαφερον φαινεται. πως λεγετε;

 

Δεν εχω καταλαβει γιατι υπαρχει αυτο στην κλειδωμενη οθονη και τι στα διαλα κανει :lol:

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω καταλαβει γιατι υπαρχει αυτο στην κλειδωμενη οθονη και τι στα διαλα κανει :lol:

 

εννοω ρυθμισεις-θεματα. ποιο theme εχεις περασμενο στο κινητο

K 700 - K 800 - N 95 - N 96 - N 900 - Zte blade(κουτρα) - N 9 - SE XPERIA tipo (για τον κανακαρη μου) - JOLLA - MEIZU M2 MINI - REDMI NOTE 2 - REDMI NOTE 3 PRO (KENZO)

 

Send from my REDMI NOTE 3 PRO (KENZO)

Link to comment
Share on other sites

Στην οθόνη κλειδωματος.

Πατα το κυκλακι.

Settings

Turn off carousel wallpaper

 

Αν και δε το κοβω να φευγει

 

Sent from my Letv-LeEco Le Max 2 X829 6/128 using Tapatalk!

Link to comment
Share on other sites

Άλλαξε θέμα και βρες ένα που να μην έχει τις καθημερινές ταπετσαρίες πχ. το θέμα SNougat

Το εβαλα αυτο δεν εχει εχει μονο ενα γραναζι για ρυθμισεις αλλα μπορεις να το απενεργοποιησεις.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάλι τα ίδια κάνει όχι τόσο συχνά μπορεί μια φορά την ημέρα αλλά μου έσπασε τα νεύρα δεν έχει και 800αρα και το έβαλα για χάρισμα σε διπλανό site
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...