Jump to content

Redmi Note 2


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ετσι κάναμε όλοι ..

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ηχο κλήσης πως φτιάχνω ρε παιδιά?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

1. εχει παρει κανεις δευτερη μπαταρια κ αν ναι απο που

βρηκα μια με 6€ στο aliexpress αλλα δε δεχεται τη καρτα

 

2 εχουμε μαθει τελικα ποια η διαφορα του prime με το απλο

εκτος απ τη ρομ δε νομιζω να εχει αλλη

 

3 σε προηγουμενα κινητα ειχα το fast reboot που εκανε γρηγορο

ρεσταρτ στις εφαρμογες αλλα τωρα δε δουλευει καμια αλλη παρομοια εφαρμογη

 

ευχαριστω

 

Ο επεξεργαστης ειναι χρονισμενος στα 2,2GHz στο prime, ενω στα 2.0GHz στο απλο

 

Δεν ειναι μόνο ο επεξεργαστής και η rom αλλά και η gpu frequency http://www.devicespecifications.com/en/comparison/c1573d35f

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος που έχει σεταρει το τηλεχειριστήριο με την tv του, μπορεί να δώσει οδηγίες?

Δεν μπορώ να το βρω με τίποτα πως γίνεται

Link to comment
Share on other sites

http://www.minideal.net/xiaomi-redmi-note-2-4g-td-lte-2-0ghz-2gb-ram-16gb-rom-3060mah.html

Το ειδε κανείς αυτο? Υποτίθεται οτι με ρουτ κανουν την κινεζικη tdd έκδοση σε fdd ξεκλειδωνοντας τις μπάντες. Και το χουν στα 130 ευρω

Link to comment
Share on other sites

Ηχο κλήσης πως φτιάχνω ρε παιδιά?

 

Κατεβάζεις εφαρμογή για να φτιάχνεις ringtone και μόλις το φτιάξεις, με κάποιον file manager το περνάς μέσα στα ringtones του συστήματος. Αν δεν κάνεις αυτό, μετά από κάθε επανεκκίνηση θα χάνεται το ringtone και θα πρέπει να το ξαναφτιάχνεις.

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος που έχει σεταρει το τηλεχειριστήριο με την tv του, μπορεί να δώσει οδηγίες?

Δεν μπορώ να το βρω με τίποτα πως γίνεται

 

+1 :rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση : Εχω βάλει σε φιλο την ελληνικη 5.9.18 και θέλω να βαλω την 27,κανω update χωρίς wipe κλπ?? Δε θέλω να ξαναπερασω εφαρμογές
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση : Εχω βάλει σε φιλο την ελληνικη 5.9.18 και θέλω να βαλω την 27,κανω update χωρίς wipe κλπ?? Δε θέλω να ξαναπερασω εφαρμογές

 

Ναι κάνεις update από την αναβάθμιση (αφού μεταφέρεις το αρχείο στο κινητό όχι στην κάρτα). Μετά την αναβάθμιση θα κάνει reboot το οποίο θα αργήσει λιγάκι (το πρώτο reboot μετά από αναβάθμιση πάντα αργεί).

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως δοκίμασα & παρατεταμένα. Κάθε φορά πάντως, το μόνο που είχα δει να λειτουργεί, ήταν το κουμπί VOLUME (-), μειώνοντας την ένταση. Ξαναδοκίμασα τώρα με το συνδυασμό ταυτόχρονου & παρατεταμένου πατήματος των πλαϊνών κουμπιών Power & Volume (-) & το Screenshot δούλεψε κανονικά. Τι να πω... ίσως οφείλεται στο ότι ενδιάμεσα έκανα reboot, ή στο ότι πάτησα τα κουμπιά σχεδόν ταυτόχρονα -& σίγουρα παρατεταμένα- με το αριστερό χέρι (πριν προσπαθούσα με το δεξί ή & με τα 2 χέρια - σαν τον Τιραμόλα είχα γίνει ).

 

Ναι ταυτόχρονα και παρατεταμένα θέλει... Δεν το έγραψα το θεώρησα αυτονόητο...σορρυ...

 

:rolleyes:++++

εμεις με τη εκδοση prime ιδια rom θα κατεβάζουμε?????:blink:

 

Ναι η ίδια είναι και για τα 2

 

Κάποιος που έχει σεταρει το τηλεχειριστήριο με την tv του, μπορεί να δώσει οδηγίες?

Δεν μπορώ να το βρω με τίποτα πως γίνεται

 

-Ανοίγεις την εφαρμογή

-Διαλέγεις συσκευή

-Διαλέγεις μάρκα

-Πατάς παρατεταμένα εκεί που λέει "Πατήστε κλικ για έναρξη" μέχρι να ανταποκριθεί η συσκευή σου

-Μετά Device respended

-Πατήστε κλικ για έναρξη και αν ανταποκριθεί Device respended και τέλος. Αν δεν ανταποκριθεί παρατεταμένα και πάλι τα ίδια, θα το καταλάβεις είναι πολύ απλό :):)

 

ρε παιδια εχω την 5/9/18 την ξενη πως βρισκω τισ επαφες απο την σιμ

 

 

Ανοίγεις τις επαφές πατάς παρατεταμένα το κάτω αριστερά κουμπάκι(που είναι 3 παύλες η μια κάτω απο την άλλη) ώστε να σου ανοίξουν οι ρυθμίσεις--> Προβολή προτιμήσεων--> Εμφάνιση επαφών SIM ;)

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου ήρθε το Prime. Εγώ που προέρχομαι από κινητό 4" θα μου πάρει λίγες μέρες να το συνηθίσω.

Επίσης ένα "αρνητικό" που παρατήρησα είναι ότι το καπάκι από πίσω πετσικάρει λίγο και το νιώθεις όταν το κρατάς. Σας συμβαίνει και σε εσάς αυτό;

 

Πρώτη φορά σε MIUI, πάω να βάλω την ελληνική ROM.

Link to comment
Share on other sites

Του έβαλα μιά κάρτα 64Gb Sandisk UHS-I και μπορώ να επιβεβαιώσω ότι τη βλέπει τώρα κανονικά.

Χρειάστηκε να της κάνω format μέσα από το τηλέφωνο γιατί δεν την έβλεπε αρχικά, αλλά τώρα παίζει μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ενω εχω προγραμμα data γιατι οταν παω να κατεβασω απο play store γραφει αναμονη για wifi , παροτι εχω ξετικαρει την επιλογη στη σελιδα πριν παει για download , θελει απο καπου αλλου καποια ρυθμιση ?

 

 

ΑΚΥΡΟ το βρηκα εδω !! εργαλεία, λήψεις και μετά στις 3 τελείες και μετά ρυθμίσεις και εβαλα απεριοριστο !!

Edited by reddevils.gr
[85]IPHONE(6)3G-3GS-4-5-5s-6plus[NOKIA(42)1100 6110 6150 6210 6310i 3210 3310 3330 8210 8310 8810 8850 7650 3510 3100 5100 5140 3200 6610 6600 7200 2650 7260 6101 6230 6670 3230 6111 N71 5300 6290 6300 N76 1650 5220 6303i c2-03 202 206 301 515 225] [ERICSSON z200 v800 w800i T280i 337 388 768 788 t20 t20s t28][sHARP G400 G30i G25 G703 GX29 GX770] [PANASONIC (3)] [sAMSUNG 5522 7722 8262 9060][XIAOMI RN2-3-4-5A-5 MIMAX1-2-3 MI MIX][POCO F2-X3]
Link to comment
Share on other sites

Εχει καποιος link για θηκη σιλικονης μαυρη ματ (οπωσδήποτε), οχι διαφανη σκουρόχρωμη, σε χαμηλη τιμη; Απο aliexpress εχω παραγγειλει καπακι και θηκη (μεσω paypal) αλλα δεν ξερω αν θα παραλάβω ποτέ..

 

Σημερα το φορτισα πρωτη φορα με το φορτιστη του.. Γεμισε 50% σε λιγοτερο απο μια ωρα, οπότε φορτιζει γρηγορα... Θα τον αφησω στην ακρη και θα το φορτιζω με παλιο φορτιστη 1Α..

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

-Ανοίγεις την εφαρμογή

-Διαλέγεις συσκευή

-Διαλέγεις μάρκα

-Πατάς παρατεταμένα εκεί που λέει "Πατήστε κλικ για έναρξη" μέχρι να ανταποκριθεί η συσκευή σου

-Μετά Device respended

-Πατήστε κλικ για έναρξη και αν ανταποκριθεί Device respended και τέλος. Αν δεν ανταποκριθεί παρατεταμένα και πάλι τα ίδια, θα το καταλάβεις είναι πολύ απλό :):)

 

τηλεχειριστηρια απο που διαλεγεις το μονο που μου εχει ειναι το Mi-Tv

 

ειμαι με την 5.9.18

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κάποιος που το πήρε τώρα να μου πει τελική τιμή με έξοδα κλπ.. Κ μέρες που κάνει να έρθει περίπου
Link to comment
Share on other sites

Nα σε ρωτησω....... και εμενα απο vickmall ηρθε με 5.9.2 και καποια στιγμη ηρθε αυτοματη αναβαθμιση σε 5.9.18 και εμενα οταν παταω what's new με βγαζει στο τσεχικο σαιτ

Το ερωτημα τωρα....... θα ερχονται στο μελλον αυτοματες ενημερωσεις με αυτη την rom??

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά έψαχνα να βρω την Original International ROM της Xiaomi αλλά κατά λάθος έβαλα μια Τσεχοσλοβάκικη (την έκανε κάποιος λινκ εδώ μέσα χωρίς να το αναφέρει) :lol::lol::lol::lol:

Το κατάλαβα μετά απο καμιά βδομάδα όταν πήγα στις γλώσσες και είδα τα ελληνικά (ενώ η κανονική international δεν έχει Ελληνικά και εγώ χρησιμοποιώ τα Αγγλικά) και επίσης πήγα στο update και πάτησα what's new και με έβγαλε σε ένα τσέχικο site :lol::lol::lol:

 

Τεσπα να μην μακρηγορώ η ROM είναι super και δεν έχω βρει κάτι που να μην δουλεύει... επίσης προσωπικά μου φαίνεται ότι και η μπαταρία έχει καλύτερη απόδοση. Ήμουν με 2 ώρες gaming και είχε παίσει στο 55%, φυσικά ανοιχτά wifi και 3g όλη μέρα.

 

Η ROM είναι η 5.9.24 , πατήστε στα links που λεει "DOWNLOAD WEEKLY" (το μοντέλο μας είναι το "hermes").

Αν θέλετε να δοκιμάσω κάτι μιας και την φοράω ήδη, πείτε μου.

 

Nα σε ρωτησω....... και εμενα απο vickmall ηρθε με 5.9.2 και καποια στιγμη ηρθε αυτοματη αναβαθμιση σε 5.9.18 και εμενα οταν παταω what's new με βγαζει στο τσεχικο σαιτ

Το ερωτημα τωρα....... θα ερχονται στο μελλον αυτοματες ενημερωσεις με αυτη την rom??

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κάποιος που το πήρε τώρα να μου πει τελική τιμή με έξοδα κλπ.. Κ μέρες που κάνει να έρθει περίπου

 

ΤΙμη βλεπω γυρω στα 190 δολαρια. Εμενα εφυγε 21/9 και ηρθε 7/10 με NL post.

Απο gearbest εγινε η αγορα. Πολλοι εδω ομως προτιμουν vickmall ισως οχι αδικα. ΕΙναι πιο γρηγοροι στην αποστολη

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! Μου ήρθε χθες το κινητό,όλα καλά τέλεια! Μόνο αρνητικό είναι ότι ρουφάει την μπαταρία(βέβαια είμαι σε φουλ ψάξιμο λόγω κ miui) επίσης πρόσεξα ότι ζεσταίνεται ελαφρώς πίσω μετά από χρήση. Το θέμα μου όμως είναι άλλο, μου εστειλε το κιν ότι έχει νέο λογισμικο και κατέβασα κ έκανα ανανέωση σε 5.9.18 και τώρα (μέχρι στιγμής) εχω βρει ότι δεν λειτουργεί ή μέσα κάμερα. Τι κανω? Να περάσω κάποια άλλη ρομ από το ελληνικό σιτε ?

Remove before flight :!:

HTC Desire Z

ZOPO ZP950+

Xiaomi Redmi Note 2 Prime

Link to comment
Share on other sites

<a href="http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6330266" class="internal">Αρχικό μήνυμα από Mit5ako5</a><br />

Κάποιος που έχει σεταρει το τηλεχειριστήριο με την tv του, μπορεί να δώσει οδηγίες? <br />

Δεν μπορώ να το βρω με τίποτα πως γίνεται

<br />

<br />

-Ανοίγεις την εφαρμογή<br />

-Διαλέγεις συσκευή<br />

-Διαλέγεις μάρκα<br />

-Πατάς παρατεταμένα εκεί που λέει "Πατήστε κλικ για έναρξη" μέχρι να ανταποκριθεί η συσκευή σου<br />

-Μετά Device respended<br />

-Πατήστε κλικ για έναρξη και αν ανταποκριθεί Device respended και τέλος. Αν δεν ανταποκριθεί παρατεταμένα και πάλι τα ίδια, θα το καταλάβεις είναι πολύ απλό :):)<br />

<br />

 

 

Μόλις το σεταρα...ευχαριστώ πολυ!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...