Jump to content

Redmi Note 2


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

πιστευω οτι μιλαμε για χρηση και οχι απλα ανοιχτη οθονη. μεγαλοι ανθρωποι ειμαστε :)

 

 

πχ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6470646#post6470646

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6470069#post6470069

Όχι mol όταν λέμε SOT δεν μιλάμε για καμιά χρήση. Μιλάμε μόνο για το χρόνο ανοικτής οθόνης. Εκεί είναι που κολλάω όταν κρίνετε την μπαταρία , αναφέροντας SOT.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το θέμα με το sot εδώ είναι σαν εθισμός! Αν βγάλεις όλα τα μηνύματα που περιέχουν αυτή τη λέξη, θα μείνουν 50 σελίδες και είναι κρίμα να υπάρχει τόση τρεμούρα γύρω από αυτό το θέμα. Στην τελική έχει δεν έχει μπαταρία στο τέλος της ημέρα, θα το σκαλίξεις για να το έχεις πλήρως φορτισμένο την επόμενη.
Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

συμβαινει κατι περιεργο.

δευτερη φορα που γινεται σε λιγεςς μερες

σβηνει μονο του το dropbox!!!

ρομ του gkalen φοραω.

τι μπορει να φταιει;

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανένας ποτέ περίπου θα έχουμε android 6 στο κινητό μας;;;

Άσε το Android 6, miui 8 θα λέμε

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Mi Note 3

RedMi Note 4x-RedMi Note 2-Jiayu G4S-

Samsung Galaxy S3 mini

Sony Ericsson W995-Sony Ericsson W810i-Sony Ericsson K750i-

SIEMENS C65-SIEMENS A55-Nokia 3310-Nokia 3210-Motorola International 8700

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω απόλυτα με τον referi!

 

Θα συμφωνήσω απόλυτα με τον Άλκη που συμφωνεί απόλυτα με τον referi.

Link to comment
Share on other sites

Το Miui 8 είδα έρχεται αυτή τη βδομάδα αν θυμάμαι καλά. Το περιμένω κ εγώ, να δω αλλαγές. Πάντως για τη μπαταρία, είμαι στο 35% τώρα με 4 ώρες και 8 λεπτά οθόνη. Πριν το βάλω για φόρτιση θα ανεβάσω 1-2 ss.
Link to comment
Share on other sites

Εχω redmi note 2 με ελληνικη stable..

Θελω μια 32 GB micro SD,

Ποια προτεινετε ?

 

http://www.e-shop.gr/kingston-sdca3-32gbsp-32gb-micro-sdhc-uhs-i-u3-p-PER.557831

 

Πολυ Καλη την Εχω Βαλει και Πεταει!!!!!!:)

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=568971986488193&set=a.322449567807104.91091.322436297808431&type=1&theaternokia 3110 -nokia 3120-vodafon joy845- Huawei ideos x3- sony ericsson xperia neo v samsung galaxy POCET GTS-5300-thl w100- pipo-s2 lenovo thinkpad E540 ICORE 5 4210M

Hiaomi Redmy Note 2 Prime

Link to comment
Share on other sites

Έχω την Ελληνική stable 7.1.3 κ το τελευταίο δίμηνο μου έχει συμβεί περίπου 4-5 φορές εκεί που σερφαρω στον browser να με πάρουν τηλέφωνο κ να βαρεσει μία φορά κ αμέσως να κλείσει το τηλέφωνο. Σήμερα μάλιστα το έβαλα στην τσέπη κ όταν το εβγαλα για να το χρησιμοποιησω είδα ότι ζητούσε τα pin από τις κάρτες (μάλλον έκανε επανεκκίνηση μόνο του).Έχει συμβεί σε κανέναν σας κάτι ανάλογο?
Link to comment
Share on other sites

Το Miui 8 είδα έρχεται αυτή τη βδομάδα αν θυμάμαι καλά. Το περιμένω κ εγώ, να δω αλλαγές. Πάντως για τη μπαταρία, είμαι στο 35% τώρα με 4 ώρες και 8 λεπτά οθόνη. Πριν το βάλω για φόρτιση θα ανεβάσω 1-2 ss.

 

Τέλος Ιουνίου θα έρθει και αν.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!

Παρέλαβα το κινητό πριν λίγες ώρες από EU Warehouse το minideal και σαν αποστολέας εμφανίζεται κάποια Δαβάκη Κων/να από το Αιγάλεω...

Τι είναι τούτο;

Το κινητό βέβαια ήρθε σε άψογη συσκευασία με δώρο tempered glass (ο Θεός να το κάνει) και μια καλούτσικη θήκη σιλικόνης.

Λίγο που το δούλεψα φαίνεται να πηγαίνει σφαίρα αλλά έχει μια περίεργη rom 66.77κάτι και ετοιμάζω καθαρή εγκατάσταση, μάλλον της τελευταίας dev...

Ποια είναι όμως αυτή η Δαβάκη που μου το έστειλε από το Αιγάλεω; Λέτε να παίζει καμιά μα******;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!

Παρέλαβα το κινητό πριν λίγες ώρες από EU Warehouse το minideal και σαν αποστολέας εμφανίζεται κάποια Δαβάκη Κων/να από το Αιγάλεω...

Τι είναι τούτο;

Το κινητό βέβαια ήρθε σε άψογη συσκευασία με δώρο tempered glass (ο Θεός να το κάνει) και μια καλούτσικη θήκη σιλικόνης.

Λίγο που το δούλεψα φαίνεται να πηγαίνει σφαίρα αλλά έχει μια περίεργη rom 66.77κάτι και ετοιμάζω καθαρή εγκατάσταση, μάλλον της τελευταίας dev...

Ποια είναι όμως αυτή η Δαβάκη που μου το έστειλε από το Αιγάλεω; Λέτε να παίζει καμιά μα******;

Αντε καλοδουλευτο.. Η τελευταία απο όσα έχω δει στο δικό μου δεν έχει κανένα πρόβλημα λ, οι προηγούμενες 3 ρομ ειχαν κάτι χαζα. Ε αποθήκη... κανα σπίτι θα έχουν νοικιάσει οι Κινέζοι και κάνουν τους Κινέζους

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Mi Note 3

RedMi Note 4x-RedMi Note 2-Jiayu G4S-

Samsung Galaxy S3 mini

Sony Ericsson W995-Sony Ericsson W810i-Sony Ericsson K750i-

SIEMENS C65-SIEMENS A55-Nokia 3310-Nokia 3210-Motorola International 8700

Link to comment
Share on other sites

Αντε καλοδουλευτο.. Η τελευταία απο όσα έχω δει στο δικό μου δεν έχει κανένα πρόβλημα λ, οι προηγούμενες 3 ρομ ειχαν κάτι χαζα. Ε αποθήκη... κανα σπίτι θα έχουν νοικιάσει οι Κινέζοι και κάνουν τους Κινέζους

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ευχαριστώ φίλε μου! Μετά από 51 μέρες, ένα refund από paypal και μια νέα παραγγελία από minideal ήρθε επιτέλους στα χέρια μου! :lol:

Κατεβάζω τώρα τα απαραίτητα για να προχωρήσω στο φλασάρισμα :)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ φίλε μου! Μετά από 51 μέρες, ένα refund από paypal και μια νέα παραγγελία από minideal ήρθε επιτέλους στα χέρια μου! :lol:

Κατεβάζω τώρα τα απαραίτητα για να προχωρήσω στο φλασάρισμα :)

Περιμένουμε εντυπώσεις.... Είσαι και απο jiayu, εχω περιέργεια να μας πεις πως σου φάνηκε η αλλαγή

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Mi Note 3

RedMi Note 4x-RedMi Note 2-Jiayu G4S-

Samsung Galaxy S3 mini

Sony Ericsson W995-Sony Ericsson W810i-Sony Ericsson K750i-

SIEMENS C65-SIEMENS A55-Nokia 3310-Nokia 3210-Motorola International 8700

Link to comment
Share on other sites

Περιμένουμε εντυπώσεις.... Είσαι και απο jiayu, εχω περιέργεια να μας πεις πως σου φάνηκε η αλλαγή

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Προσπαθώ εδώ και ώρα να κατεβάσω τη fastboot rom αλλά σταματάει πριν τα 200ΜΒ.

Θα δοκιμάσω με κάποιον download manager...

 

Πρώτη εντύπωση: πανέμορφο, ελαφρύ και μου φαίνεται τεράστιο μπροστά στο Jiayu :lol:

Link to comment
Share on other sites

Τέλος Ιουνίου θα έρθει και αν.

 

Ναι; Λάθος μου τότε!

Μπήκε για φόρτιση στο 20% με 5 ώρες οθόνη. Πολύ ικανοποιημένος θα έλεγα με βάση τα προηγούμενα αποτελέσματα. Σε λίγο ανανεώνω και με screenshots!

Link to comment
Share on other sites

Περιμένουμε εντυπώσεις.... Είσαι και απο jiayu, εχω περιέργεια να μας πεις πως σου φάνηκε η αλλαγή

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εμφανισιακά είναι καλύτερο από ότι περίμενα... Το πίσω καπάκι έχει αυτό το γκρι μεταλλικό χρώμα και δε φαίνεται φτηνή πλαστικούρα (το φοβόμουν λίγο). Στο χέρι είναι πολύ βολικό και ήδη το συνήθισα (από τις 4.7 στις 5.5 ίντσες δεν είναι και μικρή η διαφορά).

 

Πέρασα χθες με καθαρή εγκατάσταση την τελευταία dev (6.5.5)

Καλά το κινητό είναι μέρα με τη νύχτα με το Jiayu... :lol:

Όλα μέχρι στιγμής δουλεύουν άψογα (τουλάχιστον όσα χρειάζομαι και δουλεύω εγώ)...

Τεράστια οθόνη με ωραία χρώματα, δεν υπάρχει lag πουθενά, τα παιχνίδια και οι εφαρμογές που απλά "έτρεχαν" στο Jiayu εδώ "πετάνε".

Η μπαταρία βλέπω να με βγάζει κανένα 4ωρο SOT με τη χρήση που του κάνω αλλά τόσο έβγαζε και το Jiayu οπότε για μένα είναι σε καλό σημείο.

Πέρασα και το 9Η της Nillkin και τη θήκη σιλικόνης της ίδιας εταιρείας...

Έχω ακόμα πράγματα να κάνω αλλά μπορώ να πω ότι είμαι απόλυτα ευχαριστημένος με τη συσκευή...

Άξιζε η αναμονή... :)

Link to comment
Share on other sites

Έχω την Ελληνική stable 7.1.3 κ το τελευταίο δίμηνο μου έχει συμβεί περίπου 4-5 φορές εκεί που σερφαρω στον browser να με πάρουν τηλέφωνο κ να βαρεσει μία φορά κ αμέσως να κλείσει το τηλέφωνο. Σήμερα μάλιστα το έβαλα στην τσέπη κ όταν το εβγαλα για να το χρησιμοποιησω είδα ότι ζητούσε τα pin από τις κάρτες (μάλλον έκανε επανεκκίνηση μόνο του).Έχει συμβεί σε κανέναν σας κάτι ανάλογο?

 

Εγώ κατά τις κλήσεις, αν μιλάω για πολύ ώρα, μου έχει κάνει κάμποσες επανεκινήσεις.

 

Είμαι με την aosp του vova.vafin

Link to comment
Share on other sites

Εμφανισιακά είναι καλύτερο από ότι περίμενα... Το πίσω καπάκι έχει αυτό το γκρι μεταλλικό χρώμα και δε φαίνεται φτηνή πλαστικούρα (το φοβόμουν λίγο). Στο χέρι είναι πολύ βολικό και ήδη το συνήθισα (από τις 4.7 στις 5.5 ίντσες δεν είναι και μικρή η διαφορά).

 

Πέρασα χθες με καθαρή εγκατάσταση την τελευταία dev (6.5.5)

Καλά το κινητό είναι μέρα με τη νύχτα με το Jiayu... :lol:

Όλα μέχρι στιγμής δουλεύουν άψογα (τουλάχιστον όσα χρειάζομαι και δουλεύω εγώ)...

Τεράστια οθόνη με ωραία χρώματα, δεν υπάρχει lag πουθενά, τα παιχνίδια και οι εφαρμογές που απλά "έτρεχαν" στο Jiayu εδώ "πετάνε".

Η μπαταρία βλέπω να με βγάζει κανένα 4ωρο SOT με τη χρήση που του κάνω αλλά τόσο έβγαζε και το Jiayu οπότε για μένα είναι σε καλό σημείο.

Πέρασα και το 9Η της Nillkin και τη θήκη σιλικόνης της ίδιας εταιρείας...

Έχω ακόμα πράγματα να κάνω αλλά μπορώ να πω ότι είμαι απόλυτα ευχαριστημένος με τη συσκευή...

Άξιζε η αναμονή... :)

Ωραίος χαίρομαι lag δύσκολα θα βρεις.. Αν συνηθίσεις το miui δε θα το αλλάζεις. Έκανες εγγραφή και στο miui.gr;;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Mi Note 3

RedMi Note 4x-RedMi Note 2-Jiayu G4S-

Samsung Galaxy S3 mini

Sony Ericsson W995-Sony Ericsson W810i-Sony Ericsson K750i-

SIEMENS C65-SIEMENS A55-Nokia 3310-Nokia 3210-Motorola International 8700

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος χαίρομαι lag δύσκολα θα βρεις.. Αν συνηθίσεις το miui δε θα το αλλάζεις. Έκανες εγγραφή και στο miui.gr;;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ναι εδώ και καιρό :)

Και το MIUI το είχα δουλέψει στο Jiayu αλλά το έβγαλα μόνο και μόνο επείδη η συγκεκριμένη rom δεν εδινε 3G στη δεύτερη sim... Μου αρέσει πάρα πολύ, πολύ περισσότερο από stock android...

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση προς τους γνώστες σχετικά με το Redmi Note 2 Tool...

 

Έψαξα στο θέμα σχετικά και το έβαλα στο unlimited, modify touchboost με 2 cores στα 806ΜHz και στο Slowramp...

Αυτό που δεν έχω καταλάβει είναι το εξής: αν τρέξω κάποια απαιτητική εφαρμογή (π.χ. ένα παιχνίδι) τότε το λειτουργικό θα ανεβάσει την ταχύτητα και των αριθμό των πυρήνων για να καλύψει τις απαιτήσεις;

Δηλαδή είναι σαν να το δουλεύεις στις 2500 στροφές και όταν πατήσεις γκάζι "σκάβει"; :lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση προς τους γνώστες σχετικά με το Redmi Note 2 Tool...

 

Έψαξα στο θέμα σχετικά και το έβαλα στο unlimited, modify touchboost με 2 cores στα 806ΜHz και στο Slowramp...

Αυτό που δεν έχω καταλάβει είναι το εξής: αν τρέξω κάποια απαιτητική εφαρμογή (π.χ. ένα παιχνίδι) τότε το λειτουργικό θα ανεβάσει την ταχύτητα και των αριθμό των πυρήνων για να καλύψει τις απαιτήσεις;

Δηλαδή είναι σαν να το δουλεύεις στις 2500 στροφές και όταν πατήσεις γκάζι "σκάβει"; :lol::lol::lol:

 

Αν θυμαμαι καλα, αφου το εβαλες στο unlimited, θα ανεβασει στροφες μεχρι εκει που μπορει και για ολους τους πυρηνες.

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Αφού το έβαλες στο unlimited, ναι θα πιάσει κοφτες, απλά με το πολύ μικρό touchboost και το slowramp που έβαλες θα δουλεύει στην αρχη μονο με το τσοκ και μετα ρολαριστά αλλά τελικά θα πάει σανίδα άμα χρειαστεί :lol: Του εκοψες επιταχυνση αλλά έχει τελική

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...